konkursy
 HOME  |  DLA UCZNIÓW  |  konkursy  
Zabierz flagę na wycieczkę!
Wpisany przez:: Administrator 2014.12.17 Drukuj

Ogłaszamy konkurs dla uczniów CKS pod hasłem „Zabierz flagę na wycieczkę!”. Zadaniem konkursowym jest wykonanie zdjęcia z flagą CKS w najbardziej oryginalnym lub najdalszym miejscu świata! Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody! Wszelkie informacje o kolejnych edycjach konkursu znajdziecie w zakładce bocznej "Szkoła na medal"

Może inspiracją będą dla Was zdjęcia wykonane przez p. Adama Parobczego – pasjonata nurkowania. Prezentujemy je poza konkursem :)

Oto ich opis autorstwa p. A. Parobczego…
To kilka fotek z flagą CKS, która podróżowała z nami w czasie wyprawy „SAFAGA 2014” do Egiptu. Zdjęcia zostały wykonane w czasie nurkowania w Morzu Czerwonym w różnych wyjątkowych miejscach i okolicznościach:

• Flaga CKS we wraku promu „Salem Express”, który przewoził ok. 700 pielgrzymów z Mekki.
Wrak zatonął po błędzie kapitana, który chciał skrócić drogę i wpłynął na rafę. W czasie katastrofy zginęło ponad 600 osób. Dokładna ich ilość nigdy nie została ustalona. Kapitan promu popełnił samobójstwo. We wraku pozostały rzeczy osobiste ofiar katastrofy, a prom jest traktowany z ogromnym szacunkiem jako symboliczna mogiła. Nurkowanie w jego pobliżu wprowadza w stan zadumy nad kruchością życia.

• Flaga CKS z żółwiami z Marsa Alam.
Na południu Egiptu sprawdzaliśmy, czy w tych okolicach żyją jeszcze te wyjątkowe stworzenia? Okazało się, że mają się dobrze :) Spotkaliśmy tam wielkie stado żółwi, które ze stoickim spokojem pozowały do zdjęć. Widok tych zwierząt na wolności sprawił nam wielką radość.

• Flaga CKS na tle martwej rafy koralowej.
To smutne zdjęcie. Tło stanowi szara, martwa rafa zniszczona prawdopodobnie przez zanieczyszczenia i ingerencję ludzi w świat natury. Na szczęście to rzadkość. Większość egipskich raf koralowych jest w dobrej kondycji. Wiosną przylecimy tu ponownie, by zbadać, czy nastąpiła poprawa kondycji tego fragmentu rafy? Będziemy szukali rekinów-młotów i wielorybich. Jestem pewien, że je odnajdziemy, a tłem naszych zdjęć oczywiście będzie flaga CKS :)

• Flaga CKS przy ścianie żywej rafy koralowej.
 To widok zapierający dech w piersiach. Ściana opada na głębokość blisko 400 metrów! Osoby z lękiem wysokości powinny uważać :) Nurkując przy tej ścianie, mamy wrażenie, że latamy :) Gorąco polecam!

Koniecznie zapoznajcie się z regulaminem konkursu!

Na zgłoszenia czekają nauczyciele z zespołu promocji CKS.