dla uczniów
 HOME  |  O SZKOLE  |  biblioteka  |  dla uczniów  
Dla uczniów
Wpisany przez: 2011.09.12 Drukuj

...chcesz nadążać... musisz to poznać...

Gordon Roderick, Tunele, T. 6 Finał, Warszawa 2012, ISBN 978-83-280-0229-6
Wpisany przez: 2015.02.24 Drukuj

Szósta i ostatnia część bestsellerowej serii dla młodzieży TUNELE.

Styksowie opanowują Anglię, niosą za sobą śmierć i zniszczenie. Wydaje się, że nic ich nie powstrzyma, ale gdzieś głęboko w środku ziemi, Will i Elliot muszą znaleźć rozwiązanie.

Prawa do serii sprzedano do 40 krajów. Trwają prace nad ekranizacją.

Gordon Roderick, Tunele, T. 5 Spirala, Warszawa 2012, ISBN 978-83-259-0449-4
Wpisany przez: 2015.02.24 Drukuj

Piąty tom światowego bestsellera. Zaskakujący, brutalny, budzący grozę i przerażenie! Według Barry’ego Cunninghama – odkrywcy Harry’ego Pottera – to najbardziej pasjonująca książka z tej fantastycznej serii. Styksowie rozkręcają w Górnoziemiu spiralę chaosu. Niebawem zaczną ostateczną ofensywę i podbój świata. Tym razem to kobiety Styksów przygotowują straszną i odrażającą niespodziankę. Na ich drodze staną jedynie Will ze swoimi przyjaciółmi, a także zespół złożony z ekscentryków i wyrzutków oraz… emerytowanych komandosów. Czy mają szansę pokonać Styksów? Czy w obronie ludzkości dojdzie do wojny biologicznej z użyciem śmiercionośnych wirusów? Czy do zagłady światów we wnętrzu Ziemi doprowadzi wybuch bomby atomowej?

Sądzisz, że Styksowie to paskudna rasa? Jest jeszcze gorzej, niż myślisz. O wiele, wiele gorzej! Zastanawiasz się, jak rozmnażają się Styksowie? Gdy poznasz tę mroczną tajemnicę, przekonasz się, że lepiej byłoby tego nie wiedzieć...

Riordan Rick, Archiwum herosów, Kraków 2011, ISBN 978-83-62170-25-8
Wpisany przez: 2015.02.24 Drukuj
Młodzi herosi, macie wyjątkową okazję zajrzeć do ściśle tajnego archiwum herosów! Zebrane przez starszego skrybę obozu herosów, Ricka Riordana, te ściśle tajne akta zawierają relację z trzech najbardziej niebezpiecznych przygód Percy’ego Jacksona, wywiady z waszymi ulubionymi bohaterami, mapę obozu herosów i wiele więcej.
Riordan Rick, Przewodnik po świecie herosów, Kraków 2013, ISBN 978-83-62170-68-5
Wpisany przez: 2015.02.24 Drukuj
"Przewodnik po świecie herosów"  składa się z ośmiu rozdziałów: „Percy Jackson”, „Życie w obozie herosów”, „Bogowie i duchy przyrody”, „Bestie i potwory”, „Labirynt”, „Podziemie”, „Boski magazyn” oraz „Kompendium”. Każda z części opowiada inną historię. Przewodnik jest uzupełnieniem bestsellerowej serii Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy. Zawiera mnóstwo informacji o olimpijczykach, opowiada o wszelkiego rodzaju mitycznych potworach i stworzeniach. W wydaniu tym znajdziesz mapy, diagramy i informacje o stworzeniach zamieszkujących tamten świat. Publikacja ta pozwoli Ci poszerzyć swoją wiedzę o mitologicznym świecie lub utrwalić tę, którą już posiadasz.
Riordan Rick, Greccy bogowie według Percy'ego Jacksona, Kraków 2014, ISBN 978-83-64297-36-6
Wpisany przez: 2015.02.24 Drukuj

Kto lepiej niż współczesny heros opowie o pochodzeniu bogów olimpijskich? W tym ilustrowanym zbiorze opowieści Percy Jackson przedstawia spojrzenie od środka, pełne osobistego zaangażowania.

„Pewien wydawca w Nowym Jorku poprosił mnie o spisanie tego, co wiem o greckich bogach, ale ja byłem ostrożny: – Nie moglibyśmy napisać o tym anonimowo? W sumie nie chciałbym znów wkurzyć Olimpijczyków… Gdyby jednak wiedza o greckich bogach miała kiedyś pomóc wam przeżyć spotkanie z nimi, jeśli się przed wami pojawią, to może spisanie tego wszystkiego będzie moim dobrym uczynkiem ”.

Riordan Rick, Pamiętniki półbogów: nowe opowiadania i łamigłówki, Kraków 2013, ISBN 978-83-62170-63-0
Wpisany przez: 2014.11.03 Drukuj
"Pamiętniki półbogów" to zbiór niepublikowanych dotąd opowiadań, planów, wywiadów, zagadek i diagramów. Spotkacie tu waszych ulubionych bohaterów serii "Olimpijscy herosi" i "Percy Jackson i bogowie olimpijscy"., którzy podejmują się niebezpiecznych zadań i stawiają czoła groźnym potworom. Wiedza, która zdobędziecie w trakcie lektury, może i wam uratuje życie!
Riordan Rick, Zagubiony heros, Kraków 2011, ISBN 978-83-62170-27-2
Wpisany przez: 2014.11.03 Drukuj

Powitajcie nowych bohaterów i starych znajomych z obozu Herosów w pierwszym tomie nowej serii "Olimpijscy Herosi". Jej autor, twórca wielu bestsellerów, naładował te książkę niespodziewanymi zwrotami akcji, zagadkami i humorem tworząc wielką opowieść o niesamowitych przygodach.

Jason ma problem. Kiedy budzi się w autobusie pełnym nastolatków jadących na szkolna wycieczkę, nie pamięta niczego. Wszystko wskazuje na to, że ma dziewczynę, Piper i najlepszego przyjaciela, Leona. Są uczniami Szkoły Dziczy, szkoły z internatem dla "złych dzieciaków". Co zrobił, że skończył w takiej szkole? I gdzie właściwie jest? Jason nie wie nawet, kim jest. Wie tylko, że to wszystko wygląda bardzo źle...

T. 2 -  Syn Neptuna ; T. 3 - Znak Ateny ; T. 4 - Dom Hadesa ; T. 5 - Krew Olimpu

Pakiet pięciu tomów serii Ricka Riordana "Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy", Kraków 2010, ISBN 978-83-928837-7-7
Wpisany przez: 2014.09.29 Drukuj

Recenzja:

Nigdy nie wiedziałam nic o mitologi greckiej. Aż do teraz. Rick Riordan stworzył piękną i zawierającą dech w piersiach fabułę o herosach, bogach i innych mitycznych stworzeniach. Te książki mnie uzależniły i zainspirowały, a główny bohater zafascynował swoją odwagą i lojalnością.

Zapomnij o Harrym Potterze - poznaj Percy'ego Jacksona, dołącz do  legionu fanów:

T. 1 - Złodziej pioruna ; T. 2 - Morze potworów ; T. 3 - Klątwa Tytana ; T. 4 - Bitwa w Labiryncie ; T. 5 - Ostatni Olimpijczyk

Ziemiański Andrzej, Achaja, T. 1-3, Lublin 2012, ISBN 978-83-7574-236-7
Wpisany przez: 2014.09.26 Drukuj

Ukazuje świat, w którym życie ludzkie nie ma wielkiego znaczenia, człowieka można poniżyć, doprowadzić do rozpaczy, obłędu, zabić; świat tworzony krwią żołnierzy, potem i bólem niewolników, niepewnością rządzących, głupotą tłumu i wywołującą strach potęgą religii. Edyta Muł-Pałka. Gildia Achaja to obowiązkowa pozycja dla każdego, kto uważa się za miłośnika gatunku. Polecam ją tym wszystkim, którzy zwątpili w umiejętności pisarskie i inwencję twórczą polskich fantastów. Jest doskonała, pełna głębi, artystycznie bogata, napisana z poczuciem humoru, inteligentna.

Ziemiański Andrzej, Pomnik cesarzowej Achai, T. 1-3, Lublin 2012, ISBN 978-83-7574-675-4
Wpisany przez: 2014.09.29 Drukuj
"Pomnik cesarzowej Achai" jest czwartą odsłoną cyklu, ale tylko formalnie. To nie jest czwarty sposób na opowiedzenie tej samej, znakomitej, ale przecież dobrze już znanej opowieści. Mamy nowe realia, nowych bohaterów, nowe czynniki wpływające na świat Achai. Pojawią się epizody, które - gwarantujemy - wprawią Was w osłupienie. Ziemiański szerokim, teatralnym gestem zrywa zasłony ukazując swoje królestwa w zupełnie nowych światłach. Czy zatem wynika z tego, ze słynna już "Achaja 4" to tylko chwyt marketingowy? Próba podczepienia się pod kultowy cykl polskiej fantastyki? Pogoń za sławą z przeszłości? Absolutnie nie! To wciąż wielowątkowa fabula startująca z pozornie niezwiązanych ze sobą punktów. Wątki zakrojone ze znanym z poprzednich części rozmachem. Tempo, wartka akcja, cięte dialogi....
Pratchett Terry, Mort. Świat Dysku, Warszawa 2012, 978-83-7648-839-4
Wpisany przez: 2014.05.23 Drukuj
Czasem nawet śmierć potrzebuje wakacji - a na Świecie Dysku, jedynej Płaskie Ziemi we wszystkich wszechświatach, kościsty strażnik klepsydry życia uświadamia sobie, że tylko jedno może dać mu chwilę wytchnienia : terminator. Wybiera więc sobie Morta - chłopca gorliwie pragnącego zdobyć wiedzę, której stanowczo posiadać nie powinien.
Wprawdzie Mort szybko opanowuje tajniki przechodzenia przez ściany, jednak nauka obiektywizmu to całkiem inna sprawa. Zwłaszcza kiedy życie, po które został wysłany, należy do pięknej, młodej księżniczki. W związku ze zmianą biegu losu rzeczywistość chwieje się w posadach. A że Śmierć wyruszył w podróż, by poznać rozkosze śmiertelnych, to właśnie Mort, z pomocą niezbyt kompletnego maga imieniem Cutwell oraz adoptowanej i pełnej entuzjazmu córki Śmierci, musi naprawić przyszły tor historii - zanim Dysk się przekręci...
Diakow Andriej, Za horyzont. Uniwersum Metro 2033, Kraków 2013, ISBN 978-83-63944-22-3
Wpisany przez: 2013.12.18 Drukuj
„Za horyzont” Andrieja Diakowa to ostatnia część trylogii zapoczątkowanej przez powieść „Do światła”, w której poznamy finał przygód Gleba i Tarana. Całe petersburskie metro staje się celem Imperium Wegan. Po długich poszukiwaniach Taran wpada na ślad, który może odmienić losy ludzi mieszkających pod ziemią. Trop prowadzi go do tajemniczego miejsca...       Każdy, który zmaga się z weganami, pragnie mieć po swojej stronie Tarana, bo mało kto ma takie doświadczenie stalkera jak on. Jednak on wolałby wraz z Glebem i sprawdzona grupą przyjaciół wyruszyć na powierzchnię w poszukiwaniu nadziei dla świata...