archiwum 2018/2019
 HOME  |  O SZKOLE  |  archiwum  |  archiwum 2018/2019  
Pożegnaliśmy absolwentów CKS Szczecin!
Wpisany przez: ER 2019.07.24 Drukuj
Dnia 19 czerwca br. pożegnaliśmy ostatni rocznik absolwentów Gimnazjum z Oddziałami Sportowymi (likwidacja szkolnictwa gimnazjalnego) oraz pierwszych absolwentów klas ósmych Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2. Pożegnanie było okazją do przypomnienia historii szkoły oraz wyróżnienia najlepszych absolwentów CKS Szczecin. Zapraszamy do galerii nr 1, galerii nr 2, galerii nr 3 oraz galerii nr 4.
Po raz piąty Mistrzami Polski w Ratownictwie Wodnym!
Wpisany przez: Ewa Gapska 2019.06.12 Drukuj

Po raz piąty Mistrzami Polski w Ratownictwie Wodnym!

W dniach 8-9 czerwca 2019 roku na basenie Floating Arena rywalizowało ze sobą ponad 170 mocarzy ratownictwa wodnego z kraju, Holandii i Włoch. Poziom i organizacja zawodów stały na wysokim poziomie, co zaowocowało emocjonującą walką i gorącą sportową atmosferą. Nasi zawodnicy przysporzyli nam wiele radości, dumy i chwały! Odważnie stawali w szranki z najlepszymi i wywalczyli dużo medali, jak również rekordów życiowych i rekordów Polski.

DZIĘKUJEMY!!!

Drużyna to zawsze coś więcej niż suma jednostek (M.Phelps)

Mistrzostwa to coś więcej niż organizacja i rozplanowanie – to suma wspólnej pracy Organizatorów, Sponsorów, Zawodników, Trenerów i Kibiców, jak również wielu tych, którzy często "niewidzialnie" przyczyniają się do sukcesu! To piękny duch sportowej rywalizacji oparty na szacunku, wzajemnym poszanowaniu i uczciwości. To radość z własnego rozwoju i mniejszych, czy dużych sukcesów. To duma z osiągnięć naszych podopiecznych! To podziw dla umiejętności rywali! Uroczyście ogłaszamy, iż 53. Otwarte Letnie Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym na stałe przechodzą do naszej pamięci jako piękne wyjątkowe wspomnienie! Staje się tak dzięki zaangażowaniu i pomocy wielu osób.

Na pamiątkę piękne wspomnienia z Mistrzostw (fot. W.Jaszczak), zapraszamy do galerii: cz. 1, cz. 2.

Szczegółowe informacje, wyniki i wideo-relacje: tutaj.

Ważne wydarzenia w klasie 2b
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2019.06.05 Drukuj
Drugi semestr w klasie 2b obfitował w atrakcje, które pozostały w pamięci każdego ucznia. Obejrzane  w Teatrze Lalek Pleciuga przedstawienie pt: „Bajka o szczęściu” zrobiła na widzach duże wrażenie. Poruszana tematyka przyjaźni i potrzeby posiadania różnych rzeczy stała się tematem bardzo konstruktywnej dyskusji w klasie. Dodatkowo w ramach wizyty dzieci zwiedziły najważniejsze miejsca w teatrze. Podczas marcowego spotkania integracyjnego w Centrum Dialogu zorganizowanego przez p. Monikę K.-mamę Kajetana, dzieci wraz z rodzicami  uczestniczyli w warsztatach i zapoznali się z powojenną historią Szczecina.  Sposób przekazu informacji w formie multimedialnej przybliżył uczestnikom warsztatów najważniejsze wydarzenia, które miały miejsce po zakończeniu II wojny światowej. Zapraszamy do galerii cz. 1 i galerii cz. 2.
Kropla życia – bezpieczne wakacje!
Wpisany przez: ER 2019.05.30 Drukuj

Już po raz czwarty Centrum Kształcenia Sportowego zaprosiło mieszkańców Szczecina na Festyn Sportowo-Rodzinny „Kropla życia - bezpieczne wakacje”. Główną ideą imprezy była w tym roku promocja honorowego krwiodawstwa, zgodnie z hasłem: „Łączy nas krew, która ratuje życie”. Na terenie boisk CKS stanął ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, w którym ponad 200 osób oddało honorowo krew. Na wszystkich uczestników imprezy czekały ciekawe atrakcje oraz pokazy sprzętu ratowniczego i prezentacje przygotowane przez: Policję, Państwową Straż Pożarną, WOPR, Straż Miejską oraz Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego. Festynowi towarzyszyła także 8. szczecińska edycja ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz” czyli rowerowa wycieczka śladami bibliotek i miejsc kultury na Prawobrzeżu. Zapraszamy do galerii: cz. 1, cz. 2, cz. 3, cz. 4, cz. 5 i cz. 6!

Brawo mistrzowie ju-jitsu!
Wpisany przez: ER 2019.05.27 Drukuj
Dnia 25 maja br. w Stargardzie odbył się Puchar Polski w Brazylijskim Ju-Jitsu. W zawodach uczestniczylo ponad 700 dzieci. Z ogromną przyjemnością informujemy, że Aleksander Wodarczyk z klasy 4b zdobyl dwa zlote medale w GI (kimona) oraz NO GI (bez kimon)! Świetnie zaprezentowala się rownież Maja Kaczmarczyk z klasy 3a, zdobywajac w swojej konkurencji dwa srebrne medale w GI i NO GI. Gratulujemy i zapraszamy do galerii zdjęć!
Komiksowy konkurs plastyczny!
Wpisany przez: ER 2019.05.27 Drukuj

Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich naszej szkoły podstawowej zaproszeni są do udziału w konkursie plastycznym na najzabawniejszy komiks. Prace plastyczne w dowolnej technice i wielkości można dostarczyć do świetlic numer 009 lub 0012 w terminie do 31 maja 2019 roku (najbliższy piątek). Laureatów konkursu wybierze jury składające się z uczniów. Ogłoszenie wyników nastąpi 10 czerwca.

Organizatorki konkursu, wychowawczynie świetlic: A. Siwecka i A. Czeladzińska, zapraszają serdecznie uczniów do udziału!

7-9 czerwca 2019 - zapraszamy na Otwarte Letnie Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym!
Wpisany przez: Ewa Gapska 2019.05.22 Drukuj
Szczecin Ratownictwem Wodnym stoi! Zapraszamy więc wszystkich fanów sportu, miłośników wielkich emocji i dobrej zabawy. Sportowcy, Rodzice, Przyjaciele, Kibice - koniecznie przybywajcie! W tym roku wyjątkową atrakcją jest udział doświadczonych zawodników z innych krajów, którzy znani sa także z apetytów na tytuły mistrzowskie. Szykuje się nie lada widowisko i sportowe wyzwanie! Widzimy się 8 czerwca 9.30 w świetnych nastrojach i pełni sił do zagrzewania naszych zawodników do pełnej mocy oraz zwycięskiej walki!
Zajęcia z kryminalistyki w klasie 3a
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2019.05.17 Drukuj
15 maja 2019 roku uczniów klasy 3a odwiedzili pracownicy Laboratorium Kryminalistycznego KWP ze Szczecina. Policjanci przybliżyli pracę biegłych z różnych zakresów kryminalistyki. W trakcie spotkania uczniowie rozwiązywali zagadki kryminalistyczne, szukali sprawcy na podstawie odcisku buta na piasku, a następnie obserwowali wykonanie jego odlewu i porównanie z odciskiem pozostawionym na specjalnej piance. Uczniowie ujawniali ślady, poznali pojęcie daktyloskopii, odciskali własne linie papilarne i obserwowali odciski innych osób za pomocą lampy ultrafioletowej. Zapraszamy do galerii: cz. 1. i cz. 2.
Wycieczka do Bełcznej
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2019.05.16 Drukuj
Uczniowie klasy 2a oraz klasy 3a SSP nr 2 uczestniczyli w wycieczce do Bełcznej. Zajęcia dla dzieci odbyły się w Dworku Tradycja na terenie gminy Łobez. Uczniowie własnoręcznie wyrabiali ciasto na podpłomyki, które później były wypiekane na grillu. Sprawdzali i poznawali rodzaje zbóż. Bawili się na dużym terenie wśród zieleni. Przygotowali zwierzątka na drewnianych łyżkach oraz wykonali swój łapacz snów. Całodniowa wyprawa sprawiła wiele radości i niezapomnianych wrażeń. Zapraszamy do galerii.
Zapraszamy na festyn "Kropla życia - bezpieczne wakacje"!
Wpisany przez: ER 2019.05.15 Drukuj

Zapraszamy 25 maja 2019 w godz. 9.00 – 13.00 na IV Festyn Sportowo-Rodzinny „Kropla życia - Bezpieczne wakacje”, który odbędzie się na terenie boisk CKS przy ulicy Rydla 49. Główną ideą festynu będzie w tym roku promocja idei honorowego krwiodawstwa, zgodnie z hasłem: „Łączy nas krew, która ratuje życie”. W czasie festynu będzie można ODDAĆ HONOROWO KREW W AMBULANSIE przygotowanym przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.* Festynowi towarzyszyć będzie też 8. szczecińska edycja ogólnopolskiej akcji „ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ” czyli rowerowa wycieczka śladami bibliotek i miejsc kultury na Prawobrzeżu.** Ponadto w programie: wiele atrakcji dla młodszych i starszych mieszkańców naszego miasta, w tym: prezentacja sprzętu służb ratowniczych, znakowanie rowerów, dmuchane zamki dla najmłodszych, wakacyjne porady fizjoterapeutów, pokazy karate, konkursy plastyczne, wystawa rękodzieła, zmagania z mistrzem olimpijskim na ergometrze, występy artystyczne uczniów, rozgrywki sportowe, kawiarenka festynowa i wiele, wiele innych…! Na każdego czeka LOTERIA FANTOWA z wartościowymi nagrodami – każdy los wygrywa!

Zapraszamy!

"Odjazdowy Bibliotekarz" 2019 zaprasza!
Wpisany przez: ER 2019.05.10 Drukuj
Biblioteka szkolna CKS zaprasza w sobotę, 25 maja 2019 roku na wyjątkową imprezę promującą czytelnictwo. Po raz pierwszy na prawobrzeżu Szczecina odbędzie się 8. szczecińska edycja ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz” w ramach Tygodnia Bibliotek 2019 pod hasłem: #biblioteka. Uczestnicy imprezy powinni wyposażyć się w rower, pomarańczowy element stroju oraz książkę na wymianę. Zbiórka wszystkich miłośników bibliotek i książek o godz. 10.00 przy ulicy Rydla 49. Na terenie kompleksu boisk przy CKS będzie można wziąć udział w festynie „Bezpieczne wakacje” z pokazami służb mundurowych i znakowaniem rowerów, oddać honorowo krew w ambulansie lub posilić się w kawiarence festynowej. O godz. 11.00 w auli szkolnej odbędzie się przedstawienie uczniów SP nr 71 „Przygody kota Umbriagi” oparte na książce Piotra Owczarskiego oraz rozmowa z autorem. O godz. 12.00 start do maratonu rowerowego! Po drodze: wizyta w Filii nr 48 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Rydla, odwiedziny w miejscu powstania przyszłej Mediateki MBP na osiedlu Majowym, giełda i prezentacja książek o Kijewie przy Jelenim Stawie, wizyta w Filii nr 6 MBP w Dąbiu oraz finał na Przystani Jachtowej HOM Szczecin Dąbie z ogniskiem i występami zespołu „IGA'cki Band”. Zapraszamy!
Uwaga - zmiana planu od 9 maja!
Wpisany przez: Administrator 2019.05.08 Drukuj

Od środy 9 maja 2019 r. obowiązuje nowy plan zajęć, prosimy zapoznać się ze zmianami. Nowy plan dostępny jest również w iDzienniku.

Awansowały do 1/8 Pucharu ZPRP Młodziczek!
Wpisany przez: ER 2019.04.30 Drukuj
W dniach 26-28 kwietnia br. w Wąbrzeźnie uczennice klasy 8p pod kierunkiem trenera Jarosława Szymaniaka rozegrały trzy mecze w ramach 1/16 Pucharu ZPRP Młodziczek. Nasze szczypiornistki zagrały z MUKS Lider Świebodzin, Polonia Kępno i UKS Vambresia Worwo Wąbrzeźno. Klub reprezentowały: Aleksandra Perkowska, Julia Fidecka, Wiktoria Opara, Maja Ogrodnik, Magdalena Koconowska, Oliwia Onifaciuk, Izabela Włodarczyk, Martyna Andryszek, Klaudia Białkowska, Zuzanna Borkowska, Natalia Glinka, Oliwia Głowińska, Aleksandra Salwa, Julia Trocka, Roksana Ulatowska, Kornelia Woźniak. Najwięcej bramek dla naszej drużyny zdobyła Aleksandra Perkowska (24), co w klasyfikacji ogólnej dało naszej "Królowej Strzelczyń" VIII miejsce. Dziewczęta awansowały do kolejnej rundy 1/8 Pucharu ZPRP Młodziczek, który odbędzie się w dniach 10-12 maja br. w miejscowości Wilczyska (niedaleko Nowego Sącza) woj. małopolskie. Gratulujemy i trzymamy kciuki! Do boju, do boju CKS!
Świadectwa ukończenia szkoły dla uczniów klas 3X i 3W
Wpisany przez: Dyrektor 2019.04.24 Drukuj

Uczniów klas 3X i 3W zapraszam 26 kwietnia 2019 do sali 214 o godzinie 8.00 w celu wydania świadectw ukończenia szkoły.

Dyrektor CKS 

Życzenia - Wielkanoc 2019
Wpisany przez: Dyrektor 2019.04.18 Drukuj

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Niech cud Wielkiej Nocy obudzi nadzieję na lepsze jutro…
Otworzy serca i umysły na problemy drugiego człowieka oraz odbuduje poczucie wspólnoty.

Dziękując za wsparcie i zrozumienie,
spokojnych świąt życzą
nauczyciele i pracownicy CKS Szczecin

Akcja Protestacyjna 2019 - list otwarty do społeczności CKS
Wpisany przez: Dyrektor 2019.04.18 Drukuj


LIST OTWARTY
STRAJKUJĄCYCH NAUCZYCIELI
DO RODZICÓW I UCZNIÓWDrodzy Rodzice i Uczniowie!

strona 1 / 12
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 :: 9 :: 10 :: 11 :: 12 ::
dalej ...