archiwum 2017/2018
 HOME  |  O SZKOLE  |  archiwum  |  archiwum 2017/2018  
Pożegnaliśmy absolwentów Gimnazjum z Oddziałami Sportowymi!
Wpisany przez: ER 2018.07.02 Drukuj

Dnia 22 czerwca br. pożegnaliśmy przedostatni rocznik absolwentów Gimnazjum z Oddziałami Sportowymi. Uroczystość była okazją do uhonorowania wyróżniających się uczniów GMzOS. Gratulacje i medale przyjęli uczniowie z wysoką średnią: Wiktoria Klepacz, Michał Kraska, Alicja Kulesza i Krzysztof Korzeniowski wraz z rodzicami. Wszyscy wyróżnieni w nauce wpisali się do Złotej Księgi. Ponadto Nagrody Dyrektora CKS Szczecin otrzymali: Wiktoria Klepacz, Alicja Kulesza, Magdalena Salachna, Eliza Suska, Krzysztof Korzeniewski i Aleksander Szewczuk. Nie mniej uroczyste było przyznanie absolwentom tytułu „Nadzieja Sportu” dla najwybitniejszych uczniów-sportowców. Wyróżnienie trafiło do: Natalii Zdobych (kajakarstwo), Krzysztofa Korzeniewskiego, Olafa Majchrzaka, Aleksandra Szewczuka (pływanie i ratownictwo), Dominiki Ciepłowskiej, Martyny Pastewskiej, Eliasza Kapeli, Mateusza Bartelika (piłka ręczna). Zapraszamy do galerii nr 1 oraz do galerii nr 2!

Zakończenie roku szkolnego w SSP nr 2
Wpisany przez: ER 2018.07.02 Drukuj
Dnia 22 czerwca br. odbyło się uroczyste zakończenie roku w Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2. Oliwia Połeć i Maja Zdanowicz z klasy 3a wcieliły się w rolę konferansjerek i pod czujnym okiem p. B. Kuźmy Falęcikowskiej poprowadziły imprezę. Dzieci z klasy 2a przygotowały część artystyczną podczas której pożegnały uczniów klasy 3a, którzy zakończyli pierwszy etap edukacji. P. E. Gapska wraz z klasą 1a zaprezentowali bardzo energetyczny taniec, który wprowadził wszystkich w wakacyjną atmosferę. Rozstrzygnięty został też konkurs ,,Zabierz flagę na wycieczkę". Laureatami zostali: Kuba i Piotr Hapka, oraz Athina i Olimpia Żogas. Zapraszamy do galerii.
MP w Piłce Plażowej w Dąbiu
Wpisany przez: ER 2018.07.02 Drukuj

W dniach 15-17.06.2018 r. w Szczecinie-Dąbiu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej Plażowej. Pierwsze miejsce w kategorii chłopców uzyskali uczniowie CKS z klasy 1W. Również I miejsce w kategorii dziewcząt uzyskały uczennice CKS z klasy 1W. Gratulujemy!!! Zapraszamy do galerii!

Pasja absolwentki gimnazjum Alicji Kuleszy
Wpisany przez: ER 2018.07.02 Drukuj

Wśród tegorocznych absolwentów Gimnazjum z Oddziałami Sportowymi jest Alicja Kulesza - uczennica klasy 3t, a także  klasy VIII Państwowego Ogniska Baletowego w Szczecinie. Alicja ma za sobą bardzo pracowity rok. Wiele godzin prób i ćwiczeń oraz egzaminy. W dniach 4-5.06.2018 przystąpiła do Egzaminu Dyplomowego, podsumowującego wieloletni okres nauki w Szkole Baletowej. Egzamin Dyplomowy obejmował część teoretyczną i praktyczną z przedmiotów: rytmika, taniec ludowy i charakterystyczny, taniec współczesny, taniec klasyczny, technika taneczna oraz wiadomości o tańcu. Alicja uzyskała z tych przedmiotów bardzo dobre i celujące oceny. Uroczyste zakończenie ośmioletniej Szkoły Baletowej oraz Koncert Dyplomowy odbyły się 18.06.2018 r. w Operze na Zamku. Ala przepięknie zatańczyła wszystkie układy dyplomowe. Szczególnie wielką gracją i klasą umiejętności wykazała się w wariacji dyplomowej, Tańcu Wieszczki Cukrowej z Baletu ,,Dziadek do orzechów” P. Czajkowskiego. Zapraszamy do galerii z tych bardzo ważnych i emocjonujących dni dla Alicji!

Zasłużony odpoczynek klasy OBiF
Wpisany przez: ER 2018.07.02 Drukuj

W dniach 15-17 czerwca br. uczniowie klasy 2X OBiF z wychowawczyniami: Urszula Domańską i Agatą Grochalską wybrali się na biwak do Dziwnowa. Odpoczynkowi towarzyszył trening na plaży i boiskach sportowych. Wyjazd był podsumowaniem umiejętności i dokonań licealistów, którzy wiążą swoją przyszłość z zawodami medycznymi, na przykład fizjoterapią. Klasy tego typu oparte są na autorskim programie Urszuli Domańskiej – fizjoterapeutki i nauczycielki CKS Szczecin. Zapraszamy do galerii!

Rodzice dzieciom
Wpisany przez: ER 2018.07.02 Drukuj

Dnia 14 czerwca br. rodzice dzieci z grupy 3-latków „Muszelki” w Przedszkolu „Szmaragdowym” przygotowali niespodziankę swoim pociechom z okazji Dnia Dziecka. We współpracy z wychowawczyniami grupy: Martą Bas i Angeliką Kieler zaprezentowali w auli szkoły przedstawienie teatralne pt.: „Brzydkie kaczątko”. O dużym zaangażowaniu rodziców świadczy obsadzenie około 20 ról oraz samodzielne przygotowanie niezwykle pomysłowych strojów. Widzów zachwycił talent aktorski i wokalny dorosłych, ich kreatywność i łatwość poruszania się po scenie. Przygotowane w tajemnicy przedstawienie zaskoczyło dzieci, które z niedowierzaniem rozpoznawały mamę lub tatę w przebraniu kaczek, gąsek i innych ptaków. Zapraszamy do galerii nr 1 oraz do galerii nr 2!

Szczypiorniści na meczu reprezentacji
Wpisany przez: ER 2018.07.02 Drukuj

Dnia 13 czerwca br. 15 zawodników piłki ręcznej z klas: 1W, 3p i 2p pod opieką trenera Mieczysława Zarta wybrało się do Kalisza na międzynarodowy mecz towarzyski piłki ręcznej reprezentacji Polski i Hiszpanii. Wyjazd zorganizował klub Sandra SPA Pogoń Szczecin w ramach współpracy z CKS Szczecin. Z przyjemnością informujemy, że w reprezentacji Polski zagrali byli zawodnicy zespołów juniorskich prowadzonych przez p. Mieczysława Zarta: Paweł Krupa, Rafał Przybylski i Patryk Walczak. Zapraszamy do galerii!

Brawo karatecy!
Wpisany przez: ER 2018.07.02 Drukuj

Dnia 9 czerwca 2018 roku Maciej Bunikowski z klasy 2a, Róża Dziedzic z klasy 3a i Gabriel Dziedzic z klasy 4a - na co dzień trenujący w Szczecińskim Klubie Sportowym Husaria -wzięli udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Pomorza Open Karate Kyokushin. Mimo bardzo dużej konkurencji uczniowie świetnie poradzili sobie z przeciwnikami, zdobywając medale dla swojego klubu. Gratulujemy!

Klasy OBiF na biwaku w Dziwnówku
Wpisany przez: ER 2018.07.02 Drukuj

W dniach 6-8 czerwca br. uczniowie klas 1X i 2t z wychowawczyniami: Agnieszką Kossek i Izabelą Tomaszewską wybrali się na biwak do Dziwnówka. Czas odpoczynku wypełniły spacery brzegiem morza, gry i zabawy na plaży, rozgrywki sportowe, kąpiele morskie i zwiedzanie Wolińskiego Parku Narodowego. Zapraszamy do galerii!

Drużynowe Mistrzostwo Polski w Ratownictwie Wodnym!
Wpisany przez: Ewa Gapska 2018.06.19 Drukuj
15-17 czerwca 2018r na Pływalni Olimpijskiej Floating Arena w Szczecinie odbyły się 52. Letnie Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym. Na starcie stanęło 162 zawodników z 15 klubów. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, ponieważ zawodnicy starali się wywalczyć kwalifikacje na Mistrzostwa Europy Juniorów (Limerick) i Mistrzostwa Świata Seniorów (Adelaide). Udany start w zawodach zanotowali gospodarze. Drużyna CKS Szczecin wywalczyła łącznie 43 medale: 16 złotych , 19 srebrnych i 8 brązowych, co pozwoliło na drużynowe Mistrzostwo Polski i to po raz czwarty z rzędu! Najlepsi szczecińscy zawodnicy w klasyfikacji generalnej Mistrzostw: Adam Dubiel - 1 m. w kategorii Open, Cezary Kępa - 3 m. w kategorii Open, Rogoziński Radosław - 1 m. w kategorii junior młodszy, Piotr Nazaruk - 2 m. w kategorii junior młodszy, Julia Filocha - 2 m. w kategorii junior młodszy, Vanessa Dziedzic - 3 m. w kategorii junior młodszy. Zachęcamy do obejrzenia pięknych zdjęć z imprezy -  cz.1, oraz:  cz.2 i cz.3 (aut. Dariusz Magdziarz).
Zakończenie roku szkolnego
Wpisany przez: Administrator 2018.06.15 Drukuj

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się w piątek 22 czerwca br. według następującego harmonogramu:

  • 9:00–11:00 – klasy 3 GM (w auli)
  • 12:00–13:00 – klasy 4, 7 SP, 2 GM, 1–2 LO (w salach, z wychowawcami)
  • 13:00 – klasy 1–3 SP.

Uwaga: Zakończenie roku dla klas 4a i 2X odbędzie się o godzinie 8:30 (odpowiednio w salach 101 i 205), a dla klasy 1W o godzinie 11:00 (w sali 117).

Serdecznie zapraszamy!

Rejs Dziewanną klasy 2a
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.06.11 Drukuj
Klasa 2a w ramach działalności Szkolnego Koła Edukacji Wodnej i Żeglarskiej działającego przy Pałacu Młodzieży wyruszyła w rejs po Odrze statkiem Dziewanna. Wiatr powiewał Polską banderą na rufie statku. Chwile niezapomniane i ciekawa morska przygoda. Dzieci zachwycone rejsem i zwiedzaniem Bulwarów Szczecińskich. Zapraszamy do galerii.
Klasa 2a w Majsterkowie
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.06.11 Drukuj
Uczniowie klasy 2a uczestniczyli w warsztatach w Majsterkowie. Każdy uczeń otrzymał własny zestaw drewnianych klocków do samodzielnego montażu. Uczniowie i wielką radością przystąpili do wykonania własnego modelu samolotu. Sklejanie nie było wręcz łatwe, bo wymagało czasu a uczniowie nie mogli się doczekać swoich zabawek. Po złożeniu całego modelu każdy mógł dowolnie ozdobić swój model samolotu. Polecamy wszystkim takie warsztaty, bo rozwijają pasję u dzieci. Zapraszamy do galerii.
Zebranie organizacyjne z rodzicami przyszłych klas 1 SSP nr 2
Wpisany przez: Maciej Parobczy 2018.06.11 Drukuj

Zebranie odbędzie się w dniu 21 czerwca 2018 od godziny 17.00 w auli CKS - pierwsze piętro. 

Serdecznie zapraszamy!

Przedszkolaki ze "Słonecznej Dziewiątki" na lekcji matematyki w CKS
Wpisany przez: ER 2018.06.07 Drukuj

Dnia 6 czerwca 2018 roku przedszkolaki z grupy 6-latków "Świerszcze" z Przedszkola Publicznego nr 9 wraz z wychowawczynią p. Anną brały udział w matematycznej lekcji otwartej przygotowanej przez p. Martę Zgórską. Dzieci pracowały w grupach pod opieką gimnazjalistek. Prawidłowo wykonane zadania matematyczne nagrodzone zostały "Matematyczną Koroną CKS" czyli dyplomem za zaangażowanie i pilną pracę. Przedszkolaki układały wzory z figur geometrycznych, rozwiązywały rebusy, mierzyły odległości, zakreślały zbiory i wykonywały zadania z użyciem tablicy multimedialnej. Dziękujemy za odwiedziny w CKS. Zapraszamy do galerii! 

52. Letnie Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym - końcowe odliczanie!
Wpisany przez: Ewa Gapska 2018.06.04 Drukuj
16-17 czerwca 2018 r. czeka nas, żądnych sportowych emocji CKS-iaków, nie lada gratka - 52. Letnie Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym! Impreza zaczyna mieć silną tradycję w naszym mieście i stałe miejsce w harmonogramie ważnych wydarzeń naszej szkoły. Wszystkich kibiców naszej reprezentacji, przyjaciół szkoły i miłośników wielkiego sportu zapraszamy na tę wyjątkową emocjonujacą przygodę na pływalnię Floating Arena.
strona 1 / 18
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 :: 9 :: 10 :: 11 :: 12 :: 13 :: 14 :: 15 :: 16 :: 17 :: 18 ::
dalej ...