archiwum 2013/2014
 HOME  |  O SZKOLE  |  archiwum  |  archiwum 2013/2014  
Pożegnanie absolwentów gimnazjum
Wpisany przez: ER 2014.07.16 Drukuj

Dnia 27 czerwca 2014 roku w auli szkolnej im. Karola Wojtyły odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów Gimnazjum z Oddziałami Sportowymi. W obecności rodziców, nauczycieli, wychowawców, dyrekcji szkoły i zaproszonych gości gimnazjaliści odbierali świadectwa oraz nagrody za sukcesy w nauce i osiągnięcia sportowe.

Zapraszamy do galerii!

Zakończenie roku szkolnego
Wpisany przez: ER 2014.07.16 Drukuj

Dnia 27 czerwca 2014 roku w auli CKS Rydla odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas I i II gimnazjum oraz liceum. Najlepsi uczniowie odebrali z rąk dyr. Danuty Reiter oraz dyr. Jolanty Opoń "zielone karty", pochwały dyrektora oraz dyplomy.

Zapraszamy do galerii!

Piłkarskie zakończenie sezonu
Wpisany przez: ER 2014.07.16 Drukuj

Dnia 27 czerwca 2014 roku na boisku piłkarskim przy ul. Pomarańczowej odbyło się sportowe zakończenie sezonu z udziałem gimnazjalistów z klas o profilu piłka nożna. Spotkanie zorganizowano z inicjatywy rodziców uczniów klasy 3pn oraz trenera Józefa Gawrona. Po zremisowanym meczu rodziców z dziećmi odbyło się wręczenie nagród i wspólne biesiadowanie. Gościem honorowym spotkania byli: wychowawczyni klasy 3pn, p. Elżbieta Szpak z mężem oraz p. Jacek Sikora. Zapraszamy do galerii!

 

CKS is HAPPY!
Wpisany przez: ER 2014.07.04 Drukuj

Uczniowie, nauczyciele i pracownicy Centrum Kształcenia Sportowego przy ul. Rydla uczcili zakończenie roku szkolnego nagraniem teledysku do piosenki Pharrella Williamsa „Happy”. Zrealizował go p. M. Banasiak z pomocą p. E. Rudzkiej, p. D. Kempskiej-Śnitko oraz uczniów: Weroniki Wdowiak, Adama Wojcieszonka i Michała Fronczyka. Autorzy dziękują uczniom, nauczycielom, pracownikom oraz dyrekcji szkoły za wspaniałą zabawę! Pokazaliśmy, że CKS is HAPPY! Przyłącz się do nas!

 

„EUFORIA” w Warszawie!
Wpisany przez: ER 2014.07.03 Drukuj

W dniach 15-17 czerwca 2014 roku zwycięzcy konkursu „Euforia”, uczniowie klasy 2LT: Monika Szkołek, Weronika Wdowiak i Adam Wojcieszonek z p. Katarzyną Bednarek pojechali na wycieczkę do Warszawy. Licealiści odwiedzili m.in. Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego oraz siedzibę Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Wyjazd do Warszawy był nagrodą dla uczniów CKS Rydla za przygotowanie filmiku promującego udział w eurowyborach.

Zapraszamy do obejrzenia filmu! Zapraszamy do galerii!

Stypendia pomostowe dla maturzystow
Wpisany przez: Irena Mizgalska 2014.07.02 Drukuj

Do ubiegania się o stypendium uprawnieni są tegoroczni maturzyści z terenów wiejskich lub miast do 20 tys. mieszkańców. Szczegóły na stronie www.stypendium-pomostowe.pl

 

Nagrody Prezydenta Miasta Szczecin dla czwórki uczniów CKS Rydla!
Wpisany przez: ER 2014.06.26 Drukuj

Dnia 25 czerwca br. w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie odbyła się uroczystość wręczenia Nagród Prezydenta Miasta Szczecin dla uzdolnionych uczniów naszego miasta. Wśród wyróżnionych znalazła się czwórka gimnazjalistów z Centrum Kształcenia Sportowego przy ul. Rydla. Nagrody przyznano: Wiktorii Ignor, Michałowi Kacperskiemu, Damianowi Durysowi i Michałowi Rudzkiemu.

Gratulujemy!

 

Wygrał eliminacje do Allianz Junior Football Camp z FC Bayern!
Wpisany przez: ER 2014.06.26 Drukuj

Dnia 25 czerwca br. na stadionie Górnika Zabrze odbył się polski finał Allianz Junior Football Camp. Do Zabrza zaproszono 10 młodych zawodników piłki nożnej wyłonionych w ogólnopolskich eliminacjach spośród kilkunastu tysięcy zgłoszeń. Finaliści musieli wykazać się wysokimi umiejętnościami piłkarskimi w czasie treningu pod okiem trenerów Górnika Zabrze oraz wypełnić trudny test wiedzy na temat Bayernu Monachium, firmy Allianz i klubu Górnik Zabrze. Najlepszym w testach teoretycznych i jednym z najlepszych w testach piłkarskich okazał się Michał Rudzki z klasy 3pn. Gratulujemy! Relacje prasowe w linku Media o nas!

Wycieczka w poszukiwaniu wolności
Wpisany przez: ER 2014.06.26 Drukuj

Działaniem podsumowującym temat odzyskania wolności czyli Dni Językowych w CKS, była wycieczka edukacyjna do Poczdamu i Berlina, która odbyła się 17 czerwca br. To w Poczdamie dokonał się ostateczny podział powojennej Europy na Wschód i Zachód (konferencja poczdamska na zamku Cecilienhof). Uczniowie podziwiali również pałac i ogrody Sans-Souci. W Berlinie uczestnicy wycieczki mogli ponadto zobaczyć m.in. pozostałości Muru Berlińskiego, Bramę Brandenburską, budynek Reichstagu. Zapraszamy do galerii!

List Rzecznika Praw Dziecka z okazji zakończenia roku szkolnego
Wpisany przez: Administrator 2014.06.24 Drukuj

Zapraszamy uczniów do zapoznania się z treścią listu Rzecznika Praw Dziecka, pana Marka Michalaka: List Rzecznika Praw Dziecka z okazji zakończenia roku szkolnego 2013/2014.

 

Lekcja z Mistrzem
Wpisany przez: ER 2014.06.24 Drukuj

Dnia 24 czerwca 2014 roku w auli CKS Rydla najwierniejsi fani sportów MMA spotkali się z Mistrzem - Michałem Materlą, utytułowanym zawodnikiem tej dyscypliny i... szczecinianinem. Spotkanie odbyło się w ramach cyklu "Lekcji z Mistrzem" realizowanych w CKS w związku z udziałem w projekcie "WF z klasą". Uczniowie poznali sylwetkę i największe sukcesy zawodnika. Mistrz odpowiadał na pytania, chętnie rozdawał autografy i cierpliwie pozował do zdjęć. Najwierniejsi fani mogli zdobyć w konkursie koszulki. Inicjatorem spotkania był p. Józef Gawron. Zapraszamy do galerii!

Sportowy Dzień Wody w CKS
Wpisany przez: ER 2014.06.24 Drukuj

Dnia 23 czerwca 2014 roku na pływalni CKS Rydla odbyło się podsumowanie projektu "W zdrowym ciele zdrowy duch". Reprezentanci klas gimnazjalnych i licealnych, przy ogłuszającym dopingu swoich kolegów i wychowawców, rywalizowali w takich konkurencjach, jak: "bieg braci syjamskich", "tunel", ""słoneczny patrol", "makaronowa uczta", "piłkowe wariacje" i "poławiacze pereł". Zawody przygotowane przez p. Izabelę Tomaszewską prowadził Jakub Żurek. W organizacji zawodów pomógł SU oraz nauczyciele CKS. Pieczę nad całością imprezy sprawowała p. Agata Grochalska - koordynator projektu. Zapraszamy do galerii!

Szczypiorniści wygrali ogólnopolski finał Gimnazjady!
Wpisany przez: ER 2014.06.24 Drukuj

W dniach 20-22 czerwca 2014 roku w Dźwirzynie odbywała się X Ogólnopolska Gimnazjada w Halowych Grach Zespołowych, Kołobrzeg 2014. Województwo zachodniopomorskie reprezentowali gimnazjaliści z Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie. W walce o złoty medal, przy ogłuszającym dopingu całej sali, gimnazjaliści CKS pokonali zespół woj. pomorskiego 20:11. Gratulujemy! Relacje prasowe w linku Media o nas

Zagrają w ogólnopolskim finale Gimnazjady 2014!
Wpisany przez: ER 2014.06.22 Drukuj

W dniach 13-15 czerwca  2014 r. w Babimoście odbyły się półfinały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Nasze województwo reprezentowały uczennice i zawodniczki Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie przy ul. Rydla. Reprezentacja województwa zachodniopomorskiego pokonała lubuskie 20:13, wielkopolskie 28:14 i kujawsko-pomorskie 19:15. Nasze zawodniczki awansowały do finału OOM, który odbędzie się w Jeleniej Górze w dniach 6-12  lipca 2014  roku. Gratulujemy i trzymamy kciuki!!

Odbiór świadectw dojrzałości
Wpisany przez: Administrator 2014.06.18 Drukuj

Drodzy Maturzyści,

zapraszamy po odbiór świadectw dojrzałości w piątek 27 czerwca 2014 r. o godz. 14.00 do gabinetu dydaktycznego (naprzeciwko czytelni).

Dyrekcja LOzOS


 

Aż 27 rekordów Polski w naszych mistrzostwach!
Wpisany przez: ER 2014.06.17 Drukuj

W dniach 13-15 czerwca 2014 roku na pływalni „Floating Arena” przy ul. Wąskiej w Szczecinie odbyła się 48. edycja Letnich Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym. Był to ostatni sprawdzian przed mistrzostwami świata we Francji we wrześniu 2014 roku i ostatnia szansa na uzyskanie minimum kwalifikacyjnego. Dlatego w rywalizacji wzięła udział czołówka polskich pływaków-ratowników. Do Szczecina przyjechało 150 zawodników z 11 klubów. Podopieczni trenera Sławomira Juszkiewicza zdobyli 12 medali! Zapraszamy do galerii oraz do relacji w Portalu Edukacyjnym! Relacje prasowe w linku Media o nas

strona 1 / 18
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 :: 9 :: 10 :: 11 :: 12 :: 13 :: 14 :: 15 :: 16 :: 17 :: 18 ::
dalej ...