archiwum 2018/2019
Zapraszamy na festyn "Kropla życia - bezpieczne wakacje"!
Wpisany przez::: ER 2019.05.15 Drukuj
Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie zaprasza 25 maja 2019 w godz. 9.00 – 13.00 na IV Festyn Sportowo-Rodzinny „Kropla życia - Bezpieczne wakacje”, który odbędzie się na terenie boisk przy ulicy Rydla 49 w Szczecinie.
Główną ideą festynu będzie w tym roku promocja idei honorowego krwiodawstwa, zgodnie z hasłem: „Łączy nas krew, która ratuje życie”.
W czasie festynu będzie można ODDAĆ HONOROWO KREW W AMBULANSIE przygotowanym przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.*
Festynowi towarzyszyć będzie też 8. szczecińska edycja ogólnopolskiej akcji „ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ” czyli rowerowa wycieczka śladami bibliotek i miejsc kultury na Prawobrzeżu.**
Ponadto w programie:
wiele atrakcji dla młodszych i starszych mieszkańców naszego miasta, w tym: prezentacja sprzętu służb ratowniczych, znakowanie rowerów, dmuchane zamki dla najmłodszych, wakacyjne porady fizjoterapeutów, pokazy karate, konkursy plastyczne, wystawa rękodzieła, zmagania z mistrzem olimpijskim na ergometrze, występy artystyczne uczniów, rozgrywki sportowe, kawiarenka festynowa i wiele, wiele innych…!
Na każdego czeka LOTERIA FANTOWA z wartościowymi nagrodami – każdy los wygrywa!

W programie:
od godz. 9.00, boiska – pobór krwi w ambulansie*, pokazy sztuk walki, „Zmierz się z Mistrzem Olimpijskim” czyli wyścigi z Konradem Wasielewskim na ergometrze wioślarskim, porady fizjoterapeutów, pokazy sprzętu ratowniczego (m.in. Policja, Państwowa Straż Pożarna, WOPR), dmuchane zamki, konkursy plastyczne, loteria, kawiarenka itd.
godz. 9.00, przed głównym wejściem do szkoły – złożenie tablicy pamiątkowej z okazji 35-lecia szkoły oraz „Rodzic na Medal” (podziękowania)
godz. 10.00, boiska – występy artystyczne przedszkolaków i uczniów CKS
godz. 11.00, aula – przedstawienie SP nr 71 i spotkanie autorskie – „Odjazdowy Bibliotekarz”
godz. 12.00, Orlik – start maratonu rowerowego – „Odjazdowy Bibliotekarz”**

* Należy zabrać ze sobą dowód osobisty. Pobór krwi odbędzie się w godzinach 9.00-13.00 na czterech specjalistycznych stanowiskach w ambulansie. Rejestracja dawców trwa ok. 20 minut (wypełnienie ankiety, wyniki krwi w laboratorium w ambulansie i kwalifikacja przez lekarza).
Bezwzględnym warunkiem oddania krwi jest: posiadanie dowodu osobistego lub paszportu, wiek: 18-65 lat, dobry stan zdrowia (lista wykluczeń na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa)
Za honorowe oddanie krwi można otrzymać zwolnienie lekarskie (jeśli ktoś w danym dniu pracuje).

W czasie festynu odbędzie się plebiscyt z główną nagrodą za największą ilość oddanej krwi. Nagrody zapewnia centrum krwiodawstwa!

** Trzeba zabrać ze sobą rower (!), pomarańczowy element stroju i książkę na wymianę. Zapraszamy osoby dorosłe i młodzież (dzieci tylko pod opieką dorosłych). Uczestnicy rajdu rowerowego mogą pozostawić swój pojazd w „strefie rowerowej” obok Orlika i skorzystać z atrakcji festynu. O godz. 11.00 zapraszamy do auli na przedstawienie uczniów SP nr 71 oraz spotkanie autorskie z Piotrem Owczarskim, o godz. 12.00 – start rajdu. Po drodze: wizyta w Filii nr 48 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Rydla, odwiedziny w miejscu powstania przyszłej Mediateki MBP na osiedlu Majowym, giełda i prezentacja książek o Kijewie przy Jelenim Stawie, wizyta w Filii nr 6 MBP w Dąbiu oraz finał ok. godz. 16.00 na Przystani Jachtowej HOM Szczecin Dąbie z ogniskiem i występami zespołu „IGA'cki Band”.

Zapraszamy!

Dziękujemy współorganizatorom, gościom i sponsorom festynu: Rada Rodziców CKS, Samorządowa Rada Osiedla „Słoneczne”, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Dąb”, KM Państwowej Straży Pożarnej, KM Policji, WOPR Oddział Szczecin, Straż Miejska, Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UW, Zakład Linii Kolejowej w Szczecinie, OKS „Prawobrzeże”, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Płoni, Szkoła Karate Husaria, UKK CKS Trygław.