Z życia szkoły
Za nami 33. Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej!
Wpisany przez::: ER 2019.12.09 Drukuj

W dniach 6-8.12.2019 roku odbył się XXXIII Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców organizowany przez Centrum Kształcenia Sportowego we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 59. W zawodach uczestniczyły 33 drużyny z całej Polski (około 450 dzieci) w dwóch kategoriach wiekowych – klasa V i VI. Zawody były rozgrywane na Prawobrzeżu w trzech halach sportowych: CKS, SP-59 i SP-37.

W kategorii dziewcząt klas V pierwsze miejsce wywalczył zespół UKS „Zorza” Dobrzany, a trzecie miejsce zajęła drużyna CKS Szczecin prowadzona przez trenerów: A. Biernacką i A. Rykaczewskiego. Najlepszą zawodniczką turnieju w tej kategorii została Marcelina Wasielewska z CKS Szczecin. Nasze miasto reprezentowały ponadto zespoły: SP-37 (trener: W. Bergiel) i SP-59 (trener: I. Franczak).

W kategorii dziewcząt klas VI drużyna SP-37 prowadzona przez W. Bergiel zdobyła pierwsze miejsce, a zawodniczka tego zespołu Wiktoria Węczkowska została najlepszą bramkarką. Szczecin reprezentowały: SP-16 (trener: K. Bartoszek), SP-23 (trener: D. Nowomiejski) i SP-23 (trener: A. Biernacka).

W kategorii klas V chłopców UKS „Drawianka” Drawno pokonała SP-55 ze Szczecina (trener: M. Michniewicz), a czwarte miejsce zajął zespół SP-59 ze Szczecina prowadzony przez D. Nowomiejskiego. Najlepszym bramkarzem w tej kategorii został Olek Parol z SP-55.

W klasach VI w kategorii chłopców zespół SP-55 prowadzony przez A. Skrobuka zajął drugie miejsce. Został pokonany przez SP-18 Koszalin. „Królem strzelców” w tej kategorii został Wojtek Kupis z SP-55. Szczecin reprezentowały zespoły: SP-23 (trener: A. Biernacka), SP-16 (trener: K. Bartoszek) i SP-59 (trener: W. Szymaniak).

Tradycyjnie uczestników turnieju odwiedził św. Mikołaj (w tej roli dyrektor CKS Maciej Parobczy), który wraz ze Śnieżynką (Agnieszka Kossek z CKS) obdarował wszystkich podarunkami.

Otwarcie imprezy uświetnił piękny występ wokalny ucznia SP nr 37 oraz rewelacyjne popisy taneczne Karoliny Serdecznej, uczennicy CKS Szczecin – mistrzyni świata w tańcu nowoczesnym, która zaprosiła do wspólnego występu dwa zespoły taneczne ze Studia Tańca DANCE STUDIO PAA pod kierunkiem trenerki Anety Adamus.

Podsumowanie imprezy uświetniła obecność Dyrektora Wydziału Sportu Urzędu Miasta Szczecin, Krzysztofa Kupisa, który wręczył zwycięzcom puchary i medale.

Wieloletnimi organizatorami turnieju są trenerzy: Grażyna Malinowska i Zbigniew Jelski z CKS Szczecin. W roli sędziów wsparli ich licealiści CKS: Martyna Pastewska, Kuba Bujnowski, Kuba Słodkowski, Radek Pluta, Mateusz Trejder. Opiekę medyczną zabezpieczyli uczniowie z klas OBiF CKS Szczecin pod kierunkiem Urszuli Domańskiej.

Organizatorzy dziękują także za pomoc i wsparcie imprezy: Urzędowi Miasta Szczecin, Zachodniopomorskiej Federacji Sportu oraz Zachodniopomorskiemu Związkowi Piłki Ręcznej. Zapraszamy do galerii!