archiwum 2018/2019
Ważne wydarzenia w klasie 2b
Wpisany przez::: Marta Piechowicz 2019.06.05 Drukuj

Drugi semestr w klasie 2b obfitował w atrakcje, które pozostały w pamięci każdego ucznia. Obejrzane  w Teatrze Lalek Pleciuga przedstawienie pt: „Bajka o szczęściu” zrobiła na widzach duże wrażenie. Poruszana tematyka przyjaźni i potrzeby posiadania różnych rzeczy stała się tematem bardzo konstruktywnej dyskusji w klasie. Dodatkowo w ramach wizyty dzieci zwiedziły najważniejsze miejsca w teatrze.

Podczas marcowego spotkania integracyjnego w Centrum Dialogu zorganizowanego przez p. Monikę K.-mamę Kajetana , dzieci wraz z rodzicami  uczestniczyli w warsztatach i zapoznali się z powojenną historią Szczecina.  Sposób przekazu informacji w formie multimedialnej przybliżył uczestnikom warsztatów najważniejsze wydarzenia, które miały miejsce po zakończeniu II wojny światowej.

Ważnym elementem nauki są również eksperymenty. Tworzeniu slimów przy wykorzystaniu określonych komponentów, pozwoliło poznać dzieciom tajemny przepis dzięki któremu własnoręcznie wykonali żelową zabawkę podczas zajęć w klasie.  Eksperyment zakończył się sukcesem i sprawił wszystkim wiele radości. Zapraszamy do galerii cz. 1 i galerii cz. 2.