archiwum 2018/2019
Kropla życia – bezpieczne wakacje!
Wpisany przez::: ER 2019.05.30 Drukuj

Już po raz czwarty Centrum Kształcenia Sportowego zaprosiło mieszkańców Szczecina na Festyn Sportowo-Rodzinny „Kropla życia - bezpieczne wakacje”. Główną ideą imprezy była w tym roku promocja honorowego krwiodawstwa, zgodnie z hasłem: „Łączy nas krew, która ratuje życie”. Na terenie boisk CKS stanął ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, w którym ponad 200 osób oddało honorowo krew. Najwyższy wynik osiągnęli rodzice uczniów z klasy 3a SSP nr 2. W nagrodę cała klasa wybierze się na lody.

Na wszystkich uczestników imprezy czekały ciekawe atrakcje, na przykład: pokazy sztuk walki Szkoły Karate „Husaria”, rozgrywki piłkarskie, konkurs „Zmierz się z Mistrzem Olimpijskim” czyli wyścigi z Konradem Wasielewskim na ergometrze wioślarskim, porady fizjoterapeutów, stoisko z rękodziełem Warsztatów Terapii Zajęciowej w Płoni, dmuchane zamki ufundowane przez Radę Osiedla „Słoneczne” oraz konkurs plastyczny „Moje bezpieczne wakacje”, prezentacje artystyczne uczniów, loteria i kawiarenka.

Stałym i niezwykle ważnym elementem festynu są pokazy sprzętu ratowniczego i prezentacje przygotowane przez: Policję, Państwową Straż Pożarną, WOPR, Straż Miejską oraz Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego.

Miłym elementem wydarzenia była uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej z okazji 35-lecia szkoły, nagrodzenie „Rodziców na Medal” oraz podziękowania dla sponsorów, którzy umożliwili pływakom-ratownikom wyjazd na mistrzostwa świata w Australii.

Festynowi towarzyszyła także 8. szczecińska edycja ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz” czyli rowerowa wycieczka śladami bibliotek i miejsc kultury na Prawobrzeżu. Uczestnicy tego rajdu mogli oznakować swoje pojazdy na stoisku Policji, zapoznać się z ofertą ekologicznych rowerów elektrycznych przygotowaną przez UKK CKS „Trygław” oraz odwiedzić bibliotekę szkolną CKS. Ponadto „Odjazdowi Bibliotekarze” obejrzeli w auli przedstawienie uczniów SP nr 71 „Przygody Kota Umbriagi” i wzięli udział w spotkaniu z autorem książki Piotrem Owczarskim. Uczestnicy rajdu wprost z festynu ruszyli ulicami Prawobrzeża do bibliotek i miejsc kultury. Po drodze złożyli wizytę w Filii nr 48 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Rydla, odwiedzili miejsce powstania przyszłej Mediateki MBP na osiedlu Majowym, obejrzeli giełdę i prezentację książek o Kijewie, a na koniec złożyli wizytę w Filii nr 6 MBP w Dąbiu i zakończyli rajd na Przystani Jachtowej HOM Szczecin Dąbie przy ulicy Żaglowej z ogniskiem oraz występami zespołu „IGA'cki Band”.

Dziękujemy współorganizatorom, gościom i sponsorom festynu: Rada Rodziców CKS, Samorządowa Rada Osiedla „Słoneczne”, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Dąb”, KM Państwowej Straży Pożarnej, KM Policji, WOPR Oddział Szczecin, Straż Miejska, Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UW, OKS „Prawobrzeże”, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Płoni, Szkoła Karate Husaria, UKK CKS Trygław, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich.

Zapraszamy do galerii: cz. 1, cz. 2, cz. 3, cz. 4, cz. 5 i cz. 6!