archiwum 2018/2019
Akcja Protestacyjna 2019 - list otwarty do społeczności CKS
Wpisany przez::: Dyrektor 2019.04.18 Drukuj


LIST OTWARTY
STRAJKUJĄCYCH NAUCZYCIELI
DO RODZICÓW I UCZNIÓWDrodzy Rodzice i Uczniowie!

Postanowiliśmy napisać do Was ten list, by zapewnić Was, że nasz protest nie jest skierowany przeciwko Wam – jest również dla Was. Gdy 8 kwietnia przystępowaliśmy do ogólnopolskiego strajku nauczycieli i innych pracowników oświaty, czyniliśmy to z wiarą, że zwracając uwagę na niskie zarobki w środowisku nauczycieli, walczymy o prestiż zawodu, a tym samym o godny poziom polskiego szkolnictwa. Wybór był trudny, bo wiedzieliśmy, że strajk wpłynie nie tylko na nasze, ale i Wasze życie. Mimo to postanowiliśmy walczyć o to, co dla Polaków najważniejsze - o edukację. Walka ta nie jest łatwa.

Od początku naszego strajku podano mnóstwo fałszywych informacji stawiających nas w roli winnych zaistniałej sytuacji. To jednak nie my odpowiadamy za chaotyczną reformę, za przeładowane programy, za podwójne roczniki w liceach, za zmęczonego ucznia i zdezorientowanego rodzica.

To rząd odmawia nam dialogu, oferuje porozumienie, które jest nie do przyjęcia choćby ze względu na błędy merytoryczne, zwleka z podjęciem decyzji kluczowych dla każdego z nas. Przecież w interesie nas wszystkich jest jak najszybszy powrót nauczycieli do pracy, przeprowadzenie egzaminów maturalnych. Chcemy cieszyć się z sukcesów dzieci i młodzieży na każdym etapie edukacji!

Szanowni Rodzice! Kochani Uczniowie! Rozumiemy Wasze obawy, pytania „co dalej?”, rozumiemy rozgoryczenie, a nawet gniew. Wspólnie z Wami doświadczamy olbrzymich emocji, bo czujemy się za Was odpowiedzialni. Zrozumcie, nie możemy się poddać, bo walczymy o lepszą polską szkołę i lepszego nauczyciela dla tych i przyszłych pokoleń.

Ciągle wierzymy, że porozumienie jest możliwe. Chcemy wrócić do pracy jak najszybciej. Apelujemy do rządzących, by stało się to możliwe.


Wasi Nauczyciele