Z życia szkoły
Miganie w klasie 3a
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2019.10.11 Drukuj
Dnia 4 października Pani Mirosława Kosmala, nauczycielka ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących im. H. Ch. Andersena w Szczecinie przybliżała uczniom klasy 3a świat ludzi głuchych. Opowiedziała, jak porozumiewają się i uczą dzieci niedosłyszące oraz głuche, na jakie trudności natrafiają w życiu codziennym. Nauczyła trzecioklasistów kilku znaków migowych: dzień dobry, do widzenia, proszę, dziękuję oraz pozycji rąk w alfabecie migowym. Każdy uczeń otrzymał planszę przedstawiającą Polski Alfabet Palcowy i próbował wymigać swoje imię. Wielu osobom znakomicie się to udało. Zobaczyliśmy, jak niesłyszący śpiewają piosenki. Było to ważne spotkanie, podczas którego dzieci zobaczyły, jak łatwo można porozumiewać się z głuchymi rówieśnikami za pomocą gestów wykonywanych rękoma. To była dobra lekcja tolerancji i akceptacji "inności" w życiu. Zapraszamy do galerii.
Konferencja dla rodziców
Wpisany przez: Administrator 2019.10.10 Drukuj

Fundacja „Wychowanie bez porażek” serdecznie zaprasza 24.10.2019 na bezpłatną konferencję w Szczecinie pt. „Pokój zaczyna się w rodzinie” współfinansowaną ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Nazwa „Pokój zaczyna się w rodzinie” jest przesłaniem, które ma prowokować do tematu znaczenia odpowiedzialnego rodzicielstwa i wychowania do pokoju w dzisiejszym świecie. Poznanie przez dorosłych postaw wychowawczych nawiązujących do pokoju i wdrażanie przez nich praktycznych umiejętności, opartych o nieagresywny sposób, jakim jest model Gordona, pomoże skutecznie zmieniać postawy, zachowania, sposób komunikacji czy rozwiązywania konfliktów. Obserwując te zmiany u dorosłych i doświadczając ich na sobie, dziecko będzie uczyło się przez naśladowanie, co wpłynie pozytywnie na proces jego rozwoju, dając pozytywne wzorce dla jego własnych postaw i zachowań w dorosłym życiu. A to z kolei wpłynie na kolejne pokolenia, które przecież wychowują dzieci, kiedy same stają się rodzicami. Ten mechanizm jest podstawą budowy obywatelskiego i zintegrowanego społeczeństwa, dla którego pokój jest celem nadrzędnym.

Akcja Wirtualna Gazetka Szkolna
Wpisany przez: Maciej Parobczy 2019.10.09 Drukuj

Rodziców zainteresowanych wsparciem realizacji projektu pod nazwą Wirtualna Gazetka Szkolna informujemy, że środki finansowe można wpłacać na konto RR 48 1240 3826 1111 0010 7734 4611

Reżyser w teatrze
Wpisany przez: Administrator 2019.10.09 Drukuj

Dnia 4 października 2019 roku klasy piąte i szósta wzięły udział w spotkaniu teatralnym. Z rana byliśmy na treningu, gdy sie skończył, wszyscy poszliśmy pod aulę, tam czekali na nas aktorzy Teatru Polskiego. Zajęliśmy miejsca w auli i pani zaczęła mówić o tym, jak reżyseruje się spektakl, po czym wezwała na scenę cztery osoby, jedną z nich byłem ja. Były dwie próby, pierwsza to próba stolikowa, czyli próba, podczas której aktorzy tylko czytają teksty. Po tej próbie musiałem z Zosią zejść ze sceny, ponieważ publiczność wybrała inną parę: Dawida i Oliwię. Gdy druga próba się skończyła, aktorzy z Teatru Polskiego zagrali przedstawienie, które było zabawne, ale zarazem ciekawe. Spotkanie według mnie było wspaniałe i chciałbym, żeby znowu takie się odbyło.

Brunon Hanc, 6a

Zapraszamy do galerii!

Nie prezent, nie kwiatek, lecz z serca datek!
Wpisany przez: Administrator 2019.10.02 Drukuj

Stało się już tradycją naszej szkoły piękne wydarzenie, które organizujemy z okazji Dnia Nauczyciela

„Nie prezent, nie kwiatek, lecz z serca datek!”

W tym roku po raz kolejny zamiast kwiatków i prezentów z okazji Dnia Nauczyciela proponujemy zbiórkę produktów potrzebnych podopiecznym hospicjum św. Jana Ewangelisty w Szczecinie. Dzień Nauczyciela może być okazją, aby cała społeczność szkolna CKS Szczecin włączyła się w tę akcję, abyśmy wszyscy pomogli szczecińskiemu hospicjum. Proponujemy zbiórkę potrzebnych produktów – artykułów spożywczych i produktów chemii gospodarczej – zamiast kwiatków z okazji Dnia Nauczyciela. Zbiórka trwa do 18 października 2019 roku. Produkty zbieramy w gabinecie pedagoga p. Rafała Sobczyka lub w sali A015 – świetlicy.

Dziękujemy za okazane serce!
Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy CKS Szczecin

Sałatki w klasach pierwszych
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2019.10.01 Drukuj
Dnia 30 września najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas 1a i 1b zamienili się w kucharzy i praktycznie zrealizowali temat „Świat witamin”. Dzieci przyniosły do szkoły różnorodne produkty i przedmioty potrzebne do wykonania sałatki jarzynowej. Mali kucharze wystrojeni w fartuszki z zapałem wzięli się do krojenia i siekania produktów. Na koniec wszystko odpowiednio doprawili i wymieszali. Efekt końcowy był  zdumiewający. Wszystkie sałatki były bardzo smaczne, a przede wszystkim bogate w witaminy. Zapraszamy do galerii cz. 1 i galerii cz. 2.
Klasa 1a i 1b w Jezierzycach
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2019.09.27 Drukuj
Dnia 26 września 2019 klasy pierwsze SSP nr 2 uczestniczyły w wycieczce integracyjnej. Zabawę na świeżym powietrzu dostarczyła „Zielona Przystań” nad Płonią, gdzie uczniowie mogli harcować i nawiązać nowe przyjaźnie. Obszerny plac zabaw, trampoliny, tor przeszkód, wykopaliska archeologiczne, zjeżdżalnie, huśtawki i instrumenty muzyczne dostarczyły wielu ciekawych wrażeń dzieciom. Największą jednak atrakcją był koń Manti, którego dzieci mogły pogłaskać oraz nakarmić go jabłkami. Zwieńczeniem przygód było ognisko, na którym dzieci pod troskliwą opieką mam i nauczycielek piekły kiełbaski. Zabawie nie było końca. Zapraszamy do galerii cz. 1 i galerii cz. 2.
Wiktoria Opara w Kadrze Narodowej Juniorek Młodszych!
Wpisany przez: Ewa Gapska 2019.09.24 Drukuj

Związek Piłki Ręcznej w Polsce powołał zawodniczki Kadry Narodowej Juniorek Młodszych (ur.2004 r. i mł.) na centralną konsultację szkoleniową, która odbędzie się w terminie 29.09 – 03.10.2019 r. w Płocku.
W gronie 22 powołanych zawodniczek znalazła się nasza uczennica Wiktoria Opara, zawodniczka KS CKS SMS Szczecin - wychowanka trenera Jarosława Szymaniaka i Oliwii Dorawy. Jesteśmy dumni, gratulujemy i życzymy sukcesów!

Gramy w Ręczną!
Wpisany przez: ER 2019.09.20 Drukuj
Centrum Kształcenia Sportowego zaprasza dzieci w wieku 8-9 lat (klasa 2-3 szkoły podstawowej) do udziału w bezpłatnych zajęciach sportowych w ramach ogólnopolskiego programu „Gramy w Ręczną” Polskiego Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Zapisy do 1 października br. na adres: i.franczak@cks.szczecin.pl z podaniem imienia, nazwiska, wieku dziecka i szkoły. Decyduje kolejność zgłoszeń (przewidziano 15 miejsc). Spotkanie organizacyjne dla rodziców 1.10.2019 roku o godz. 17.00 w auli CKS Szczecin, ul. Rydla 49. Pierwsze zajęcia: w drugiej połowie października w hali sportowej CKS – 1-2 razy w tygodniu w godzinach popołudniowych. Zapraszamy dziewczynki i chłopców bez przeciwwskazań do czynnego uprawiania sportu.
Mistrzostwa Europy w Ratownictwie Wodnym Riccione 2019
Wpisany przez: Ewa Gapska 2019.09.20 Drukuj
W dniach 17-30 września odbyły się we Włoszech w mieście Riccione Mistrzostwa Europy w Ratownictwie Wodnym. W Mistrzostwach startowali najlepsi zawodnicy z 24 krajów. Do Reprezentacji Polski mieli zaszczyt zakwalifikować się nasi Sportowcy. W kategorii Seniorów: Karolina Faszczewska, Wojtek Kotowski, Czarek Kępa. W kategorii Juniorów: Anna Popiel. Po raz pierwszy na tak ważnych rangą zawodach zadebiutowali w kategorii Junior: Julia Filocha, Mateusz Grabski, Piotr Nazaruk, Radek Rogoziński. Podczas dwóch bardzo intensywnych zmagań na basenie Reprezentacja Polski wywalczyła 21 finałów i 2 srebrne oraz 4 brązowe medale. W finałach uplasowaliśmy się na wysokich pozycjach. Jesteśmy dumni, bo walka oraz umiejętności naszych Reprezentantów stoją na wysokim poziomie i gwarantują wyjątkowe oraz emocjonujące widowisko dla Kibiców. Więcej na FB. Zapraszamy do galerii!
14 września – V edycja Biegu z Różą
Wpisany przez: Ewa Gapska 2019.09.19 Drukuj

Dnia 14 września w urokliwym Ptasim Zakątku w Kijewie z wielką pompą odbyła się V edycja Biegu z Różą, w której jak co roku uczestniczyliśmy. Impreza jak zwykle przysporzyła wielu pozytywnych wrażeń i pozostanie w naszych sercach jako piękne wspomnienie. Po raz pierwszy obok ok. 100 "dużych" biegaczy wystartowali w podobnej liczbie "mali" dzielni adepci biegania. Imprezie towarzyszył bardzo bogaty program, dzięki wielu przyjaciołom Kijewa i sponsorom przedsięwzięcia. Spędziliśmy rodzinnie, przyjacielsko czas wśród pozytywnych ludzi i wielu atrakcji.

Tradycyjnie pływacy ratownicy CKS pomagali kierować biegiem, uczniowie OBIF wspierali dobrą formę uczestników, kadra i pracownicy CKS promowali zdrowy styl życia czynnie uczestnicząc w biegu i pomagając przy organizacji wydarzenia. Przybyli rodzice, sympatycy i kibice. Mieliśmy i Zająca, i Wilka, i zakrzywienie czasu, i poczęstunek, i wiele róż oraz nagród...

Do zobaczenia za rok! Zapraszamy do galerii!

Dofinansowanie dla sportowców
Wpisany przez: Administrator 2019.09.14 Drukuj

Aby uzyskać dofinansowanie do obiadów w okresie od 01 października 2019 r. do 07 lutego 2020 r. należy złożyć wniosek (w sekretariacie lub do pobrania na stronie) do 20 września 2019 r.

Zasady wsparcia finansowego i wniosek do pobrania poniżej.

Do pobrania:
Zapraszamy na V edycję Biegu z różą!

Od 5 lat wspieramy i świetnie się bawimy podczas BIEGU Z RÓŻĄ! Jutro też nas nie zabraknie! Zapraszamy wszystkich fanów aktywnego i miłego spędzania czasu, miłośników Kijewa oraz sympatyków CKS do biegania, kibicowania i zabawy.

Kiedy? - JUTRO. Gdzie? - oczywiście KIJEWO, które dobrze znamy i kochamy... V EDYCJA BIEGU Z RÓŻĄ 🌹

Więcej na FB.

Zebrania z rodzicami – środa 11 września 2019 r., godz. 17:00 – 18:00
Wpisany przez: Administrator 2019.09.09 Drukuj

Początek wszystkich zebrań – godz. 17.00.

W czasie zebrań odbędą się spotkania rodziców z dyrektorem w auli:

– 17:00 – 17:15 – kl. 7 SSP2
– 17:15 – 17:30 – kl. I LO
– 17:30 – 18:00 – kl. III LO.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2019.09.09 Drukuj
Dnia 2 września 2019 roku podczas uroczystego apelu pan dyrektor Maciej Parobczy powitał uczniów rozpoczynających naukę w klasie pierwszej. Odświętnie ubrane pierwszaki dzielnie wkroczyły na scenę, gdzie poznały swoje nauczycielki i odebrały drobne upominki. Po oficjalnej uroczystości uczniowie udali się do sal z wychowcami: klasa 1a z p. Beatą Kuźmą-Falęcikowską, klasa 1b z p. Małgorzatą Kołodziejską. Zapraszamy do galerii.
Uwaga – zmiana planu od 9 września!
Wpisany przez: Administrator 2019.09.08 Drukuj

Od poniedziałku 9 września 2019 r. obowiązuje nowy plan zajęć, prosimy zapoznać się ze zmianami. Nowy plan dostępny jest również w iDzienniku.

strona 7 / 8
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 ::
... cofnij     dalej ...