Z życia szkoły
Upoluj swoją książkę!
Wpisany przez: ER 2019.11.03 Drukuj
Z przyjemnością informujemy, że CKS znalazł się w elitarnym gronie ambasadorów ogólnopolskiej akcji czytelniczej Czytaj PL. Na terenie szkoły znajdziecie plakaty z kodami QR dające dostęp do 12 bestsellerów. Wystarczy zeskanować kod, aby do końca listopada cieszyć się darmowymi e-bookami i audiobookami. Wśród tytułów biorących udział w akcji każdy czytelnik znajdzie coś dla siebie. Lista dostępnych książek: 1. Remigiusz Mróz „Listy zza grobu” (Wydawnictwo Filia) 2. Magdalena Witkiewicz „Jeszcze się kiedyś spotkamy” (Wydawnictwo Filia) 3. Holly Black „Okrutny książę” (Wydawnictwo Jaguar) 4. Paulina Łopatniuk „Patolodzy” (Wydawnictwo Poznańskie) 5. Marek Krajewski „Dziewczyna o czterech palcach” (Wydawnictwo Znak) 6. Tomek Michniewicz „Chrobot. Życie najzwyklejszych ludzi świata” (Wydawnictwo Otwarte) 7. Jakub Małecki „Nikt nie idzie” (Wydawnictwo SQN) 8. Wojciech Tochman „Pianie kogutów, płacz psów” (Wydawnictwo Literackie) 9. Robert Małecki „Skaza” (Wydawnictwo Czwarta Strona) 10. Wojciech Drewniak „Historia bez cenzury 4” (Wydawnictwo Znak) 11. Jeff Haden „Mit motywacji” (Wydawnictwo Marginesy) 12. Wiesław Myśliwski „Ucho igielne” (Wydawnictwo Znak)
Wizyta klasy 7s w Centrum Nauk Ścisłych
Wpisany przez: Administrator 2019.11.03 Drukuj

Dnia 24 października 2019 r. klasa 7s wraz z p. Matyldą Wojtaszak miała przyjemność brać udział w warsztatach chemicznych w Centrum Nauk Ścisłych przy Szkole Podstawowej nr 74. Zajęcia były pełne wrażeń i emocji. Dziękujemy za zaproszenie Pani Hani Górskiej. Zapraszamy do galerii zdjęć!

Informacja: p. Matylda Wojtaszak

Dzień Walki z Rakiem Piersi
Wpisany przez: Administrator 2019.11.03 Drukuj

Dnia 15 października, jak co roku, uczniowie i pracownicy naszej szkoły aktywnie wzięli udział w Dniu Walki z Rakiem Piersi – każdy przypiął symboliczną różową wstążeczkę. Uczniowie klas 7 i 8 SP oraz 1 klas LO wraz z panią M. Wojtaszak przygotowali plakaty i gazetkę. Dzięki takim działaniom wiemy jak ważne w życiu kobiet są regularne badania i świadomość, że wczesne wykrycie nowotworu daje szanse na pełne wyzdrowienie. Zapraszamy do galerii zdjęć!

Informacja: p. Matylda Wojtaszak

Uwaga – zmiana planu od 4 listopada!
Wpisany przez: Administrator 2019.11.02 Drukuj

Od poniedziałku 4 listopada 2019 r. obowiązuje nowy plan zajęć, prosimy zapoznać się ze zmianami. Nowy plan dostępny jest również w iDzienniku.

Pasowanie klas pierwszych
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2019.10.30 Drukuj
Dnia 11 października 2019 r. na szkolnym basenie odbyła się uroczystość pasowania najmłodszych uczniów naszej szkoły. Trybuny po brzegi wypełniły się widzami – rodzice, dziadkowie i cale rodziny z zapartym tchem śledzili popisy pływaków z klas 1a i 1b. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności pływackie, wykazując się odwagą  i doskonałą technika pływania. Każdy nowy uczeń po wykonaniu wszystkich zadań otrzymał koszulkę z logo naszej szkoły. Główną częścią uroczystości było ślubowanie w obecności rodziców, dyrekcji, nauczycieli i trenerów. Po ślubowaniu pan dyrektor Maciej Parobczy dokonał uroczystego pasowania wszystkich dzieci na uczniów CKS. Zapraszamy do galerii cz. 1, galerii cz. 2, galerii cz. 3, galerii cz. 4.
I runda Grand Prix w Szczecinie klas 3
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2019.10.29 Drukuj
Dnia 24 października uczniowie klasy 3a i 3b pod opieką trenerów: Izabeli Tomaszewskiej i Roberta Sekuły wzięli udział w pierwszej rundzie Grand Prix Szczecina w pływaniu. Podczas zawodów uczniowie ścigali się z najlepszymi pływakami szczecińskich szkół w konkurencji obowiązkowej 50m stylem dowolnym liczonej do generalnej klasyfikacji punktowej oraz brali udział w drugiej konkurencji dodatkowej: 50m stylem grzbietowym lub 50m stylem klasycznym. Dodatkową emocjonującą konkurencją dla uczniów  jak i kibiców była sztafeta 8x25m stylem dowolnym, która odbyła się na koniec zmagań w konkurencjach indywidualnych. Uczniowie CKS zdobyli pierwsze miejsce w składzie: Janicka Julita, Ulatowska Oliwia, Kajetan Dzięcioł, Kajetan Szramowiat, Florian Gross, Kamil Parobczy, Kuba Serwa, Mazepa Rafał. Zapraszamy do galerii cz. 1.
"Zabierz flagę na wycieczkę" i weź udział w konkursie!
Wpisany przez: ER 2019.10.28 Drukuj
Ogłaszamy szóstą edycję konkursu dla uczniów CKS pod hasłem „Zabierz flagę na wycieczkę!”. Tradycją naszej szkoły jest przekazywanie pierwszym klasom flagi z logo CKS w czasie uroczystości pasowania. Ma ona towarzyszyć uczniom w najważniejszych chwilach życia szkolnego i pozaszkolnego. Zadaniem konkursowym jest wykonanie zdjęcia z flagą CKS w najbardziej oryginalnym lub najdalszym miejscu świata! Na Wasze zdjęcia czekamy do 10 czerwca 2020 roku pod adresem p.wawer@cks.szczecin.pl.  Będziemy je publikować na stronie CKS i w Internecie. Dnia 26 czerwca 2020 roku nagrodzimy najlepsze. Przeczytajcie poniżej regulamin konkursu!
Do pobrania:
Młodzieżowy Budżet Obywatelski
Wpisany przez: Administrator 2019.10.23 Drukuj

Już w najbliższy poniedziałek 28 października Uczniowie Centrum Kształcenia Sportowego przystąpią do głosowania w ramach Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego. Bedą oni mogli zagłosować na jeden projekt z każdej kategorii. Projekty realizowane są dzięki wsparciu Miasta Szczecin, który przeznaczył fundusze na realizację projektów. Pamiętajcie, że autorami projektów są uczniowie CKSu, a my głosując oddajemy głos w ramach działań demokratycznych na jeden projekt z każdej kategorii.

Pozdrawiamy

SU

Wycieczka do Barzkowic
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2019.10.22 Drukuj
Na początku października uczniowie klas drugich i trzecich pojechali na wycieczkę do Barzkowic na zajęcia „Zasoby przyrody”. Poznali odnawialne źródła energii - wykorzystanie wiatru, wody i słońca. Widzieli przedmioty z biosurowców: tacki ze skrobi, długopisy z papieru i z mączki kukurydzianej oraz torby ekologiczne. Zwiedzili Ogród Dydaktyczny, gdzie widzieli wiele roślin. Poznali ich wygląd i przeznaczenie. Największą atrakcją była możliwość wyrwania z  wielkiego ogrodu warzyw i zabrania ich ze sobą do domu.  Uczniowie byli także w oczyszczalni, gdzie siłami natury oczyszczane są ścieki. Zbiorniki umieszczone są w szklarni, w której jest dużo roślin. To one oczyszczają ścieki. Podczas prezentacji multimedialnej dowiedzieli się, jak dbać o środowisko. Przy kolorowych pojemnikach ćwiczyli segregowanie śmieci i sprawdzali się w konkursie wiedzy o środowisku. Ostatnim punktem wycieczki było przejście ścieżki edukacyjnej „W przyjaźni z pszczołami”. To była bardzo udana wycieczka. Zapraszamy do galerii cz. 1, galerii cz. 2 i galerii cz. 3.
Warsztaty zawodoznawcze
Wpisany przez: Administrator 2019.10.22 Drukuj
Dnia 16 października 2019 roku uczniowie klasy 8s wraz z wychowawcą, panią Dorotą Kempską-Śnitko i panem pedagogiem, Rafałem Sobczykiem wzięli udział w warsztatach zawodoznawczych zorganizowanych przez Zespół Szkół Rzemieślniczych w Szczecinie. Uczniowie bacznie przyglądali się prezentacjom przygotowanym przez gospodarzy, następnie sami wzięli udział w warsztatach: elektrycznych, fryzjerskich i gastronomicznych. Zapraszamy do galerii!

Informacja: p. Dorota Kempska-Śnitko

Święto Edukacji
Wpisany przez: ER 2019.10.17 Drukuj

Święto Edukacji Narodowej to okazja do złożenia podziekowań za pracę nauczycieli i pracowników szkoły. W CKS Szczecin od lat prowadzona jest w tym okresie akcja "Nie prezent, nie kwiatek, lecz z serca datek" czyli zbiórka artykułów pierwszej potrzeby dla szczecińskiego hospicjum. W ten sposób pracownicy szkoły dzielą się radością ze swojego święta z potrzebujacymi, ucząc empatii i solidarności ludzkiej.

Dzień 14 października był też okazją do wręczenia Nagród Prezydenta Szczecina wyróżnionym nauczycielom. W Teatrze Lalek "Pleciuga" nagrody otrzymali następujacy nauczyciele CKS: dyr. Maciej Parobczy, wicedyr. Małgorzata Reszkiewicz i p. Józef Gawron. Wcześniej, w audytorium Wydziału Elektrycznego ZUT, medale od Prezydenta Rzeczypospolitej oraz ministra edukacji narodowej medale otrzymały: p. Jolanta Opoń i p. Elżbieta Rudzka - medal za długoletnią służbę oraz p. Dororta Kempska-Śnitko - medal KEN za wyróżniająca pracę. Gratulujemy! Zapraszamy do galerii!

Licealiści w Sejmiku Zachodniopomorskim
Wpisany przez: ER 2019.10.17 Drukuj
Na poczatku października br. uczniowie klas 1W i 1M wzięli udział w wykładzie-debacie p. Michała Matlaka "Unia Europejska - kariera i praca". Spotkanie w Sejmiku Zachodniopomorskim zorganizowała p. Katarzyna Bednarek w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie.
Pierwszaki posadziły magnolię
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2019.10.16 Drukuj
Dnia 14 października klasy pierwsze Sportowej Szkoły Podstawowej wspólnie z Panem Dyrektorem Maciejem Parobczym  posadziły swoja pamiątkową magnolię. Jest to tradycja naszej szkoły kontynuowana od wielu lat. Pierwsze klasy, rozpoczynające naukę w naszej szkole, sadza drzewo, które rośnie razem z nimi. Pierwszaki dodatkowo upiększyły teren szkoły, sadząc mnóstwo krokusów. Dzieci wcieliły się w rolę ogrodników z wielkim zapałem. Efekty będzie można podziwiać wiosną. Zapraszamy do galerii.
Lekcja z Mistrzem - żeglarką Agnieszką Skrzypulec
Wpisany przez: ER 2019.10.15 Drukuj
Dnia 15 października br. w auli szkolnej odbyło się niezwykle interesujące spotkanie uczniów klas 3 sp z p. Agnieszką Skrzypulec - żeglarką, reprezentantką Polski na Igrzyska Olimpijskie w Londynie w 2012 i w Rio de Janeiro w 2016 roku, mistrzynią świata w klasie 470, kilkukrotną mistrzynią Europy oraz kilkunastokrotną mistrzynią Polski. Spotkanie odbyło się w ramach "Lekcji z Mistrzem". Wybitna żeglarka opowiedziała dzieciom o swojej sportowej drodze do sukcesów, o specyfice żeglarstwa, organizacji zawodów i igrzysk oraz o treningu. Po prezentacji p. Skrzypulec odpowiadała na liczne pytania dzieci, pokazała swoje najważniejsze trofea sportowe oraz rozdawała autografy. Najważniejsztym celem spotkania było pokazanie uczniom, że sport jest pasją i ogromną przyjemnością, a "Sukces to nie przypadek. To ciężka praca, wytrwałość, nauka, analiza, poświęcenie, a przede wszystkim miłość do tego, co się robi". Za udział w "Lekcji z Mistrzem" podziękował żeglarce dyrektor szkoły, p. Maciej Parobczy. Spotkanie przygotowała p. Agnieszka Mazepa we współpracy z rodzicami Piotra z klasy 3b. Zapraszamy do galerii nr 1 oraz do galerii nr 2.
Z pomaganiem nam do twarzy!
Wpisany przez: Administrator 2019.10.15 Drukuj

Przez cały wrzesień dzieci z Przedszkola Szmaragdowego i świetlicy SSP nr 2 zbierały kasztany. W ten sposób połączyły przyjemne z pożytecznym – środki uzyskane ze sprzedaży darów jesieni zostały przeznaczone na zakup WALKER’a GRILLO dla bardzo dzielnej dziewczynki, Olgi.

Wyniki akcji przerosły nasze najśmielsze oczekiwania! Dzieci z przedszkola uzbierały 69 kg, w świetlicy zebrano 179,10 kg kasztanów. Brawa ogromne dla wszystkich!

Dziękujemy bardzo w imieniu Olgi i jej rodziców!

strona 6 / 8
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 ::
... cofnij     dalej ...