Z życia szkoły
"Zabierz flagę na wycieczkę" i weź udział w konkursie!
Wpisany przez: ER 2019.10.28 Drukuj
Ogłaszamy szóstą edycję konkursu dla uczniów CKS pod hasłem „Zabierz flagę na wycieczkę!”. Tradycją naszej szkoły jest przekazywanie pierwszym klasom flagi z logo CKS w czasie uroczystości pasowania. Ma ona towarzyszyć uczniom w najważniejszych chwilach życia szkolnego i pozaszkolnego. Zadaniem konkursowym jest wykonanie zdjęcia z flagą CKS w najbardziej oryginalnym lub najdalszym miejscu świata! Na Wasze zdjęcia czekamy do 10 czerwca 2020 roku pod adresem p.wawer@cks.szczecin.pl.  Będziemy je publikować na stronie CKS i w Internecie. Dnia 26 czerwca 2020 roku nagrodzimy najlepsze. Przeczytajcie poniżej regulamin konkursu!
Do pobrania:
Młodzieżowy Budżet Obywatelski
Wpisany przez: Administrator 2019.10.23 Drukuj

Już w najbliższy poniedziałek 28 października Uczniowie Centrum Kształcenia Sportowego przystąpią do głosowania w ramach Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego. Bedą oni mogli zagłosować na jeden projekt z każdej kategorii. Projekty realizowane są dzięki wsparciu Miasta Szczecin, który przeznaczył fundusze na realizację projektów. Pamiętajcie, że autorami projektów są uczniowie CKSu, a my głosując oddajemy głos w ramach działań demokratycznych na jeden projekt z każdej kategorii.

Pozdrawiamy

SU

Wycieczka do Barzkowic
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2019.10.22 Drukuj
Na początku października uczniowie klas drugich i trzecich pojechali na wycieczkę do Barzkowic na zajęcia „Zasoby przyrody”. Poznali odnawialne źródła energii - wykorzystanie wiatru, wody i słońca. Widzieli przedmioty z biosurowców: tacki ze skrobi, długopisy z papieru i z mączki kukurydzianej oraz torby ekologiczne. Zwiedzili Ogród Dydaktyczny, gdzie widzieli wiele roślin. Poznali ich wygląd i przeznaczenie. Największą atrakcją była możliwość wyrwania z  wielkiego ogrodu warzyw i zabrania ich ze sobą do domu.  Uczniowie byli także w oczyszczalni, gdzie siłami natury oczyszczane są ścieki. Zbiorniki umieszczone są w szklarni, w której jest dużo roślin. To one oczyszczają ścieki. Podczas prezentacji multimedialnej dowiedzieli się, jak dbać o środowisko. Przy kolorowych pojemnikach ćwiczyli segregowanie śmieci i sprawdzali się w konkursie wiedzy o środowisku. Ostatnim punktem wycieczki było przejście ścieżki edukacyjnej „W przyjaźni z pszczołami”. To była bardzo udana wycieczka. Zapraszamy do galerii cz. 1, galerii cz. 2 i galerii cz. 3.
Warsztaty zawodoznawcze
Wpisany przez: Administrator 2019.10.22 Drukuj
Dnia 16 października 2019 roku uczniowie klasy 8s wraz z wychowawcą, panią Dorotą Kempską-Śnitko i panem pedagogiem, Rafałem Sobczykiem wzięli udział w warsztatach zawodoznawczych zorganizowanych przez Zespół Szkół Rzemieślniczych w Szczecinie. Uczniowie bacznie przyglądali się prezentacjom przygotowanym przez gospodarzy, następnie sami wzięli udział w warsztatach: elektrycznych, fryzjerskich i gastronomicznych. Zapraszamy do galerii!

Informacja: p. Dorota Kempska-Śnitko

Święto Edukacji
Wpisany przez: ER 2019.10.17 Drukuj

Święto Edukacji Narodowej to okazja do złożenia podziekowań za pracę nauczycieli i pracowników szkoły. W CKS Szczecin od lat prowadzona jest w tym okresie akcja "Nie prezent, nie kwiatek, lecz z serca datek" czyli zbiórka artykułów pierwszej potrzeby dla szczecińskiego hospicjum. W ten sposób pracownicy szkoły dzielą się radością ze swojego święta z potrzebujacymi, ucząc empatii i solidarności ludzkiej.

Dzień 14 października był też okazją do wręczenia Nagród Prezydenta Szczecina wyróżnionym nauczycielom. W Teatrze Lalek "Pleciuga" nagrody otrzymali następujacy nauczyciele CKS: dyr. Maciej Parobczy, wicedyr. Małgorzata Reszkiewicz i p. Józef Gawron. Wcześniej, w audytorium Wydziału Elektrycznego ZUT, medale od Prezydenta Rzeczypospolitej oraz ministra edukacji narodowej medale otrzymały: p. Jolanta Opoń i p. Elżbieta Rudzka - medal za długoletnią służbę oraz p. Dororta Kempska-Śnitko - medal KEN za wyróżniająca pracę. Gratulujemy! Zapraszamy do galerii!

Licealiści w Sejmiku Zachodniopomorskim
Wpisany przez: ER 2019.10.17 Drukuj
Na poczatku października br. uczniowie klas 1W i 1M wzięli udział w wykładzie-debacie p. Michała Matlaka "Unia Europejska - kariera i praca". Spotkanie w Sejmiku Zachodniopomorskim zorganizowała p. Katarzyna Bednarek w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie.
Pierwszaki posadziły magnolię
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2019.10.16 Drukuj
Dnia 14 października klasy pierwsze Sportowej Szkoły Podstawowej wspólnie z Panem Dyrektorem Maciejem Parobczym  posadziły swoja pamiątkową magnolię. Jest to tradycja naszej szkoły kontynuowana od wielu lat. Pierwsze klasy, rozpoczynające naukę w naszej szkole, sadza drzewo, które rośnie razem z nimi. Pierwszaki dodatkowo upiększyły teren szkoły, sadząc mnóstwo krokusów. Dzieci wcieliły się w rolę ogrodników z wielkim zapałem. Efekty będzie można podziwiać wiosną. Zapraszamy do galerii.
Lekcja z Mistrzem - żeglarką Agnieszką Skrzypulec
Wpisany przez: ER 2019.10.15 Drukuj
Dnia 15 października br. w auli szkolnej odbyło się niezwykle interesujące spotkanie uczniów klas 3 sp z p. Agnieszką Skrzypulec - żeglarką, reprezentantką Polski na Igrzyska Olimpijskie w Londynie w 2012 i w Rio de Janeiro w 2016 roku, mistrzynią świata w klasie 470, kilkukrotną mistrzynią Europy oraz kilkunastokrotną mistrzynią Polski. Spotkanie odbyło się w ramach "Lekcji z Mistrzem". Wybitna żeglarka opowiedziała dzieciom o swojej sportowej drodze do sukcesów, o specyfice żeglarstwa, organizacji zawodów i igrzysk oraz o treningu. Po prezentacji p. Skrzypulec odpowiadała na liczne pytania dzieci, pokazała swoje najważniejsze trofea sportowe oraz rozdawała autografy. Najważniejsztym celem spotkania było pokazanie uczniom, że sport jest pasją i ogromną przyjemnością, a "Sukces to nie przypadek. To ciężka praca, wytrwałość, nauka, analiza, poświęcenie, a przede wszystkim miłość do tego, co się robi". Za udział w "Lekcji z Mistrzem" podziękował żeglarce dyrektor szkoły, p. Maciej Parobczy. Spotkanie przygotowała p. Agnieszka Mazepa we współpracy z rodzicami Piotra z klasy 3b. Zapraszamy do galerii nr 1 oraz do galerii nr 2.
Z pomaganiem nam do twarzy!
Wpisany przez: Administrator 2019.10.15 Drukuj

Przez cały wrzesień dzieci z Przedszkola Szmaragdowego i świetlicy SSP nr 2 zbierały kasztany. W ten sposób połączyły przyjemne z pożytecznym – środki uzyskane ze sprzedaży darów jesieni zostały przeznaczone na zakup WALKER’a GRILLO dla bardzo dzielnej dziewczynki, Olgi.

Wyniki akcji przerosły nasze najśmielsze oczekiwania! Dzieci z przedszkola uzbierały 69 kg, w świetlicy zebrano 179,10 kg kasztanów. Brawa ogromne dla wszystkich!

Dziękujemy bardzo w imieniu Olgi i jej rodziców!

Miganie w klasie 3a
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2019.10.11 Drukuj
Dnia 4 października Pani Mirosława Kosmala, nauczycielka ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących im. H. Ch. Andersena w Szczecinie przybliżała uczniom klasy 3a świat ludzi głuchych. Opowiedziała, jak porozumiewają się i uczą dzieci niedosłyszące oraz głuche, na jakie trudności natrafiają w życiu codziennym. Nauczyła trzecioklasistów kilku znaków migowych: dzień dobry, do widzenia, proszę, dziękuję oraz pozycji rąk w alfabecie migowym. Każdy uczeń otrzymał planszę przedstawiającą Polski Alfabet Palcowy i próbował wymigać swoje imię. Wielu osobom znakomicie się to udało. Zobaczyliśmy, jak niesłyszący śpiewają piosenki. Było to ważne spotkanie, podczas którego dzieci zobaczyły, jak łatwo można porozumiewać się z głuchymi rówieśnikami za pomocą gestów wykonywanych rękoma. To była dobra lekcja tolerancji i akceptacji "inności" w życiu. Zapraszamy do galerii.
Konferencja dla rodziców
Wpisany przez: Administrator 2019.10.10 Drukuj

Fundacja „Wychowanie bez porażek” serdecznie zaprasza 24.10.2019 na bezpłatną konferencję w Szczecinie pt. „Pokój zaczyna się w rodzinie” współfinansowaną ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Nazwa „Pokój zaczyna się w rodzinie” jest przesłaniem, które ma prowokować do tematu znaczenia odpowiedzialnego rodzicielstwa i wychowania do pokoju w dzisiejszym świecie. Poznanie przez dorosłych postaw wychowawczych nawiązujących do pokoju i wdrażanie przez nich praktycznych umiejętności, opartych o nieagresywny sposób, jakim jest model Gordona, pomoże skutecznie zmieniać postawy, zachowania, sposób komunikacji czy rozwiązywania konfliktów. Obserwując te zmiany u dorosłych i doświadczając ich na sobie, dziecko będzie uczyło się przez naśladowanie, co wpłynie pozytywnie na proces jego rozwoju, dając pozytywne wzorce dla jego własnych postaw i zachowań w dorosłym życiu. A to z kolei wpłynie na kolejne pokolenia, które przecież wychowują dzieci, kiedy same stają się rodzicami. Ten mechanizm jest podstawą budowy obywatelskiego i zintegrowanego społeczeństwa, dla którego pokój jest celem nadrzędnym.

Akcja Wirtualna Gazetka Szkolna
Wpisany przez: Maciej Parobczy 2019.10.09 Drukuj

Rodziców zainteresowanych wsparciem realizacji projektu pod nazwą Wirtualna Gazetka Szkolna informujemy, że środki finansowe można wpłacać na konto RR 48 1240 3826 1111 0010 7734 4611

Reżyser w teatrze
Wpisany przez: Administrator 2019.10.09 Drukuj

Dnia 4 października 2019 roku klasy piąte i szósta wzięły udział w spotkaniu teatralnym. Z rana byliśmy na treningu, gdy sie skończył, wszyscy poszliśmy pod aulę, tam czekali na nas aktorzy Teatru Polskiego. Zajęliśmy miejsca w auli i pani zaczęła mówić o tym, jak reżyseruje się spektakl, po czym wezwała na scenę cztery osoby, jedną z nich byłem ja. Były dwie próby, pierwsza to próba stolikowa, czyli próba, podczas której aktorzy tylko czytają teksty. Po tej próbie musiałem z Zosią zejść ze sceny, ponieważ publiczność wybrała inną parę: Dawida i Oliwię. Gdy druga próba się skończyła, aktorzy z Teatru Polskiego zagrali przedstawienie, które było zabawne, ale zarazem ciekawe. Spotkanie według mnie było wspaniałe i chciałbym, żeby znowu takie się odbyło.

Brunon Hanc, 6a

Zapraszamy do galerii!

Nie prezent, nie kwiatek, lecz z serca datek!
Wpisany przez: Administrator 2019.10.02 Drukuj

Stało się już tradycją naszej szkoły piękne wydarzenie, które organizujemy z okazji Dnia Nauczyciela

„Nie prezent, nie kwiatek, lecz z serca datek!”

W tym roku po raz kolejny zamiast kwiatków i prezentów z okazji Dnia Nauczyciela proponujemy zbiórkę produktów potrzebnych podopiecznym hospicjum św. Jana Ewangelisty w Szczecinie. Dzień Nauczyciela może być okazją, aby cała społeczność szkolna CKS Szczecin włączyła się w tę akcję, abyśmy wszyscy pomogli szczecińskiemu hospicjum. Proponujemy zbiórkę potrzebnych produktów – artykułów spożywczych i produktów chemii gospodarczej – zamiast kwiatków z okazji Dnia Nauczyciela. Zbiórka trwa do 18 października 2019 roku. Produkty zbieramy w gabinecie pedagoga p. Rafała Sobczyka lub w sali A015 – świetlicy.

Dziękujemy za okazane serce!
Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy CKS Szczecin

Sałatki w klasach pierwszych
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2019.10.01 Drukuj
Dnia 30 września najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas 1a i 1b zamienili się w kucharzy i praktycznie zrealizowali temat „Świat witamin”. Dzieci przyniosły do szkoły różnorodne produkty i przedmioty potrzebne do wykonania sałatki jarzynowej. Mali kucharze wystrojeni w fartuszki z zapałem wzięli się do krojenia i siekania produktów. Na koniec wszystko odpowiednio doprawili i wymieszali. Efekt końcowy był  zdumiewający. Wszystkie sałatki były bardzo smaczne, a przede wszystkim bogate w witaminy. Zapraszamy do galerii cz. 1 i galerii cz. 2.
strona 3 / 4
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 ::
... cofnij     dalej ...