Z życia szkoły
Zebrania z rodzicami – środa 4 grudnia 2019 r., godz. 17:00 – 18:00
Wpisany przez: Administrator 2019.12.03 Drukuj

W środę 4 grudnia br. zapraszamy wszystkich rodziców naszych uczniów na zebrania informacyjne.

Harmonogram zebrań:

17:00 – spotkanie rodziców w auli szkolnej z wiceprzewodniczącym Rady Miasta Marcinem Biskupskim w sprawie SBO,
17:15 – spotkania w salach wg grafiku.

Wystawa "Przejście do magicznego świata"
Wpisany przez: ER 2019.11.29 Drukuj
Zapraszamy do obejrzenia wystawy prac uczniów klasy 5a pod kierunkiem p. Rafała Sobczyka i p. Dagmary Bartosik - "Przejście do magicznego świata". Inspiracją do powstania prac - makiet magicznych szaf - była lektura powieści C.S. Lewisa "Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa". Uczniowie wykonywali swoje prace plastyczne na lekcji techniki oraz w domu, co dla wielu rodzin było okazją do wspólnego spędzenia czasu. Wystawę można obejrzeć w holu na 1. piętrze przy bibliotece. Zapraszamy do galerii!
Uwaga – zmiana planu od 2 grudnia!
Wpisany przez: Administrator 2019.11.28 Drukuj

Od poniedziałku 2 grudnia 2019 r. obowiązuje nowy plan zajęć, prosimy zapoznać się ze zmianami. Nowy plan dostępny jest również w iDzienniku.

22-24 listopada - 10. Zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym
Wpisany przez: Ewa Gapska 2019.11.26 Drukuj

W dniach 22-24 listopada 2019 r. w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się 10. Zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym. CKS WOPR WZ Szczecin reprezentowało 44 zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych. Nasi zawodnicy w sumie wywalczyli 34 medale: 16 złotych, 8 srebrnych oraz 10 brązowych. Ponadto ustanowili 4 rekordy Polski. Były to ostatnie zawody w sezonie 2019. Teraz zawodnicy udadzą się na zasłużony odpoczynek, by już 2 stycznia 2020 r. rozpocząć przygotowania do kolejnego sezonu, w którym będą walczyć o kwalifikacje do Mistrzostw Świata (20-28 września we włoskim Riccione).

Drzewo dobrych uczynków
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2019.11.25 Drukuj
Uczniowie klas 1-3 przywitali listopad ozdobieniem drzewka dobrych uczynków, które znajdowało się na korytarzy naszej szkoły. Na drzewie wyrosło kilkadziesiąt zielonych liści i informacjami o dobrych uczynkach bezinteresownie dokonanych przez naszych uczniów na rzecz drugiej osoby.
Przynieś zużyty sprzęt i zostań eko-bohaterem!
Wpisany przez: Administrator 2019.11.20 Drukuj

Szanowni Państwo, szkoła zaangażowała się w akcję zbiórki zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego w ramach kampanii edukacyjnej prowadzonej przez Firmę CCR Polska Sp. z o.o. "Przynieś zużyty sprzęt i zostań eko-bohaterem". Zbiórka trwa od 19 listopada do 16 grudnia 2019 r. Sprzęt można zostawić przy wejściu do szkoły w pojemniku obok dyżurki.

W ramach akcji wśród uczniów zostaną przeprowadzone warsztaty edukacyjne, informujące o możliwym wpływie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz baterii na środowisko i zdrowie ludzi, a także o sposobach prawidłowego postępowania z tymi odpadami. Ponadto, za udział nasz w tym projekcie Firma CCR Polska Sp. z o.o. przekaże szkole tablicę interaktywną do sali 101.

Bardzo proszę o wsparcie nas w tej akcji. W razie pytań proszę się kontaktować ze mną osobiście.

Pozdrawiam
Dagmara Bartosik

Mamy Mistrzów Szczecina!
Wpisany przez: ER 2019.11.20 Drukuj
Reprezentujący naszą szkołę piłkarze z klasy 8s pod kierunkiem trenera Rafała Szałka sukcesem zakończyli rywalizację w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. W finałowym turnieju uporali się ze Szkołą Salezjańską, a w finale pokonali sąsiadów zza torów, czyli SP nr 65, zdobywając w ten sposób pierwsze miejsce w Szczecinie i awansując do kolejnych rozgrywek na szczeblu regionalnym. Gratulujemy chłopakom i życzymy sukcesów w kolejnych etapach Igrzysk Młodzieży Szkolnej!

Uwaga – zmiana planu od 18 listopada!
Wpisany przez: Administrator 2019.11.17 Drukuj

Od poniedziałku 18 listopada 2019 r. obowiązuje nowy plan zajęć, prosimy zapoznać się ze zmianami. Nowy plan dostępny jest również w iDzienniku.

Klasa 1a i 1b w Pleciudze
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2019.11.11 Drukuj
Dnia 7 listopada 2019 r. uczniowie klas 1a i 1b SSP nr 2 wybrali się do teatru Pleciuga na spektakl „Pinokio”. Dzieci podróżowały po raz pierwszy komunikacją miejską. Były bardzo grzeczne i zdyscyplinowane. Magia teatru je urzekła, uczniowie z zapartym tchem śledzili barwne przygody drewnianego pajacyka. Sztuka bardzo się podobała, wywołała wiele pozytywnych emocji. Zapraszamy do galerii.
Konkurs świetlicowy "Najładniejsza budowla z klocków"
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2019.11.04 Drukuj
Dnia 28 października wychowawczynie świetlicy panie Anna Siwecka i Anna Czeladzińska wręczyły nagrody i dyplomy uczniom uczestniczącym w konkursie zatytułowanym „Najładniejsza budowla z klocków”. W konkursie uczestniczyło 31 uczennic i uczniów. Jury składające się z przedstawicieli klas pierwszych, drugich i trzecich wybrało zwycięzców i wyróżnionych. Pierwsze miejsce uzyskał Aleksander Stasiak (klasa 2a), drugie Kuba Serwa (klasa 3b), trzecie Zuzanna Wróblewska (klasa 2b). Ponadto wyróżnieni zostali Filip Hupało (klasa 1a) i Paweł Krajewski (klasa 1a). Organizatorki konkursu dziękują wszystkim uczestnikom za wykonane prace. Zapraszamy do galerii.
Upoluj swoją książkę!
Wpisany przez: ER 2019.11.03 Drukuj
Z przyjemnością informujemy, że CKS znalazł się w elitarnym gronie ambasadorów ogólnopolskiej akcji czytelniczej Czytaj PL. Na terenie szkoły znajdziecie plakaty z kodami QR dające dostęp do 12 bestsellerów. Wystarczy zeskanować kod, aby do końca listopada cieszyć się darmowymi e-bookami i audiobookami. Wśród tytułów biorących udział w akcji każdy czytelnik znajdzie coś dla siebie. Lista dostępnych książek: 1. Remigiusz Mróz „Listy zza grobu” (Wydawnictwo Filia) 2. Magdalena Witkiewicz „Jeszcze się kiedyś spotkamy” (Wydawnictwo Filia) 3. Holly Black „Okrutny książę” (Wydawnictwo Jaguar) 4. Paulina Łopatniuk „Patolodzy” (Wydawnictwo Poznańskie) 5. Marek Krajewski „Dziewczyna o czterech palcach” (Wydawnictwo Znak) 6. Tomek Michniewicz „Chrobot. Życie najzwyklejszych ludzi świata” (Wydawnictwo Otwarte) 7. Jakub Małecki „Nikt nie idzie” (Wydawnictwo SQN) 8. Wojciech Tochman „Pianie kogutów, płacz psów” (Wydawnictwo Literackie) 9. Robert Małecki „Skaza” (Wydawnictwo Czwarta Strona) 10. Wojciech Drewniak „Historia bez cenzury 4” (Wydawnictwo Znak) 11. Jeff Haden „Mit motywacji” (Wydawnictwo Marginesy) 12. Wiesław Myśliwski „Ucho igielne” (Wydawnictwo Znak)
Wizyta klasy 7s w Centrum Nauk Ścisłych
Wpisany przez: Administrator 2019.11.03 Drukuj

Dnia 24 października 2019 r. klasa 7s wraz z p. Matyldą Wojtaszak miała przyjemność brać udział w warsztatach chemicznych w Centrum Nauk Ścisłych przy Szkole Podstawowej nr 74. Zajęcia były pełne wrażeń i emocji. Dziękujemy za zaproszenie Pani Hani Górskiej. Zapraszamy do galerii zdjęć!

Informacja: p. Matylda Wojtaszak

Dzień Walki z Rakiem Piersi
Wpisany przez: Administrator 2019.11.03 Drukuj

Dnia 15 października, jak co roku, uczniowie i pracownicy naszej szkoły aktywnie wzięli udział w Dniu Walki z Rakiem Piersi – każdy przypiął symboliczną różową wstążeczkę. Uczniowie klas 7 i 8 SP oraz 1 klas LO wraz z panią M. Wojtaszak przygotowali plakaty i gazetkę. Dzięki takim działaniom wiemy jak ważne w życiu kobiet są regularne badania i świadomość, że wczesne wykrycie nowotworu daje szanse na pełne wyzdrowienie. Zapraszamy do galerii zdjęć!

Informacja: p. Matylda Wojtaszak

Uwaga – zmiana planu od 4 listopada!
Wpisany przez: Administrator 2019.11.02 Drukuj

Od poniedziałku 4 listopada 2019 r. obowiązuje nowy plan zajęć, prosimy zapoznać się ze zmianami. Nowy plan dostępny jest również w iDzienniku.

Pasowanie klas pierwszych
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2019.10.30 Drukuj
Dnia 11 października 2019 r. na szkolnym basenie odbyła się uroczystość pasowania najmłodszych uczniów naszej szkoły. Trybuny po brzegi wypełniły się widzami – rodzice, dziadkowie i cale rodziny z zapartym tchem śledzili popisy pływaków z klas 1a i 1b. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności pływackie, wykazując się odwagą  i doskonałą technika pływania. Każdy nowy uczeń po wykonaniu wszystkich zadań otrzymał koszulkę z logo naszej szkoły. Główną częścią uroczystości było ślubowanie w obecności rodziców, dyrekcji, nauczycieli i trenerów. Po ślubowaniu pan dyrektor Maciej Parobczy dokonał uroczystego pasowania wszystkich dzieci na uczniów CKS. Zapraszamy do galerii cz. 1, galerii cz. 2, galerii cz. 3, galerii cz. 4.
I runda Grand Prix w Szczecinie klas 3
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2019.10.29 Drukuj
Dnia 24 października uczniowie klasy 3a i 3b pod opieką trenerów: Izabeli Tomaszewskiej i Roberta Sekuły wzięli udział w pierwszej rundzie Grand Prix Szczecina w pływaniu. Podczas zawodów uczniowie ścigali się z najlepszymi pływakami szczecińskich szkół w konkurencji obowiązkowej 50m stylem dowolnym liczonej do generalnej klasyfikacji punktowej oraz brali udział w drugiej konkurencji dodatkowej: 50m stylem grzbietowym lub 50m stylem klasycznym. Dodatkową emocjonującą konkurencją dla uczniów  jak i kibiców była sztafeta 8x25m stylem dowolnym, która odbyła się na koniec zmagań w konkurencjach indywidualnych. Uczniowie CKS zdobyli pierwsze miejsce w składzie: Janicka Julita, Ulatowska Oliwia, Kajetan Dzięcioł, Kajetan Szramowiat, Florian Gross, Kamil Parobczy, Kuba Serwa, Mazepa Rafał. Zapraszamy do galerii cz. 1.
strona 2 / 4
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 ::
... cofnij     dalej ...