archiwum 2018/2019
Zebrania z rodzicami – środa 5 grudnia, godzina 17:00
Wpisany przez: Administrator 2018.12.05 Drukuj

Zapraszamy na zebrania informujące o wszystkich przewidywanych ocenach śródrocznych i ocenie zachowania w środę 5 grudnia 2018 r. w godz. 17:00–19:00.

UWAGA! Trenerzy podczas zebrań znajdują się w klasach wraz z wychowawcami swoich podopiecznych.

Grand Prix Województw Zachodniopomorskiego i Lubuskiego w pływaniu rocznik 2006/07 - II edycja
Wpisany przez: Ewa Gapska 2018.12.04 Drukuj

4 grudnia 2018 r. pięciu reprezentantów szkoły pod opieką trenera Jarosława Gapskiego podjęło sportową walkę w Koszalinie podczas II edycji Grand Prix Województw Zachodniopomorskiego i Lubuskiego. Igor Grochalski wywalczył srebrny medal w konkurencji 50 m stylem grzbietowym! Wszyscy startujący godnie rywalizowali z najlepszymi pływakami dwóch województw i zdobyli szlify do startów w kolejnych zawodach. Dziękujemy i gratulujemy! Zapraszamy do galerii!

Dziękujemy za pomoc przy kiermaszu świątecznym!
Wpisany przez: ER 2018.12.03 Drukuj

Dnia 5 grudnia br. w holu szkoły odbył się kiermasz świąteczny przygotowany przez wychowawczynie świetlicy: p. Annę Czeladzińską i p. Annę Siwecką we współpracy z p. Agnieszką Mazepą, wychowawcą klasy 2b. Na gości szkoły czekały ozdoby choinkowe i ciasta własnoręcznie wykonane przez naszych uczniów, nauczycieli i rodziców. Organizatorzy kiermaszu dziękują za pomoc i zaangażowanie wszystkim darczyńcom! Dochód z kiermaszu został przeznaczony na wyposażenie świetlic szkolnych. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy do galerii! 

Powitaliśmy medalistów mistrzostw świata!
Wpisany przez: ER 2018.12.03 Drukuj

Pływacy-ratownicy CKS Szczecin zostali medalistami Mistrzostw Świata w Ratownictwie Wodnym w Australii (Lifesaving World Championships 2018, Adelaide, South Australia)! Tytuł wicemistrza świata w sztafecie 4x25 m holowanie manekina zdobył tegoroczny maturzysta Michał Całkiewicz. Uczennica klasy drugiej liceum Anna Popiel wywalczyła dwa brązowe medale w sztafetach: 4x25 m holowanie manekina i 4x50 m sztafeta zmienna. Szczecin reprezentowali także absolwenci CKS: Cezary Kępa i Wojciech Kotowski, którzy zdobyli dwa brązowe medale w sztafetach: 4x50 m z przeszkodami i 4x25 m holowanie manekina. Po powrocie do Szczecina czekało ich gorące powitanie. Gratulujemy i zapraszamy do galerii oraz relacji na FB szkoły! Info w Portalu Edukacyjnym oraz w Kurierze Szczecińskim.

Zachodniopomorska Liga Pływacka
Wpisany przez: Ewa Gapska 2018.12.02 Drukuj

Dnia 1 grudnia br. na pływalni w Gryfinie rozegrano I rundę Zachodniopomorskiej Ligi Pływackiej, w której zadebiutowało 11 uczniów klas 4 i 5 SSP nr 2 pod opieką trenera Jarosława Gapskiego. W zawodach uczestniczyło 31 klubów i około 250 najlepszych zawodników z regionu. Nasi reprezentanci godnie i dzielnie walczyli, plasując się często w pierwszej dziesiątce województwa! Martyna Ćwirko zajęła IV miejsce, a Maja Zdanowicz VI miejsce w konkurencji 50 m stylem dowolnym na 49 startujących zawodniczek. Martyna była ósma w konkurencji 50 m stylem klasycznym na 44 startujących zawodniczek. Wiktoria Żemojdzin wypływała VIII miejsce w konkurencji 200 m stylem dowolnym. Maks Bitner dopłynął jako siódmy, a Dorian Redas jako ósmy do mety w konkurencji 50 m stylem motylkowym. Wielu innych naszych reprezentantów zaliczyło bardzo udany debiut w lidze i poprawiło swoje wyniki życiowe. Gratulujemy i trzymamy za Was kciuki w następnych rundach! Zapraszamy do analizy wyników do galerii!

Zawsze ratuję!
Wpisany przez: Ewa Gapska 2018.12.02 Drukuj
Dnia 30 listopada 2018 roku klasy 1X i 1W wzięły udział w programie "Zawsze ratuję" organizowanym przez szczeciński WOPR. Nasi uczniowie doskonalili swoje umiejętności z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej osoby dorosłej, dziecka i osoby tonącej. W ćwiczeniach wykorzystali defibrylator. Doskonalili także umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przy zadławieniach oraz układali poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Nasi uczniowie dobrze radzili sobie z zadaniami. Zapraszamy do galerii!
Dzień Pluszowego Misia w klasie 1a
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.11.30 Drukuj
Dnia 28 listopada uczniowie klasy 1a przyszli do szkoły ze swoimi ulubionymi pluszakami. Dzieci świętowały Dzień Pluszowego Misia, który przypada na 25 listopada. Niektóre misie były większe od ich właścicieli, a zabawa z nimi sprawiła wszystkim wiele radości. Gdy dzieci nacieszyły się swoimi pluszakami wszyscy ochoczo zabrali się do pracy. W klasie 1a powstały wielkie miśki, które można podziwiać na szkolnym korytarzu. Zapraszamy do galerii cz.1 i galerii cz.2.
Dzień Wcześniaka z CKS
Wpisany przez: ER 2018.11.27 Drukuj
Dnia 17 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wcześniaka. W tym roku Zespół Kliniki Patologii Noworodka SPSK2 PUM zasilony został przez nauczycieli i trenerów z CKS, którzy przygotowali gościom imprezy zajęcia z podstaw BLS oraz zabawy przy muzyce dla dzieci. Spotkanie w klinice PUM było także okazją przyjrzenia się z bliska złotemu medalowi olimpijskiemu zdobytemu przez Konrada Wasielewskiego wraz z osadą wioślarzy w czasie IO w Pekinie. Organizatorzy akcji dziękują za pomoc dyrektorowi CKS Maciejowi Parobczemu, mistrzowi Konradowi Wasielewskiemu oraz Ewie i Jarosławowi Gapskim. Zapraszamy do galerii zdjęć autorstwa p. Leszka Krawczyńskiego.

Medaliści mistrzostw świata wrócili z Australii!
Wpisany przez: Ewa Gapska 2018.11.26 Drukuj

Właśnie zakończyliśmy Mistrzostwa Świata w Ratownictwie Wodnym w Adelaide. Dorobek reprezentacji Polski to: w kategorii seniorów - medal złoty i pięć brązowych, w kategorii junior - 7 medali: medal złoty, trzy srebrne i trzy brązowe!

Medale dla szczecinian w kategorii senior to: Cezary Kępa i Wojciech Kotowski - dwa brązowe medale w sztafetach: 4x50 m z przeszkodami i 4x25 m holowanie manekina. W kategorii junior Anna Popiel wywalczyła dwa brązowe medale w sztafetach: 4x25 m holowanie manekina i 4x50 m sztafeta zmienna, a Michał Całkiewicz zdobył srebrny medal w sztafecie 4x25 m holowanie manekina.

Tekst: trener Sławomir Juszkiewicz

Gratulujemy!

Zapraszamy do galerii

Przygotowujemy się do kiermaszu
Wpisany przez: ER 2018.11.23 Drukuj

Dnia 22 listopada br. z inicjatywy nauczycielek: A. Czeladzińskiej, A. Siweckiej i A. Mazepy odbyły się pierwsze w historii szkoły podstawowej warsztaty bożonarodzeniowe, podczas których wspólnymi siłami wykonano szereg ozdób.

Uczniowie, nauczyciele i rodzice z wielkim zaangażowaniem przygotowali przepiękne ozdoby, które będzie można nabyć dnia 5 grudnia br. podczas szkolnego kiermaszu w godz. 15.30-17.30 w holu szkoły przy stołówce.

Dziękujemy p. Agnieszce Matusiak-Garbarskiej, p. Ewie  Tkacz, p. Natalii Żogas i p. Urszuli Dumicz za wspólnie spędzony czas, okazane wsparcie, wykonanie przepięknych ozdób i chęć podzielenia się z nami swoją pasją. Zapraszamy do galerii nr 1 oraz do galerii nr 2.

Brawo "Złote rybki"!
Wpisany przez: ER 2018.11.22 Drukuj
Z przyjemnością informujemy, że nasze przedszkolaki z grupy "Złote rybki": Sonia Janus, Oliwia Kępa, Filip Hupało i Szymon Sidorczuk zostały laureatami drugiej edycji Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorsko-Wokalnego "Polska - to moja ojczyzna. Co wiem na temat mojego kraju". Dzieci zaprezentowały wiersze patriotyczne przygotowane pod kierunkiem p. Celiny Pasierbik. W konkursie zorganizowanym przez Przedszkole Publiczne nr 62 "Baśniowe" wzięło udział pięć placówek. Uczestnicy otrzymali dyplomy, słodkie upominki i puzzle. Gratulujemy!
Na powitanie robimy pyszne śniadanie
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.11.20 Drukuj
Pyszne kanapki w wykonaniu uczniów klasy 2b przy wsparciu wychowawczyni Agnieszki Mazepy stały się kulinarną atrakcją poniedziałkowych zajęć. Własnoręcznie przygotowane drugie śniadanie, pozwoliło dzieciom udoskonalić umiejętność przygotowywania kanapek z różnych składników. Poza walorami smakowymi ważne było też wrażenie estetyczne przygotowanego posiłku. Każde dziecko z wielkim zaangażowaniem stworzyło kanapkowe arcydzieło, które następnie ze smakiem spożyło. Zapraszamy do galerii cz.1, galerii cz. 2 i galerii cz. 3.
Głosujemy - Szkoła na medal/Dzieciaki do rakiet!
Wpisany przez: Ewa Gapska 2018.11.20 Drukuj
„Dzieciaki do rakiet” to ogólnopolska akcja promująca aktywność fizyczną wśród dzieci, ich rodziców i nauczycieli. Można wygrać profesjonalny sprzęt tenisowy do nauki dzieci, a także specjalne szkolenia dla nauczycieli oraz lekcje tenisa na wychowaniu fizycznym!. W tym roku szansę na nagrodę ma aż 70 szkół! A więc do dzieła: w domu, w pracy, w samochodzie, z różnych urządzeń i przeglądarek - w chwili wolnej klikamy, szkołę wspieramy i głosy zdobywamy!
Wychowanie fizyczne to dobra zabawa!
Wpisany przez: ER 2018.11.15 Drukuj

Zapraszamy do galerii zdjęć z lekcji wychowania fizycznego w klasach o profilu odnowa biologiczna i fizjoterapia. Zajęcia wychowania fizycznego w OBIF łączą tradycyjną gimnastykę z zabawą – wszystko w nowoczesnym stylu, który podkreśla, że gimnastyka – to podłoże dla treningu, równowaga - to podłoże dla stabilizacji, a dobra zabawa – to podłoże dla motywacji. Pani Urszula Domańska poleca taką formę ruchu!

OBiF dla Niepodległej
Wpisany przez: ER 2018.11.15 Drukuj

Dnia 11 listopada 2018 roku w Kliniskach odbył się „Maraton Niepodległości”. Oczywiście nie zabrakło na nim ratowników, zawodników i masażystów z licealnych klas OBiF, którzy swoim zaangażowaniem złożyli hołd dla Niepodległej. Zapraszamy do galerii!

Nasi wezmą udział w Mistrzostwach Świata w Ratownictwie Wodnym w Adelaide!
Wpisany przez: Ewa Gapska 2018.11.15 Drukuj

Trener Sławomir Juszkiewicz wraz ze swoimi podopiecznymi dziękuje wszystkim za okazaną jedność i wsparcie w walce o realizację marzeń sportowych. Bez Was drodzy Przyjaciele, Rodzice, Kibice, Sponsorzy i Sympatycy ten triumf ducha nad materią by się nie zdarzył. Po raz kolejny okazało się, że sport łączy i uwzniośla! Jesteście Wielcy - to dzięki Wam możemy udać się w jedną z najpiękniejszych sportowych podróży naszego życia. Jesteśmy ogromnie wdzięczni i zaszczyceni!

Cała społeczność Centrum Kształcenia Sportowego gratuluje reprezentantom i trenerowi ciężkiej pracy, która zaowocowała zakwalifikowaniem się na mistrzostwa świata. Mamy nadzieję, że ostatni okres niepewności i walki o możliwość uczestniczenia w tak ważnym sportowym wydarzeniu przysporzy Wam jeszcze więcej radości, odwagi i mocy! Jesteśmy z Wami! Powodzenia! A to relacja TVP Szczecin bezpośrednio przed wyjazdem i podziękowania za pomoc przy organizacji wyjazdu! A tu można śledzić na bieżąco starty naszych pływaków-ratowników. Trzymamy kciuki! 

strona 7 / 12
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 :: 9 :: 10 :: 11 :: 12 ::
... cofnij     dalej ...