archiwum 2018/2019
Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu Szmaragdowym
Wpisany przez: ER 2019.02.11 Drukuj
Dzieci z Przedszkola „Szmaragdowego” przygotowały babciom i dziadkom występy artystyczne. Wszystkie grupy wiekowe zaprezentowały piękne programy wokalno-taneczne oraz zaprosiły swoich dziadków do sal. Trzylatki z grupy „Muszelki” wzruszyły gości swoimi umiejętnościami, a nawet zagrały dziadkom na drewnianych łyżkach. Starszaki z grupy „Złote rybki” zachwyciły wierszami, piosenkami i trudnymi układami tanecznymi. W salach rodzice pomogli przygotować poczęstunek, a wychowawczynie zorganizowały konkursy. Każdy gość otrzymał piękny upominek. Zapraszamy do galerii!
Podsumowaliśmy pierwszy semestr!
Wpisany przez: ER 2019.02.11 Drukuj

Dnia 24 stycznia 2019 roku w auli szkolnej odbyło się uroczyste podsumowanie pierwszego semestru w poszczególnych szkołach CKS. Wyniki klasyfikacji zaprezentowała uczennica klasy 3t Zuzanna Reszkiewicz, a opracowali je: p. Rafał Sobczyk i p. Katarzyna Mika. Najlepsi uczniowie oraz laureaci konkursów szkolnych i kuratoryjnych otrzymali: Pochwały Dyrektora, "Zielone karty" oraz nagrody.

Gratulujemy i zapraszamy do galerii!

Teatrzyk kamishibai w bibliotece szkolnej
Wpisany przez: ER 2019.02.11 Drukuj
Dnia 22 stycznia 2019 roku uczniowie klasy 2a brali udział w warsztatach zorganizowanych przez bibliotekę szkolną. Najpierw poznali książkę obrazkową czyli historię zaprezentowaną w teatrzyku kamishibai, a później sami, w grupach, tworzyli i prezentowali własne opowieści. Drugoklasiści pięknie współpracowali, wykazując się dużą wyobraźnią i talentem plastycznym. Zapraszamy do galerii nr 1 i galerii nr 2. 
Wizyta 7s w Książnicy Pomorskiej
Wpisany przez: ER 2019.02.11 Drukuj
Dnia 15 stycznia 2019 roku uczniowie klasy 7s wraz z wych. Dorotą Kempską-Śnitko i p. E. Rudzką wybrali się do Książnicy Pomorskiej. W ramach edukacji czytelniczej poznali działy i księgozbiór biblioteki, brali udział w warsztatach na temat historii książki oraz poznali katalog biblioteczny on-line. Wizyta była niezwykle interesująca i pozwoliła uczniom CKS zapoznać się ze zbiorami największej biblioteki publicznej w regionie. Zapraszamy do galerii!
Uwaga, zmiana planu dla klasy 7s!
Wpisany przez: Administrator 2019.01.31 Drukuj

Od poniedziałku 11 lutego 2019 r. obowiązuje nowy plan zajęć dla klasy 7s, prosimy zapoznać się ze zmianami. Nowy plan dostępny jest również w iDzienniku.

Wizyta klasy 1a w Ekoporcie
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2019.01.21 Drukuj
Dnia 21 stycznia uczniowie klasy 1a wybrali się na wycieczkę do Ekoportu czyli miejsca do którego mieszkańcy Szczecina mogą przynosić odpady i niepotrzebne rzeczy. Na początku spotkania dzieci dowiedziały się wielu cennych informacji dotyczących segregacji odpadów i dbania o środowisko. Następnie uczestniczyły w warsztatach artrecyklingu. Uczniowie kolejny raz udowodnili, że ich wyobraźnia nie zna granic i potrafią z odpadów zrobić piękne prezenty dla dziadków. Zapraszamy do galerii cz. 1 i galerii cz. .2.
Wizyta w teatrze
Wpisany przez: ER 2019.01.14 Drukuj
Dnia 9 stycznia 2019 roku uczniowie klasy 7s i 8p z paniami: Katarzyną Musiał, Kamilą Maksymiuk i Dorotą Kempską-Śnitko wybrali się do Teatru Współczesnego na sztukę "Oskar i pani Róża" według dramatu Erica-Emmanuela Schmitta. Uwielbiany przez publiczność, wzruszający spektakl to niezwykle poruszająca opowieść o odchodzeniu ciężko chorego chłopca, któremu towarzyszy ciocia Róża. Spektakl z pewnością będzie okazją do rozważań na temat życia oraz refleksją nad tym, co w życiu najważniejsze.
Zapraszamy na "Rozbrykane ferie" z Active-Go!
Wpisany przez: ER 2019.01.08 Drukuj

Zapraszamy dzieci w wieku 7-9 lat (klasy 1-3 SP) na „Rozbrykane ferie” z Active-Go! w CKS Szczecin w godzinach 7:00–15:00. Zostało kilka miejsc na turnusie pierwszym w dniach 28.01–1.02.2019! Na dzieci czeka bogaty program zajęć!

Zgłoszenia na adres activego@onet.pl z podaniem imienia i nazwiska dziecka oraz tel. kontaktowego w celu potwierdzenia zgłoszenia.

Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapraszamy!

Uwaga, zmiana planu od 7 stycznia!
Wpisany przez: Administrator 2019.01.05 Drukuj

Od poniedziałku 7 stycznia 2019 r. obowiązuje nowy plan zajęć, prosimy zapoznać się ze zmianami. Nowy plan dostępny będzie również w iDzienniku.

Dofinansowanie dla sportowców w II semestrze 2018/2019
Wpisany przez: Administrator 2019.01.04 Drukuj
Aby uzyskać dofinansowanie do obiadów w II semestrze należy złożyć wniosek (do pobrania poniżej) do 18 stycznia 2019 r. w sekretariacie szkoły.
Do pobrania:
Mamy mistrzynię świata w tańcu!

Z przyjemnością informujemy, że mamy kolejną mistrzynię świata! Karolina Serdeczna z klasy 2X jest wielokrotną medalistką mistrzostw Polski i świata w tańcu! Swoją przygodę rozpoczęła 5 lat temu. Wcześniej trenowała gimnastykę sportową. Związana jest z klubem Dance Studio PAA. Oto najważniejsze osiągnięcia naszej mistrzyni:
- kilkukrotne mistrzostwo Polski w formacji i mini formacji (w stylach disco dance, show dance, jazz dance) - XIX Festiwal Tańca o Puchar Kujaw i Pomorza, 22-23.03.2018, Białe Błota

- mistrzostwo Polski w trio w stylu disco show - Mistrzostwa Polski WADF 2018, 24.03.2018, Białe Błota,

- III miejsce na mistrzostwach Europy w solo disco dance w kategorii 16+ - 15-17.06.2018, Szczecin

- DEART Goleniów 2018 oraz MISTRZOSTWA POLSKI i GRAND PRIX – Federacji WADF 28-29.04.2018, Goleniów

- złoty oraz brązowy aplauz na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, 7-9.06.2018
- kilkukrotne mistrzostwo świata w formacji oraz mini formacji w stylach disco dance, show dance, jazz dance - WADF World Dance Championship 2018 i 2017, 18.-24. 11. 2018, 20-26.11.2017 (wicemistrzostwo świata 2017 w kat. solistka w show dance, mistrzostwo świata 2018 w kat. solistka w stylu artistic acrobatic dance show),

- V miejsce na mistrzostwach świata w duecie disco dance - European Dance Championship 2018, 15-17.06.2018, Szczecin.

Gratulujemy i zapraszamy do galerii!

Nasi zdolni uczniowie!
Wpisany przez: ER 2019.01.04 Drukuj
Miło nam poinformować, iż nasi uczniowie zostali nagrodzeni w Międzyszkolnym Świetlicowym Konkursie Plastycznym „Bezpieczna droga do i ze szkoły”. Julita Janicka (kl. 2b) zajęła 2 miejsce w kategorii klas I-II, natomiast Oliwia Ulatowska (kl. 2a) oraz Bartosz Przybylski (kl. 2a) otrzymali wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów - wychowawcy świetlicy: Anna Siwecka i Anna Czeladzińska.
1-7 stycznia 2019 - obóz zimowy w Małym Cichym
Wpisany przez: Ewa Gapska 2019.01.03 Drukuj

Rześkie orzeźwiające powietrze, miękkie płatki śniegu na twarzy, białe wierzchołki drzew i zapierające dech w piersiach widoki... Czegóż się nie robi dla prawdziwej zimy i białego szaleństwa... Wsiada w pociąg, przebywa kilkunastogodzinną podróż pociągiem i autobusem, by wreszcie zobaczyć tej zimy prawdziwy śnieg i poszusować na górskich stokach na skrzydłach wiatru... Dnia 1 stycznia br. zawodnicy CKS rozpoczęli zimowy obóz w dobrze znanym i ukochanym Małym Cichym. Z dnia na dzień osiągają założone cele: doświadczenie prawdziwej zimy, skorzystanie z dobrodziejstw górskiego klimatu, zapoznanie z góralskim folklorem, wspólna integracja, kształcenie umiejętności współpracy w grupie oraz doskonalenie umiejętności narciarskich. Zapraszamy do galerii! Więcej na facebooku.

Podziękowanie
Wpisany przez: ER 2019.01.02 Drukuj
Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła otrzymała specjalne podziękowania od Prezydenta RP Andrzeja Dudy za udział w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania „Przedwiośnia”. Zorganizowana przez bibliotekę szkolną CKS akcja głośnego czytania dzieła Stefana Żeromskiego odbyła się we wrześniu 2018 roku. Brali w niej udział wychowawcy, nauczyciele, uczniowie i rodzice naszej szkoły. Głośne czytanie zainaugurował dyrektor Maciej Parobczy, który fragment dzieła przeczytał na głos przez radiowęzeł szkolny. CKS znalazł się tym samym w gronie 3 tys. instytucji w Polsce i za granicą, które w roku obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości podjęły się prezentacji wybitnego dzieła literatury polskiej. Wraz z osobistymi podziękowaniami od Prezydenta RP otrzymaliśmy także okolicznościowy egzemplarz „Przedwiośnia” z dedykacją pary prezydenckiej.
Tradycyjne jasełka
Wpisany przez: ER 2019.01.02 Drukuj

Dnia 21 grudnia 2018 roku w auli szkolnej odbyły się tradycyjne jasełka przygotowane pod kierunkiem p. Agnieszki Zawiślak. Były to wyjątki z Pisma Świętego oplecione oryginalnymi tańcami żydowskimi, które do tej pory żyją w kulturze wielu narodów. W tańcach nie ma nieprzemyślanych ruchów, tu każdy gest ma znaczenie i niesie za sobą przesłanie. Miłą niespodziankę przygotowali także uczniowie klasy 5a pod kierunkiem p. Doroty Kempskiej-Śnitko, którzy zamienili się w kolędników odwiedzających uczniów i pracowników CKS. Zapraszamy do galerii nr 1 oraz galerii nr 2!

Jasełka u przedszkolaków
Wpisany przez: ER 2019.01.02 Drukuj
Dnia 21 grudnia 2018 roku dzieci z Przedszkola Szmaragdowego zaprosiły swoich rodziców i gości na tradycyjne jasełka. Historię Narodzenia Pańskiego pięknie opowiedziały „Koniki Morskie”, a przedszkolaki ze wszystkich grup zaprezentowały świąteczne piosenki i tańce. Niezwykle wzruszające było wykonanie przez dzieci z grupy „Rozgwiazdy” kolędy w języku migowym oraz wspólne kolędowanie z dziadkiem jednego z dzieci z grupy „Kraby”. Zapraszamy do galerii!
strona 5 / 12
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 :: 9 :: 10 :: 11 :: 12 ::
... cofnij     dalej ...