archiwum 2018/2019
Wycieczka do Książnicy Pomorskiej
Wpisany przez: ER 2019.03.06 Drukuj
Dnia 6 marca br. uczniowie klasy 1W z wychowawczynią Ewą Gapską wybrali się na wycieczkę do Książnicy Pomorskiej w ramach edukacji czytelniczej. Sportowcy po raz kolejny udowodnili, że umieją się świetnie zachować nie tylko na boisku, ale i w miejscach kultury. Licealiści brali udział w praktycznych zajęciach dotyczących zasad korzystania z zasobów bibliotecznych (cyfryzacja). Ponadto zdobyli informacje o ciekawych akcjach i poznali najważniejsze działy książnicy, w tym dział zbiorów specjalnych, gdzie mogli osobiście obejrzeć zbiory z XVIII wieku. Za wyjątkowe przyjęcie i ciekawą wycieczkę chłopcy podziękowali pani przewodnik brawami. W ten sposób godnie reprezentowali szkołę i zrobili dobre wrażenie. Zapraszamy do galerii!
Stypendystka Prezesa Rady Ministrów
Wpisany przez: ER 2019.03.06 Drukuj

Z przyjemnością informujemy, że Zuzanna Buriak – uczennica klasy 3X OBiF – została stypendystką Prezesa Rady Ministrów. To wyróżnienie dla licealistów, którzy w poprzednim roku szkolnym osiągnęli najwyższą średnią ocen w szkole. Zuzanna odebrała nagrodę 21 lutego br. w Sali Rycerskiej Urzędu Wojewódzkiego. W uroczystości brał udział wicewojewoda zachodniopomorski oraz wicekurator. Naszej najlepszej uczennicy towarzyszyła mama oraz dyr. Jolanta Opoń.

Gratulujemy!

Grand Prix Szczecina klas 2
Wpisany przez: ER 2019.03.04 Drukuj
Dnia 25 lutego br. w SP nr 51 odbyło sie Grand Prix Szczecina w pływaniu uczniów klas drugich. Uczniowie klasy 2a i 2b spisali się na medal, przywożąc z wyścigów bardzo dużą liczbę krążków. Opiekunami grup są trenerzy: p. Iza Tomaszewska i p. Robert Sekuła. Zapraszamy do galerii! Gratulujemy!
Młodziczki wygrały Puchar Miasta Szczecin!
Wpisany przez: ER 2019.03.04 Drukuj
Dnia 14 lutego 2019 r. młodziczki z klubu sportowego CKS-SMS Szczecin (klasa 8p) wywalczyły Puchar Miasta Szczecin. W turnieju rozegranym w hali przy ul. Twardowskiego zagrały cztery drużyny: Kusy Szczecin, SP nr 16, CKS-SMS - klasa 3 gm, CKS-SMS - klasa 8p. Zapraszamy do galerii zdjęć i gratulujemy!
Stwórzmy razem książkę kucharską!
Wpisany przez: ER 2019.03.01 Drukuj
Wychowawczynie Przedszkola Szmaragdowego, p. Marta Dubikowska i p. Patrycja Iwanow, zapraszają uczniów klas 1-3 wraz z rodzicami do udziału w konkursie kulinarnym. Do 14 marca br. należy dostarczyć swoim wychowawcom klas przepis na zdrowe i pyszne danie wraz z jego ilustracją lub zdjęciem. Prace można wykonać w dowolnej technice, w formacie A3, poziomo, z marginesem z lewej strony. Z prac konkursowych powstanie książka kucharska przedszkolaków i uczniów SSP nr 2! Zapraszamy do wspólnej zabawy! 
Gratulujemy!
Wpisany przez: ER 2019.03.01 Drukuj
Dnia 1 marca br. w hali miejskiej przy ul. Twardowskiego odbył się ważny mecz w ramach Mistrzostw Województwa w Piłce Ręcznej! MKS CKS SMS Szczecin czyli nasze młodziczki z klasy 8 wygrały z MKS Kusy Szczecin jednym punktem (24:23)! Mecz był niezwykle wyrównany. Zawodniczki drużyny przeciwnej wykazały się dobrą techniką, ale nasza drużyna zagrała świetnie w obronie. Najwięcej bramek zdobyła Maja Ogrodnik (skrzydłowa) i Wiktoria Opara z rzutu z odległości. Bramkarka CKS Klaudia Białkowska wybroniła wiele piłek z gry oraz rzuty karne. Dzięki wspaniałemu dopingowi kibiców - rodziców z klas 8 - w hali panowała znakomita atmosfera. Z przyjemnością informujemy też, że podopieczne trenera Jarosława Szymaniaka zostały powołane do kadry województwa młodziczek i wzięły udział w zgrupowaniu w dniach 1-4 marca br. w Resku. W ten sposób wyróżniono: Klaudię Białkowską, Julię Fidecką, Wiktorię Oparę, Magdalenę Koconowską, Aleksandrę Perkowską, Julię Trocką i Izabelę Włodarczyk. Gratulujemy! 
Uwaga - zmiana planu od 4 marca!
Wpisany przez: Administrator 2019.02.28 Drukuj

Od 4 marca 2019 r. obowiązuje nowy plan zajęć, prosimy zapoznać się ze zmianami. Nowy plan dostępny będzie również w iDzienniku.

Zapraszamy do udziału w konkursie "List w butelce"!
Wpisany przez: ER 2019.02.25 Drukuj

Zapraszamy do udziału w III Wojewódzkim Konkursie Literacko-Plastycznym ,,LIST W BUTELCE” dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Zadaniem uczestników konkursu jest napisanie listu na temat „Moja morska przygoda“. List należy włożyć do ozdobionej butelki. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dołączenie do pracy zgłoszenia (załącznik nr 1) oraz zgody rodzica/prawnego opiekuna (załącznik nr 2) - poniżej. Prace należy dostarczyć osobiście lub przesłać na adres: Sportowa Szkoła Podstawowa nr 2 w Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie, ul. Rydla 49, 70-783 Szczecin w terminie do 15 marca 2019 r. Patronami konkursu są: Urząd Miasta Szczecin, Pracownia Edukacji Wodnej i Żeglarskiej Pałacu Młodzieży - PCE w Szczecinie, Centrum Żeglarskie w Szczecinie, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Zachodniopomorskiego. Zapraszamy!

Do pobrania:
Pierwszy wielki bal!
Wpisany przez: ER 2019.02.22 Drukuj
Dnia 22 lutego 2019 roku w Przedszkolu Szmaragdowym odbył się pierwszy wielki bal! Salę wypełniły postaci księżniczek, policajntów, strażaków, różnych owadów i zwierzątek. Rodzice wszystkich przedszkolaków przygotowali wspaniałe balowe kreacje, zapewniając dzieciom niezapomnianą zabawę.  Fantazyjne stroje przygotowały także panie opiekunki, a nawet dyrekcja szkoły. Dzieci bawiły się przy muzyce, a czas zapełniły konkursy i zabawy. Zapraszamy do galerii! 
Walentynki
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2019.02.22 Drukuj
Dnia 14 lutego br. w SSP2 obchodziliśmy Walentynki. Tego dnia w szkole królował kolor czerwony. Mały Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. E. Graby zadbał o to, aby w tym szczególnym dniu wszyscy nasi uczniowie i nauczyciele poczuli się wyjątkowo. Wystrój szkoły, własnoręcznie wykonane prezenty  oraz słodkie upominki dopełniły ten radosny i magiczny dzień. Zapraszamy do galerii.
Rekrutacja do przedszkola i klas pierwszych szkoły podstawowej!
Wpisany przez: ER 2019.02.18 Drukuj

Drodzy Rodzice, pamiętajcie, że ruszyła rekrutacja dzieci do naszej placówki! Rodzice dzieci w wieku przedszkolnym uczęszczających do Przedszkola Szmaragdowego składają obowiązkowo deklaracje w terminie 7 dni poprzedzających termin rozpoczęcia postępowania rekrutacyjnego, czyli od 4 marca 2019 roku. Chętni spoza naszej placówki (dotyczy wyłącznie rocznika 2016 oraz w wyjątkowo uzasadnionych przypadkach – dzieci urodzonych w okresie styczeń – luty 2017 r.) – od 11 marca br. Tu ważne informacje lub w linku obok – Rekrutacja. Poniżej ogólny informator!

Zapisy do klas pierwszych Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 (profil pływacki) – od 6 lutego do 6 marca 2019 roku. Tu ważne informacje lub w linku obok – Rekrutacja. Sekretariat czynny w godz. 7.00-14.00, wtorek 10.00-17.00 (wejście od strony Przedszkola Szmaragdowego). Tel. 914629290 w. 30. Zapraszamy!

Do pobrania:
Świetlicowy konkurs plastyczny!
Zapraszamy uczniów klas I-III do udziału w konkursie plastycznym zatytułowanym „Portret mojego przyjaciela – zwierzaka”. Prace plastyczne w dowolnej technice i wielkości oddawać można do piątku 15 marca 2019 roku w sali 009 (wychowawca świetlicy p. Anna Siwecka). Do komisji konkursowej, która oceni prace i wybierze laureatów zaproszeni będą uczniowie z klas I-III. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.
Zagrali w 1/8 finału mistrzostw Polski
Wpisany przez: ER 2019.02.18 Drukuj
W dniach 15-17.02.2019 roku w Płocku odbywały się zawody 1/8 Finału Mistrzostw Polski Juniorów w Piłce Ręcznej, w których uczestniczyli zawodnicy naszego klubu MKS CKS SMS SZCZECIN. Po trzech porażkach z zespołami Płocka, Białej Podlaskiej i Olsztyna nasz zespół zajął IV miejsce w grupie i nie awansował do dalszej fazy rozgrywek. Najlepszym zawodnikiem zespołu został Eliasz Kapela. Zapraszamy do galerii!
Głosujemy!
Wpisany przez: ER 2019.02.12 Drukuj
Z przyjemnością informujemy, że trener CKS Sławomir Juszkiewicz został nominowany do plebiscytu „Osobowość roku 2018” w kategorii Sport i Kultura. W plebiscycie „Głosu Szczecińskiego” doceniono jego zaangażowanie w przygotowanie pływaków-ratowników do MŚ w Australii. Głosowanie będzie trwać do 19 lutego 2019 r. do godz. 23. Zagłosować można, wysyłając SMS pod numer 72355 z podaniem numeru kandydata (koszt 2,46 zł brutto). Szczegóły głosowania na stronie gazety. 
Plebiscyt „Osobowość Roku” polega na docenieniu osób, które w 2018 roku wyróżniły się szczególnymi dokonaniami w różnych dziedzinach, osiągnęły sukcesy i znacząco zasłużyły się dla lokalnej społeczności. Głosowanie jest prowadzone w czterech kategoriach: kultura i sport, działalność społeczna i charytatywna, samorządność i społeczność lokalna oraz biznes.
Gratulujemy awansu do 1/8 finału MP!
Wpisany przez: ER 2019.02.12 Drukuj
Z przyjemnością informujemy, że zespół MKS CKS SMS Szczecin zajął II miejsce w grupie D i awansował do 1/8 finału mistrzostw Polski w piłce ręcznej! Pierwsze miejsce zajął zespół SKPR Świdnica. Najlepszym zawodnikiem turnieju w Wągrowcu został nasz zawodnik Wojciech Jońca, a najlepszym bramkarzem Dawid Dobko! Zespół MKS CKS SMS Szczecin wystąpił w składzie: Bujnowski Jakub, Dmitrzak Kamil, Dobko Kamil, Jońca Wojciech, Kapela Eliasz, Kostrzewa Kamil, Mikołajczyk Szymon, Mróz Konrad, Puława Patryk, Ryczko Konrad, Słodkowski Jakub, Słomowicz Jacek, Trejder Mateusz. Trenerzy zespołu: Zart Mieczysław, Rykaczewski Artur, Kossek Agnieszka. Gratulujemy!
Rozbrykane ferie w CKS
Wpisany przez: ER 2019.02.11 Drukuj
W czasie ferii nasza szkoła zaprosiła dzieci w wieku 7-9 lat na „Rozbrykane ferie” z Active-Go! W czasie dwóch turnusów udział w zajęciach wzięło około 60 uczniów. Trenerzy CKS: Izabela Tomaszewska i Robert Sekuła przygotowali bogaty program półkolonii. Dzieci poznały zasady gry w piłkę wodną, doskonaliły umiejętność pływania, brały udział w warsztatach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, rozegrały mini turniej piłki nożnej i wybrały się do sali trampolin Fan Jump. W czasie sportowych zajęć prowadzono „gimnastykę smyka”, zabawy z chustą animacyjną i wyścigi. Dzieci chętnie brały też udział w zajęciach plastycznych, np.: w czasie wykonywania niepowtarzalnych masek karnawałowych. Walory zimy uczestnicy półkolonii poznali w czasie rajdu terenowego. Dzieci wybrały się także do kina. Na temat bezpieczeństwa rozmawiały z przedstawicielem Sanepidu i służb ratowniczych.
strona 4 / 12
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 :: 9 :: 10 :: 11 :: 12 ::
... cofnij     dalej ...