archiwum 2018/2019
Wielkanocne warsztaty w SSP2
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2019.03.27 Drukuj
Dnia 27 marca br. w klasach 1 - 3 Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 odbyły się przedświąteczne warsztaty, na które zaproszeni zostali także rodzice. Cały korytarz przepełniony był jajkami, zajączkami, barankami, koszyczkami i materiałami do tworzenia świątecznych ozdób. Różnorodność przyniesionych przez uczniów materiałów sprawiła, że każda praca był wyjątkowa. Chętne dzieci mogły przekazać swoje prace na kiermasz, który niebawem odbędzie się w naszej szkole. Dziękujemy za pomoc przybyłym rodzicom. Zapraszamy do galerii cz. 1 i galerii cz. 2
Dni adaptacyjne dla przedszkolaków
Wpisany przez: ER 2019.03.27 Drukuj
W dniach 9, 16 marca 2019 roku nasza szkoła gościła kandydatów do klas pierwszych SP oraz ich rodziców. Pierwsze spotkanie w ramach dni adaptacyjnych związane było z zajęciami edukacyjnymi. Gdy dorośli rozmawiali w auli z dyrektorem szkoły o zasadach rekrutacji, dzieci pod opieką nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej, trenerów i wychowawców świetlicy zwiedzały klasy lekcyjne i uczestniczyły w zajęciach. Największy entuzjazm wzbudziła nauka programowania przy użyciu Photonów, gry i zabawy z wykorzystaniem tablic multimedialnych, eksperymenty naukowe w „Klubie Szalonego Naukowca” oraz zajęcia taneczno-ruchowe. Kolejne spotkanie zorganizowano tydzień później na pływalni CKS. Dzieci brały udział w zabawach integracyjnych w wodzie pod okiem trenerów pływania oraz starszych uczniów z klas o profilu pływanie-ratownictwo. Kandydaci do klas sportowych pływackich przeszli także badania sylwetki i prawidłowej postawy ciała prowadzone przez uczniów i opiekunów klas licealnych o profilu odnowa biologiczna i fizjoterapia. Warunkiem przyjęcia do klas pierwszych sportowych był obowiązkowy udział w testach sprawności, które odbyły się 18, 20 marca br. na pływalni. Zapraszamy do galerii nr 1 oraz galerii nr 2!
III edycja Zachodniopomorskiej Ligi Pływackiej w Koszalinie
Wpisany przez: Ewa Gapska 2019.03.25 Drukuj
Dnia 23 marca 2019 roku podczas kolejnej edycji Zachodniopomorskiej Ligi Pływackiej młodzi pływacy z klasy czwartej i piątej reprezentowali naszą szkołę w sportowej rywalizacji 10 najlepszych klubów województwa i ponad dwustu zawodników. Najlepsze wyniki osiągnęły - Martyna Ćwirko - VI m. w stylu klasycznym i IX m. w stylu dowolnym oraz Oliwia Połeć - X m. w stylu dowolnym - na ponad 50 startujących w obu konkurencjach. Wiktoria Żemojdzin przepłynęła dzielnie 200 m w stylu dowolnym, docierając do mety na XIV miejscu. Sztafeta uplasowała się na miejscu ósmym. Dziękujemy za sportową i godną walkę wszystkim naszym reprezentantom, trenerowi i kibicom. Zapraszamy do galerii!
Międzyszkolne zawody pływackie klas drugich szkół podstawowych
Wpisany przez: Ewa Gapska 2019.03.25 Drukuj
Dnia 22 marca 2019 roku na basenie Floating Arena odbyły się Międzyszkolne Zawody Pływackie Klas Drugich Szkół Podstawowych. Nasze sztafety zajęły I i III miejsce na 8x25m stylem dowolnym. Podczas wyścigów 50m stylem dowolnym, 50m stylem grzbietowym oraz 25m stylem klasycznym udało się nam zdobyć 6 krążków, w tym dwa złote. Bardzo dużo dzieci poprawiło swoje rekordy życiowe, co cieszy bardzo trenerów, którzy wiedzą, ile pracy zostało włożone w postępy małych sportowców. Serdecznie gratulujemy wszystkim maluchom. Emocje związane ze sztafetą udzieliły się nawet dorosłym, gorący doping z trybun i wsparcie rodziców przyczyniły się do wygranej. Trzymajcie kciuki podczas kolejnych startów! A oto galeria zdjęć z zawodów.
Kolejny tryumf w Lidze Młodziczek!
Wpisany przez: ER 2019.03.20 Drukuj
Dnia 19 marca br. w hali sportowej przy ul.Twardowskiego w Szczecinie odbył się mecz piłki ręcznej w ramach rozgrywek Ligii Młodziczek pomiędzy: MKS CKS-SMS Szczecin a MKS Kusy Szczecin. Pierwsza połowa meczu była bardzo zacięta i nerwowa. Zawodniczki Kusego prowadziły trzema punktami. W kolejnych minutach, z uwagi na faule zawodniczek Kusego, naszej drużynie przyznano do wykonania rzuty karne, które w 100% wykorzystała Aleksandra Perkowska. Wynik pierwszej połowy - 14:10). W drugiej połowie meczu nasze zawodniczki wykazały się dobrą obroną i celnością w rzutach z boiska. Szala przewagi była już siedmiopunktowa i tak pozostało do końca meczu (28:21). MKS CKS-SMS Szczecin: Białkowska, Trocka, Opara, Perkowska, Fidecka, Ogrodnik, Onifaciuk, Borkowska, Włodarczyk, Koconowska, Kosińska. Dnia 24 marca br. w Koszalinie odbędzie się ostatni mecz z serii Ligi Młodziczek. Trzymamy kciuki i zapraszamy do galerii!
Klasa 1a w Majsterkowie
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2019.03.19 Drukuj
Dnia 19 marca 2019 roku uczniowie klasy 1a uczestniczyli w zajęciach technicznych organizowanych w Castoramie. Na uczniów czekały drewniane zestawy, gwoździe, młotki. Jednym słowem wszystko, co jest potrzebne młodemu majsterkowiczowi. Dzieci krok po kroku, bardzo dokładnie wykonywały polecenia wydawane przez panią prowadzącą. Efektem pracy były skrzynki na narzędzia. Po powrocie do szkoły uczniowie ozdobili je według swojego pomysłu. Zapraszamy do galerii. 
Grand Prix Szczecina klas czwartych i piątych szkół podstawowych
Wpisany przez: Ewa Gapska 2019.03.18 Drukuj

16 marca na basenie miejskim Floating Arena pływacko starli się ze sobą najlepsi zawodnicy klas czwartych i piątych szkół podstawowych Szczecina. Oczywiście nie mogło zabraknąć naszych pływaków, którzy przysporzyli wodzie bąbelków mocy a kibicom nie lada wrażeń. Jak zwykle młodzi zawodnicy podeszli do tematu profesjonalnie - nie zabrakło odwagi i woli walki. Najlepsze wyniki osiągnęli: w stylu dowolnym Gabriel Dziedzic - srebro, Oliwia Połeć - brąz, Wiktoria Żemojdzin - srebro, Martyna Ćwirko - brąz, Krystian Pawlik - srebro, w stylu zmiennym: Oskar Raczewski - brąz, Oliwia Połeć - srebro, Maja Zdanowicz - brąz, w stylu klasycznym: Martyna Ćwirko - srebro, Oliwia Zariczniak - brąz, Tobiasz Staszkiewicz - srebro, Mateusz Zalech - brąz. Brawo zawodnicy i trenerzy! A oto galeria z tego ważnego wydarzenia.

Uwaga - zmiana planu od 18 marca!
Wpisany przez: Administrator 2019.03.15 Drukuj

Od 18 marca 2019 r. obowiązuje nowy plan zajęć, prosimy zapoznać się ze zmianami. Nowy plan dostępny jest również w iDzienniku.

Pierwszaki w bibliotece publicznej!
Wpisany przez: ER 2019.03.14 Drukuj
Dnia 12 marca br. klasa 1a wybrała się do Filii nr 48 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Rydla. W ten sposób wszystkie pierwszaki od kilku tygodni - biorąc udział w różnych wydarzeniach i wycieczkach - przygotowują się do "Pasowania na Czytelnika". Dzieci poznały księgozbiór biblioteki oraz zasady wypożyczania książek. Miłym akcentem spotkania były prezenty w postaci zakładek do książek oraz książka do biblioteki szkolnej. Zapraszamy do galerii!
Czytanie łączy!
Wpisany przez: ER 2019.03.14 Drukuj
W ramach projektu biblioteki CKS „Czytanie łączy” pierwszaki i przedszkolaki z grupy „Koniki Morskie” spotkały się z Mają Szymańską z klasy 3t – niepełnosprawną uczennicą naszej szkoły. Spotkanie było okazją do rozmowy o codziennym życiu i potrzebach osób niepełnosprawnych ruchowo. Maja otwarcie i szczerze rozmawiała z dziećmi o swojej chorobie i funkcjonowaniu w szkole. Zajęcia zakończyły się głośnym czytaniem przygód Franklina, który musiał wybrać się do szpitala. Zapraszamy do galerii!
Starsi koledzy młodszym...
Wpisany przez: ER 2019.03.14 Drukuj
Przez kilka tygodni marca uczniowie klasy 7s: Miłosz Mądrzak i Daniel Chudowolski angażowali się w życie szkoły, biorąc udział w akcji głośnego czytania młodszym uczniom SSP nr 2 i przedszkolakom. Siódmoklasiści odwiedzili klasę 1a i 1b oraz grupy przedszkolne: „Muszelki”, „Raczki”, „Złote Rybki” i „Kraby”. Chłopcy wybrali lektury dotyczące bezpieczeństwa, uczuć i emocji oraz dobrego wychowania. Dzieci z uwagą słuchały głośnego czytania i aktywnie włączały się w rozmowę. Zapraszamy do galerii!
Rekrutacja do klasy siódmej SSP nr 2!
Wpisany przez: ER 2019.03.14 Drukuj
Przypominamy Rodzicom kandydatów do klasy 7 Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 (oddział sportowy z grupą pływacką i piłką nożną), że 11 marca br. rozpoczęła się rekrutacja, która potrwa do 22 marca 2019 roku, do godz. 15. Podania z załącznikami należy złożyć w sekretariacie szkoły – pełna informacja i załączniki w zakładce Rekrutacja. Zapraszamy do sekretariatu CKS pon.- pt. w godz. 7.30-14.30, środa w godz. 9.00-17.00, tel. 91 4629290 w. 32. Warunkiem przyjęcia do klasy 7 jest złożenie dokumentów i obowiązkowy udział w testach sprawnościowych: 27.03.2019 r. (pływalnia CKS) i 3.04.2019 r. (boisko Orlik CKS). Zapraszamy!
Zwyciężyły w meczu Ligi Młodziczek!
Wpisany przez: ER 2019.03.13 Drukuj
Dnia 10 marca br. w hali sportowej przy ul. Twardowskiego w Szczecinie w ramach Ligi Młodziczek do rywalizacji stanęły zespoły: MKS CKS-SMS Szczecin i Energa AZS Politechnika Koszalin (II zespół i grupy młodzieżowe). Po zaciętym spotkaniu zwyciężyły nasze zawodniczki z MKS CKS-SMS 26:23 (do przerwy 14:12), a w meczu dominowały skrzydłowe: Julia Fidecka i Maja Ogrodnik. Podopieczne trenera Jarosława Szymaniaka zagrały w składzie: Białkowska, Ogrodnik, Onifaciuk, Głowińska, Fidecka, Borkowska, Włodarczyk, Kosińska, Koconowska, Opara, Perkowska. Gratulujemy!
Rekrutacja do klasy pierwszej SSP nr 2 - ważny komunikat!
Wpisany przez: Administrator 2019.03.12 Drukuj
Drodzy Rodzice! Przypominamy o składaniu w sekretariacie Przedszkola Szmaragdowego wniosków o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczecinie.
II edycja Zachodniopomorskiej Ligi Pływackiej
Wpisany przez: Ewa Gapska 2019.03.11 Drukuj

Dnia 9 marca br. w Koszalinie odbyła się II edycja Zachodniopomorskiej Ligi Pływackiej, w której wzięli udział nasi zawodnicy z rocznika 2008. Do zawodów stanęło 11 klubów z województwa ze 199 najlepszymi pływakami. Nasi młodzi sportowcy godnie walczyli i poprawili swoje dotychczasowe rekordy życiowe. Najlepsze wyniki osiągnęły: Oliwia Połeć - VII miejsce w konkurencji 50 m grzbietem (na 49 startujących) oraz Martyna Ćwirko - VIII miejsce w konkurencji 100 zmiennym (na 41 zawodniczek). Wszystkim gratulujemy sportowej walki i progresu w wynikach. Zapraszamy do galerii.

Dzień Kobiet w naszej szkole
Wpisany przez: Ewa Gapska 2019.03.09 Drukuj
Dnia 8 marca br. wszyscy duzi oraz mali dżentelmeni przygotowali dla małych i dużych kobiet moc miłych atrakcji. Były piękne życzenia i ciepłe słowa, słodycze, kwiaty i konkursy - np. wiązanie krawata. Do tego śliczne i zaskakujące plakaty. Panowie! Na pewno sprawiliście, że wszystkie czułyśmy się wyjątkowo. Uroczo jest wiedzieć, że świat bez nas byłby jak ogród bez kwiatów... Ale bez Was nie mogłybyśmy zakwitać i czuć się tak ważnymi... Dziękujemy! Zapraszamy do galerii!
strona 3 / 12
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 :: 9 :: 10 :: 11 :: 12 ::
... cofnij     dalej ...