archiwum 2018/2019
Puchar w I Śródlądowych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym!
Wpisany przez: Ewa Gapska 2018.09.11 Drukuj

Z wielką radością i dumą ogłaszamy, że zawodnicy CKS-SMS Szczecin wywalczyli drużynowe zwycięstwo w I Śródlądowych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym! Nasi zawodnicy okazali się też najlepsi w klasyfikacji indywidualnej. Najlepszą zawodniczką na śródlądziu okazała się Paulina Wojtyś. Wśród panów złoty medal zdobył Wojciech Kotowski, srebrny - Michał Całkiewicz.

Wszystkim naszym reprezentantom: P. Wojtyś, M. Szkołek, W. Kotowskiemu, A. Wojcieszonkowi, M. Całkiewiczowi, S. Całkiewiczowi i K. Grzankowskiemu dziękujemy za profesjonalną walkę i piękną sportową rywalizację!

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych oraz ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020
Wpisany przez: Administrator 2018.09.10 Drukuj
Prosimy o zapoznanie się z załącznikiem.
Do pobrania:
Uwaga, zmiana planu od 10 września!

Od poniedziałku 10 września br. obowiązuje nowy plan zajęć, prosimy zapoznać się ze zmianami.

Narodowe Czytanie w CKS Szczecin
Wpisany przez: ER 2018.09.06 Drukuj

Narodowe Czytanie Przedwiośnia Stefana Żeromskiego w Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie zainicjowane zostanie w piątek, 7 września br. o godz. 11.30. Głośne czytanie fragmentów powieści rozpocznie dyrektor szkoły przez radiowęzeł szkolny. Kontynuacja głośnego czytania nastąpi w poszczególnych klasach - w wykonaniu uczniów i nauczycieli. Zachęcamy uczniów i rodziców do udziału w sobotę w imprezach związanych z akcją na terenie Szczecina oraz do zorganizowania z własnej inicjatywy głośnego czytania powieści. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Dnia 8 września 2018 roku Przedwiośnie wraz z parą prezydencką czytać będzie cała Polska. W Szczecinie Narodowe Czytanie odbędzie się 8 września br. m.in. o godz. 14.00 w zabytkowym tramwaju.

OBiF już działa!
Wpisany przez: ER 2018.09.06 Drukuj

Dnia 2 września 2018 r. uczniowie klas OBiF wraz z p. U. Domańską byli współorganizatorami Ogólnopolskiego Finału Pucharu Nordic Walking, w którym udział wzięło ponad 400 zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Do współpracy zaprosiło naszych uczniów Stowarzyszenie Kultury Fizycznej BIOMASZYNA. Impreza miała wymiar ogólnopolski, a dla naszych pierwszoklasistów była to jednocześnie okazja do integracji zanim usłyszeli pierwszy dzwonek. Zapraszamy do galerii!

Pierwszaki w bibliotece!
Wpisany przez: ER 2018.09.06 Drukuj

Dnia 3 września 2018 roku uczniowie klas pierwszych Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 odwiedzili bibliotekę szkolną. Dzieci wzięły udział w konkursie wiedzy na temat biblioteki – poznawały nowe słowa, odgadywały tytuły i bohaterów bajek oraz wskazywały ważne miejsca w bibliotece szkolnej. Ważnym elementem spotkania była rozmowa na temat dbałości o książki, ponieważ tego dnia uczniowie klasy 1a oraz klasy 1b otrzymali z rąk wicedyrektor szkoły, p. Ireny Mizgalskiej oraz nauczyciela bibliotekarza, p. Elżbiety Rudzkiej, nowe, bezpłatne podręczniki. Wizycie najmłodszych uczniów CKS przyglądał się Miś Czytelnik. Zapraszamy do galerii nr 1 oraz do galerii nr 2.

CKS - Szkoła sędziów i trenerów!
Wpisany przez: ER 2018.09.06 Drukuj

W naszej szkole ruszył nowatorski, pierwszy w Polsce system przygotowania nowych kadr sędziowskich i trenerskich! Uczniowie pierwszych klas liceum rozpoczęli cykl kształcenia umożliwiający im w przyszłości podjęcie pracy w charakterze sędziego sportowego, trenera personalnego lub trenera zespołów sportowych. Dzięki podpisanemu przez CKS porozumieniu z Zachodniopomorskim Okręgowym Związkiem Piłki Nożnej kształcenie dotyczyć będzie głównie piłki nożnej. W czasie lekcji wychowania fizycznego uczniowie będą brać udział w zajęciach ze specjalistami. Propozycja skierowana jest do uczniów z całej Polski! Zapraszamy! Media o nas!

Przedszkole Szmaragdowe zaprasza!
Wpisany przez: ER 2018.09.06 Drukuj

Z przyjemnością informujemy, że wraz z początkiem roku szkolnego w nowych pomieszczeniach Przedszkola „Szmaragdowego” działającego przy CKS rozgościły się Muszelki, Raki, Rozgwiazdy, Kraby, Złote Rybki i Koniki Morskie. Na potrzeby przedszkola przebudowano całe skrzydło budynku szkoły. W ciągu pięciu miesięcy powstała przestronna i świetnie wyposażona placówka publiczna, w której przygotowano miejsca dla dzieci w wieku 3-6 lat. Przedszkole „Szmaragdowe” zaskakuje nowoczesnością rozwiązań i wyposażeniem. Każda sala została wyposażona w nową toaletę i łazienkę dostosowaną do wieku i potrzeb dzieci. W pomieszczeniach znalazły się nowe, bezpieczne i kolorowe meble oraz zabawki. Dzieci mają do dyspozycji salę gimnastyczną, która pełni też rolę multimedialnej sali zabaw wyposażonej w przyrządy dydaktyczne do nauki programowania i zabawy, np. „Magiczny dywan”. Wejście do obiektu zabezpieczone jest domofonem. Przedszkole jest bezpośrednio połączone z wyremontowaną stołówką szkolną. W najbliższym czasie zakończy się termoizolacja i malowanie elewacji, docieplenie fundamentów oraz zagospodarowanie terenu wokół. Kadra placówki to połączenie doświadczenia i świeżości, ponieważ stanowią ją nauczycielki z wieloletnim dorobkiem oraz adeptki zawodu. Uzdolnieni sportowo absolwenci Przedszkola „Szmaragdowego” będą mogli kontynuować naukę w Sportowej Szkole Podstawowej nr 2 w CKS Szczecin. Zapraszamy do galerii!

Początek roku szkolnego w CKS Szczecin
Wpisany przez: ER 2018.09.06 Drukuj

Dnia 3 września 2018 roku w auli im. Karola Wojtyły odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. W obecności dyrekcji szkoły, nauczycieli, trenerów i rodziców powitaliśmy nowych i obecnych uczniów naszej szkoły. Był to wyjątkowy dzień dla uczniów klas 1-8 Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2, uczniów klas 3 Gimnazjum z Oddziałami Sportowymi oraz licealistów z klas 1-3. Zapraszamy do galerii! Powodzenia w roku szkolnym 2018/2019!

Stypendium szkolne
Wpisany przez: Administrator 2018.09.04 Drukuj

Wnioski (do odebrania w sekretariacie szkoły lub na stronie bip.um.szczecin.pl/chapter_11322.asp) o przyznanie stypendium szkolnego wraz z dokumentami należy złożyć w terminie od 3 września do dnia 15 września 2018 roku w szkole, do której uczęszcza uczeń.

Rozpoczęcie roku szkolnego
Wpisany przez: Administrator 2018.08.29 Drukuj

Uroczystość ropoczęcia roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 3 września w auli w następujących godzinach:

  • LO i oddziały gimnazjalne – godzina 8:00
  • SP klasy 4–8 – godzina 9:00
  • SP klasy 1–3 – godzina 14:00.

Zapraszamy!

Uwaga rodzice dzieci przedszkolnych!
Wpisany przez: Administrator 2018.08.23 Drukuj

30 sierpnia 2018 r. w auli naszej szkoły (na pierwszym piętrze) odbędzie się zebranie organizacyjne z podziałem na następujące grupy:

- rodzice dzieci 5 i 6 letnich o godz. 17:00
- rodzice dzieci 3 i 4 letnich o godz. 18:00.

Zapraszamy.

Dyrekcja szkoły

Uczniowie CKS na "Rejsie Odkrywców"!
Wpisany przez: ER 2018.07.02 Drukuj

Dnia 23 czerwca 2018 roku grupa śmiałków rozpoczęła przygodę życia – uczniowie szczecińskich szkół wyruszyli w „Rejs Odkrywców Szlakiem Miast Partnerskich Miasta Szczecina”. Wyprawę zorganizowało Miasto Szczecin i Pałac Młodzieży Pomorskie Centrum Edukacji, aby uczcić fakt 100-lecia odzyskania przez  Polskę Niepodległości. Wśród dzielnych żeglarzy znajdują się również nauczyciele i uczniowie CKS Szczecin. Na pokładzie „Daru Szczecina” ster mocno trzyma p. Dagmara Bartosik, a na „Urtice” p. Agata Grochalska. Dla większości uczestników rejsu to pierwsza przygoda z morzem, na szczęście mogą liczyć na wsparcie prawdziwych wilków morskich. W czasie swojej wyprawy zawinęli już do Kłajpedy i Nexo. Przed nimi kolejne porty i kolejne morskie przygody. Spokojnych wiatrów, stopy wody pod kilem i wspaniałych, niezapomnianych wrażeń! Zapraszamy do galerii!

Biblioteka szkolna zaprasza!
Wpisany przez: ER 2018.06.25 Drukuj
DYŻUR BIBLIOTEKI W WAKACJE (dla uczniów CKS):

25-29 czerwca 2018 roku w g. 10-12
27-31 sierpnia 2018 roku w g. 10-12

W tych dniach można wypożyczyć lub zwrócić darmowe podręczniki potrzebne na egzaminy poprawkowe oraz książki na wakacje (nie dotyczy absolwentów). Ostateczny termin zwrotu darmowych podręczników wypożyczonych na czas egzaminów poprawkowych lub wakacje mija dnia 3 września 2018 roku.

Przypominamy, że w kolejnym roku szkolnym 2018/2019 z darmowych podręczników i ćwiczeń zakupionych z dotacji rządowej korzystają wszyscy uczniowie klas 1-8 SSP nr 2 oraz klas 3 gimnazjum w CKS (do wydania za pośrednictwem biblioteki szkolnej we wrześniu 2018 r. po zaakceptowaniu przez rodziców uczniów regulaminu użyczenia podręczników). Info w linku.

Uwaga, maturzyści!
Wpisany przez: Administrator 2018.06.20 Drukuj

Dnia 3 lipca br. znane będą wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego. Odbiór wyników o godzinie 12:00 w sekretariacie szkoły.

Ewentualne podania o egzamin poprawkowy trzeba złożyć do 10 lipca br. w sekretariacie szkoły.

Od 19 czerwca br. u wychowawców klas (tegoroczni absolwenci) oraz w sekretariacie szkoły (absolwenci z ubiegłych lat) do odbioru są loginy i hasła niezbędne do sprawdzenia przez zdających wyniku egzaminu. Dostęp do własnych wyników możliwy będzie 3 lipca br.  na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu.

strona 12 / 12
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 :: 9 :: 10 :: 11 :: 12 :: 
... cofnij