archiwum 2018/2019
Komunikat
Wpisany przez: Ewa Gapska 2019.04.07 Drukuj
Komitet Protestatcyjny Związku Zawodowego ZNP w Centrum Kształcenia Sportowego informuje, iż od dnia 8 kwietnia 2019 do odwołania rozpoczyna się akcja protestacyjna w formie strajku.
VI runda Grand Prix Szczecina w pływaniu klas 4 i 5 szkół podstawowych
Wpisany przez: Ewa Gapska 2019.04.04 Drukuj

Nasi zawodnicy przywieźli z przedostatniej rundy Grand Prix Szczecina, które odbyły się 3 kwietnia na miejskiej pływalni Floating Arena wiele dyplomów, 4 brązowe medale, 5 srebrnych i 2 złote! Pokazali CKS-ową moc i styl! Trzymamy kciuki za ostatnią rundę. Oby tak dalej!

Zebrania z rodzicami – środa 3 kwietnia (17:00–19:00)
Wpisany przez: Administrator 2019.04.03 Drukuj

Zapraszamy rodziców na zebrania informacyjne, które odbędą się w środę 3 kwietnia 2019 r. w godz. 17:00–19:00.

Gratulujemy laureatom konkursu ”List w butelce”!
Wpisany przez: ER 2019.04.02 Drukuj

Dnia 2 kwietnia 2019 roku w auli CKS odbyło się uroczyste podsumowanie III Wojewódzkiego Konkursu Literacko-Plastycznego „List w butelce" pod patronatem Urzędu Miasta Szczecin, Pracowni Edukacji Morskiej Pałacu Młodzieży, Centrum Żeglarskiego oraz WOPR Województwa Zachodniopomorskiego. Konkurs odbył się w ramach Programu Edukacji Wodnej i Żeglarskiej. Oprócz laureatów i ich opiekunów, gościliśmy przedstawicieli patronów konkursu. Dyrektor Maciej Parobczy dokonał otwarcia uroczystości tradycyjnym „biciem szklanek”. Goście i patroni wręczyli laureatom nagrody i dyplomy. W części artystycznej wystąpili uczniowie klasy 1a oraz klasy 4a. Gratulujemy laureatom i wyróżnionym uczniom! Zapraszamy do galerii nr 1 oraz galerii nr 2!

Przedszkolaki uczciły Międzynarodowy Dzień Książek dla Dzieci
Wpisany przez: ER 2019.04.02 Drukuj
Dnia 2 kwietnia 2019 roku Przedszkole „Szmaragdowe” odwiedziła autorka wierszy dla dzieci Hanna Niewiadomska. Spotkanie autorskie pod hasłem "Bajczytanki pani Hanki" związane było z obchodami Międzynarodowego Dnia Książek dla Dzieci. Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych wysłuchały wierszy i bajek autorki, pomogły w rymowaniu słów i dobieraniu tytułów utworów. Przedszkolaki z grupy „Rozgwiazdy” pięknie zaprezentowały jeden z wierszy Hanny Niewiadomskiej pt. „Zebra”. Poetka podziękowała dzieciom i wychowawczyniom za spotkanie, przekazując pamiątkowe zakładki i książki z autografem. Zapraszamy do galerii!
Spotkanie autorskie ze szczecińskim pisarzem
Wpisany przez: ER 2019.04.01 Drukuj
Dnia 28 marca br. w auli szkolnej odbyło się spotkanie autorskie z p. Romanem Kempińskim „Romciem Tomciem” - szczecińskim pisarzem książek dla dzieci. Aulę szkolną wypełnili uczniowie klas 1-5 szkoły podstawowej wraz z nauczycielami i wychowawcami. Gościem imprezy była także p. Maria Jakielaszek z biblioteki SP nr 71. Twórczość pisarza zaprezentowała Zosia Wojciechowska z klasy 4a. Po wstępnej prezentacji sam autor poprowadził niezwykle ciekawe spotkanie przepełnione rymami i piosenkami dla dzieci. Na koniec uczestnicy spotkania mogli zadawać pytania. Po spotkaniu każdy miał możliwość zakupienia książek z autografem autora. Biblioteka szkolna dziękuje p. Romanowi Kempińskiemu za wspaniałe spotkanie autorskie. Zapraszamy do galerii nr 1, galerii nr 2, galerii nr 3.
Zdecyduj o środkach z Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego!
Wpisany przez: ER 2019.04.01 Drukuj

W dniach 1-10 kwietnia br. w sekretariacie szkoły można pobierać karty projektu i składać wnioski dotyczące Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego. Zespoły składające się z minimum trzech uczniów LO mogą wskazać cele związane ze wzbogaceniem wyposażenia szkoły lub innymi działaniami. Przeznaczono na to 8,5 tys. złotych. Do 17 kwietnia br. oceni je kapituła powołana przez dyrektora CKS, a następnie odbędzie się głosowanie nad wyborem najciekawszego projektu. Szczegóły u opiekuna SU oraz w Portalu Edukacyjnym.

Zapraszamy do udziału w projekcie! Warto być aktywnym! Tu więcej informacji o Młodzieżowym Budżecie Obywatelskim.

„Mój przyjaciel zwierzak”
Wpisany przez: ER 2019.04.01 Drukuj

Jury składające się z przedstawicieli klas pierwszych, drugich i trzecich naszej szkoły podstawowej wybrało laureatów konkursu plastycznego zorganizowanego przez wychowawczynie świetlicy. W konkursie zatytułowanym „Mój  przyjaciel zwierzak” I m. zajęła Zuzanna Wróblewska z klasy 1b, II m. - Maja Kaczmarczyk z klasy 3a, a III m. - Maja Korbolewska z klasy 3a. Jury przyznało także trzy wyróżnienia, które zdobyli: Julia Korbolewska 3a, Bartosz Przybylski 2a i Jakub Tkacz 2b.

Wychowawczynie świetlicy: Anna Siwecka i Anna Czeladzińska dziękują uczestnikom konkursu oraz gratulują zwycięzcom i wyróżnionym uczniom.

Liga Młodziczek
Wpisany przez: ER 2019.04.01 Drukuj
Dnia 24 marca br. w Koszalinie został rozegrany ostatni mecz z serii rozgrywek Ligii Młodziczek w piłce ręcznej pomiędzy CKS SMS Szczecin a Energa AZS Politechnika Koszalińska. To ostatni mecz naszych dziewcząt z klasy 8p, a zarazem pierwsza przegrana - 16:14. W meczu wyróżniła się nasza bramkarka Klaudia Białkowska, która obroniła pięć bramek. Mecz był chaotyczny, z domieszką fauli przeciwniczek. Trzy czołowe zawodniczki CKS musiały opuścić boisko. W meczu zagrały: Klaudia Białkowska, Zuzanna Borkowska, Magdalena Koconowska, Aleksandra Perkowska, Wiktoria Opara, Oliwia Onifaciuk, Maja Ogrodnik, Julia Fidecka, Izabela Włodarczyk, Karolina Kosińska i Julia Trocka. Pomimo przegranej, humory dopisały całej ekipie, trenerom i wiernym kibicom, którzy na meczu promowali szkołę. Nasze dziewczyny zakwalifikowały się do 1/16 Mistrzostw Polski Młodziczek w Piłce Ręcznej w Wąbrzeźnie. Gratulujemy startów w sezonie ligowym i czekamy na kolejne zwycięstwa! Zapraszamy do galerii!
Czytelnicy na Medal!
Wpisany przez: ER 2019.04.01 Drukuj
Dnia 21 marca 2019 roku w auli szkolnej odbyła się uroczystość pasowania na „Czytelnika na Medal!”. Uczniowie klasy 1a i 1b sumiennie przygotowywali się do tego ważnego dnia. Przygotowania zakończyła zabawa połączona ze ślubowaniem w obecności dyrekcji szkoły, nauczycieli, uczniów starszych klas oraz rodziców. Pasowanie było okazją do zaprezentowania talentów artystycznych uczniów klasy 4a. Dzieci obejrzały przedstawienie pt. „Dobre wychowanie” oparte na bajkach Jana Brzechwy. Gratulujemy „Czytelnikom na Medal”. Zapraszamy do galerii nr 1, galerii nr 2, galerii nr 3, galerii nr 4, galerii nr 5.
Przedszkolaki powitały wiosnę!
Wpisany przez: ER 2019.04.01 Drukuj
Pierwszy dzień wiosny przywitały także nasze przedszkolaki. Wszystkie grupy wraz z wychowawczyniami wzięły udział w spektaklu „Dobre wychowanie” przygotowane przez uczniów klasy 4a pod kierunkiem p. Rafała Sobczyka – w stroju Pana Kleksa. Po przedstawieniu przedszkolaki uwieczniły spotkanie z członkami „Akademii Pana Kleksa” na wspólnych zdjęciach. Zapraszamy do galerii!
Pierwszy dzień wiosny!
Wpisany przez: ER 2019.04.01 Drukuj
Dzień 21 marca co roku w naszej szkole przepełniony jest wydarzeniami związanymi z powitaniem wiosny. Najstarsi licealiści wybrali się do Książnicy Pomorskiej na zajęcia warsztatowe przygotowane przez p. Stanisława Heropolitańskiego pod nazwą „Książka ma głos, czyli sztuka czytania” oraz wykłady z prezentacją pt. „Sztuka wypowiedzi, czyli jak mówić do ludzi i do rzeczy”. Licealiści zdobywali wiedzę z zakresu autopromocji, wystąpień publicznych, poprawności wypowiedzi, komunikacji interpersonalnej, mowy ciała. W tym czasie gimnazjaliści brali udział w „Maratonie fitness” zorganizowanym w hali sportowej CKS przez nauczycieli wychowania fizycznego. W holu szkoły starsze klasy SP uczestniczyły w warsztatach rzemiosła artystycznego „Ale jaja! Robimy jaja!”. Najmłodsi uczniowie SSP nr 2 towarzyszyli pierwszakom w uroczystości pasowania na „Czytelnika na medal!” zorganizowanej przez bibliotekę szkolną. Klasa 4a pod kierunkiem p. Rafała Sobczyka przygotowała dla nich przedstawienie „Dobre wychowanie”, a uczniowie klasy 7s i wychowawcy wraz z pierwszakami przemierzali przestrzeń szkoły w „bajkowym pociągu”, który odwiedzał różne stacje z zadaniami czytelniczymi. W holu szkoły przedstawienie oparte na bajkach Jana Brzechwy obejrzały także przedszkolaki. Zapraszamy do galerii!
Kangur matematyczny
Wpisany przez: ER 2019.04.01 Drukuj
Dzień 21 marca tradycyjnie jest związany z organizacją międzynarodowego konkursu matematycznego „Kangur”. W naszej szkole udział w konkursie wzięło pond 40 uczniów z klas 2-8 szkoły podstawowej. Jury pod kierunkiem p. Małgorzaty Reszkiewicz nadzorowało pracę uczniów, którzy zmierzyli się z testami. Trzymamy kciuki za wyniki! Zapraszamy do galerii!
Sukcesy w Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym!
Wpisany przez: Ewa Gapska 2019.04.01 Drukuj

Dnia 30 marca br. w Sochaczewie miało miejsce Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym. Nasi gladiatorzy ratownictwa nie zamierzają przestać nas rozpieszczać - z zawodów przywieźli prawie 40 medali!  Walczyli ze wszystkich sił, starając się uzyskać wysokie pozycje. Po raz pierwszy o medale skutecznie walczyli zawodnicy z piątej klasy szkoły podstawowej. Wielkie gratulacje i brawa! Rozpiera nas duma! Zapraszamy do galerii.

Reprezentują województwo w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 2019!
Wpisany przez: Ewa Gapska 2019.04.01 Drukuj

Dnia 30 marca br. w ważną podróż do Ostrowca Świetokrzyskiego udały się piłkarki ręczne: Majka Ogrodnik, Magda Koconowska, Julia Fideckiej, Iza Włodarczyk, Ola Perkowska, Klaudia Białkowska i Wiktoria Opara, które będą reprezentowały województwo na ogólnopolskiej olimpiadzie. Dziewczyny - kibicujemy Wam z całego serca! Niech moc będzie z Wami!

Zwyciężczynie Turnieju Pięciu Miast!
Wpisany przez: Ewa Gapska 2019.04.01 Drukuj

Turniej Pięciu Miast to cykl imprez sportowych, w których biorą udział zawodnicy pięciu miast z regionu zachodniopomorskiego. Ogólną klasyfikację w piłce ręcznej wygrały dziewczyny z klasy 3p. Tytuł Wicekrólowej Strzelczyń zdobyła Nina Witkowska (98 bramek), a statuetką MVP - najlepszy zawodnik zespołu - została wyróżniona Aleksandra Salwa. Trenerem zespołu jest Izabela Franczak. Gratulujemy!

strona 2 / 12
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 :: 9 :: 10 :: 11 :: 12 ::
... cofnij     dalej ...