archiwum 2018/2019
McZbiórka - CKS dołącza do akcji
Wpisany przez: Ewa Gapska 2018.10.26 Drukuj
Interact Szczecin International i McDonald's Galeria Kaskada zapraszają do wzięcia udziału w piątej edycji akcji charytatywnej. W tym roku zbieramy odzież zimową tj. płaszcze, kurtki, szaliki, rękawiczki. Zbiórka przeprowadzona jest w formie konkursu w przedostatnim tygodniu listopada 19.11-27.11.2018. Przebieg akcji koordynuje uczennica Zuzia Reszkiewicz z klasy 3t należąca do Interactu, pod opieką p. Ewy Gapskiej (SU).
Pasowanie na przedszkolaka!
Wpisany przez: ER 2018.10.25 Drukuj

Z ogromną przyjemnością powitaliśmy w gronie społeczności szkolnej Centrum Kształcenia Sportowego starszaki z grupy „Koniki morskie” z oddziałów przedszkolnych SSP nr 2! Dnia 23 października br. w auli szkolnej odbyła się uroczystość „Pasowania na przedszkolaka”. Dzieci pod kierunkiem p. Alicji Wójcik oraz p. Żanety Pycz przygotowały piękny i niezwykle bogaty program artystyczny. Pasowania dokonał dyrektor szkoły Maciej Parobczy. Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe medale. W kolejnych dniach na uroczystości pasowania zapraszają dzieci z grup „Rozgwiazdy”, Kraby”, „Muszelki”, „Raki” i „Złote rybki”. Relacje na fb. Zapraszamy do galerii!

Dziękujemy za dary dla hospicjum!
Wpisany przez: ER 2018.10.24 Drukuj

Po raz drugi w naszej szkole odbyła się akcja „Nie prezent, nie kwiatek, lecz z serca datek", czyli zbiórka produktów potrzebnych Hospicjum św. Jana Ewangelisty. Dnia 22.10.2018 r. przedstawiciele CKS z klasy 7s: Mikołaj Zajkowski, Maja Król, Antoni Zbaracki oraz klasy 8p: Oliwia Głowińska, Natalia Glinka i Klaudia Białkowska, pod opieką mistrza olimpijskiego Konrada Wasielewskiego i pań: Doroty Kempskiej-Śnitko i Katarzyny Musiał, przekazali na ręce dyrekcji i pracowników hospicjum dary zebrane przez naszych uczniów i ich rodziców. Akcja spotkała się z ogromnym odzewem. Dziękujemy raz jeszcze wszystkim zaangażowanym w akcję, a szczególnie panu Konradowi Wasielewskiemu, który przewiózł wszystkie dary do hospicjum. Zapraszamy do galerii!

Zgrupowanie OSPR chłopców w Trzęsaczu
Wpisany przez: ER 2018.10.24 Drukuj

W miniony weekend wyróżniający się zawodnicy piłki ręcznej oraz trenerzy CKS brali udział w zgrupowaniu OSPR chłopców w Trzęsaczu. W programie profesjonalnego szkolenia znalazł się trening motoryczny, funkcjonalny, testy sprawnościowe oraz FMS. Tematem wykładów z zakresu fizjoterapii było zmęczenie i regeneracja mięśni oraz odnowa biologiczna. Wszystko na najwyższym poziomie. W skład kadry zgrupowania wchodzili: trener A. Rykaczewski, koordynator wojewódzki J. Szymaniak oraz konsultant ds. fizjoterapii U. Domańska. Zapraszamy do galerii!

Bukołaz 2018
Wpisany przez: ER 2018.10.24 Drukuj

Bukołaz 2018 za nami czyli długa i ciężka trasa ekstremalnego biegu przygotowana przez stowarzyszenie kultury fizycznej BIOMASZYNA. O bezpieczeństwo zawodników zadbali uczniowie - ratownicy CKS z klas profilowanych Odnowa Biologiczna i Fizjoterapia przy wsparciu studentów - ratowników z kierunku Bezpieczeństwo Wodne US oraz masażystów Centrum Edukacji Zdroje. OBiF spisał się dzielnie przy zabezpieczeniu 21-kilometrowej trasy. Takie wydarzenia powodują, że uczymy się współpracy w zespole i odpowiedzialności za siebie i innych. Zapraszamy do galerii!

Drzewo dobrych uczynków
Wpisany przez: ER 2018.10.23 Drukuj
Uczniowie klas I-III przywitali jesień ozdobieniem "drzewka dobrych uczynków", które wyrosło na korytarzu naszej szkoły. Na drzewie pojawiło się kilkadziesiąt zielonych liści z informacjami o dobrych uczynkach bezinteresownie dokonanych przez naszych uczniów na rzecz drugiej osoby.
Bezpieczna szkoła - cyberprzemoc
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.10.23 Drukuj
W dniach 22-23.10.2018 r.odbyły się w klasach 2a i 2b zajęcia, których głównym celem było uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw czyhających na nie w internecie. Warsztaty prowadzone w klasach przez p. Annę Czeladzińską i p. Agnieszkę Mazepę zostały wzbogacone filmami z fundacji "Dzieci Niczyje", ukazującymi określone zagrożenia i sposoby radzenia sobie w takich przypadkach. Przedstawione sytuacje stały się podłożem do bardzo ciekawej i konstruktywnej dyskusji. Zapraszamy wkrótce do galerii.
Kultywowanie tradycji - sadzenie magnolii
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.10.22 Drukuj
Dnia 17 października br. uczniowie klas 1a i 1b, kultywując wieloletnią tradycję szkoły, zasadzili swoją pamiątkową magnolię. Dzieci podpisały się także na liście uczniów, która została umieszczona w butelce i zalakowana przez pana dyrektora M. Parobczego. Butelka została zakopana w ziemi pod magnolią. Pani dyrektor Irena Mizgalska przeprowadziła z uczniami krótką pogadankę i wspólnymi siłami uczniowie, dyrekcja i wychowawcy wsadzili drzewko. Zapraszamy do galerii.
Zebrania z rodzicami – środa 24 października (17:00–19:00)
Wpisany przez: Administrator 2018.10.22 Drukuj

Zapraszamy rodziców na zebrania informacyjne, które odbędą się w środę 24 października 2018 r. w godz. 17:00–19:00.

Uwaga! Zebranie dla rodziców uczniów klasy 1W rozpocznie się o godzinie 17:30.

Głosujemy na nauczyciela na medal!
Wpisany przez: ER 2018.10.20 Drukuj

Z  ogromną przyjemnością informujemy, że nauczycielki CKS zostały nominowane do drugiej edycji plebiscytu "Nauczyciel na medal 2018" Głosu Szczecińskiego. To nagroda dla nauczycieli z pasją, którzy swoją pracą wychodzą poza ustalone ramy.

Już dziś można głosować na: p. Agnieszkę Mazepę – SMS o treści KEM.142 na numer tel. 72355 oraz p. Beatę Kuźmę-Falęcikowską SMS o treści KEM.149 na numer tel. 72355 (koszt: 2,46 zł + VAT). Głosujemy do 16 listopada br.!

Zapraszamy do zapoznania się z zasadami plebiscytu.

Ciasto za 5 zł na wsparcie zawodników!
Wpisany przez: Maciej Parobczy 2018.10.18 Drukuj

Szanowni Rodzice,

dnia 24.10.2018 roku przed i po zebraniach z rodzicami w holu szkolnym rodzice naszych uczniów będą sprzedawać ciasto własnoręcznie wykonane, a środki zebrane z tej akcji przekażą na wyjazd zawodników na Mistrzostwa Świata w Ratownictwie Wodnym w Adelajdzie w Australii. Weźcie dużo monet 5-złotowych i wykupcie cały towar! Ciasta mają być wyśmienite!

Zapraszam do akcji wszystkich rodziców naszych zdolnych uczniów.

Pasje naszych rodziców
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.10.17 Drukuj
W środę 17.10.2018 r. p. Jarosław Skrzypulec - tata jednego z uczniów klasy 2b - zaprezentował dzieciom z klas drugich różne modele drukarek, w tym drukarkę 3D. Prezentację sprzętu uatrakcyjnił pokaz drukowania przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu. Wszystkie dzieci z zainteresowaniem obserwowały cały proces. Oglądanie przyniesionych  przez p. Jarosława przedmiotów, wykonanych drukarką 3D, wywołało wśród dzieci ogromne zainteresowanie i lawinę pytań. Dziękujemy p. Jarosławowi za bardzo interesujące warsztaty i poświęcony czas. Uczniowie klas drugich wraz z wychowawczyniami. Zapraszamy do galerii.
Światowy Dzień Przywracania Akcji Serca
Wpisany przez: ER 2018.10.17 Drukuj
Dnia 16.10.2018 r. klasa 2X reprezentowała CKS w Światowym Dniu Przywracania Akcji Pracy Serca. Impreza odbyła się w hali Netto Arena. Zapraszamy do galerii!
Gratulujemy nauczycielom CKS!
Wpisany przez: ER 2018.10.17 Drukuj
Z ogromną przyjemnością informujemy, że z okazji Dnia Edukacji Narodowej 15 października br. zostali wyróżnieni nauczyciele naszej szkoły! W Sali Rycerskiej Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie złoty medal za długoletnią służbę przyznany przez Prezydenta RP odebrała p. Ewa Graba. Srebrnym medalem uhonorowano p. Iwonę Jedlikowską. Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymała p. Diana Jaśkiewicz. W Teatrze Lalek „Pleciuga” odbyło się wręczenie nagród Prezydenta Miasta Szczecin. Nagrodę tę otrzymali: p. dyr. Jolanta Opoń oraz p. Jarosław Gapski. Gratulujemy!
Rocznica pontyfikatu Jana Pawła II
Wpisany przez: ER 2018.10.17 Drukuj
Dnia 16.10.2018 r. przypadała 40. rocznica pontyfikatu Jana Pawła II, patrona auli naszej szkoły. Warto zastanowić się nad jego przesłaniem, które codziennie towarzyszy nam w auli w formie cytatu – „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali”.
III Otwarte Mistrzostwa CKS w Pływaniu
Wpisany przez: Ewa Gapska 2018.10.16 Drukuj
W dniu 12.10.2018 r. odbyły się III Otwarte Mistrzostwa CKS w Pływaniu. W zawodach uczestniczyli zawodnicy ze wszystkich szkół podstawowych na prawobrzeżu. Najmłodsi adepci pływania rywalizowali w konkurencji 25 m stylem dowolnym oraz 50 m stylem grzbietowym. Ich starsi koledzy rywalizowali w konkurencjach 50 m stylem dowolnym, 50 m stylem grzbietowym, 50 m stylem klasycznym oraz 50 m stylem motylkowym. Swoją obecnością zaszczycili nas goście honorowi: pani Teresa Góra ze stowarzyszenia "Szczecin dla pokoleń", pan Władysław Dzikowski, Radny Miasta Szczecin oraz wicedyrektor CKS, pani Jolanta Opoń. Zapraszamy do galerii.
Do pobrania:
strona 9 / 12
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 :: 9 :: 10 :: 11 :: 12 ::
... cofnij     dalej ...