archiwum 2018/2019
To nasi pływacy-ratownicy!
Wpisany przez: ER 2018.11.14 Drukuj

Z przyjemnością informujemy, że wciąż możemy liczyć na pomoc Przyjaciół Szkoły, którzy wspierają naszych utalentowanych uczniów-sportowców.  Zapraszamy do obejrzenia sesji zdjęciowej, która powstała dzięki zaangażowaniu p. Aliny Wojciechowskiej w celu promocji dyscypliny pływanie-ratownictwo. Autorem zdjęć jest p. Waldek Jaszczak „U-Bik” wraz z wychowankami Miejskiego Domu Kultury w Stargardzie. Na zdjęciach: Wojtek Kotowski – absolwent szkoły oraz Zosia Wojciechowska z klasy 4a. Zapraszamy do galerii!

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości
Wpisany przez: ER 2018.11.14 Drukuj

Dnia 13 listopada 2018 roku w auli szkolnej odbyła się uroczysta akademia z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Drogę do wolności ilustrowała prezentacja z wierszami i pieśniami patriotycznymi przygotowana przez uczennice klasy 8p pod kierunkiem p. K. Musiał. Ponadto usłyszeliśmy piosenki o miłości do ojczyzny w wykonaniu uczniów klasy 1a oraz klasy 3a pod kierunkiem p. M. Piechowicz i p. B. Kuźmy-Falęcikowskiej. Uroczystości towarzyszyła akcja „100 poetów i 100 wierszy na 100-lecie Niepodległej” przygotowana pod kierunkiem p. R. Sobczyka i polonistów – wystawa utworów literatury polskiej w przestrzeni szkolnej oraz kolportaż tekstów polskich poetów. Zapraszamy do galerii!

Warsztaty patriotyczne w klasie 2b
Wpisany przez: ER 2018.11.14 Drukuj
Dnia 9 listopada w klasie 2b odbyły się warsztaty patriotyczne przygotowane i przeprowadzone przez p. Rafała Raniowskiego, p. Krzysztofa Komanieckiego, p. Przemysława Wolskiego i p. Przemysława Zabrockiego – członków Stowarzyszenia Rodzin Miłośników XII Pułku Ułanów Podolskich. Dzieci z dużym zainteresowaniem zapoznały się z przygotowaną prezentacją ukazującą powstanie państwa polskiego oraz ważne wydarzenia, które doprowadziły do odzyskania niepodległości w roku 1918. Możliwość obejrzenia kolekcji sprzętu wojskowego stanowiła wielką atrakcję prowadzonych warsztatów. Na zakończenie każdy uczestnik sprawdził swoje umiejętności, poddając się żołnierskiemu testowi szybkości i celności. Wysiłek dzieci został nagrodzony prezentami upamiętniającymi 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Zapraszamy do galerii cz.1, cz.2, cz.3, cz.4, cz.5, cz.6.
Wiwat Niepodległa!
Wpisany przez: ER 2018.11.14 Drukuj

Dnia 9 listopada br. rozpoczęliśmy w naszej szkole obchody Święta Niepodległości. Jako jedna z 24 tys. szkół włączyliśmy się w akcję wspólnego odśpiewania hymnu narodowego punktualnie o godz. 11.11 w auli szkolnej. Towarzyszyli nam goście – dyrektorzy szczecińskich szkół podstawowych, uczestnicy szkolenia. Po odśpiewaniu hymnu reprezentacja szkoły złożyła kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości na os. Słonecznym. W tym czasie w najmłodszych klasach SSP nr 2 odbyły się warsztaty patriotyczne, a na terenie szkoły rozwieszono plakaty upamiętniające rocznicę odzyskania niepodległości. W czytelni szkolnej do końca listopada obejrzeć można wystawę „Piękna nasza Polska cała”. Zapraszamy do galerii nr 1, galerii nr 2, galerii nr 3 oraz galerii nr 4.

Brawo Julian!
Wpisany przez: ER 2018.11.14 Drukuj

Z ogromną przyjemnością informujemy o sukcesie Juliana Jurysa z grupy przedszkolnej „Koniki morskie”, który zwyciężył w ogólnopolskim konkursie „10 wynalazków na 10-lecie Małego Inżyniera”. Internauci oraz jury konkursu doceniło jego eksperyment naukowy pt. „Lawa”. Gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia filmiku!

Międzyszkolne zawody klas drugich
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.11.14 Drukuj
Dnia 6 listopada na basenie SDS-u w Szczecinie, odbyły się międzyszkolne zawody pływackie klas drugich. Przy dużym skupieniu i wsparciu kibicujących rodziców, dzieci z klas 2 a i 2 b pokonywały długość 25 metrów stylem grzbietowym i kraulem. Na podium stanęli Lilianna Żmurkow z klasy 2 b, Oliwia Ulatowska z klasy 2a, Jakub Serwa z 2b i Florian Gross z 2a. Do pierwszej dziesiątki zakwalifikowali się następujący uczniowie:Aleksandra Kamińska z 2 a, Wiktoria Wiśniewska z 2a, Julita Janicka z 2b, Olympia Żogas z 2b, Kamila Garbarska z 2b, Jagoda Gapska z 2 a, Mateusz Miller z 2a i Kacper Baczulis z 2a. W sztafecie uczniowie z klasy 2 a zajęli II miejsce, zaś uczniowie z klasy 2 b zajęli czwartą pozycję. Gratulujemy i życzymy sukcesów na następnych zawodach. Zaprasamy do galerii cz. 1 i galerii cz. 2.
Zapraszamy na koncert z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości
Wpisany przez: ER 2018.11.06 Drukuj

Dnia 15 listopada br. (czwartek) o godzinie 18.00  w auli CKS odbędzie się koncert  z okazji  100. rocznicy odzyskania niepodległości. Na koncert zaprasza chór „Hejnał” pod dyrekcją profesor Bogny Thomas-Miklas oraz uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej im. Tadeusza Szeligowskiego Oddział Prawobrzeże pod kierunkiem dr Natalii Kałuckiej z Akademii Sztuki w Szczecinie. W repertuarze koncertu znajdą się utwory polskich kompozytorów, między innymi: Fryderyka Chopina i Stanisława Moniuszki. Wykonawcy liczą na zaangażowanie wszystkich gości koncertu we wspólne śpiewanie. Zapraszamy!

Rzepka z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek
Wpisany przez: ER 2018.11.06 Drukuj

Dnia 5 listopada br. z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek wychowawczynie przedszkola zaskoczyły swoich milusińskich niezwykle udaną prezentacją bajki "Rzepka". Panie przebrane w stroje bohaterów opowieści o rzepce wzbudziły zachwyt dzieci oraz dyrekcji szkoły. Swój aktorski debiut miał też dyrektor Maciej Parobczy. Gratulujemy wspaniałej inscenizacji i kreatywności w doborze strojów! Zapraszamy do galerii nr 1 oraz do galerii nr 2!

Wycieczki do Książnicy Pomorskiej
Wpisany przez: ER 2018.11.06 Drukuj

W październiku, listopadzie i grudniu br. uczniowie klas 4,5 i 7 Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 wezmą udział w niezwykle ciekawych warsztatach i lekcjach bibliotecznych poświęconych historii książki. Pani Agnieszka Kossak z Książnicy Pomorskiej przygotowała naszym uczniom nie tylko interesującą prezentację, ale także zajęcia plastyczne. Niezwykłą okazją jest także możliwość zetknięcia się ze zbiorami o charakterze muzealnym (np. średniowieczne kodeksy, papirusy i pergaminy) oraz nietypowymi książkami, np. w alfabecie Breila. W czasie wycieczki do Książnicy Pomorskiej uczniowie SSP nr 2 mają okazję odwiedzenia największej biblioteki w regionie oraz jej ciekawej oferty. Wycieczki przygotowała biblioteka szkolna CKS w ramach edukacji czytelniczej. Zapraszamy do galerii!    

Upoluj swoją książkę!
Wpisany przez: ER 2018.11.05 Drukuj

Biblioteka szkolna CKS zaprasza do udziału w akcji „Upoluj swoją książkę!”. Wystarczy na terenie szkoły odnaleźć plakaty z kodem dostępu do 12 bestsellerów literatury (e-booków i audiobooków), zeskanować go i cieszyć się lekturą nowości wydawniczych – za darmo! Akcja trwa od 2 do 30 listopada 2018 roku. Plakaty znaleźć można w holu szkoły lub w bibliotece.

Honorowy patronat nad akcją objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Do projektu Instytutu Książki, Krakowskiego Biura Festiwalowego i platformy e-bookowej Woblink.com zaproszono 1000 szkół średnich.

Projekt ma na celu kreowanie mody na czytanie. Wśród 12 bestsellerów znajdziecie książki m.in. Remigiusza Mroza, Olgi Tokarczuk, Johna Flanagena, Wojciecha Chmielarza! Zaplanowano również konkursy, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody dla uczniów oraz ich szkół.

Zapraszamy do galerii!

Cud natury - dynia
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.10.31 Drukuj
Dnia 31 października br. uczniowie klasy 2b przy wsparciu wychowawczyni p. Agnieszki Mazepy wykonali dyniowe lampiony. Atrakcyjne warzywo sprawdziło się się nie tylko w roli ozdoby, ale także jako pomoc dydaktyczna. Rozwiązywanie zadań matematycznych przy wykorzystaniu konkretów - dyń, stało się kreatywną zabawą i dużym urozmaiceniem zajęć. Zapraszamy do galerii i galerii cz.2.
Pamiętamy o Olimpijczykach!
Wpisany przez: Ewa Gapska 2018.10.30 Drukuj

Dnia 29 października delegacja Samorządu Szkolnego udała się tradycyjnie na cmentarz centralny by godnie przygotować Pomnik Pamięci Olimpijczyków na zbliżające się Święto Zmarłych. Nasi reprezentanci - uczniowie klasy 5a w składzie: Alicja Bączyk, Oliwia Zariczniak, Athina Żogas, Maksymilian Wróbel z sercem i wielkim zaangażowaniem pracowali w pocie czoła, by w nadchodzących dniach można było oddać należną cześć wielkim olimpijskim bohaterom. Usunęli ponad 30 wielkich worków liści, pieczołowicie wymyli Pomnik, w imieniu społeczności CKS-u postawili kwiaty i znicze w barwach olimpijskich. Ich pracę zwieńczyła modlitwa za zmarłych.

Prosimy wszystkich CKS-iaków - pamiętajmy i odwiedzajmy to wyjątkowe miejsce!

Opiekun Ewa Gapska jest pełna podziwu i wdzięczności dla SU: współpraca z Wami to wielki zaszczyt i przyjemność.

Więcej o Pomniku i Olimpijczykach tutaj.

Nasi młodzi plastycy
Wpisany przez: ER 2018.10.30 Drukuj

Uczniowie klas 1-3 uczęszczający do świetlicy szkolnej przygotowali 18 prac plastycznych na konkurs zatytułowany „Bezpieczna droga do szkoły”. Wychowawczynie świetlic p. Anna Siwecka i p. Anna Czeladzińska dostarczyły prace do organizatorów konkursu. Od dzisiaj trzymamy kciuki za młodych plastyków. Ogłoszenie wyników nastąpi w listopadzie bieżącego roku. Zapraszamy do galerii!

Finał Zielonej Energii
Wpisany przez: ER 2018.10.29 Drukuj

Dnia 26.10.2018 roku uczniowie klasy 1X pod kierunkiem p. Agnieszki Kossek wzięli udział w finale wojewódzkim projektu Zielona Energia. Uczniowie uczestniczyli w grze, którą przygotowali studenci Uniwersytetu Szczecińskiego. Zabawa polegała na przejściu stacji pod patronatem państw, które mają problemy z ekologią, zanieczyszczeniem powietrza czy wyginięciem różnych gatunków zwierząt. Nasza ekipa również brała udział w scenkach, w których uczniowie musieli wykazać się umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Udział w tej imprezie to doskonała zabawa, która uświadamia ogrom problemów związanych z rozwojem cywilizacji. Zapraszamy do galerii!

Festiwal Niepodległości dla Przedszkolaków
Wpisany przez: ER 2018.10.29 Drukuj

Dnia 26 października 2018 roku w naszej szkole odbył się II Festiwal Niepodległości dla Przedszkolaków. Dzieci z dziewięciu placówek Prawobrzeża prezentowały pieśni patriotyczne, tańce narodowe i wiersze. Nasze "Przedszkole Szmaragdowe" reprezentowały "Koniki morskie" i "Złote rybki". Dzieci wraz z wychowawczyniami przygotowały piękne prezentacje wokalno-taneczne. Zapraszamy do galerii!

Zielona Energia w CKS!
Wpisany przez: ER 2018.10.26 Drukuj
Dnia 22.10.2018 roku w naszej szkole odbyły się eliminacje do konkursu Zielona Energia. To projekt organizowany przez Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego oraz ratowników WOPR. Uczniowie klas 1W, 1X, 2W, 2X sprawdzali swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz wiedzy na temat ochrony środowiska. Najlepsi uczniowie z klasy 1X: Kacper Kowalczyk, Olaf Majchrzak, Adam Nowak, Aleksander Szewczuk i Maciej Zalewski będą reprezentowali naszą szkołę w finale wojewódzkim, który odbędzie się 26.10.2018 roku. Zapraszamy do galerii i trzymamy kciuki!
strona 8 / 12
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 :: 9 :: 10 :: 11 :: 12 ::
... cofnij     dalej ...