archiwum 2012/2013
 HOME  |  O SZKOLE  |  archiwum  |  archiwum 2012/2013  
Wyprawy "Klubu Podróżnika"
Wpisany przez: ER 2013.04.22 Drukuj

„Klub Podróżnika” tej wiosny poznaje urokliwe, ale mniej znane miejsca na terenie Szczecina. Podopieczni p. Wioletty Fejdasz w czasie dwóch wycieczek po mieście odkryli rąbek bogatej historii naszego miasta, poznając zabytki położone przy lewym brzegu Odry. Młodzi podróżnicy odbyli także wyprawy do Puszczy Bukowej, Książnicy Pomorskiej oraz Szczecińskiego Centrum Informacji Turystycznej „Szmaragdowe – Zdroje”.

Zapraszamy do galerii!

Nagrodzona za zdrowy styl życia!
Wpisany przez: ER 2013.04.17 Drukuj

Dnia 15 kwietnia br. rozstrzygnięto wojewódzki konkurs literacki pod hasłem "Zdrowy styl życia Pokolenia XXI wieku" zorganizowany przez Wydział Zdrowia Publicznego Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie. Laureatką tego konkursu została Ewa Witkowska z klasy 2LT! Spośród 58 nadesłanych prac wyróżniono dziesięć. Wśród nich znalazł się pamiętnik Ewy na temat zachowań prozdrowotnych, aktywności fizycznej (jazda konna), prawidłowego odżywiania, radzenia sobie ze stresem i unikania zachowań ryzykownych (np. palenie tytoniu, picie alkoholu itp.). Praca powstała pod czujnym i życzliwym okiem p. Katarzyny Musiał.

Gratulujemy! 

Zostań wolontariuszem!
Wpisany przez: ER 2013.04.15 Drukuj

Już 27 kwietnia 2013 r., w sobotę, rusza akcja charytatywna "Pola nadziei", której symbolem są posadzone na dziedzińcu naszej szkoły żonkile. Pani A. Zawiślak czeka na zgłoszenia wolontariuszy, którzy tego dnia kwestować będą na rzecz hospicjum. Akcja zbierania datków prowadzona będzie w "Outlet Park" i w "Realu" na os. Słonecznym, w godz. 10-14, 14-18. Zgłoszenia do 19 kwietnia br.! 

Pływacy CKS Rydla najlepsi w Licealiadzie!
Wpisany przez: ER 2013.04.15 Drukuj

Dnia 11 kwietnia 2013 r. odbyły się IX Mistrzostwa Szczecina w Pływaniu Szkół Ponadgimnazjalnych. Podopieczni trenera Sławomira Juszkiewicza zdobyli w tych zawodach łącznie 13 medali!  W klasyfikacji generalnej nasi pływacy uplasowali się na I miejscu i zdobyli Puchar Dyrektora XIII LO.

Gratulujemy i zapraszamy do galerii!

Testy sprawnościowe dla kandydatów do klas sportowych GMzOS
Wpisany przez: Administrator 2013.04.11 Drukuj

Kandydatów do klas sportowych Gimnazjum z Oddziałami Sportowymi prosimy o zapoznanie się z harmonogramem testów sprawnościowych, umieszczonym w zakładce "Rekrutacja": Testy sprawnościowe.

 

Wycieczka do Amsterdamu i Brukseli
Wpisany przez: ER 2013.04.11 Drukuj

W dniach 4-7 kwietnia 2013 roku uczniowie klasy 2gt pod opieką p.p. A. Zawiślak i D. Jaśkiewicz wybrali się na wycieczkę do Amsterdamu, Brukseli oraz do Parku Rozrywki Phantasialand (Niemcy). W Holandii gimnazjaliści zwiedzali Muzeum Hermitage Amsterdam (wystawa malarstwa van Gogha) oraz plac Dam. Widzieli także pomnik Rembrandta oraz podziwiali miasto w czasie rejsu statkiem po kanałach.

Zapraszamy do galerii!

Siatkarze w finałach wojewódzkich!
Wpisany przez: ER 2013.04.11 Drukuj

Dnia 5 kwietnia 2013 roku odbyły się zawody regionalne "Licealiady" w Pyrzycach. Po rozegraniu trzech spotkań siatkarze Liceum Ogólnokształcacego z Oddziałami Sportowymi zajęli I miejsce, wygrywając zawody i uzyskując prawo do gry w finałach wojewódzkich, które odbędą się w Świnoujściu.
Gratulujemy i trzymamy kciuki w kolejnych rozgrywkach!

 

Piłkarze ręczni w finałach wojewódzkich!
Wpisany przez: ER 2013.04.11 Drukuj

Dnia 10 kwietnia br. w Drawsku Pom. odbył się półfinał wojewódzki "Gimnazjady' w piłce ręcznej chłopców. Podopieczni trenera Roberta Karbownika zajęli I miejsce i awansowali do finału wojewódzkiego. Szczypiorniści Gimnazjum z Oddziałami Sportowymi w pierwszym meczu pokonali zespół z Drawska Pom. 29:15. W meczu o finał wygrali z gimnazjalistami z Bań 25:11.

Gratulujemy i trzymamy kciuki w kolejnych rozgrywkach! Media o nas! 

Piłkarki ręczne w finale wojewódzkim w piłce ręcznej
Wpisany przez: 2013.04.09 Drukuj

Dnia 8 kwietnia 2013 r. w Stargardzie Szczecińskim odbył się Półfinał Wojewódzkiej Gimnazjady w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Reprezentacja CKS pod wodzą trenerki Moniki Dyszewskiej zajęła I miejsce i tym samym zapewniła sobie awans do finału wojewódzkiego.

Media o nas!

Zebranie z rodzicami - środa 3 kwietnia, godzina 18:00
Wpisany przez: Administrator 2013.03.28 Drukuj

Zapraszamy wszystkich rodziców naszych uczniów na zebranie śródsemestralne (w klasach 3 LO informacja o przewidywanych ocenach), które odbędzie się w środę 3 kwietnia br. w godz. 18:00 - 20.00.

Uwaga: rodziców uczniów klas 3 GM zapraszamy na godzinę 18:00 do auli szkolnej na spotkanie dotyczące wyboru szkoły ponadgimnazjalnej oraz procedur egzaminu gimnazjalnego.

Koncert zespołu "Somnakuno drom"!
Wpisany przez: ER 2013.03.26 Drukuj

Dnia 25 marca 2013 roku w auli CKS Rydla odbył się koncert zespołu "Somnakuno drom" ("Złota droga") w ramach projektu edukacyjnego "Muzyka i taniec - najpiękniejsze elementy kultury romskiej" przygotowanego przez uczennicę klasy 1gt, Sarę Łakatosz pod opieką p. Elżbiety Rudzkiej w ramach Wiosennego Festiwalu Projektów.

Gratulujemy Sarze pięknie przygotowanego koncertu i zapraszamy do galerii! Media o nas!

Pasje rodziców naszych uczniów...
Wpisany przez: ER 2013.03.26 Drukuj

Z ogromną przyjemnością prezentujemy artykuł opublikowany w "Panoramie 7" dnia 21 marca 2013 roku, w którym przeczytać można o wyjątkowej pasji p. Krzysztofa Drozdka, taty Mateusza z klasy 2LT. Pan Drozdek tworzy oryginalne naszywki z podobiznami gwiazd ekranu i muzyki... Jego prace możecie obejrzeć i "polubić" w portalu społecznościowym Facebook.

Zapraszamy też do wydania "Kroniki" w TVP Szczecin w świąteczny poniedziałek, 1 kwietnia 2013 roku oraz do programu "Wokół Nas" z 3 kwietnia 2013 roku.

Liczymy na informacje na temat innych rodziców naszych uczniów, którzy mają swoje wyjątkowe pasje!

 

Siatkarze CKS najlepsi w Licealiadzie!
Wpisany przez: ER 2013.03.24 Drukuj

Dnia 21 marca br. w hali sportowej CKS Rydla odbył się finał Licealiady w siatkówce. Nasi licealiści pokonali rywali z I LO w Szczecinie 3:0 i zajęli I miejsce! Mistrzowie i wicemistrzowie Szczecina wywalczyli sobie prawo do reprezentowania miasta i swoich szkół w rozgrywkach rejonowych. Siatkarze CKS Rydla zagrają 5 kwietnia br. w Pyrzycach.

Gratulujemy, trzymamy kciuki i zapraszamy do galerii!

Media o nas!

Wiktoria została laureatką konkursu i jedzie do Brukseli!
Wpisany przez: ER 2013.03.23 Drukuj

Wiktoria Ignor z klasy 2rd została laureatką Zachodniopomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Regionie. W nagrodę pojedzie na wspaniałą wycieczkę do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Do konkursu przygotowała ją p. Maryla Antoniewicz.

Gratulujemy i zapraszamy do galerii!

Festiwal Projektów 2013
Wpisany przez: 2013.03.21 Drukuj

Dnia 21 marca br. uczniowie klas drugich GMzOS podczas Festiwalu Projektów przedstawiali swoim koleżankom i kolegom z klas pierwszych i drugich projekty edukacyjne realizowane pod kierunkiem nauczycieli. Gratulujemy zwycięzcom.

W ocenie komisji składającej się z uczniów klas trzecich zwyciężył projekt pn. Co zrobić, aby być dobrym mówcą?, realizowany przez uczennice klasy 2gt (Monika Linka, Sara Polakowska, Paulina Gołos) z inspiracji i pod  opieką pani Weroniki Hrymowicz. Projekt uzyskał maksymalną ilość punktów – 36.

Zaledwie o jeden punkt mniej uzyskał projekt pn. Chemia w kuchni – tajemnicze E, realizowany przez uczennice tej samej klasy 2gt (Klaudia Bartosik, Marta Kinowska, Weronika Pawlewska) pod  opieką pani Katarzyny Szałaty. Oba projekty zostaną umieszczone w galerii projektów niebawem.

 

Michał w finale ogólnopolskiego konkursu ortograficznego!
Wpisany przez: 2013.03.21 Drukuj
Miło nam donieść, że Michał Rudzki z klasy  2 pn zakwalifikował się do finału V Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Z ortografią na co dzień". Finał konkursu odbędzie się 28 kwietnia br. w siedzibie Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.
Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!
 
strona 5 / 14
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 :: 9 :: 10 :: 11 :: 12 :: 13 :: 14 ::
... cofnij     dalej ...