wydarzenia
 HOME  |  O SZKOLE  |  biblioteka  |  wydarzenia  
Pasowanie na Czytelnika na Medal!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.03.22 Drukuj

Dnia 21 marca 2018 roku w auli szkolnej odbyła się uroczystość pasowania na „Czytelnika na Medal!”. Uczniowie klasy 1a i 1b sumiennie przygotowywali się do tego ważnego dnia: brali udział w lekcjach bibliotecznych i głośnym czytaniu książek, wykonywali prace plastyczne w konkursie na zakładkę do książki, uczyli się samodzielnie wypożyczać książki w bibliotece szkolnej. Przygotowania zakończyła zabawa w "Bajkowy pociąg" połączona ze ślubowaniem w obecności dyrekcji szkoły, nauczycieli, gimnazjalistów oraz rodziców. Miłym elementem uroczystości było przedstawienie na temat wiosny przygotowane przez pierwszaków pod kierunkiem wychowawczyń. Zapraszamy do galerii nr 1, galerii nr 2, galerii nr 3, galerii nr 4, galerii nr 5, galerii nr 6!

Z okazji Dnia Kobiet
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.03.09 Drukuj

Z okazji Dnia Kobiet biblioteka szkolna poleca książki o kobietach lub pisane przez kobiety.

Jednocześnie wszystkim czytelnikom dziękuję za piękne kwiaty i wyrazy sympatii w tym miłym dniu.

Dzień Języka Ojczystego
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.02.22 Drukuj

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego zapraszamy do biblioteki na wystawę słowników i poradników dotyczących języka polskiego. Wystawa towarzyszy różnorodnym działaniom propagującym polszczyznę, które zorganizowano w CKS. Zapraszamy! 

Czytanie łączy w Muszelkach
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.02.19 Drukuj

Dnia 13 lutego 2018 roku maluszki z grupy przedszkolnej „Muszelki” gościły u siebie Maję Szymańską, Misia Czytelnika oraz p. Elżbietę Rudzką z biblioteki szkolnej CKS w ramach projektu "Czytanie łączy". W czasie rozmowy z Mają dzieci poznały problem niepełnosprawności, z którym zetknęły się w czasie wcześniejszej lektury bajki terapeutycznej przygotowanej przez wychowawczynię p. Martę Bas. Maja – czytając książkę o przygodach żółwika Franklina - omówiła z dziećmi uczucia, które towarzyszą nam w czasie wizyty w szpitalu. Zapraszamy do galerii!

Miłość w literaturze
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.02.13 Drukuj

Biblioteka szkolna zaprasza na wystawę „Miłość w literaturze” z okazji Walentynek. Celem wystawy jest pokazanie, że miłość przybiera różne oblicza – od poetyckich wzruszeń w poezji, przez fabularne opowieści o trudnych poszukiwaniach „drugiej połówki”, po miłość cielesną (jakże ważny temat okresu dorastania). Zapraszamy!

Muszelki w bibliotece
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.02.12 Drukuj

Dnia 12 lutego 2018 roku grupa przedszkolna „Muszelki” wraz z p. Martą Bas i p. Jolantą Front-Kowalkowską odwiedziła bibliotekę szkolną. Trzylatki poznały pracę wypożyczalni i czytelni, spotkały się z Misiem Czytelnikiem oraz posłuchały „Bajki o trzech świnkach”. Na pamiątkę spotkania każde dziecko otrzymało zakładkę do książki. Zapraszamy do galerii!

Weź udział w konkursie!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.02.07 Drukuj

Biblioteka szkolna CKS  do 5 marca 2018 roku zbiera prace, które zostaną zakwalifikowane do V EDYCJI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO „KTO CZYTA KSIĄŻKI, ŻYJE PODWÓJNIE” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 68 im. 12 Pułku Ułanów Podolskich w Szczecinie. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas: a)  0 – III – wykonanie ZAKŁADKI DO KSIĄŻKI nawiązującej do hasła konkursu „Kto czyta książki, żyje podwójnie” (technika dowolna) b)  IV – VII – napisanie JEDNEGO WIERSZA składającego się z PIĘCIU STROF, nawiązującego do hasła konkursu „Kto czyta książki, żyje podwójnie”. Zapraszamy do udziału w konkursie!

Weź udział w akcji „Książka dla Rodaka”!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.02.05 Drukuj

Biblioteka szkolna CKS do 8 lutego 2018 roku (czwartek) zbiera książki, które trafią do nowej biblioteki „Ośrodka dla Polaków” w Mińsku oraz międzynarodowej biblioteki przy Naczelnym Dowództwie NATO w Mons w Belgii. Czekamy na książki nowe lub używane (ale niezniszczone) – szczególnie: książki popularnonaukowe, encyklopedie, słowniki, literaturę piękną, lektury szkolne, bajki i baśnie, podręczniki do języka polskiego i  historii. Dziękujemy!

Pan Dyrektor czyta dzieciom!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.02.05 Drukuj

Dnia 2 lutego br.  uczniowie klas 1-3 SSP nr 2 uczestniczyli w kolejnej lekcji czytelniczej organizowanej w ramach programu ,,Mądra szkoła czyta dzieciom". Młodych czytelników swoją obecnością zaszczycił p. dyrektor Maciej Parobczy, który przeczytał książkę ,,Franklin i kask rowerowy". Uczniowie z dużą uwagą i ciekawością słuchali opowieści o żółwiu, który startował w zawodach rowerowych. Zapraszamy do galerii.

Laureaci konkursu na zakładkę
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.01.17 Drukuj
Dnia 11 stycznia br. w auli szkolnej uroczyście zakończyliśmy pierwszy semestr. Podsumowanie pracy w pierwszym semestrze roku szkolnego 2017/2018 było okazją do nagrodzenia laureatów szkolnego konkursu na zakładkę do książki. Piękne nagrody, puchary i dyplomy otrzymali:
Kategoria: szkoła podstawowa
I miejsce – Aleksander Pawlak z klasy 1a
II miejsce – Bartosz Łazarczyk z klasy 2a, Kuba Tkacz z klasy 1b, Rafał Kuc z klasy 1a
III miejsce – Kornelia Kowalczyk z klasy 3a, Ziemowit Hupało z klasy 1a
Kategoria: gimnazjum
I miejsce – Alicja Kulesza z klasy 3t
II miejsce – Oliwia Głowińska 7p
III miejsce – Patryk Jania z klasy 2s
Gratulujemy!
Klasy siódme w Książnicy Pomorskiej
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.01.17 Drukuj
Dnia 9 stycznia br. kolejni uczniowie CKS wzięli udział w wyciecze do Książnicy Pomorskiej przygotowanej przez bibliotekę szkolną. Klasy 7p i 7s, pod opieką: p. I. Jedlikowskiej, K. Maksymiuk i J. Gawrona, zapoznały się ze zbiorami największej w województwie zachodniopomorskim biblioteki publicznej. Wycieczka była okazją do poznania tajemnic i najciekawszych zbiorów książnicy oraz zdobycia umiejętności korzystania z katalogów bibliotecznych.
Czytanie łączy!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.01.10 Drukuj

Dnia 9 stycznia 2018 roku odbył się w naszej szkole cykl spotkań czytelniczych pod hasłem "Czytanie łączy!" przygotowanych przez bibliotekę szkolną CKS. Bohaterką dnia była Maja Szymańska z klasy 3t, której w czasie spotkań z uczniami klas pierwszych oraz grupą 0 towarzyszył "Miś Czytelnik". Spotkania były okazją do rozmowy o tolerancji, altruizmie i integracji z osobami niepełnosprawnymi. Maja odpowiadała na pytania dzieci dotyczące codziennego życia osób poruszających się na wózku. Spotkanie zakończyła głośna lektura przygotowanych przez Maję fragmentów książki o misiu Paddingtonie oraz konkurs czytelniczy z nagrodami. Zapraszamy do galerii gr. 0galerii klasy 1a oraz galerii klasy 1b.

"Delfinki" w bibliotece szkolnej
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.01.04 Drukuj

Dnia 4 stycznia 2018 roku bibliotekę szkolną odwiedziła grupa O "Delfinki" z wychowawczynią p. Anną Buth. Dzieci zapoznały się z pracą wypożyczalni i czytelni oraz zbiorami biblioteki. Najwięcej emocji wzbudziła prezentacja największej, najmniejszej i najstarszej książki w zasobach biblioteki oraz płyt winylowych, kaset VHS, kaset magnetofonowych i kronik szkolnych - ciekawych i nieco zaskakujących zbiorów biblioteki szkolnej. Zapraszamy do galerii!

Książka pod każdą choinką!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.12.20 Drukuj

W grudniu biblioteka szkolna CKS organizuje tradycyjnie akcję "Książka pod każdą choinką". Do rąk czytelników trafiają za darmo książki i publikacje przekazane bibliotece przez darczyńców w ramach akcji "Podziel się książką". Jest to okazja to przygotowania ciekawego prezentu dla najbliższych, bez wielkich nakładów finansowych.

Jednocześnie biblioteka dziękuje wszystkim, którzy pomagają rozszerzyć księgozbiór biblioteki, szczególnie w zakresie publikacji dla dzieci.

Darczyńcom i wszystkim czytelnikom życzymy Wesołych Świąt!

Wycieczka do Książnicy Pomorskiej
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.12.19 Drukuj

W dniach 29 listopada i 13 grudnia br. licealiści z klas pierwszych pod opieką wychowawców: p. A. Kossek i p. P. Wawera wybrali się na wycieczkę do Książnicy Pomorskiej. Odwiedziny największej biblioteki w województwie zachodniopomorskim służyło edukacji czytelniczej. Uczniowie zapoznali się z unikalnymi w skali kraju zbiorami bibliotecznymi, poszczególnymi działami tematycznymi oraz sposobem korzystania z księgozbioru biblioteki. Wycieczkę przygotowała biblioteka szkolna CKS. Zapraszamy do galerii!

Mikołajki z Mikołajkiem w bibliotece
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.12.06 Drukuj
Dnia 6 grudnia br. biblioteka szkolna gościła uczniów Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2, w tym: klasę 1a z wych. Anną Zaprudnik oraz klasę 1b z wych. Agnieszką Mazepą z okazji „Mikołajek z Mikołajkiem”. Spotkanie w czytelni miało charakter pierwszych odwiedzin w bibliotece dla dzieci, które przygotowują się do „Pasowania na Czytelnika”. Pierwszaki zapoznały się z ciekawymi zbiorami biblioteki oraz zasadami korzystania z czytelni. Zajęcia urozmaiciła prezentacja książek o Mikołajku - zabawnym chłopcu, który bardzo starał się być grzeczny. W bibliotece zaplanowano głośne czytanie, prezentację kolejnych części przygód Mikołajka oraz wypełnianie kart pracy związanych z lekturą. Dzieci uważnie słuchały fragmentów książek oraz wykonywały zadania przygotowane przez p. E. Rudzką. Zapraszamy do galerii!
strona 1 / 8
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 ::
dalej ...