wydarzenia
 HOME  |  O SZKOLE  |  biblioteka  |  wydarzenia  
Książka pod choinkę!
Wpisany przez: ER 2018.12.18 Drukuj
Weź udział w akcji „Książka pod choinkę”! Zabierz do domu książkę z półki przed biblioteką szkolną, przynieś w zamian inną i odłóż ją na półkę dla nowych czytelników! Wymieńmy się książkami! Ta akcja bookcrossingowa pozwoli Wam uwolnić swoje książki, dać im nowe życie oraz sprawić sobie i innym prezent pod choinkę! Dziękujemy wszystkim darczyńcom za przekazane książki i zapraszamy do udziału w akcji!
Zbieramy książki!
Wpisany przez: ER 2018.12.05 Drukuj

Zachęcamy wszystkich czytelników biblioteki szkolnej CKS oraz Przyjaciół Szkoły do udziału w akcji zbiórki książek „Książka wspiera bohatera” Fundacji Ekologicznej Arka.

Do 15 stycznia 2019 roku w bibliotece szkolnej oraz w przedszkolu zbieramy używane (w dobrym stanie) lub nowe książki (bez podręczników), które przekażemy organizatorom na ogólnopolski kiermasz. Środki finansowe pozyskane w ten sposób zostaną przekazane na zakup nowych książek do bibliotek w szpitalach i domach dziecka. Koordynatorem akcji w przedszkolu jest p. Joanna Zarębska z grupy „Kraby” oraz p. Elżbieta Rudzka z biblioteki szkolnej CKS.

Szczegółowe informacje na stronie organizatora.

Podziękowanie
Wpisany przez: ER 2019.01.02 Drukuj
Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła otrzymała specjalne podziękowania od Prezydenta RP Andrzeja Dudy za udział w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania „Przedwiośnia”. Zorganizowana przez bibliotekę szkolną CKS akcja głośnego czytania dzieła Stefana Żeromskiego odbyła się we wrześniu 2018 roku. Brali w niej udział wychowawcy, nauczyciele, uczniowie i rodzice naszej szkoły. Głośne czytanie zainaugurował dyrektor Maciej Parobczy, który fragment dzieła przeczytał na głos przez radiowęzeł szkolny. CKS znalazł się tym samym w gronie 3 tys. instytucji w Polsce i za granicą, które w roku obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości podjęły się prezentacji wybitnego dzieła literatury polskiej. Wraz z osobistymi podziękowaniami od Prezydenta RP otrzymaliśmy także okolicznościowy egzemplarz „Przedwiośnia” z dedykacją pary prezydenckiej.
Hej, kolęda!
Wpisany przez: ER 2019.01.02 Drukuj
Dnia 21 grudnia 2018 roku bibliotekę szkolną odwiedzili kolędnicy z klasy 5a pod opieką p. Doroty Kempskiej-Śnitko. Dziękujemy za piękne życzenia i kolędę!  
"Kraby" w bibliotece!
Wpisany przez: ER 2018.12.19 Drukuj
Dnia 19 grudnia br. bibliotekę szkolną odwiedziła grupa 4-latków "Kraby" z Przedszkola Szmaragdowego z wychowawczynią p. Joanną Zarębską. Dzieci obejrzały wypożyczalnię i czytelnię. W bibliotece czekały na nie ciekawe książeczki dla dzieci oraz bajka opowiedziana poprzez teatrzyk kamishibai. Dzieci stawiały biblioteczne stempelki oraz obejrzały zakładki do książek. Każdy przedszkolak otrzymał w prezencie zakładkę podarowaną bibliotece  przez starszych uczniów. "Krabom" towarzyszył oczywiście Miś Czytelnik. Zapraszamy do galerii!
"Rozgwiazdy" w bibliotece!
Wpisany przez: ER 2018.12.07 Drukuj
Dnia 7 grudnia br. bibliotekę szkolną odwiedziła grupa 3, 4-latków "Rozgwiazdy" z Przedszkola Szmaragdowego z wychowawczynią p. Martą Dubikowską. Dzieci obejrzały wypożyczalnię i rozgościły się w czytelni szkolnej. Czekały na nie ciekawe książeczki oraz historia o koźlątkach opowiedziana poprzez teatrzyk kamishibai. Maluszki wcieliły się w rolę bibliotekarza, stawiając stempelki oraz obejrzały zakładki do książek. "Rozgwiazdom" towarzyszył Miś Czytelnik. Zapraszamy do galerii!
Mikołajki w bibliotece
Wpisany przez: ER 2018.12.07 Drukuj
Dnia 6 grudnia 2018 roku obchodziliśmy w bibliotece tradycyjne mikołajki. Na czytelników czekały ciekawe zadania i krzyżówki związane z bohaterami książki "Mikołajek" oraz prezentacja całej serii. Na najlepszych znawców treści książki czekały upominki. W czytelni szkolnej w czasie przerw posłuchać można było fragmentów opowiadań. Goście biblioteki mogli na miękkich pufach przy choince zrelaksować się w czasie głośnej lektury lub poczytać w ciszy o zabawnych przygodach Mikołajka. 
"Raczki" w bibliotece!
Wpisany przez: ER 2018.12.05 Drukuj

Dnia 4 grudnia br. bibliotekę szkolną odwiedzili mili goście – przedszkolaki z grupy „Raki” z wychowawczynią p. Patrycją Iwanow. Urocze trzylatki obejrzały bibliotekę i znajdujące się w niej bajki oraz wysłuchały pouczającej opowieści z teatrzyku kamishibai. Dzieci wcieliły się także w rolę bibliotekarza i przybijały pieczątki biblioteczne. Zajęciom oczywiście towarzyszył Miś Czytelnik. Zapraszamy do galerii!

Teatrzyk kamishibai zaprasza!
Wpisany przez: ER 2018.12.05 Drukuj

Z ogromną radością informujemy, że zbiory biblioteki szkolnej CKS powiększyły się o niezwykle ciekawe i nowatorskie książki wywodzące się z japońskiej kultury teatrzyków marionetkowych. Papierowe (kami) plansze z obrazkami i ilustracjami (shibai) prezentowane są przez lektora w drewnianej lub kartonowej skrzynce – parawanie (butai). Ta technika opowiadania i czytania historii wywodzi się z Japonii, a „magiczna skrzynka” z książkami to KAMISHIBAI – „Papierowy Teatr” (teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji). Teatrzyk kamishibai stanowi oprawę dla ilustracji i skupia na niej uwagę widzów, szczególnie tych najmłodszych. Ponadto dzieci samodzielnie mogą przygotowywać własne historie obrazkowe do prezentacji w formie „papierowego teatrzyku”. Zapraszamy do biblioteki! Tu galeria!

Wystawa profilaktyczna HIV/AIDS
Wpisany przez: ER 2018.12.05 Drukuj

Wiedza na temat HIV/AIDS jest niezwykle ważnym aspektem współczesnego życia. Dlatego każdego roku na terenie szkoły propagujemy informacje na temat profilaktyki. W holu pojawiły się plakaty informacyjne, a w czytelni szkolnej zwiedzić można było wystawę publikacji i książkę na ten temat.

Andrzejki w bibliotece
Wpisany przez: ER 2018.12.05 Drukuj

Wróżby, przysłowia i przepowiednie andrzejkowe zawitały do biblioteki szkolnej 30 listopada br. Czytelnicy mogli sprawdzić swoją przyszłość lub zasięgnąć inspiracji na domowe wieczory andrzejkowe w gronie rodziny i przyjaciół. Kącik wróżb i andrzejkowych inspiracji cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Zapraszamy do galerii!

Patriotyczny Konkurs Ortograficzny w bibliotece
Wpisany przez: ER 2018.12.05 Drukuj

W ramach obchodów Święta Niepodległości dnia 19 listopada br. w czytelni szkolnej odbył się Patriotyczny Konkurs Ortograficzny przygotowany pod kierunkiem p. Kamili Maksymiuk. Finaliści eliminacji klasowych ze starszych klas szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum pisali dyktando oraz rozwiązywali ciekawe zagadki i krzyżówki z wiedzy o języku polskim i polskiej kulturze. Zadaniom pisemnym towarzyszyły nagrania pieśni patriotycznych. Laureaci konkursu zostaną nagrodzeni w czasie apelu podsumowującego pierwszy semestr. Zapraszamy do galerii!

Rodzicu trzylatka! Weź udział w akcji „Mała książka – wielki człowiek”!
Wpisany przez: ER 2018.11.21 Drukuj
Każdy trzylatek, który przyjdzie z rodzicem do wybranej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie (najbliższa filia przy ul. Rydla 93) otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Zachęcamy do udziału w akcji! 
Piękna nasza Polska cała!
Wpisany przez: ER 2018.11.14 Drukuj

W naszej szkole rozpoczęliśmy obchody Święta Niepodległości. Jedną z licznych imprez upamiętniających setną rocznicę odzyskania niepodległości jest wystawa książek i publikacji dotyczących polskiej historii, architektury, przyrody i miejsc, które warto odwiedzić „Piękna nasza Polska cała” w czytelni szkolnej. Obejrzeć ją można do końca listopada. Zapraszamy!

Konkurs na zakładkę rozstrzygnięty!
Wpisany przez: ER 2018.11.08 Drukuj

Dnia 24 października br. biblioteka szkolna obchodziła Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych czyli Imieniny Biblioteki! Z tej okazji uczniowie CKS przygotowali prezenty czyli zakładki do książek. Wszystkie prace trafiły na wystawę, a najpiękniejsze zostały wyróżnione przez jury złożone z gości biblioteki – nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów. Lista zwycięzców: Kategoria: szkoła podstawowa - I miejsce – Lila Żmurkow z klasy 2b, II miejsce – Kornelia Kowalczyk z klasy 4b, III miejsce – Olek Pawlak z klasy 2a, Komisja wyróżniła też prace: Bartka Piskunowicza, Zosi Wojciechowskiej, Hani Małeckiej, Michała Wolniaka i Oliwiera Grządkowskiego. Kategoria: gimnazjum - I miejsce – Jakub Gawron z klasy 3t, II miejsce – Oliwia Gibała z klasy 3p, III miejsce – Camilla Janiak 3t, Komisja wyróżniła też prace: Natalii Nawrockiej, Marcela Sitko i Niny Witkowskiej. Gratulujemy

Rzepka z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek
Wpisany przez: ER 2018.11.06 Drukuj

Dnia 5 listopada br. z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek wychowawczynie przedszkola zaskoczyły swoich milusińskich niezwykle udaną prezentacją bajki "Rzepka". Panie przebrane w stroje bohaterów opowieści o rzepce wzbudziły zachwyt dzieci oraz dyrekcji szkoły. Swój aktorski debiut miał też dyrektor Maciej Parobczy. Gratulujemy wspaniałej inscenizacji i kreatywności w doborze strojów! Zapraszamy do galerii nr 1 oraz do galerii nr 2!

strona 1 / 10
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 :: 9 :: 10 ::
dalej ...