wydarzenia
 HOME  |  O SZKOLE  |  biblioteka  |  wydarzenia  
Weź udział w konkursie na zakładkę do książki!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.09.21 Drukuj
Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na zakładkę do książki! Prace można wykonać w dowolnej technice, ale warunkiem jest twórcze i pomysłowe wykorzystanie loga CKS. Podpisane dyskretnie (imię, nazwisko, klasa) zakładki należy dostarczyć do biblioteki do 20 października 2017 roku. Będą prezentem dla biblioteki z okazji Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych, który obchodzimy 24 października br. Wszystkie zakładki trafią na wystawę, a najlepsze zostaną nagrodzone w kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum. Weź udział w konkursie! Zrób bibliotece prezent na imieniny! 
Polecamy!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.09.21 Drukuj

Biblioteka szkolna CKS zaprasza czytelników do korzystania z bogatych zasobów bibliotek miejskich, w tym: Książnicy Pomorskiej oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej. Znajdziecie tam zapowiedzi nowości wydawniczych, informacje na temat wystaw i wydarzeń czytelniczych oraz katalogi on-line ułatwiające korzystanie z księgozbioru bibliotecznego.

Zapraszamy!

Biblioteka szkolna zaprasza!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.09.21 Drukuj
Zapraszamy do korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej CKS w nowym roku szkolnym 2017-2018...
„Bo w książkach można znaleźć wszystko. Radość, mądrość i odpowiedzi na wiele pytań…”. 
(fragment z książki K. Jerzykowskiej i W. Karwackiego: ”13. skrytka")
W godzinach pracy biblioteka oferuje zbiory wszystkim czytelnikom CKS (uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom). Dodatkowe dyżury odbywają się w czasie popołudniowych zebrań z rodzicami. Zapraszamy do korzystania z bogatego zasobu lektur szkolnych, beletrystyki, słowników i encyklopedii oraz książek z wielu różnych dziedzin życia. W bibliotece CKS znajdziecie także bogaty zbiór filmów i „książek czytanych”, a nawet kasety i płyty analogowe. Zapraszamy!
Wakacje z książką!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.06.20 Drukuj

Informujemy uczniów CKS, że w dniach 22-23 czerwca 2017 roku można wypożyczyć książki na wakacje! Propozycja dotyczy uczniów klas 1-2 SSP nr 2, klas 1-2 gimnazjum oraz klas 1-2 liceum. Wypożyczone książki należy zwrócić do biblioteki w ostatnim tygodniu sierpnia.

DYŻUR BIBLIOTEKI W WAKACJE (dla uczniów CKS)
26-30 czerwca 2017 roku w g. 10-12
29-31 sierpnia 2017 roku w g. 10-12

Zapraszamy!

Czytaliśmy razem "Lokomotywę"!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.06.07 Drukuj

Dnia 5 czerwca 2017 roku, w holu Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 punktualnie o godzinie 10 rozpoczęło się  wspólne czytanie „Lokomotywy”! W ten sposób społeczność szkolna CKS przyłączyła się do akcji „Czytanie zbliża” w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Wiersz Juliana Tuwima czytany był przez przedstawicieli uczniów SSP nr 2, rodziców, nauczycieli, dyrekcję szkoły i pracowników CKS oraz zaproszonych przedszkolaków z Przedszkola Publicznego nr 9 „Słoneczna Dziewiątka”. Celem wspólnego czytania wiersza przez dorosłych i dzieci było wzajemne poznanie. Uczniowie SSP nr 2 mieli okazję zobaczyć znane sobie osoby w nowej roli, a przedszkolaki poznały swoich starszych kolegów oraz nauczycieli i pracowników szkoły. Gościem specjalnym imprezy był owacyjnie powitany przez dzieci Konrad Wasielewski, mistrz olimpijski z Pekinu. Spotkanie zakończyła recytacja wiersza „Lokomotywa” przez Zosię Wojciechowską z klasy 2a. Media o nas!

Zapraszamy do galerii zdjęć Hani Ostręgi!

Czytanie zbliża!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.06.01 Drukuj
W dniach 5-10 czerwca 2017 roku w całej Polsce odbędzie się cykl imprez w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. My zapraszamy na wspólne czytanie (z podziałem na role) „Lokomotywy” dnia 5 czerwca br. oraz 10 czerwca br. w ramach festynu "Bezpieczne wakacje". Wiersz J.Tuwima czytany będzie przez przedstawicieli uczniów CKS, rodziców, nauczycieli, dyrekcję szkoły i pracowników (np. konserwatorów, kucharki itp.) oraz zaproszonych przedszkolaków z Przedszkola Publicznego nr 9 „Słoneczna Dziewiątka” i gości festynu: strażaków, policjantów, ratowników WOPR itp. Gościem specjalnym będzie pan Konrad Wasielewski, mistrz olimpijski z Pekinu we wioślarstwie. Dodatkowo odbędzie się prezentacja wiersza „Lokomotywa” przez Zosię Wojciechowską z klasy 2a SSP nr 2 – laureatkę I miejsca w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Językowe Łamańce”. Zapraszamy!
Noc Bibliotek!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.05.30 Drukuj

Zbliża się Noc Bibliotek! W dniach 2-3 czerwca br. filie Miejskiej Biblioteki Publicznej przygotowały bogaty program wydarzeń czytelniczych, wystaw, projekcji filmów i spotkań z ciekawymi ludźmi.

Zapraszamy do udziału! Tu program wydarzeń.  Ciekawą ofertę przygotowała także Biblioteka Pedagogiczna w ZCDN Zapraszamy!

Poczytaj mi, Mamo!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.05.30 Drukuj
 XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom dla uczniów grupy 0 stał się okazją do wyjaśnienia,  jak ważne jest czytanie w życiu każdego z nas. Dnia 9.06.2017 r. do naszej klasy przyszedł gość – mama Wiktorii, która przeczytała dzieciom opowiadanie „Andzia i duch Pana Baryłki”. Książka spodobała się dzieciom i słuchały jej ze skupieniem. W czasie spotkania dzieci rozmawiały z Panią Katarzyną o tym, jak ważne jest czytanie dla rozwoju każdego dziecka oraz wypowiadały się na temat książki.Zapraszamy do galerii!
Bibliografia do projektu edukacyjnego
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.05.18 Drukuj

Przypominamy, że w dokumentacji z realizacji projektu edukacyjnego w roku 2016/2017 „Dziedzictwo – stąd jesteśmy” w ramach głównego hasła „Zachodniopomorskie – moja mała ojczyzna” należy uwzględnić księgozbiór biblioteki. Poniżej przykładowa bibliografia załącznikowa!

Do pobrania:
Tydzień Bibliotek

W dniach 8-15 maja 2017 roku obchodzony jest Tydzień Bibliotek, ogólnopolska akcja promująca czytelnictwo. Zachęcamy do udziału w licznych imprezach i konkursach przygotowanych przez szczecińskie filie MBP.

Program obchodów Tygodnia Bibliotek przygotowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną.

Mamy Wicemistrzynię Pięknego Czytania!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.04.27 Drukuj

Dnia 24 kwietnia 2017 roku w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 71 w Szczecinie odbył się międzyszkolny konkurs „Mistrz Pięknego Czytania” pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Wzięło w nim udział 11 szczecińskich szkół. Z przyjemnością informujemy, że II miejsce w konkursie zajęła Zosia Wojciechowska z klasy 2a! W przerwie konkursu wystąpił czarodziej – uczeń SP 71 Antek Nowaczyk, a Zosia Wojciechowska zaprezentowała bajkę „Kaczka dziwaczka”. Media o nas! Gratulujemy Zosi i zapraszamy do galerii!

Czytelnicy na medal!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.04.21 Drukuj

Dnia 21 marca 2017 roku w auli szkolnej odbyła się uroczystość pasowania pierwszaków na „Czytelników na Medal!”. Uczniowie klasy 1a sumiennie przygotowywali się do tego ważnego dnia. Przygotowania zakończyła zabawa połączona ze ślubowaniem w obecności dyrekcji szkoły, nauczycieli, gimnazjalistów oraz rodziców. Dzieci zamieniły się w wagoniki w „Bajkowym pociągu”, który wraz z lokomotywą (w tej roli gimnazjaliści) przemierzał szkołę, odwiedzając specjalnie przygotowane stacje i recytując "Lokomotywę" Juliana Tuwima. Wszystkie dzieci spisały się na medal, dlatego dyr. Jolanta Opoń pasowała ich uroczyście tytułem „Czytelnik na Medal”. Gratulujemy i zapraszamy do galerii!

Wiosenny Festiwal Projektów
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.04.21 Drukuj
Dnia 21 marca br. w naszej szkole odbył się tradycyjny Wiosenny Festiwal Projektów. Tegoroczne prezentacje odpowiedziały na dręczące nas od dłuższego czasu pytania: Czy Szczecin leży nad morzem? Którędy do latarni? Dlaczego na Wyszyńskiego pachnie czekoladą? I jeszcze wiele innych... Było o pasztecikach, paprykarzu, czarownicach i cementowni. Gimnazjaliści w czasie realizacji projektów wykorzystali m.in. zasoby biblioteki szkolnej CKS. Na podstawie lekcji bibliotecznych stworzyli bibliografię załącznikową i wpisali ją do karty projektu. Największe uznanie zyskał projekt Tajemnice Szczecina opracowany pod opieką p. Maryli Antoniewicz przez: Igora Górskiego, Michała Gocha, Wiktora Droździńskiego, Bastiana Niedźwieckiego, Olafa Majchrzaka, Kacpra Kiena (klasa 2p). Gratulujemy zwycięzcom! Zapraszamy do galerii!
Czytelnicy na medal wysłuchali bajek
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.03.20 Drukuj
Uczniowie klasy 1a z zapałem przygotowują się do uroczystości pasowania na "Czytelnika na medal!". Dnia 17 marca 2017 roku z uwagą i zainteresowaniem wysłuchali bajek przygotowanych przez uczennicę klasy 3p gimnazjum, Hanię Ostręgę. Głośne czytanie uzupełniała rozmowa na temat wydarzeń oraz prezentacja ilustracji w pięknie wydanych książkach dostępnych w bibliotece szkolnej. Zapraszamy do galerii!
Hania czytała dzieciom z grupy 0
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.03.20 Drukuj
Dnia 17 marca 2017 roku dzieci z grupy 0 powitały miłego gościa. Uczennica Gimnazjum z Oddziałami Sportowymi, Hania Ostręga z klasy 3p czytała najmłodszym uczniom CKS bajki o Smerfach w ramach akcji "Mądra szkoła czyta dzieciom". Pouczająca historia z morałem wzbogacona były prezentacją nowej serii bajek dostępnych w bibliotece szkolnej. Mali słuchacze byli zachwyceni odwiedzinami i z uwagą słuchali opowieści. Zapraszamy do galerii!
"Czytelnicy na medal"
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.03.03 Drukuj

Dnia 3 marca 2017 roku uczniowie klasy 1a wraz z wychowawczynią, p. Beatą Kuźmą-Falęcikowską odwiedzili bibliotekę szkolną. Dzieci przygotowują się do uroczystości pasowania na "Czytelnika na medal!', która odbędzie się 21 marca 2017 roku w czasie Festiwalu Projektów. Najmłodsi uczniowie CKS zapoznali się z regulaminem, księgozbiorem i pracą biblioteki oraz wypożyczyli pierwsze książki do samodzielnego czytania. Zapraszamy do galerii!

strona 1 / 6
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 ::
dalej ...