wydarzenia
 HOME  |  O SZKOLE  |  biblioteka  |  wydarzenia  
Upoluj swoją książkę!
Wpisany przez: ER 2019.11.03 Drukuj
Z przyjemnością informujemy, że CKS znalazł się w elitarnym gronie ambasadorów ogólnopolskiej akcji czytelniczej Czytaj PL. Na terenie szkoły znajdziecie plakaty z kodami QR dające dostęp do 12 bestsellerów. Wystarczy zeskanować kod, aby do końca listopada cieszyć się darmowymi e-bookami i audiobookami. Wśród tytułów biorących udział w akcji każdy czytelnik znajdzie coś dla siebie. Lista dostępnych książek: 1. Remigiusz Mróz „Listy zza grobu” (Wydawnictwo Filia) 2. Magdalena Witkiewicz „Jeszcze się kiedyś spotkamy” (Wydawnictwo Filia) 3. Holly Black „Okrutny książę” (Wydawnictwo Jaguar) 4. Paulina Łopatniuk „Patolodzy” (Wydawnictwo Poznańskie) 5. Marek Krajewski „Dziewczyna o czterech palcach” (Wydawnictwo Znak) 6. Tomek Michniewicz „Chrobot. Życie najzwyklejszych ludzi świata” (Wydawnictwo Otwarte) 7. Jakub Małecki „Nikt nie idzie” (Wydawnictwo SQN) 8. Wojciech Tochman „Pianie kogutów, płacz psów” (Wydawnictwo Literackie) 9. Robert Małecki „Skaza” (Wydawnictwo Czwarta Strona) 10. Wojciech Drewniak „Historia bez cenzury 4” (Wydawnictwo Znak) 11. Jeff Haden „Mit motywacji” (Wydawnictwo Marginesy) 12. Wiesław Myśliwski „Ucho igielne” (Wydawnictwo Znak).
Prezenty z okazji Imienin Biblioteki!
Wpisany przez: ER 2019.10.24 Drukuj
Wszystkich czytelników biblioteki szkolnej CKS zachęcamy do wybrania dla siebie prezentu z okazji Imienin Biblioteki czyli Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych! Książki umieszczone na regale przed wypożyczalnią można bezpłatnie zabrać do domu, podzielić się z bliskimi lub przekazać innym czytelnikom. W ten sposób można pomóc w przedłużeniu ich życia! Zachęcamy do zaopiekowania się książkami!
Wyniki konkursu na zakładkę do książki
Wpisany przez: ER 2019.10.16 Drukuj
Dnia 24 października br. biblioteka szkolna obchodziła Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych czyli Imieniny Biblioteki! Z tej okazji uczniowie CKS przygotowali prezenty – zakładki do książek. Wszystkie prace trafiły na wystawę, a najpiękniejsze zostały wyróżnione przez jury złożone z gości biblioteki. Jury konkursu brało pod uwagę oryginalność pomysłu, technikę i estetykę wykonania, funkcjonalność oraz twórcze wykorzystanie loga CKS. Prace musiały być podpisane! Dziękujemy za prezenty, gratulujemy wszystkim nagrodzonym (lista poniżej) i informujemy, że wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się w czasie apelu z okazji podsumowania pierwszego semestru. Zakładki można podziwiać w holu przy bibliotece szkolnej.
Olga Tokarczuk laureatką Nagrody Nobla!
Wpisany przez: ER 2019.10.16 Drukuj
Dnia 10 października 2019 roku polska pisarka Olga Tokarczuk zdobyła Literacką Nagrodę Nobla za rok 2018. Jest piątą w Polsce laureatką tej najważniejszej nagrody literackiej na świecie i drugą kobietą. Pisarka otrzymała literackiego Nobla „za narracyjną wyobraźnię połączoną z encyklopedyczną pasją, co sprawia, że w swoich książkach prezentuje przekraczanie granic jako formę życia” - uzasadniała Akademia Szwedzka. Pisarka debiutowała w 1989 roku tomem poetyckim „Miasto w lustrach”. Potem ukazały się jej ważne książki: „Podróż ludzi Księgi”, „Prawiek i inne czasy”, „Dom dzienny, dom nocny”, „Bieguni”, „Prowadź swój pług przez kości umarłych” i „Księgi Jakubowe”.
Zmiany w organizacji pracy biblioteki
Wpisany przez: ER 2019.09.03 Drukuj
Drodzy Czytelnicy!
Informujemy, że z powodu inwentaryzacji oraz przygotowania darmowych podręczników z dotacji rządowej i programu „Lekki Tornister” biblioteka szkolna w I semestrze będzie pracowała w ograniczonym zakresie (tylko pilne wypożyczenia materiałów edukacyjnych, podręczników i lektur szkolnych). 
Przepraszamy za utrudnienia. 
Zapraszamy do systematycznego odwiedzania biblioteki w II semestrze roku szkolnego 2019/2020.
Akcja "Podziel się książką"
Wpisany przez: ER 2019.10.17 Drukuj
W bibliotece szkolnej CKS prowadzona jest od kilku lat akcja "Podziel się książką". Można tu przynieść nowe lub niezniszczone książki, które chcemy przekazać na rzecz biblioteki lub uczniów CKS. Zależy nam na księgozbiorze dla najmłodszych - w związku z utworzeniem w CKS Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2, ale biblioteka przyjmie także aktualne lektury szkolne z innych poziomów nauczania i ciekawe książki beletrystyczne. Mamy kilkoro przyjaciół biblioteki, którzy regularnie przekazują ciekawe pozycje. Ostatnio gościem biblioteki był p. Mieczysław, który podarował nam serię lektur szkolnych. Dziękujemy! Przy okazji informujemy, że biblioteka szkolna - z powodu ograniczonego miejsca - nie przyjmuje książek starych i zniszczonych oraz lektur spoza kanonu. W razie wątpliwości prosimy o wcześniejszy kontakt.
"Lekki Tornister" w CKS
Wpisany przez: ER 2019.10.16 Drukuj
Informujemy, że uczniowie klas 1-8 Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 mogą korzystać z darmowych podręczników w pracowniach. Wyposażenie sal w tego typu pomoce możliwe było dzięki realizacji programu UM Szczecin „Lekki Tornister”. Biblioteka szkolna zakupiła, wpisała do MOL, opracowała i wydała ponad 2 tys. podręczników. Dziękuję wszystkim wolontariuszom i przyjaciołom biblioteki za pomoc w przygotowaniu książek.
"Złote Rybki" w bibliotece
Wpisany przez: ER 2019.10.16 Drukuj
To miłe, gdy bibliotekę odwiedzają goście. Tym razem w wypożyczalni pojawiły się „Złote Rybki” z Przedszkola „Szmaragdowego” przy SSP nr 2 z wych. Magdaleną Osińską. Dzieci obejrzały księgozbiór oraz zapoznały się ze sposobem wypożyczania książek.
Biblioteka dziękuje wolontariuszom za pomoc!
Wpisany przez: ER 2019.10.16 Drukuj
Nauczyciel – bibliotekarz dziękuje wszystkim wolontariuszom, którzy od końca wakacji do pierwszych dni roku szkolnego pomagali przy przygotowaniu darmowych podręczników z dotacji rządowej – uczniom, nauczycielom z zespołu ds. podręczników, przyjaciołom biblioteki… Jak przystało na szkołę sportową, w tym gronie znalazł się też mistrz olimpijski Konrad Wasielewski. Dzięki bezinteresownej pomocy i niezwykle ciężkiej pracy licznych wolontariuszy udało się opracować, przygotować i wydać kilka tysięcy podręczników i ćwiczeń dla uczniów klas 1-8 sp.
Zapraszamy na koncert!
Wpisany przez: ER 2019.09.20 Drukuj

W imieniu filii bibliotecznej nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Dziennikarskiej 39 w Dąbiu zapraszamy 4 października 2019 roku o godz. 19.00 na koncert poezji śpiewanej zespołu "Pan Górski i SPółka". Koncert zainauguruje szczecińską Noc Bibliotek. Wstęp wolny!

Zapraszamy!

Poniżej informacje na temat zespołu... 

Podręczniki dla pierwszaków!
Wpisany przez: ER 2019.09.09 Drukuj
Dnia 3 września br. bibliotekę szkolną CKS odwiedzili uczniowie klas pierwszych Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 wraz z wychowawczyniami. Dzieci zwiedziły wypożyczalnię oraz poznały regulamin biblioteki. Ważnym elementem spotkania była przysięga złożona przez pierwszaki. Obiecały szanować książki i ćwiczyć czytanie, aby już w marcu wziąć udział w Pasowaniu na Czytelnika. Każde dziecko otrzymało uroczyście podręcznik. Zapraszamy do galerii! 
Weź udział w konkursie!
Wpisany przez: ER 2019.09.09 Drukuj
Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na zakładkę do książki. Prace można wykonać w dowolnej technice, ale warunkiem jest samodzielność oraz twórcze i pomysłowe wykorzystanie loga CKS. Zakładki należy dostarczyć do p. Anny Buth (n-l plastyki, wych. 1b sp), p. Dagmary Bartosik (n-l techniki, wych. 6a sp) lub do biblioteki.do 24 września 2019 roku. Będą prezentem dla biblioteki z okazji dnia bibliotek szkolnych, który obchodzimy 24 października br. Wszystkie zakładki trafią na wystawę, a najlepsze zostaną nagrodzone w kategoriach wiekowych: klasy 1-3, 4-8 szkoły podstawowej. Weź udział w konkursie! Zrób bibliotece prezent na imieniny!
Wystawa "Odjazdowego Bibliotekarza" w CKS!
Wpisany przez: ER 2019.05.22 Drukuj
Z przyjemnością informujemy, że w holu szkoły obejrzeć można wyjątkową wystawę poświęconą ogólnopolskiej akcji "Odjazdowy Bibliotekarz" przygotowaną przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Dzięki uprzejmości p. Marty Kurzyńskiej wystawa zawitała do naszej szkoły, ponieważ w CKS dnia 25 maja 2019 roku wystartuje 8. szczecińska edycja "Odjazdowego Bibliotekarza". Dzięki zaangażowaniu nauczycieli-bibliotekarzy CKS Szczecin oraz SP nr 71 ten wyjątkowy rajd rowerowy do bibliotek i miejsc kultury zawitał w roku 2019 na Prawobrzeże. Zapraszamy do udziału w rajdzie i obejrzenia wystawy! 
Zapraszamy na przedstawienie "Przygody Kota Umbriagi"!
Wpisany przez: ER 2019.05.22 Drukuj
Z ogromną przyjemnością informujemy, że dnia 25 maja 2019 roku w auli szkolnej o godz. 11.00 zostanie zaprezentowane przedstawienie „Przygody Kota Umbriagi” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 71 w Szczecinie (reżyseria p. Beata Racis i p. Maria Janowska-Jakielaszek) oraz spotkanie z autorem Piotrem Owczarskim. Wizyta tak miłych gości została zorganizowana w ramach współpracy sieci bibliotek szkolnych w ramach 8. szczecińskiej edycji ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”. Zapraszamy!
Dzień Bibliotekarza!
Wpisany przez: ER 2019.05.22 Drukuj
Dnia 8 maja 2019 roku obchodziliśmy Dzień Bibliotekarza! Miłą niespodziankę nauczycielowi-bibliotekarzowi CKS sprawili uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, składając życzenia i odwiedzając licznie bibliotekę. Dzieci z przedszkolnej grupy "Złote Rybki" przygotowały nawet laurkę z pięknymi życzeniami! Dziękuję i zapraszam do biblioteki!
Hasło Tygodnia Bibliotek: #biblioteka!!
"Odjazdowy Bibliotekarz" 2019 zaprasza!
Wpisany przez: ER 2019.05.10 Drukuj
Biblioteka szkolna CKS zaprasza w sobotę, 25 maja 2019 roku na wyjątkową imprezę promującą czytelnictwo. Po raz pierwszy na prawobrzeżu Szczecina odbędzie się 8. szczecińska edycja ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz” w ramach Tygodnia Bibliotek 2019 pod hasłem: #biblioteka. Uczestnicy imprezy powinni wyposażyć się w rower, pomarańczowy element stroju oraz książkę na wymianę. Zbiórka wszystkich miłośników bibliotek i książek o godz. 10.00 przy ulicy Rydla 49. Na terenie kompleksu boisk przy CKS będzie można wziąć udział w festynie „Bezpieczne wakacje” z pokazami służb mundurowych i znakowaniem rowerów, oddać honorowo krew w ambulansie lub posilić się w kawiarence festynowej. O godz. 11.00 w auli szkolnej odbędzie się przedstawienie uczniów SP nr 71 „Przygody kota Umbriagi” oparte na książce Piotra Owczarskiego oraz rozmowa z autorem. O godz. 12.00 start do maratonu rowerowego, a po drodze: wizyta w Filii nr 48 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Rydla, odwiedziny w miejscu powstania przyszłej Mediateki MBP na osiedlu Majowym, giełda i prezentacja książek o Kijewie przy Jelenim Stawie, wizyta w Filii nr 6 MBP w Dąbiu oraz finał na Przystani Jachtowej HOM Szczecin Dąbie z ogniskiem i występami zespołu „IGA'cki Band”. Zapraszamy!
strona 1 / 12
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 :: 9 :: 10 :: 11 :: 12 ::
dalej ...