wydarzenia
 HOME  |  O SZKOLE  |  biblioteka  |  wydarzenia  
Upoluj swoją książkę! - Pobierz KOD i czytaj ZA DARMO!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.11.02 Drukuj

Biblioteka szkolna CKS zaprasza do udziału w akcji „Czytaj PL”. Wystarczy odnaleźć na terenie szkoły plakaty z kodem dostępu do 12 bestsellerów literatury, zeskanować go i cieszyć się lekturą nowości wydawniczych – za darmo! Akcja trwa od 2 do 30 listopada 2017 roku. Plakaty znaleźć można w holu szkoły lub w bibliotece. Ponadto kod z dostępem do darmowych książek znajdziecie na koszulkach „Ambasadorów” akcji: Zuzi Buriak, Konrada Grzankowskiego, Klaudii Smolińskiej, Krzysia Korzeniewskiego i Wiktora Droździńskiego. Zapraszamy do galerii! Media o nas!

Wyniki konkursu na zkładkę do książki
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.11.13 Drukuj

W październiku biblioteka szkolna obchodziła Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych czyli Imieniny Biblioteki! Z tej okazji uczniowie gimnazjum pod kierunkiem p. Anny Buth oraz uczniowie Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 przygotowali prezenty – zakładki do książek. Wszystkie prace trafiły na wystawę, a najpiękniejsze zostały wyróżnione przez jury złożone z gości biblioteki, które brało pod uwagę oryginalność pomysłu, technikę i estetykę wykonania, funkcjonalność oraz twórcze wykorzystanie loga CKS. Dziękujemy za prezenty, gratulujemy wszystkim nagrodzonym (lista poniżej) i informujemy, że wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się w czasie apelu z okazji podsumowania pierwszego semestru. Zakładki można podziwiać w holu przy bibliotece szkolnej. Gratulujemy i zapraszamy do galerii!

Mądra szkoła czyta dzieciom!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.11.09 Drukuj

Dnia 30 października br. uczniowie klas 1, 2, 3 i 4 SSP nr 2 uczestniczyli w zajęciach czytelniczych mających na celu pobudzenie aktywności czytelniczej. Pani Beata Kuźma-Falęcikowska czytała uczniom książkę autorstwa A. Stelmaszyk pt. "Monia ratuje Faraona". Uczniowie słuchali z wielkim zainteresowaniem. Dodatkowo wszyscy mogli oglądać przygotowaną prezentację. Kolejne zajęcia czytelnicze już wkrótce. Zapraszamy do galerii.

"Piękna nasza Polska cała"
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.11.06 Drukuj
Biblioteka szkolna zaprasza na wystawę książek i publikacji na temat polskiej historii, architektury, przyrody... „Piękna nasza Polska cała!”. Wystawa w czytelni do końca listopada! Wystawa towarzyszy obchodom Święta Niepodległości w naszej szkole. Zapraszamy!
Klasa 2a z Brzechwą "Na straganie"
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.11.02 Drukuj

Dnia 23 października br. podczas zajęć czytelniczych uczniowie klasy 2a wysłuchali wiersza J. Brzechwy ,,Na straganie". Następnie zrobili własny klasowy stragan z warzywami, utrwalając przy tym nazewnictwo. Można było kupić warzywa, które pojawiły się w wierszu Brzechwy i zapłacić własnoręcznie wykonanymi pieniędzmi. Zabawa w sprzedawców i klientów sprawiła dzieciom najwięcej frajdy.

Zapraszamy do galerii.

Zapraszamy do "Odkrywania wyobraźni"!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.10.12 Drukuj
W dniach 13-15 października br. zapraszamy do „Odkrywania Wyobraźni” podczas 5. edycji „Festiwalu Czytania”. Na program festiwalu składają się: aktorskie interpretacje utworów literackich, spotkania z autorami, słuchowiska radiowe, warsztaty dla dzieci.
Wśród artystów, którzy przeczytają fragmenty utworów literatury polskiej i światowej znajdą się: Olga Adamska, Redbad Klijnstra, Olga Bołądź, Sławomir Kołakowski, Ewa Kasprzyk, Krzysztof Kowalewski, Emilia Komarnicka, Andrzej Mastalerz, Sławomira Łozińska, Marian Opania, Anna Seniuk, Wiktor Zborowski, Magdalena Smalara, Joanna Trzepiecińska, Agnieszka Warchulska. Na festiwalu nie zabraknie spotkań z pisarzami. Tegoroczną edycję zaszczycą swoją obecnością Hanna Krall i Zofia Posmysz, a także Grażyna Plebanek, Anna Kamińska, Stefan Chwin, Marcin Kącki, Michał Rusinek, Mariusz Urbanek. Zapraszamy!
Weź udział w konkursie na zakładkę do książki!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.09.21 Drukuj
Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na zakładkę do książki! Prace można wykonać w dowolnej technice, ale warunkiem jest twórcze i pomysłowe wykorzystanie loga CKS. Podpisane dyskretnie (imię, nazwisko, klasa) zakładki należy dostarczyć do biblioteki do 20 października 2017 roku. Będą prezentem dla biblioteki z okazji Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych, który obchodzimy 24 października br. Wszystkie zakładki trafią na wystawę, a najlepsze zostaną nagrodzone w kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum. Weź udział w konkursie! Zrób bibliotece prezent na imieniny! 
Polecamy!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.09.21 Drukuj

Biblioteka szkolna CKS zaprasza czytelników do korzystania z bogatych zasobów bibliotek miejskich, w tym: Książnicy Pomorskiej oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej. Znajdziecie tam zapowiedzi nowości wydawniczych, informacje na temat wystaw i wydarzeń czytelniczych oraz katalogi on-line ułatwiające korzystanie z księgozbioru bibliotecznego.

Zapraszamy!

Biblioteka szkolna zaprasza!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.09.21 Drukuj
Zapraszamy do korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej CKS w nowym roku szkolnym 2017-2018...
„Bo w książkach można znaleźć wszystko. Radość, mądrość i odpowiedzi na wiele pytań…”. 
(fragment z książki K. Jerzykowskiej i W. Karwackiego: ”13. skrytka")
W godzinach pracy biblioteka oferuje zbiory wszystkim czytelnikom CKS (uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom). Dodatkowe dyżury odbywają się w czasie popołudniowych zebrań z rodzicami. Zapraszamy do korzystania z bogatego zasobu lektur szkolnych, beletrystyki, słowników i encyklopedii oraz książek z wielu różnych dziedzin życia. W bibliotece CKS znajdziecie także bogaty zbiór filmów i „książek czytanych”, a nawet kasety i płyty analogowe. Zapraszamy!
Wakacje z książką!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.06.20 Drukuj

Informujemy uczniów CKS, że w dniach 22-23 czerwca 2017 roku można wypożyczyć książki na wakacje! Propozycja dotyczy uczniów klas 1-2 SSP nr 2, klas 1-2 gimnazjum oraz klas 1-2 liceum. Wypożyczone książki należy zwrócić do biblioteki w ostatnim tygodniu sierpnia.

DYŻUR BIBLIOTEKI W WAKACJE (dla uczniów CKS)
26-30 czerwca 2017 roku w g. 10-12
29-31 sierpnia 2017 roku w g. 10-12

Zapraszamy!

Czytaliśmy razem "Lokomotywę"!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.06.07 Drukuj

Dnia 5 czerwca 2017 roku, w holu Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 punktualnie o godzinie 10 rozpoczęło się  wspólne czytanie „Lokomotywy”! W ten sposób społeczność szkolna CKS przyłączyła się do akcji „Czytanie zbliża” w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Wiersz Juliana Tuwima czytany był przez przedstawicieli uczniów SSP nr 2, rodziców, nauczycieli, dyrekcję szkoły i pracowników CKS oraz zaproszonych przedszkolaków z Przedszkola Publicznego nr 9 „Słoneczna Dziewiątka”. Celem wspólnego czytania wiersza przez dorosłych i dzieci było wzajemne poznanie. Uczniowie SSP nr 2 mieli okazję zobaczyć znane sobie osoby w nowej roli, a przedszkolaki poznały swoich starszych kolegów oraz nauczycieli i pracowników szkoły. Gościem specjalnym imprezy był owacyjnie powitany przez dzieci Konrad Wasielewski, mistrz olimpijski z Pekinu. Spotkanie zakończyła recytacja wiersza „Lokomotywa” przez Zosię Wojciechowską z klasy 2a. Media o nas!

Zapraszamy do galerii zdjęć Hani Ostręgi!

Czytanie zbliża!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.06.01 Drukuj
W dniach 5-10 czerwca 2017 roku w całej Polsce odbędzie się cykl imprez w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. My zapraszamy na wspólne czytanie (z podziałem na role) „Lokomotywy” dnia 5 czerwca br. oraz 10 czerwca br. w ramach festynu "Bezpieczne wakacje". Wiersz J.Tuwima czytany będzie przez przedstawicieli uczniów CKS, rodziców, nauczycieli, dyrekcję szkoły i pracowników (np. konserwatorów, kucharki itp.) oraz zaproszonych przedszkolaków z Przedszkola Publicznego nr 9 „Słoneczna Dziewiątka” i gości festynu: strażaków, policjantów, ratowników WOPR itp. Gościem specjalnym będzie pan Konrad Wasielewski, mistrz olimpijski z Pekinu we wioślarstwie. Dodatkowo odbędzie się prezentacja wiersza „Lokomotywa” przez Zosię Wojciechowską z klasy 2a SSP nr 2 – laureatkę I miejsca w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Językowe Łamańce”. Zapraszamy!
Noc Bibliotek!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.05.30 Drukuj

Zbliża się Noc Bibliotek! W dniach 2-3 czerwca br. filie Miejskiej Biblioteki Publicznej przygotowały bogaty program wydarzeń czytelniczych, wystaw, projekcji filmów i spotkań z ciekawymi ludźmi.

Zapraszamy do udziału! Tu program wydarzeń.  Ciekawą ofertę przygotowała także Biblioteka Pedagogiczna w ZCDN Zapraszamy!

Poczytaj mi, Mamo!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.05.30 Drukuj
 XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom dla uczniów grupy 0 stał się okazją do wyjaśnienia,  jak ważne jest czytanie w życiu każdego z nas. Dnia 9.06.2017 r. do naszej klasy przyszedł gość – mama Wiktorii, która przeczytała dzieciom opowiadanie „Andzia i duch Pana Baryłki”. Książka spodobała się dzieciom i słuchały jej ze skupieniem. W czasie spotkania dzieci rozmawiały z Panią Katarzyną o tym, jak ważne jest czytanie dla rozwoju każdego dziecka oraz wypowiadały się na temat książki.Zapraszamy do galerii!
Bibliografia do projektu edukacyjnego
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.05.18 Drukuj

Przypominamy, że w dokumentacji z realizacji projektu edukacyjnego w roku 2016/2017 „Dziedzictwo – stąd jesteśmy” w ramach głównego hasła „Zachodniopomorskie – moja mała ojczyzna” należy uwzględnić księgozbiór biblioteki. Poniżej przykładowa bibliografia załącznikowa!

Do pobrania:
Tydzień Bibliotek

W dniach 8-15 maja 2017 roku obchodzony jest Tydzień Bibliotek, ogólnopolska akcja promująca czytelnictwo. Zachęcamy do udziału w licznych imprezach i konkursach przygotowanych przez szczecińskie filie MBP.

Program obchodów Tygodnia Bibliotek przygotowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną.

strona 1 / 6
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 ::
dalej ...