wydarzenia
 HOME  |  O SZKOLE  |  biblioteka  |  wydarzenia  
Narodowe Czytanie w CKS Szczecin
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.09.06 Drukuj

Narodowe Czytanie Przedwiośnia Stefana Żeromskiego w Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie zainicjowane zostanie w piątek, 7 września br. o godz. 11.30. Głośne czytanie fragmentów powieści rozpocznie dyrektor szkoły przez radiowęzeł szkolny. Kontynuacja głośnego czytania nastąpi w poszczególnych klasach - w wykonaniu uczniów i nauczycieli. Zachęcamy uczniów i rodziców do udziału w sobotę w imprezach związanych z akcją na terenie Szczecina oraz do zorganizowania z własnej inicjatywy głośnego czytania powieści. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Dnia 8 września 2018 roku Przedwiośnie wraz z parą prezydencką czytać będzie cała Polska. W Szczecinie Narodowe Czytanie odbędzie się 8 września, m.in. o godz. 14.00 w zabytkowym tramwaju.

Zabierz książkę na wakcje!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.06.20 Drukuj
Darmowe podręczniki potrzebne na egzaminy poprawkowe oraz książki na wakacje (nie dotyczy absolwentów) można wypożyczyć w dniach 21-22 czerwca br., a oddać w ostatnim tygodniu sierpnia.
DYŻUR BIBLIOTEKI W WAKACJE (dla uczniów CKS)
25-29 czerwca 2018 roku w g. 10-12
27-31 sierpnia 2018 roku w g. 10-12
Ostateczny termin zwrotu darmowych podręczników wypożyczonych na czas egzaminów poprawkowych lub wakacje mija dnia 3 września 2018 roku. Regulamin i informacje u wychowawców klas lub w bibliotece szkolnej.
Biblioteka czeka na zwrot książek!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.05.16 Drukuj
Informujemy, że książki wypożyczone z biblioteki należy zwrócić do 13 czerwca 2018 roku.
Istnieje możliwość wypożyczenia książek na wakacje – tylko w ostatnim tygodniu nauki w szkole. Przypominamy, że rozliczenie się z biblioteką jest podstawowym warunkiem opuszczenia szkoły przez absolwentów danego poziomu edukacyjnego.
Trenerzy czytają najmłodszym
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.05.07 Drukuj
Dla uczniów SSP nr 2 zajęcia czytelnicze poprowadzili trenerzy: Józef Gawron i Robert Sekuła. Dodatkowo czas umilili uczniowie klasy 2a, wystawiając przedstawienie pt: ”Chrońmy przyrodę”. Trener Robert przeczytał książkę pt: „Franklin jedzie na obóz”, zaś trener Józef przeczytał rozdział dotyczący piłki nożnej z cyklu książek pt: „Mikołajek”. Uczniowie słuchali z dużym zaciekawieniem obu książek. Bardzo dziękujemy trenerom, którzy nie tylko dbają o kondycję fizyczną i rozwój motoryczny najmłodszych, ale również wspierają rozwój dydaktyczny uczniów. Zapraszamy do galerii.
Mistrz Pięknego Czytania w klasie drugiej!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.05.07 Drukuj
Dnia 19 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 71 w Dąbiu po raz ósmy odbył się międzyszkolny konkurs „Mistrz Pięknego Czytania” pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty. Drugoklasiści z 13 szczecińskich szkół podstawowych czytali głośno fragmenty tekstu „Asiunia” Joanny Papuzińskiej. Prezentacje dzieci oceniało jury złożone m.in. z aktora Teatru Poslkiego, logopedy, przedstawicielki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie. Naszą szkołę reprezentowała Aleksandra Zygmunt z klasy 2a, która doskonale poradziła sobie z nowym, trudnym tekstem. Gratulujemy i zapraszamy do galerii!
Romcio Tomcio w SSP nr 2!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.05.07 Drukuj
Dnia 17 kwietnia 2018 roku gościł u nas autor pięknych książek dla dzieci, szczecinianin Roman Kempiński czyli „Romcio Tomcio”. Okazją do spotkania z uczniami Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 była promocja nowych książek: „Biblijnych opowieści” oraz zbioru wierszy dla dzieci „Rozbrykane dinozaury”. Pisarz przekazał najnowsze publikacje bibliotece szkolnej CKS oraz odwiedził klasę 3a. Spotkanie autorskie było okazją do prezentacji fragmentów najnowszych dzieł oraz złożenia rymowanych autografów na stronach nowych książek przekazanych bibliotece. Dziękujemy za ciekawe spotkanie i prezenty. Zapraszamy do galerii nr 1 oraz do galerii nr 2!
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.04.05 Drukuj
Zajęcia czytelnicze odbyły się z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. To święto obchodzimy 2 kwietnia. Jest to data urodzin Hansa Christiana Andersena, znanego autora baśni. Uczniowie klasy 2a i 3a pod kierunkiem p. B. Kuźmy-Falęcikowskiej czytali baśń "Brzydkie kaczątko" Hansa Christiana Andersena swoim młodszym kolegom i koleżankom. Dzieci słuchały z wielkim zaciekawieniem i wzruszeniem. Piękne zakończenie baśni przypadło wszystkim do gustu. Zapraszamy do galerii.
Czytelnicy na Medal wypożyczają lektury!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.03.28 Drukuj

Dnia 22 marca br., czyli dzień po pasowaniu, Czytelnicy na Medal wraz z wychowawczyniami odwiedzili bibliotekę, aby wypożyczyć swoją pierwszą lekturę szkolną. Pierwszaki zapoznały się z regulaminem wypożyczalni oraz potwierdziły obietnicę szanowania książek. Niektórzy czytelnicy od razu z zapałem zabrali się do lektury! Powodzenia! Zapraszamy do galerii!

Pasowanie na Czytelnika na Medal!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.03.22 Drukuj

Dnia 21 marca 2018 roku w auli szkolnej odbyła się uroczystość pasowania na „Czytelnika na Medal!”. Uczniowie klasy 1a i 1b sumiennie przygotowywali się do tego ważnego dnia: brali udział w lekcjach bibliotecznych i głośnym czytaniu książek, wykonywali prace plastyczne w konkursie na zakładkę do książki, uczyli się samodzielnie wypożyczać książki w bibliotece szkolnej. Przygotowania zakończyła zabawa w "Bajkowy pociąg" połączona ze ślubowaniem w obecności dyrekcji szkoły, nauczycieli, gimnazjalistów oraz rodziców. Miłym elementem uroczystości było przedstawienie na temat wiosny przygotowane przez pierwszaków pod kierunkiem wychowawczyń. Zapraszamy do galerii nr 1, galerii nr 2, galerii nr 3, galerii nr 4, galerii nr 5, galerii nr 6!

Z okazji Dnia Kobiet
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.03.09 Drukuj

Z okazji Dnia Kobiet biblioteka szkolna poleca książki o kobietach lub pisane przez kobiety.

Jednocześnie wszystkim czytelnikom dziękuję za piękne kwiaty i wyrazy sympatii w tym miłym dniu.

Dzień Języka Ojczystego
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.02.22 Drukuj

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego zapraszamy do biblioteki na wystawę słowników i poradników dotyczących języka polskiego. Wystawa towarzyszy różnorodnym działaniom propagującym polszczyznę, które zorganizowano w CKS. Zapraszamy! 

Czytanie łączy w Muszelkach
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.02.19 Drukuj

Dnia 13 lutego 2018 roku maluszki z grupy przedszkolnej „Muszelki” gościły u siebie Maję Szymańską, Misia Czytelnika oraz p. Elżbietę Rudzką z biblioteki szkolnej CKS w ramach projektu "Czytanie łączy". W czasie rozmowy z Mają dzieci poznały problem niepełnosprawności, z którym zetknęły się w czasie wcześniejszej lektury bajki terapeutycznej przygotowanej przez wychowawczynię p. Martę Bas. Maja – czytając książkę o przygodach żółwika Franklina - omówiła z dziećmi uczucia, które towarzyszą nam w czasie wizyty w szpitalu. Zapraszamy do galerii!

Miłość w literaturze
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.02.13 Drukuj

Biblioteka szkolna zaprasza na wystawę „Miłość w literaturze” z okazji Walentynek. Celem wystawy jest pokazanie, że miłość przybiera różne oblicza – od poetyckich wzruszeń w poezji, przez fabularne opowieści o trudnych poszukiwaniach „drugiej połówki”, po miłość cielesną (jakże ważny temat okresu dorastania). Zapraszamy!

Muszelki w bibliotece
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.02.12 Drukuj

Dnia 12 lutego 2018 roku grupa przedszkolna „Muszelki” wraz z p. Martą Bas i p. Jolantą Front-Kowalkowską odwiedziła bibliotekę szkolną. Trzylatki poznały pracę wypożyczalni i czytelni, spotkały się z Misiem Czytelnikiem oraz posłuchały „Bajki o trzech świnkach”. Na pamiątkę spotkania każde dziecko otrzymało zakładkę do książki. Zapraszamy do galerii!

Weź udział w konkursie!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.02.07 Drukuj

Biblioteka szkolna CKS  do 5 marca 2018 roku zbiera prace, które zostaną zakwalifikowane do V EDYCJI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO „KTO CZYTA KSIĄŻKI, ŻYJE PODWÓJNIE” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 68 im. 12 Pułku Ułanów Podolskich w Szczecinie. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas: a)  0 – III – wykonanie ZAKŁADKI DO KSIĄŻKI nawiązującej do hasła konkursu „Kto czyta książki, żyje podwójnie” (technika dowolna) b)  IV – VII – napisanie JEDNEGO WIERSZA składającego się z PIĘCIU STROF, nawiązującego do hasła konkursu „Kto czyta książki, żyje podwójnie”. Zapraszamy do udziału w konkursie!

Weź udział w akcji „Książka dla Rodaka”!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.02.05 Drukuj

Biblioteka szkolna CKS do 8 lutego 2018 roku (czwartek) zbiera książki, które trafią do nowej biblioteki „Ośrodka dla Polaków” w Mińsku oraz międzynarodowej biblioteki przy Naczelnym Dowództwie NATO w Mons w Belgii. Czekamy na książki nowe lub używane (ale niezniszczone) – szczególnie: książki popularnonaukowe, encyklopedie, słowniki, literaturę piękną, lektury szkolne, bajki i baśnie, podręczniki do języka polskiego i  historii. Dziękujemy!

strona 1 / 8
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 ::
dalej ...