wydarzenia
 HOME  |  O SZKOLE  |  biblioteka  |  wydarzenia  
Weź udział w konkursie!
Wpisany przez: ER 2019.09.09 Drukuj
Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na zakładkę do książki. Prace można wykonać w dowolnej technice, ale warunkiem jest samodzielność oraz twórcze i pomysłowe wykorzystanie loga CKS. Zakładki należy dostarczyć do p. Anny Buth (n-l plastyki, wych. 1b sp), p. Dagmary Bartosik (n-l techniki, wych. 6a sp) lub do biblioteki.do 24 września 2019 roku. Będą prezentem dla biblioteki z okazji dnia bibliotek szkolnych, który obchodzimy 24 października br. Wszystkie zakładki trafią na wystawę, a najlepsze zostaną nagrodzone w kategoriach wiekowych: klasy 1-3, 4-8 szkoły podstawowej. Weź udział w konkursie! Zrób bibliotece prezent na imieniny!
Zapraszamy na koncert!
Wpisany przez: ER 2019.09.20 Drukuj

W imieniu filii bibliotecznej nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Dziennikarskiej 39 w Dąbiu zapraszamy 4 października 2019 roku o godz. 19.00 na koncert poezji śpiewanej zespołu "Pan Górski i SPółka". Koncert zainauguruje szczecińską Noc Bibliotek. Wstęp wolny!

Zapraszamy!

Poniżej informacje na temat zespołu... 

Zmiany w organizacji pracy biblioteki
Wpisany przez: ER 2019.09.03 Drukuj
Drodzy Czytelnicy!
Informujemy, że z powodu inwentaryzacji oraz przygotowania darmowych podręczników z dotacji rządowej i programu „Lekki Tornister” biblioteka szkolna w I semestrze będzie pracowała w ograniczonym zakresie (tylko pilne wypożyczenia materiałów edukacyjnych, podręczników i lektur szkolnych). 
Przepraszamy za utrudnienia. 
Zapraszamy do systematycznego odwiedzania biblioteki w II semestrze roku szkolnego 2019/2020.
Podręczniki dla pierwszaków!
Wpisany przez: ER 2019.09.09 Drukuj
Dnia 3 września br. bibliotekę szkolną CKS odwiedzili uczniowie klas pierwszych Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 wraz z wychowawczyniami. Dzieci zwiedziły wypożyczalnię oraz poznały regulamin biblioteki. Ważnym elementem spotkania była przysięga złożona przez pierwszaki. Obiecały szanować książki i ćwiczyć czytanie, aby już w marcu wziąć udział w Pasowaniu na Czytelnika. Każde dziecko otrzymało uroczyście podręcznik. Zapraszamy do galerii! 
Wystawa "Odjazdowego Bibliotekarza" w CKS!
Wpisany przez: ER 2019.05.22 Drukuj
Z przyjemnością informujemy, że w holu szkoły obejrzeć można wyjątkową wystawę poświęconą ogólnopolskiej akcji "Odjazdowy Bibliotekarz" przygotowaną przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Dzięki uprzejmości p. Marty Kurzyńskiej wystawa zawitała do naszej szkoły, ponieważ w CKS dnia 25 maja 2019 roku wystartuje 8. szczecińska edycja "Odjazdowego Bibliotekarza". Dzięki zaangażowaniu nauczycieli-bibliotekarzy CKS Szczecin oraz SP nr 71 ten wyjątkowy rajd rowerowy do bibliotek i miejsc kultury zawitał w roku 2019 na Prawobrzeże. Zapraszamy do udziału w rajdzie i obejrzenia wystawy! 
Zapraszamy na przedstawienie "Przygody Kota Umbriagi"!
Wpisany przez: ER 2019.05.22 Drukuj
Z ogromną przyjemnością informujemy, że dnia 25 maja 2019 roku w auli szkolnej o godz. 11.00 zostanie zaprezentowane przedstawienie „Przygody Kota Umbriagi” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 71 w Szczecinie (reżyseria p. Beata Racis i p. Maria Janowska-Jakielaszek) oraz spotkanie z autorem Piotrem Owczarskim. Wizyta tak miłych gości została zorganizowana w ramach współpracy sieci bibliotek szkolnych w ramach 8. szczecińskiej edycji ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”. Zapraszamy!
Dzień Bibliotekarza!
Wpisany przez: ER 2019.05.22 Drukuj
Dnia 8 maja 2019 roku obchodziliśmy Dzień Bibliotekarza! Miłą niespodziankę nauczycielowi-bibliotekarzowi CKS sprawili uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, składając życzenia i odwiedzając licznie bibliotekę. Dzieci z przedszkolnej grupy "Złote Rybki" przygotowały nawet laurkę z pięknymi życzeniami! Dziękuję i zapraszam do biblioteki!
Hasło Tygodnia Bibliotek: #biblioteka!!
"Odjazdowy Bibliotekarz" 2019 zaprasza!
Wpisany przez: ER 2019.05.10 Drukuj
Biblioteka szkolna CKS zaprasza w sobotę, 25 maja 2019 roku na wyjątkową imprezę promującą czytelnictwo. Po raz pierwszy na prawobrzeżu Szczecina odbędzie się 8. szczecińska edycja ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz” w ramach Tygodnia Bibliotek 2019 pod hasłem: #biblioteka. Uczestnicy imprezy powinni wyposażyć się w rower, pomarańczowy element stroju oraz książkę na wymianę. Zbiórka wszystkich miłośników bibliotek i książek o godz. 10.00 przy ulicy Rydla 49. Na terenie kompleksu boisk przy CKS będzie można wziąć udział w festynie „Bezpieczne wakacje” z pokazami służb mundurowych i znakowaniem rowerów, oddać honorowo krew w ambulansie lub posilić się w kawiarence festynowej. O godz. 11.00 w auli szkolnej odbędzie się przedstawienie uczniów SP nr 71 „Przygody kota Umbriagi” oparte na książce Piotra Owczarskiego oraz rozmowa z autorem. O godz. 12.00 start do maratonu rowerowego, a po drodze: wizyta w Filii nr 48 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Rydla, odwiedziny w miejscu powstania przyszłej Mediateki MBP na osiedlu Majowym, giełda i prezentacja książek o Kijewie przy Jelenim Stawie, wizyta w Filii nr 6 MBP w Dąbiu oraz finał na Przystani Jachtowej HOM Szczecin Dąbie z ogniskiem i występami zespołu „IGA'cki Band”. Zapraszamy!
Przedszkolaki uczciły Międzynarodowy Dzień Książek dla Dzieci
Wpisany przez: ER 2019.04.02 Drukuj
Dnia 2 kwietnia 2019 roku Przedszkole „Szmaragdowe” odwiedziła autorka wierszy dla dzieci Hanna Niewiadomska. Spotkanie autorskie pod hasłem "Bajczytanki pani Hanki" związane było z obchodami Międzynarodowego Dnia Książek dla Dzieci. Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych wysłuchały wierszy i bajek autorki, pomogły w rymowaniu słów i dobieraniu tytułów utworów. Przedszkolaki z grupy „Rozgwiazdy” pięknie zaprezentowały jeden z wierszy Hanny Niewiadomskiej pt. „Zebra”. Poetka podziękowała dzieciom i wychowawczyniom za spotkanie, przekazując pamiątkowe zakładki i książki z autografem. Zapraszamy do galerii!
"Romcio Tomcio" w CKS
Wpisany przez: ER 2019.04.01 Drukuj
Dnia 28 marca br. w auli szkolnej odbyło się spotkanie autorskie z p. Romanem Kempińskim „Romciem Tomciem” - szczecińskim pisarzem książek dla dzieci. Aulę szkolną wypełnili uczniowie klas 1-5 szkoły podstawowej wraz z nauczycielami i wychowawcami. Gościem imprezy była także p. Maria Jakielaszek z biblioteki SP nr 71. Twórczość pisarza zaprezentowała Zosia Wojciechowska z klasy 4a. Po wstępnej prezentacji sam autor poprowadził niezwykle ciekawe spotkanie przepełnione rymami i piosenkami dla dzieci. Na koniec uczestnicy spotkania mogli zadawać pytania. Po spotkaniu każdy miał możliwość zakupienia książek z autografem autora. Biblioteka szkolna dziękuje p. Romanowi Kempińskiemu za wspaniałe spotkanie autorskie. Zapraszamy do galerii nr 1, galerii nr 2, galerii nr 3.
Pierwsza lektura
Wpisany przez: ER 2019.04.01 Drukuj
„Czytelnicy na Medal!” po uroczystości pasowania odwiedzili bibliotekę szkolną, aby wypożyczyć swoją pierwszą lekturę szkolną. Dzieci przypomniały sobie regulamin biblioteki i zasady wypożyczania książek. Następnie „Calineczka” trafiła do uczniów klasy 1b, a pierwszaki z 1a wypożyczyły „Skarb Arubaby”. Przyjemnej lektury! Zapraszamy do galerii! 
Czytelnicy na Medal!
Wpisany przez: ER 2019.04.01 Drukuj

Dnia 21 marca 2019 roku w auli szkolnej odbyła się uroczystość pasowania na „Czytelnika na Medal!”. Uczniowie klasy 1a i 1b sumiennie przygotowywali się do tego ważnego dnia. Wszystkie dzieci spisały się na medal, dlatego dyr. Maciej Parobczy pasował ich uroczyście tytułem „Czytelnik na Medal”. Pasowanie było okazją do zaprezentowania talentów artystycznych uczniów klasy 4a. Dzieci obejrzały przedstawienie pt. „Dobre wychowanie” oparte na bajkach Jana Brzechwy. Gratulujemy „Czytelnikom na Medal”. Zapraszamy do galerii nr 1, galerii nr 2, galerii nr 3, galerii nr 4, galerii nr 5.

Zapraszamy na spotkanie z autorem książek
Wpisany przez: ER 2019.03.27 Drukuj
Zapraszamy na spotkanie autorskie z panem Romanem Kempińskim „Romciem Tomciem” szczecińskim pisarzem książek dla dzieci, które odbędzie się 28 marca br. o godz. 10.45 w auli Centrum Kształcenia Sportowego. Po spotkaniu będzie możliwość zakupienia książek z autografem samego autora. Informacje o książkach i autorze znajdą Państwo pod adresem http://www.romciotomcio.pl/wydane.html.
Spotkanie z autorką książek dla dzieci!
Wpisany przez: ER 2019.03.14 Drukuj
Młodych czytelników, dzieci małe i nieco większe, Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza 14 marca 2019 (czwartek) o godz. 17.00 do filii bibliotecznej nr 4 (ul. Barnima 25) na niezwykłe spotkanie z Renatą Piątkowską, autorką poczytnych książek dla dzieci. Spotkanie oparte będzie na książkach: „Zbój”, „Mruk”, „Najwierniejsi przyjaciele”, „Oko w oko ze zwierzakiem”, „Gang słodziaków”. Celem spotkania jest wzbudzenie w dzieciach empatii dla zwierząt. Więcej informacji w Portalu Edukacyjnym.
Kiermasz książki przeczytanej!
Wpisany przez: ER 2019.03.14 Drukuj
W sobotę, 16 marca br. portal SzczecinCzyta.pl zaprasza wszystkich miłośników książek na kolejny kiermasz książki przeczytanej! W godz.10:00–13:00 w hol Teatru Lalek Pleciuga jak zwykle zapełni się książkami. Organizatorzy zapraszają czytelników w każdym wieku. Zapewniają, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Przyjdź, a znajdziesz książkę dla siebie! Więcej informacji w Portalu Edukacyjnym.
Pierwszaki w bibliotece publicznej!
Wpisany przez: ER 2019.03.14 Drukuj
Dnia 12 marca br. klasa 1a wybrała się do Filii nr 48 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Rydla. Dzieci poznały księgozbiór biblioteki oraz zasady wypożyczania książek. Miłym akcentem spotkania były prezenty w postaci zakładek do książek oraz książka do biblioteki szkolnej. Zapraszamy do galerii!
strona 1 / 11
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 :: 9 :: 10 :: 11 ::
dalej ...