wydarzenia
 HOME  |  O SZKOLE  |  biblioteka  |  wydarzenia  
Spotkanie z autorką książek dla dzieci!
Wpisany przez: ER 2019.03.14 Drukuj
Młodych czytelników, dzieci małe i nieco większe, Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza 14 marca 2019 (czwartek) o godz. 17.00 do filii bibliotecznej nr 4 (ul. Barnima 25) na niezwykłe spotkanie z Renatą Piątkowską, autorką poczytnych książek dla dzieci. Spotkanie oparte będzie na książkach: „Zbój”, „Mruk”, „Najwierniejsi przyjaciele”, „Oko w oko ze zwierzakiem”, „Gang słodziaków”. Celem spotkania jest wzbudzenie w dzieciach empatii dla zwierząt. Więcej informacji w Portalu Edukacyjnym.
Kiermasz książki przeczytanej!
Wpisany przez: ER 2019.03.14 Drukuj
W sobotę, 16 marca br. portal SzczecinCzyta.pl zaprasza wszystkich miłośników książek na kolejny kiermasz książki przeczytanej! W godz.10:00–13:00 w hol Teatru Lalek Pleciuga jak zwykle zapełni się książkami. Organizatorzy zapraszają czytelników w każdym wieku. Zapewniają, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Przyjdź, a znajdziesz książkę dla siebie! Więcej informacji w Portalu Edukacyjnym.
Pierwszaki w bibliotece publicznej!
Wpisany przez: ER 2019.03.14 Drukuj
Dnia 12 marca br. klasa 1a wybrała się do Filii nr 48 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Rydla. Dzieci poznały księgozbiór biblioteki oraz zasady wypożyczania książek. Miłym akcentem spotkania były prezenty w postaci zakładek do książek oraz książka do biblioteki szkolnej. Zapraszamy do galerii!
Czytanie łączy!
Wpisany przez: ER 2019.03.14 Drukuj
W ramach projektu biblioteki CKS „Czytanie łączy” pierwszaki i przedszkolaki z grupy „Koniki Morskie” spotkały się z Mają Szymańską z klasy 3t – niepełnosprawną uczennicą naszej szkoły. Spotkanie było okazją do rozmowy o codziennym życiu i potrzebach osób niepełnosprawnych ruchowo. Maja otwarcie i szczerze rozmawiała z dziećmi o swojej chorobie i funkcjonowaniu w szkole. Zajęcia zakończyły się głośnym czytaniem przygód Franklina, który musiał wybrać się do szpitala. Zapraszamy do galerii!!
Starsi koledzy młodszym...
Wpisany przez: ER 2019.03.14 Drukuj
Przez kilka tygodni marca uczniowie klasy 7s: Miłosz Mądrzak i Daniel Chudowolski angażowali się w życie szkoły, biorąc udział w akcji głośnego czytania młodszym uczniom SSP nr 2 i przedszkolakom. Siódmoklasiści odwiedzili klasę 1a i 1b oraz grupy przedszkolne: „Muszelki”, „Raczki”, „Złote Rybki” i „Kraby”. Chłopcy wybrali lektury dotyczące bezpieczeństwa, uczuć i emocji oraz dobrego wychowania. Dzieci z uwagą słuchały głośnego czytania i aktywnie włączały się w rozmowę. Zapraszamy do galerii!
Z okazji Dnia Kobiet
Wpisany przez: ER 2019.03.14 Drukuj
Z okazji Dnia Kobiet biblioteka szkolna CKS zaprosiła czytelników na wystawę „Kobieta w literaturze” poświęconą literaturze kobiecej oraz książkom dla kobiet i o kobietach….
Pierwszaki przygotowują się do "Pasowania na Czytelnika"
Wpisany przez: ER 2019.03.14 Drukuj
Pierwszaki intensywnie przygotowują się do uroczystości „Pasowania na Czytelnika”. Uczniowie klasy 1a i klasy 1b z wychowawczyniami: M. Piechowicz i A. Buth odwiedzili bibliotekę szkolną CKS – wypożyczalnię i czytelnię. Dzieci poznały różnorodne zbiory biblioteki, zasady wypożyczania książek oraz korzystania z czytelni. Ciekawym punktem spotkania było poznanie książki obrazkowej poprzez teatrzyk kamishibai. Pierwszaki wysłuchały bajki i rozmawiały o czytanych przez siebie książkach. Każde dziecko otrzymało prezent w postaci zakładki oraz przywitało się z Misiem Czytelnikiem. Zapraszamy do galerii!
Licealiści w Książnicy Pomorskiej
Wpisany przez: ER 2019.03.06 Drukuj
Dnia 6 marca br. uczniowie klasy 1W z wychowawczynią Ewą Gapską wybrali się na wycieczkę do Książnicy Pomorskiej w ramach edukacji czytelniczej koordynowanej przez bibliotekę szkolną CKS. Sportowcy po raz kolejny udowodnili, że umieją się świetnie zachować nie tylko na boisku, ale i w miejscach kultury. Licealiści brali udział w praktycznych zajęciach dotyczących zasad korzystania z zasobów bibliotecznych (cyfryzacja). Ponadto zdobyli informacje o ciekawych akcjach i poznali najważniejsze działy książnicy, w tym dział zbiorów specjalnych, gdzie mogli osobiście obejrzeć zbiory z XVIII wieku. Za wyjątkowe przyjęcie i ciekawą wycieczkę chłopcy podziękowali pani przewodnik brawami. W ten sposób godnie reprezentowali szkołę i zrobili dobre wrażenie. Tydzień wcześniej gośćmi Książnicy Pomorskiej byli licealiści z klasy 1X. Zapraszamy do galerii!
"Muszelki" w bibliotece!
Wpisany przez: ER 2019.02.26 Drukuj
Dnia 26 lutego 2019 roku bibliotekę oraz Misia Czytelnika odwiedziły "Muszelki"! Trzylatki wraz z wychowawczyniami: p. Ireną Foght i p. Magdaleną Marszycką poznały zbiory biblioteki, posłuchały bajki z teatrzyku kamishibai oraz poznały pracę nauczyciela bibliotekarza. Każdy z małych gości biblioteki otrzymał pamiątkową zakładkę do książki.  
Miłość w literaturze
Wpisany przez: ER 2019.02.13 Drukuj
Biblioteka szkolna zaprosiła czytelników na wystawę pt. „Miłość w literaturze”.  Każdy, dziecko lub dorosły, mógł znaleźć w czytelni propozycje książek na temat miłości… słowa poetów i bohaterów literackich, np.:
Żaden dzień się nie powtórzy,
nie ma dwóch podobnych nocy,
dwóch tych samych pocałunków,
dwóch jednakich spojrzeń w oczy. Wisława Szymborska – Nic dwa razy
Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika. Alan Alexander Milne – Kubuś Puchatek.
Teatrzyk kamishibai w bibliotece szkolnej
Wpisany przez: ER 2019.02.12 Drukuj
Dnia 22 stycznia 2019 roku uczniowie klasy 2a brali udział w warsztatach zorganizowanych przez bibliotekę szkolną. Najpierw poznali książkę obrazkową czyli historię zaprezentowaną w teatrzyku kamishibai, a później sami, w grupach, tworzyli i prezentowali własne opowieści. Drugoklasiści pięknie współpracowali, wykazując się dużą wyobraźnią i talentem plastycznym. Zapraszamy do galerii nr 1 i galerii nr 2.
Klasa 7s w Książnicy Pomorskiej
Wpisany przez: ER 2019.02.12 Drukuj
Dnia 15 stycznia 2019 roku uczniowie klasy 7s wraz z wych. Dorotą Kempską-Śnitko i p. E. Rudzką wybrali się do Książnicy Pomorskiej. W ramach edukacji czytelniczej poznali działy i księgozbiór biblioteki, brali udział w warsztatach na temat historii książki oraz poznali katalog biblioteczny on-line. Wizyta była niezwykle interesująca i pozwoliła uczniom CKS zapoznać sie ze zbiorami największej biblioteki publicznej w regionie. Zapraszamy do galerii!
Podziękowanie
Wpisany przez: ER 2019.01.02 Drukuj
Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła otrzymała specjalne podziękowania od Prezydenta RP Andrzeja Dudy za udział w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania „Przedwiośnia”. Zorganizowana przez bibliotekę szkolną CKS akcja głośnego czytania dzieła Stefana Żeromskiego odbyła się we wrześniu 2018 roku. Brali w niej udział wychowawcy, nauczyciele, uczniowie i rodzice naszej szkoły. Głośne czytanie zainaugurował dyrektor Maciej Parobczy, który fragment dzieła przeczytał na głos przez radiowęzeł szkolny. CKS znalazł się tym samym w gronie 3 tys. instytucji w Polsce i za granicą, które w roku obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości podjęły się prezentacji wybitnego dzieła literatury polskiej. Wraz z osobistymi podziękowaniami od Prezydenta RP otrzymaliśmy także okolicznościowy egzemplarz „Przedwiośnia” z dedykacją pary prezydenckiej.
Hej, kolęda!
Wpisany przez: ER 2019.01.02 Drukuj
Dnia 21 grudnia 2018 roku bibliotekę szkolną odwiedzili kolędnicy z klasy 5a pod opieką p. Doroty Kempskiej-Śnitko. Dziękujemy za piękne życzenia i kolędę!  
"Kraby" w bibliotece!
Wpisany przez: ER 2018.12.19 Drukuj
Dnia 19 grudnia br. bibliotekę szkolną odwiedziła grupa 4-latków "Kraby" z Przedszkola Szmaragdowego z wychowawczynią p. Joanną Zarębską. Dzieci obejrzały wypożyczalnię i czytelnię. W bibliotece czekały na nie ciekawe książeczki dla dzieci oraz bajka opowiedziana poprzez teatrzyk kamishibai. Dzieci stawiały biblioteczne stempelki oraz obejrzały zakładki do książek. Każdy przedszkolak otrzymał w prezencie zakładkę podarowaną bibliotece  przez starszych uczniów. "Krabom" towarzyszył oczywiście Miś Czytelnik. Zapraszamy do galerii!
Książka pod choinkę!
Wpisany przez: ER 2018.12.18 Drukuj
Weź udział w akcji „Książka pod choinkę”! Zabierz do domu książkę z półki przed biblioteką szkolną, przynieś w zamian inną i odłóż ją na półkę dla nowych czytelników! Wymieńmy się książkami! Ta akcja bookcrossingowa pozwoli Wam uwolnić swoje książki, dać im nowe życie oraz sprawić sobie i innym prezent pod choinkę! Dziękujemy wszystkim darczyńcom za przekazane książki i zapraszamy do udziału w akcji!
strona 1 / 10
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 :: 9 :: 10 ::
dalej ...