wydarzenia
 HOME  |  O SZKOLE  |  biblioteka  |  wydarzenia  
Piękna nasza Polska cała!
Wpisany przez: ER 2018.11.14 Drukuj

W naszej szkole rozpoczęliśmy obchody Święta Niepodległości. Jedną z licznych imprez upamiętniających setną rocznicę odzyskania niepodległości jest wystawa książek i publikacji dotyczących polskiej historii, architektury, przyrody i miejsc, które warto odwiedzić „Piękna nasza Polska cała” w czytelni szkolnej. Obejrzeć ją można do końca listopada. Zapraszamy!

Konkurs na zakładkę rozstrzygnięty!
Wpisany przez: ER 2018.11.08 Drukuj

Dnia 24 października br. biblioteka szkolna obchodziła Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych czyli Imieniny Biblioteki! Z tej okazji uczniowie CKS przygotowali prezenty czyli zakładki do książek. Wszystkie prace trafiły na wystawę, a najpiękniejsze zostały wyróżnione przez jury złożone z gości biblioteki – nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów. Lista zwycięzców: Kategoria: szkoła podstawowa - I miejsce – Lila Żmurkow z klasy 2b, II miejsce – Kornelia Kowalczyk z klasy 4b, III miejsce – Olek Pawlak z klasy 2a, Komisja wyróżniła też prace: Bartka Piskunowicza, Zosi Wojciechowskiej, Hani Małeckiej, Michała Wolniaka i Oliwiera Grządkowskiego. Kategoria: gimnazjum - I miejsce – Jakub Gawron z klasy 3t, II miejsce – Oliwia Gibała z klasy 3p, III miejsce – Camilla Janiak 3t, Komisja wyróżniła też prace: Natalii Nawrockiej, Marcela Sitko i Niny Witkowskiej. Gratulujemy

Rzepka z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek
Wpisany przez: ER 2018.11.06 Drukuj

Dnia 5 listopada br. z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek wychowawczynie przedszkola zaskoczyły swoich milusińskich niezwykle udaną prezentacją bajki "Rzepka". Panie przebrane w stroje bohaterów opowieści o rzepce wzbudziły zachwyt dzieci oraz dyrekcji szkoły. Swój aktorski debiut miał też dyrektor Maciej Parobczy. Gratulujemy wspaniałej inscenizacji i kreatywności w doborze strojów! Zapraszamy do galerii nr 1 oraz do galerii nr 2!

Wycieczki do Książnicy Pomorskiej
Wpisany przez: ER 2018.11.06 Drukuj

W październiku, listopadzie i grudniu br. uczniowie klas 4,5 i 7 Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 wezmą udział w niezwykle ciekawych warsztatach i lekcjach bibliotecznych poświęconych historii książki. Pani Agnieszka Kossak z Książnicy Pomorskiej przygotowała naszym uczniom nie tylko interesującą prezentację, ale także zajęcia plastyczne. Niezwykłą okazją jest także możliwość zetknięcia się ze zbiorami o charakterze muzealnym (np. średniowieczne kodeksy, papirusy i pergaminy) oraz nietypowymi książkami, np. w alfabecie Breila. W czasie wycieczki do Książnicy Pomorskiej uczniowie SSP nr 2 mają okazję odwiedzenia największej biblioteki w regionie oraz jej ciekawej oferty. Wycieczki przygotowała biblioteka szkolna CKS w ramach edukacji czytelniczej. Zapraszamy do galerii!    

Upoluj swoją książkę!
Wpisany przez: ER 2018.11.05 Drukuj

Biblioteka szkolna CKS zaprasza do udziału w akcji „Upoluj swoją książkę!”. Wystarczy na terenie szkoły odnaleźć plakaty z kodem dostępu do 12 bestsellerów literatury (e-booków i audiobooków), zeskanować go i cieszyć się lekturą nowości wydawniczych – za darmo! Akcja trwa od 2 do 30 listopada 2018 roku. Plakaty znaleźć można w holu szkoły lub w bibliotece. Zapraszamy do galerii!

Biblioteka zaprasza na szczeciński Festiwal Czytania!
Wpisany przez: ER 2018.10.17 Drukuj

W dniach 19-21 października br. biblioteka zaprasza do „Odkrywania Wyobraźni” podczas 6. szczecińskiego Festiwalu Czytania. Na program festiwalu złożą się: aktorskie interpretacje utworów literackich, spotkania autorskie, spektakle teatralne, czytania i warsztaty dla dzieci w Książnicy Pomorskiej i szczecińskich teatrach.
Wśród artystów, którzy przeczytają fragmenty utworów literatury polskiej i światowej będą m.in.: Anna Seniuk, Izabela Dąbrowska, Krystyna Czubówna, Anna Cieślak, Jerzy Trela, Cezary Kosiński, Krzysztof Kamiński, Przemysław Wyszyński oraz znani aktorzy szczecińscy.

Program poniżej.

Do pobrania:
Urodziny Książkowego Misia
Wpisany przez: ER 2018.10.17 Drukuj

Dnia 16 października 2018 roku w holu przy bibliotece szkolnej odbyły się Urodziny Książkowego Misia! Uczniowie SSP nr 2, gimnazjaliści, licealiści oraz przedszkolaki z grup „Koniki morskie” i „Złote rybki” uczcili święto najpopularniejszego misia na świecie – Kubusia Puchatka, bohatera książki A.A.Milne. Przygody misia po raz pierwszy opublikowano 14 października 1926 roku. Kubuś Puchatek obchodził więc w tym roku 92. urodziny! Uczniowie CKS wysłuchali fragmentów opowiadania, które przeczytał licealista Kuba Ruszczycki z klasy 3X, imiennik Kubusia Puchatka. Wszyscy uczestnicy imprezy czytelniczej – od najmłodszych po najstarszych uczniów CKS - wzięli też udział w zabawie kolorową chustą Klanza.

Gościem honorowym imprezy był Miś Czytelnik. Zapraszamy do galerii nr 1, galerii nr 2 oraz galerii nr 3

W bibliotece o słownikach i nie tylko...
Wpisany przez: ER 2018.10.17 Drukuj
Z okazji miesiąca bibliotek szkolnych w październiku biblioteka CKS zaprosiła uczniów na cykl spotkań, lekcji bibliotecznych i imprez czytelniczych. Tematem lekcji przeprowadzonych dla uczniów klas 4-8 sp, klas 3 gimnazjum i klas 1 liceum były sposoby pozyskiwania informacji. Uczniowie uczyli się pracy ze słownikami i encyklopediami oraz obejrzeli wystawę publikacji informacyjnych. Zapraszamy do galerii nr 4do galerii nr 1 , galerii nr 2 i galerii nr 3
Czytaj! Odwiedź bibliotekę!
Wpisany przez: ER 2018.10.03 Drukuj

Biblioteka szkolna CKS zaprasza czytelników do korzystania z bogatych zasobów bibliotek miejskich, w tym: Książnicy Pomorskiej oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej. Znajdziecie tam zapowiedzi nowości wydawniczych, informacje na temat wystaw i wydarzeń czytelniczych oraz katalogi on-line ułatwiające korzystanie z księgozbioru bibliotecznego. Poniżej znajdziecie tematy ciekawych lekcji bibliotecznych, które organizuje Książnica Pomorska. Zapraszamy!

Do pobrania:
Weź udział w konkursie na zakładkę do książki!

Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na zakładkę do książki! Prace można wykonać w dowolnej technice, ale warunkiem jest twórcze i pomysłowe wykorzystanie loga CKS. Zakładki należy dostarczyć do biblioteki do 22 października 2018 roku. Będą prezentem dla biblioteki z okazji Dnia Bibliotek Szkolnych, który obchodzimy 24 października br. Wszystkie zakładki trafią na wystawę, a najlepsze zostaną nagrodzone w kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum. Weź udział w konkursie! Zrób bibliotece prezent na imieniny!

Pierwszaki w bibliotece!
Wpisany przez: ER 2018.09.06 Drukuj

Dnia 3 września 2018 roku uczniowie klas pierwszych Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 odwiedzili bibliotekę szkolną. Dzieci wzięły udział w konkursie wiedzy na temat biblioteki – poznawały nowe słowa, odgadywały tytuły i bohaterów bajek oraz wskazywały ważne miejsca w bibliotece szkolnej. Ważnym elementem spotkania była rozmowa na temat dbałości o książki, ponieważ tego dnia uczniowie klasy 1a oraz klasy 1b otrzymali z rąk wicedyrektor szkoły, p. Ireny Mizgalskiej oraz nauczyciela bibliotekarza, p. Elżbiety Rudzkiej, nowe, bezpłatne podręczniki. Wizycie najmłodszych uczniów CKS przyglądał się Miś Czytelnik. Zapraszamy do galerii nr 1 oraz do galerii nr 2.

Narodowe Czytanie w CKS Szczecin
Wpisany przez: ER 2018.09.06 Drukuj

Narodowe Czytanie Przedwiośnia Stefana Żeromskiego w Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie zainicjowane zostanie w piątek, 7 września br. o godz. 11.30. Głośne czytanie fragmentów powieści rozpocznie dyrektor szkoły przez radiowęzeł szkolny. Kontynuacja głośnego czytania nastąpi w poszczególnych klasach - w wykonaniu uczniów i nauczycieli. Zachęcamy uczniów i rodziców do udziału w sobotę w imprezach związanych z akcją na terenie Szczecina oraz do zorganizowania z własnej inicjatywy głośnego czytania powieści. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Dnia 8 września 2018 roku Przedwiośnie wraz z parą prezydencką czytać będzie cała Polska. W Szczecinie Narodowe Czytanie odbędzie się 8 września, m.in. o godz. 14.00 w zabytkowym tramwaju.

Biblioteka wita w nowym roku szkolnym!
Wpisany przez: ER 2018.09.06 Drukuj
Zapraszamy do korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej CKS w nowym roku szkolnym 2018-2019...
„Bo w książkach można znaleźć wszystko. Radość, mądrość i odpowiedzi na wiele pytań…”. 
(fragment z książki K. Jerzykowskiej i W. Karwackiego: ”13. skrytka")
W godzinach pracy biblioteka oferuje zbiory wszystkim czytelnikom CKS (uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom). Dodatkowe dyżury odbywają się w czasie popołudniowych zebrań z rodzicami. Zapraszamy do korzystania z bogatego zasobu lektur szkolnych, beletrystyki, słowników i encyklopedii oraz książek z wielu różnych dziedzin życia. W bibliotece CKS znajdziecie także bogaty zbiór filmów i „książek czytanych”, a nawet kasety i płyty analogowe. Zapraszamy!
Zabierz książkę na wakcje!
Wpisany przez: ER 2018.06.20 Drukuj
Darmowe podręczniki potrzebne na egzaminy poprawkowe oraz książki na wakacje (nie dotyczy absolwentów) można wypożyczyć w dniach 21-22 czerwca br., a oddać w ostatnim tygodniu sierpnia.
DYŻUR BIBLIOTEKI W WAKACJE (dla uczniów CKS)
25-29 czerwca 2018 roku w g. 10-12
27-31 sierpnia 2018 roku w g. 10-12
Ostateczny termin zwrotu darmowych podręczników wypożyczonych na czas egzaminów poprawkowych lub wakacje mija dnia 3 września 2018 roku. Regulamin i informacje u wychowawców klas lub w bibliotece szkolnej.
Biblioteka czeka na zwrot książek!
Wpisany przez: ER 2018.05.16 Drukuj
Informujemy, że książki wypożyczone z biblioteki należy zwrócić do 13 czerwca 2018 roku.
Istnieje możliwość wypożyczenia książek na wakacje – tylko w ostatnim tygodniu nauki w szkole. Przypominamy, że rozliczenie się z biblioteką jest podstawowym warunkiem opuszczenia szkoły przez absolwentów danego poziomu edukacyjnego.
Trenerzy czytają najmłodszym
Wpisany przez: ER 2018.05.07 Drukuj
Dla uczniów SSP nr 2 zajęcia czytelnicze poprowadzili trenerzy: Józef Gawron i Robert Sekuła. Dodatkowo czas umilili uczniowie klasy 2a, wystawiając przedstawienie pt: ”Chrońmy przyrodę”. Trener Robert przeczytał książkę pt: „Franklin jedzie na obóz”, zaś trener Józef przeczytał rozdział dotyczący piłki nożnej z cyklu książek pt: „Mikołajek”. Uczniowie słuchali z dużym zaciekawieniem obu książek. Bardzo dziękujemy trenerom, którzy nie tylko dbają o kondycję fizyczną i rozwój motoryczny najmłodszych, ale również wspierają rozwój dydaktyczny uczniów. Zapraszamy do galerii.
strona 1 / 9
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 :: 9 ::
dalej ...