wydarzenia
 HOME  |  O SZKOLE  |  biblioteka  |  wydarzenia  
Laureaci konkursu na zakładkę
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.01.17 Drukuj
Dnia 11 stycznia br. w auli szkolnej uroczyście zakończyliśmy pierwszy semestr. Podsumowanie pracy w pierwszym semestrze roku szkolnego 2017/2018 było okazją do nagrodzenia laureatów szkolnego konkursu na zakładkę do książki. Piękne nagrody, puchary i dyplomy otrzymali:
Kategoria: szkoła podstawowa
I miejsce – Aleksander Pawlak z klasy 1a
II miejsce – Bartosz Łazarczyk z klasy 2a, Kuba Tkacz z klasy 1b, Rafał Kuc z klasy 1a
III miejsce – Kornelia Kowalczyk z klasy 3a, Ziemowit Hupało z klasy 1a
Kategoria: gimnazjum
I miejsce – Alicja Kulesza z klasy 3t
II miejsce – Oliwia Głowińska 7p
III miejsce – Patryk Jania z klasy 2s
Gratulujemy!
Klasy siódme w Książnicy Pomorskiej
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.01.17 Drukuj
Dnia 9 stycznia br. kolejni uczniowie CKS wzięli udział w wyciecze do Książnicy Pomorskiej przygotowanej przez bibliotekę szkolną. Klasy 7p i 7s, pod opieką: p. I. Jedlikowskiej, K. Maksymiuk i J. Gawrona, zapoznały się ze zbiorami największej w województwie zachodniopomorskim biblioteki publicznej. Wycieczka była okazją do poznania tajemnic i najciekawszych zbiorów książnicy oraz zdobycia umiejętności korzystania z katalogów bibliotecznych.
Czytanie łączy!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.01.10 Drukuj

Dnia 9 stycznia 2018 roku odbył się w naszej szkole cykl spotkań czytelniczych pod hasłem "Czytanie łączy!" przygotowanych przez bibliotekę szkolną CKS. Bohaterką dnia była Maja Szymańska z klasy 3t, której w czasie spotkań z uczniami klas pierwszych oraz grupą 0 towarzyszył "Miś Czytelnik". Spotkania były okazją do rozmowy o tolerancji, altruizmie i integracji z osobami niepełnosprawnymi. Maja odpowiadała na pytania dzieci dotyczące codziennego życia osób poruszających się na wózku. Spotkanie zakończyła głośna lektura przygotowanych przez Maję fragmentów książki o misiu Paddingtonie oraz konkurs czytelniczy z nagrodami. Zapraszamy do galerii gr. 0galerii klasy 1a oraz galerii klasy 1b.

"Delfinki" w bibliotece szkolnej
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.01.04 Drukuj

Dnia 4 stycznia 2018 roku bibliotekę szkolną odwiedziła grupa O "Delfinki" z wychowawczynią p. Anną Buth. Dzieci zapoznały się z pracą wypożyczalni i czytelni oraz zbiorami biblioteki. Najwięcej emocji wzbudziła prezentacja największej, najmniejszej i najstarszej książki w zasobach biblioteki oraz płyt winylowych, kaset VHS, kaset magnetofonowych i kronik szkolnych - ciekawych i nieco zaskakujących zbiorów biblioteki szkolnej. Zapraszamy do galerii!

Książka pod każdą choinką!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.12.20 Drukuj

W grudniu biblioteka szkolna CKS organizuje tradycyjnie akcję "Książka pod każdą choinką". Do rąk czytelników trafiają za darmo książki i publikacje przekazane bibliotece przez darczyńców w ramach akcji "Podziel się książką". Jest to okazja to przygotowania ciekawego prezentu dla najbliższych, bez wielkich nakładów finansowych.

Jednocześnie biblioteka dziękuje wszystkim, którzy pomagają rozszerzyć księgozbiór biblioteki, szczególnie w zakresie publikacji dla dzieci.

Darczyńcom i wszystkim czytelnikom życzymy Wesołych Świąt!

Wycieczka do Książnicy Pomorskiej
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.12.19 Drukuj

W dniach 29 listopada i 13 grudnia br. licealiści z klas pierwszych pod opieką wychowawców: p. A. Kossek i p. P. Wawera wybrali się na wycieczkę do Książnicy Pomorskiej. Odwiedziny największej biblioteki w województwie zachodniopomorskim służyło edukacji czytelniczej. Uczniowie zapoznali się z unikalnymi w skali kraju zbiorami bibliotecznymi, poszczególnymi działami tematycznymi oraz sposobem korzystania z księgozbioru biblioteki. Wycieczkę przygotowała biblioteka szkolna CKS. Zapraszamy do galerii!

Mikołajki z Mikołajkiem w bibliotece
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.12.06 Drukuj
Dnia 6 grudnia br. biblioteka szkolna gościła uczniów Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2, w tym: klasę 1a z wych. Anną Zaprudnik oraz klasę 1b z wych. Agnieszką Mazepą z okazji „Mikołajek z Mikołajkiem”. Spotkanie w czytelni miało charakter pierwszych odwiedzin w bibliotece dla dzieci, które przygotowują się do „Pasowania na Czytelnika”. Pierwszaki zapoznały się z ciekawymi zbiorami biblioteki oraz zasadami korzystania z czytelni. Zajęcia urozmaiciła prezentacja książek o Mikołajku - zabawnym chłopcu, który bardzo starał się być grzeczny. W bibliotece zaplanowano głośne czytanie, prezentację kolejnych części przygód Mikołajka oraz wypełnianie kart pracy związanych z lekturą. Dzieci uważnie słuchały fragmentów książek oraz wykonywały zadania przygotowane przez p. E. Rudzką. Zapraszamy do galerii!
Przyjdź, odpocznij, poczytaj!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.12.06 Drukuj
Biblioteka szkolna to miejsce, w którym można skorzystać z bogatego księgozbioru, ale też odpocząć i zrelaksować się. Z przyjemnością informujemy, że przybyło nam kącików relaksu. Dzięki środkom pozyskanym ze sprzedaży makulatury do biblioteki trafiła nowa pufa relaksacyjna. Zapraszamy!
Wystawa o HIV/AIDS
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.12.06 Drukuj
Są tematy i ważne problemy, o których trzeba pamiętać i umieć sobie z nimi poradzić. Jeden z nich przybliżyła wystawa w czytelni dotycząca profilaktyki HIV/AIDS. Uczniowie CKS mogli zapoznać się z filmami i publikacjami na ten temat, ale też przeczytać autentyczne historie ludzi dotkniętych chorobą.
Co się znajduje w bibliotece?
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.12.06 Drukuj
Klasa 4a wraz z polonistką, p. Dorotą Kempską-Śnitko odwiedziła bibliotekę, aby zapoznać się z księgozbiorem i ciekawostkami ukrytymi na półkach. Uczniowie Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 z zainteresowaniem obejrzeli ciekawe zasoby biblioteki, przy okazji poznając nowe słowa związane z pracą wypożyczalni i czytelni. Zapraszamy do galerii!
Mądra szkoła czyta dzieciom
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.12.06 Drukuj
Dnia 29 listopada 2017 roku w auli szkolnej odbyło się głośne czytanie utworu "Upiorne andrzejki". W ten sposób p. Beata Kuźma-Falęcikowska przybliżyła uczniom klas 1-3 sp obyczaje związane z wróżbami i przesądami andrzejkowymi. Głośnemu czytaniu tekstu towarzyszyła prezentacja multimedialna z ilustracjami z książki. Głośne czytanie uczniom to jeden z elementów akcji "Mądra szkoła czyta dzieciom" w ramach działań fundacji "Cała Polska Czyta Dzieciom". Zapraszamy do galerii! 
Licealiści czytali Wyspiańskiego
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.12.06 Drukuj

W Książnicy Pomorskiej w Szczecinie odbyła się druga edycja akcji „Młodzieży czytanie”. We wspólnym czytaniu utworów Stanisława Wyspiańskiego wzięli udział uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych z województwa zachodniopomorskiego oraz zaproszeni goście. CKS reprezentowali licealiści pod kierunkiem p. Doroty Kempskiej-Śnitko oraz p. Elżbiety Rudzkiej: Niełacna Julia, Frozan Daud, Dobko Dawid, Hnatkowski Jakub, Niedźwiecka Laura i Agata Panfil. Uczniowie zaprezentowali fragmenty dramatu „Achilles”. Twórcze czytanie trudnego antycznego tekstu uzupełnili ruchem scenicznym i grą aktorską. Gratulujemy i zapraszamy do galerii!

Andrzejki w bibliotece
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.12.06 Drukuj
Wróżby, andrzejkowe obyczaje i przepowiadanie przyszłości - takie rzeczy także w bibliotece szkolnej. Dnia 30 listopada br. każdy czytelnik mógł zapoznać się z dawnymi obyczajami i wróżbami, a nawet wypróbować je na własnej skórze.
Tajemnice biblioteki
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.12.06 Drukuj
We wrześniu i w październiku biblioteka szkolna gościła uczniów klas pierwszych gimnazjum i liceum oraz klas siódmych szkoły podstawowej. Specjalne spotkania miały zapoznać nowych uczniów CKS z zasobami biblioteki szkolnej oraz zasadami korzystania z księgozbioru. Lekcje biblioteczne wzbogacone były prezentacją interesujących zbiorów biblioteki, np.: płyt winylowych, kronik szkolnych, filmów kinowych, kaset magnetofonowych oraz sprzętu w postaci adaptera, magnetofonu kasetowego czy magnetowidu VHS. Podsumowaniem każdego spotkania były konkursy z nagrodami oraz wypełnienie ankiety czytelniczej. Zapraszamy do galerii!
Wyniki konkursu na zkładkę do książki
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.11.13 Drukuj

W październiku biblioteka szkolna obchodziła Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych czyli Imieniny Biblioteki! Z tej okazji uczniowie gimnazjum pod kierunkiem p. Anny Buth oraz uczniowie Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 przygotowali prezenty – zakładki do książek. Wszystkie prace trafiły na wystawę, a najpiękniejsze zostały wyróżnione przez jury złożone z gości biblioteki, które brało pod uwagę oryginalność pomysłu, technikę i estetykę wykonania, funkcjonalność oraz twórcze wykorzystanie loga CKS. Dziękujemy za prezenty, gratulujemy wszystkim nagrodzonym (lista poniżej) i informujemy, że wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się w czasie apelu z okazji podsumowania pierwszego semestru. Zakładki można podziwiać w holu przy bibliotece szkolnej. Gratulujemy i zapraszamy do galerii!

Mądra szkoła czyta dzieciom!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.11.09 Drukuj

Dnia 30 października br. uczniowie klas 1, 2, 3 i 4 SSP nr 2 uczestniczyli w zajęciach czytelniczych mających na celu pobudzenie aktywności czytelniczej. Pani Beata Kuźma-Falęcikowska czytała uczniom książkę autorstwa A. Stelmaszyk pt. "Monia ratuje Faraona". Uczniowie słuchali z wielkim zainteresowaniem. Dodatkowo wszyscy mogli oglądać przygotowaną prezentację. Kolejne zajęcia czytelnicze już wkrótce. Zapraszamy do galerii.

strona 1 / 7
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 ::
dalej ...