Drukuj
"Ada pomaga" - nasze przedsięwzięcie w półfinale
Wpisany przez::: Jolanta Opoń 2010.06.02

W Ogólnopolskim Konkursie na Najlepsze Przedsięwzięcie Uczniowskie działania Ady Trzeciak związane z nauką udzielania pierwszej pomocy zostały zakwalifikowane do półfinału.

Celem konkursu jest wyłonienie najaktywniejszych szkół gimnazjalnych, które łączą zdobywanie wiedzy przez uczniów z podejmowanym przez nich działaniem (społecznym, edukacyjnym, biznesowym itp.) pozwalającym im na kształtowanie i rozwijanie umiejętności, niezbędnych do funkcjonowania w dorosłym życiu. A następnie najlepszych przedsięwzięć zrealizowanych w tych szkołach. Do udziału w finale zostanie zaproszonych 16 reprezentacji najaktywniejszych szkół. Ogólnopolski finał konkursu odbędzie się w Warszawie w dniach 13-15 czerwca 2010 r. Na zwycięzców, uczestników, ich opiekunów oraz szkoły czekają atrakcyjne nagrody.

Ada Trzeciak, uczennica klasy 1d, wpadła na pomysł realizacji działań prozdrowotnych na terenie szkoły. Przeprowadziła wśród uczniów gimnazjum ankietę. Okazało się, że znaczna część ankietowanej grupy nie zna zasad i sposobów udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym. Uczennica zaplanowała i zorganizowała, przy wsparciu swojej nauczycielki biologii pani Agaty Grochalskiej, zajęcia dotyczące udzielania pierwszej pomocy dla uczniów klas pierwszych i drugich gimnazjum. Lekcje prowadzili zaproszeni przez Adę wykwalifikowani instruktorzy, którym pomagali uczniowie naszego gimnazjum z klasy trzeciej o profilu pływanie i ratownictwo.