język angielski
 HOME  |  DLA UCZNIÓW  |  język angielski  
Pomoc w nauce słówek
Wpisany przez: Administrator 2018.09.09 Drukuj

Do nauki słówek polecam przede wszystkim systemy oparte na fiszkach, jak Memrise.com oraz Quizlet.com. Oprócz strony internetowej mają one również specjalne aplikacje na telefon. Słówka w tych systemach można dodawać samemu, ale skorzystać można również z gotowych kursów przygotowanych przez innych użytkowników (np. Gateway Plus 2 i Matura 2015 na Memrise oraz Gateway Plus 2 na Quizlecie). Quizlet ma także oficjalne fiszki przygotowane przez wydawnictwo Macmillan do podręczników Repetytorium Ósmoklasisty i Repetytorium do szkół ponadgimnazjalnych.

Uwaga: słówka trzeba powtarzać systematycznie :) Pięć minut rano i wieczorem każdego dnia da Wam więcej, niż dwie godziny raz w tygodniu!

Nagrania do podręczników
Wpisany przez: Administrator 2018.09.09 Drukuj
Bezpłatne nagrania do podręczników Brainy, New Voices, Repetytorium Ósmoklasisty i Repetytorium dla uczniów liceów i techników / Poziom podstawowy i rozszerzony wydawnictwa Macmillan można pobrać ze strony Strefa Ucznia. Nagrania do Repetytorium Gimnazjalisty oraz Repetytorium Matura 2015 znajdują się na płytach dołączonych do podręczników.
British Council zaprasza na stronę LearnEnglish!
Wpisany przez: Administrator 2017.11.13 Drukuj

Chcesz poszerzyć zasób słownictwa? Rozwinąć umiejętności językowe? Skorzystaj z materiałów przygotowanych przez British Council na stronach: LearnEnglish Kids oraz LearnEnglish Teens.

Udanej zabawy!

Interaktywna powtórka form czasowników nieregularnych
Wpisany przez: Administrator 2014.01.17 Drukuj

Wydawnictwo Oxford University Press zaprasza do powtórki form angielskich czasowników nieregularnych: Oxford Practice Grammar.