archiwum 2014/2015
 HOME  |  O SZKOLE  |  archiwum  |  archiwum 2014/2015  
To już koniec roku!
Wpisany przez: ER 2015.07.04 Drukuj

Dnia 26 czerwca 2015 roku w auli szkoły odbyło się uroczyste zakończenie roku dla klas pierwszych i drugich gimnazjum oraz liceum. Imprezy prowadzili: Marta Waszak, Wojciech Jońca, Julia Nowomiejska oraz Przemysław Nowicki. Uczniów pożegnała dyr. Jolanta Opoń oraz p. Irena Mizgalska w imieniu dyrektora CKS. W czasie uroczystości medalem „Uczeń na medal” oraz dyplomami wyróżniono uczniów z wysoką średnią: Filipa Wnuka, Agnieszkę Miltyk, Weronikę Bełej i Martę Waszak w gimnazjum oraz Julię Nowomiejską i Małgorzatę Pietrasz w liceum. Zapraszamy do galerii!

Pożegnaliśmy absolwentów gimnazjum!
Wpisany przez: ER 2015.07.04 Drukuj

Dnia 26 czerwca 2015 roku w auli szkoły odbyła się wzruszająca uroczystość pożegnania absolwentów Gimnazjum z Oddziałami Sportowymi. W obecności rodziców, nauczycieli i dyrekcji szkoły pożegnaliśmy uczniów klasy 3gt z wych. E. Konwicką, klasy 3rc z wych. W. Szymaniakiem, klasy 3gw z wych. M. Reszkiewicz (trener J. Gawron) oraz klasy 3rd z wych. B. Zawadzką (trener Z. Jelski).

Zapraszamy do galerii!

SU dziękuje za pluszaki!
Wpisany przez: ER 2015.07.04 Drukuj

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem, p. Izabelą Tomaszewską bardzo serdecznie dziękuje wszystkim darczyńcom i osobom, które włączyły się w akcję „Zbiórki pluszaków dla małych dzieciaków" w ostatnim tygodniu roku szkolnego.

Festyn „WF z klasą”
Wpisany przez: ER 2015.06.24 Drukuj

W dniach 22-23 czerwca 2015 roku w naszej szkole odbył się festyn sportowo-rekreacyjny pod hasłem „WF z klasą”. Gimnazjaliści i licealiści wraz z wychowawcami wzięli udział w rozgrywkach sportowych w hali oraz zagrali w gry planszowe. Na terenie szkoły odbył się ponadto bieg zadaniowy, w czasie którego uczniowie szukali liter z hasła „Szkoła na medal” i wykonywali wskazane zadania. Klasyfikację generalną wygrała klasa 3rd z wych. Barbarą Zawadzką. Drugie miejsce zajęła klasa 2t z wych. Izabelą Tomaszewską, a trzecie - klasa 2p z wych. Moniką Jarnuczak. Gratulujemy i zapraszamy do galerii!

Mistrzowie Polski 2015!
Wpisany przez: ER 2015.06.24 Drukuj

W dniach 20-21 czerwca 2015 roku we Wrocławiu odbyły się XLIX Letnie Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym. Zespół pływaków – ratowników CKS po raz pierwszy w historii stanął na najwyższym stopniu podium, zdobywając tytuł drużynowych mistrzów Polski 2015. W zawodach rozegranych na basenie olimpijskim we Wrocławiu wzięło udział 14 klubów, w tym około 150 zawodników z całej Polski. W ciągu dwóch dni zmagań podopieczni trenera Sławomira Juszkiewicza stanęli na podium 21 razy. Gratulujemy i zapraszamy do galerii!! Media o nas!

Fakultety na kajakach!
Wpisany przez: ER 2015.06.24 Drukuj

Dnia 19 czerwca 2015 roku odbyła się wycieczka kajakowa po jeziorze Dąbie zorganizowana przez p. Izabelę Tomaszewską w ramach zajęć fakultatywnych z wychowania fizycznego. Uczniowie klas turystycznych gimnazjum mieli możliwość nauczenia się prawidłowej techniki wiosłowania oraz zasad bezpiecznego przebywania i wypoczynku nad wodą. Po przepłynięciu w trudnych warunkach pogodowych wyznaczonej trasy uczniowie mogli posilić się i ogrzać przy ognisku na terenie Centrum Żeglarskiego. Zapraszamy do galerii!

Licealistki CKS najlepsze w Polsce!
Wpisany przez: ER 2015.06.24 Drukuj

W dniach 14-17 czerwca br. w Nowym Sączu odbył się finał Ogólnopolskiej Licealiady w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Reprezentacja Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Sportowymi w CKS zdobyła pierwsze miejsce w Polsce! To najwyższe wyróżnienie sportowe w rozgrywkach szkolnych! Podopieczne trenerki Moniki Jarnuczak w drodze na szczyt nie przegrały żadnego meczu. W finale kolejno pokonały zespoły z Kępna 22:14, Dąbrowy Białostockiej 13:10, Gniezna 14:7  i Lublina 20:7. Najlepszą zawodniczką turnieju została bramkarka Aleksandra Orowicz. Gratulujemy i zapraszamy do galerii!! Media o nas!

Wycieczka rowerowa klasy 1s
Wpisany przez: ER 2015.06.24 Drukuj

Dnia 12 czerwca 2014 roku klasa 1s wraz z wychowawczynią p. Kamilą Maksymiuk i trenerem Józefem Gawronem wybrała się na rajd rowerowy do ogrodu botanicznego w Glinnej. Gimnazjaliści dzielnie pokonali trasę ok. 30 km. Na pochwałę zasługuje fakt, że cała grupa była wyposażona w kaski rowerowe i kamizelki odblaskowe! W czasie przystanku przy ognisku odbył się konkurs wiedzy o sporcie z nagrodami. Zapraszamy do galerii!

Zagrali z reprezentacją Polski!
Wpisany przez: ER 2015.06.24 Drukuj

Dnia 11 czerwca 2015 roku w hali Azoty Arena przy ulicy Szafera podopieczni trenera Artura Rykaczewskiego oraz cześć zawodników trenera Mieczysława Zarta wzięła udział w meczu sparingowym z reprezentacją Polski kobiet w piłce ręcznej. Spotkanie poprzedzało rewanżowy, wygrany (!) mecz reprezentacji narodowej z Ukrainą o awans do mistrzostw świata. Wybór naszych zawodników na nowych sparingpartnerów reprezentacji to ogromne wyróżnienie dla szczypiornistów CKS!

Gratulujemy! Media o nas!

Nasi w superlidze!
Wpisany przez: ER 2015.06.24 Drukuj

Z przyjemnością informujemy, że kolejni szczypiorniści CKS typowani są do udziału w rozgrywkach zespołu superligi Pogoń Szczecin. Propozycję otrzymali: Łukasz Stefanicki, Patryk Trzaszczka i Dawid Fedeńczak, wychowankowie trenerów Mieczysława Zarta i Artura Rykaczewskiego. Zawodnicy dołączą do Dawida Krysiaka i Michała Gobbera, którzy już kilkanaście miesięcy grają w superlidze.

Gratulujemy!

Marta Sikora najskuteczniejszą zawodniczką w Polsce!
Wpisany przez: ER 2015.06.24 Drukuj

W dniach 2-6 czerwca 2015r. w Karczewie odbył się Puchar Polski w Piłce Ręcznej Młodziczek. Najmłodsze szczypiornistki CKS zakończyły rozgrywki na XIII miejscu w Polsce! Powodem do dumy z występu podopiecznych trenerki Moniki Jarnuczak i trenera Wojciecha Szymaniaka było także indywidualne wyróżnienie dla Marty Sikory, która została najskuteczniejszą zawodniczką mistrzostw, zdobywając łącznie 52 bramki! Gratulujemy i zapraszamy do galerii!!

Są w pierwszej ósemce Pucharu Polski!
Wpisany przez: ER 2015.06.24 Drukuj

W dniach 26-29 maja 2015 roku w Kielcach odbył się finał Pucharu Polski w Piłce Ręcznej Młodzików. Zawodnicy KS CKS-SMS Szczecin zaprezentowali się znakomicie, awansując do pierwszej ósemki turnieju! W finale nie rozstrzygnięto końcowej kwalifikacji, ponieważ rozgrywki zostały przerwane z powodu tragicznego zdarzenia… Organizatorzy planują wznowienie turnieju w nowym roku szkolnym. Podopieczni trenera Artura Rykaczewskiego w drodze do najlepszej ósemki w kraju wygrali 18:17 z drużyną „Kusy” Kraków i 27:21 z „Olimpią” Grodków. Gratulujemy!

Uroczystość zakończenia roku szkolnego
Wpisany przez: Administrator 2015.06.24 Drukuj

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się w piątek 26 czerwca br. według następującego harmonogramu:

8.00 - klasy 3 gimnazjum
10.30 - klasy 1 i 2 liceum
11.30 - klasy 1 i 2 gimnazjum

Serdecznie zapraszamy!

 

Terminy egzaminów poprawkowych
Wpisany przez: Administrator 2015.06.24 Drukuj

Egzaminy poprawkowe dla uczniów gimnazjum i liceum odbędą się 24 oraz 26 sierpnia br. Szczegółowy harmonogram dostępny jest w sekretariacie szkoły.

 

Gratulujemy laureatom konkursu "Zabierz flagę na wycieczkę!"
Wpisany przez: ER 2015.06.17 Drukuj

Informujemy, że dnia 26 czerwca br. w czasie uroczystego zakończenia roku szkolnego zostaną wręczone nagrody laureatom szkolnego konkursu fotograficznego „Zabierz flagę na wycieczkę!”. Cenne aparaty fotograficzne trafią w ręce: Bartosza Łastowskiego z klasy 2W za najlepsze zdjęcie z flagą CKS wykonane najdalej od siedziby szkoły (Meksyk, Lazaro Cardenas, plaża nad Pacyfikiem) oraz Tomasza Domańskiego z klasy 2W za zdjęcie wykonane w najciekawszym miejscu (rzeka Odra przy przystani „Wiskordu”). Wyróżnienia otrzymają: Wojciech Jońca z klasy 2s oraz p. Barbara Zawadzka z klasą 3rd. Komisja ds. promocji gratuluje wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu!

Wśród najlepszych w Polsce!
Wpisany przez: ER 2015.06.17 Drukuj

W Wągrowcu odbył się finał Ogólnopolskiej Licealiady w Piłce Ręcznej Chłopców. Podopieczni trenera Artura Rykaczewskiego zajęli IV miejsce w Polsce! To jeden z największych sukcesów szczypiornistów CKS – powód do dumy i ogromnych gratulacji! Nasi zawodnicy w eliminacjach do ścisłego finału gładko pokonali zespoły z Rzeszowa (22:9), Wągrowca (21:10 oraz 15:9) i Poddębic (19:14). W półfinałach niestety przegrali w drużyną z Legnicy (20:24), a w grze o trzecie miejsce nieznacznie ulegli zespołowi z Wągrowca (21:23). Gratulujemy! Media o nas!

strona 1 / 16
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 :: 9 :: 10 :: 11 :: 12 :: 13 :: 14 :: 15 :: 16 ::
dalej ...