Z życia szkoły
Upoluj swoją książkę!
Wpisany przez::: ER 2018.11.05 Drukuj

Biblioteka szkolna CKS zaprasza do udziału w akcji „Upoluj swoją książkę!”. Wystarczy na terenie szkoły odnaleźć plakaty z kodem dostępu do 12 bestsellerów literatury (e-booków i audiobooków), zeskanować go i cieszyć się lekturą nowości wydawniczych – za darmo! Akcja trwa od 2 do 30 listopada 2018 roku. Plakaty znaleźć można w holu szkoły lub w bibliotece. Zapraszamy do galerii!

Honorowy patronat nad akcją objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Do projektu Instytutu Książki, Krakowskiego Biura Festiwalowego i platformy e-bookowej Woblink.com zaproszono 1000 szkół średnich.

W ramach akcji do wybranych szkół trafiły specjalne plakaty z okładkami 12 książkowych bestsellerów i kodem QR. Po jego zeskanowaniu przy pomocy smartfona można na miesiąc otrzymać darmowy dostęp do książek w formie e-booka i audiobooka.

Projekt ma na celu kreowanie mody na czytanie. Zaproszono do niego najpopularniejszych polskich youtuberów. Zaplanowano również konkursy, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody dla uczniów oraz ich szkół. Projekt „Upoluj swoją książkę”, oprócz wykorzystania nowych technologii w promocji czytelnictwa, ma na celu popularyzację różnych form książki elektronicznej (e-booki, audiobooki), kreowanie mody na czytanie wśród młodzieży przez wykorzystanie narzędzi, kanałów komunikacji i języka bliskich nastolatkom oraz ukazanie czytelnictwa jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu.

Jesteśmy jedną z 1000 szkół zaproszonych do udziału w akcji!