Najmłodsi w szkole
 HOME  |  O SZKOLE  |  archiwum  |  archiwum 2016/2017  |  Najmłodsi w szkole  
Eksperymenty w klasie 1a i 2a
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2016.10.23 Drukuj
Dnia 12 października br. p. Beata Kuźma-Falęcikowska z p. Martą Piechowicz zorganizowały pokaz z wykorzystaniem suchego lodu. Uczniowie mieli okazję przyglądać się efektownym eksperymentom. Największe wrażenie zrobiła na dzieciach sublimacja suchego lodu. Dzieci obserwowały samonadmuchujące się balony, świeczkę, której nie dało się podpalić, a także korek, który sam wystrzelił. Dzieci przyglądały się także pęczniejącej kuli, która przypominała kulę czarownicy, a po chwili pozostał z niej tylko biały obłok. Zapraszamy do galerii klasy 1a i 2a oraz grupy 0!
Dzień Chłopaka w 3a
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2016.10.23 Drukuj
30 września br. w ramach "Dnia Chłopaka" w klasie 3a dziewczynki przygotowały swoim kolegom niespodziankę. Poza odśpiewanym "Sto lat", wręczyły chłopcom drobne upominki oraz zaprosiły do wspólnego oglądania filmu pt: Agry Birds. Ten dzień upłynął wszystkim w bardzo miłej atmosferze i z pewnością na długo pozostanie w pamięci Zapraszamy do galerii!
Festiwal filmów dla najmłodszych
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2016.10.23 Drukuj
Dnia 30 września br. klasy 1a i 2a wybrały się na wycieczkę do filii Miejskiego Ośrodka Kultury w Dąbiu. Przez tydzień trwał tam festiwal filmów dla najmłodszych. Dzieci z dużym zaciekawieniem oglądały projekcję filmu ,,Kacper i Emma na safari". Uczniowie śledzili wakacyjne przygody Emmy, Kacpra i ich pluszowych przyjaciół. Wszyscy żywiołowo reagowali, gdy na wielkim ekranie pojawiały się dzikie zwierzęta żyjące w Afryce. Zapraszamy do galerii.
Dzień Chłopaka w świetlicy najmłodszych uczniów
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2016.10.23 Drukuj
Dnia 30 września br. w świetlicy obchodzony był Dzień Chłopaka. Pierwsza uroczystość w nowym roku szkolnym przebiegła w miłej atmosferze. Każdy z chłopców otrzymał z rąk wychowawcy świetlicy p. Anny Zaprudnik upominek – samochód oraz moc życzeń od koleżanek. Na wszystkich dzieci w tym dniu czekał słodki upominek. Liczymy na to, że każdą z nadchodzących imprez w nowym roku szkolnym 2016/2017 będziemy obchodzić równie miło i wspominać z uśmiechem przez kolejne lata. Zapraszamy do galerii.
Dzień Chłopaka w świetlicy klasy 2a i 3a
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2016.10.23 Drukuj

Dnia 30 września br. w świetlicy klasy 2a i 3a obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Przygotowania do tego ważnego dnia rozpoczęliśmy dużo wcześniej. Dziewczynki przygotowały dla kolegów niespodziankę - wykonały samochody z imieniem każdego kolegi, koszule z krawatem i breloczki. Świetlica tego dnia została specjalnie przystrojona tak, by chłopcy poczuli, że to jest właśnie ich święto i jak bardzo dziewczynki ich lubią. Następnie wszyscy miło spędzili czas na zabawach, grach i filmach. Tego dnia dziewczynki mówiły chłopcom same miłe słowa, a słodki poczęstunek wprowadził wszystkich w dobry humor!

Życzymy chłopcom uśmiechów i radości! Zapraszamy wkrótce do galerii!

Warsztaty klasy 1a i 2a
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2016.09.25 Drukuj
Dnia 20 września uczniowie klasy 1a i 2a wzięli udział w warsztatach organizowanych przez Centrum Informacji Turystycznej Zdroje- Szmaragdowe. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat życia nietoperzy. Po krótkiej prelekcji dzieci wykonały nietoperze z filcu i ozdobiły je według swojego pomysłu. Chętne osoby udały się do podziemi, aby na żywo zobaczyć nietoperze i miejsce ich zimowania. Po skończonych warsztatach zostało zorganizowane ognisko. Zapraszamy do galerii.
Wizyta w Ekporcie
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2016.09.25 Drukuj
Dnia 16 września uczniowie klasy 1a i 3a pod opieką p. Beaty Kuźma-Falęcikowskiej, p. Agnieszki Mazepy, p. Anny Zaprudnik oraz p.Kamili Kurzawa- mamy dziecka z klasy pierwszej, uczestniczyli w zajęciach o tematyce ekologicznej w Ekoporcie mieszczącym się na ulicy Leszczynowej w Zdrojach. Podczas wizyty każde dziecko dowiedziało się jakim zagrożeniem są dla nas odpady, które sami produkujemy, jak skomplikowanym i długotrwałym procesem jest ich rozkład i przede wszystkim w jaki sposób można je przetwarzać, chroniąc tym samym środowisko. Dodatkową atrakcją była wizyta w schronie z okresu II wojny światowej i poznanie tajemnic skrywanych przez potężną budowlę oraz wspólne ognisko i zabawy w urokliwym miejscu jakim jest Puszcza Bukowa. Zapraszamy do galerii.
Policja w klasie 1a
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2016.09.25 Drukuj
Dnia 2 września do klasy 1a zawitał pan policjant. Przeprowadził pogadankę na temat bezpiecznej drogi do szkoły. Uczniowie przypomnieli sobie podstawowe zasady poruszania się po drogach. Dzieci otrzymały od policjanta prezenty w postaci kamizelek odblaskowych oraz broszurek. Zapraszamy do galerii. 
Witamy najmłodszych uczniów CKS!
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2016.09.25 Drukuj
Dnia 1 września 2016 roku powitaliśmy w naszej szkole najmłodszych uczniów CKS, w tym grupę "0", która rozpoczęła działalność w roku szkolnym 2016/2017. Młodszych kolegów i koleżanki powitali wierszykami i piosenkami uczniowie klasy 2a i 3a Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2, nauczyciele oraz licealiści CKS. Na scenie wystąpiły też odważne "pierwszaki" i uczniowie z grupy "0". Dzieci otrzymały pamiątki z logo CKS, a następnie spotkały się w klasach z wychowawcami. Życzymy powodzenia w "Szkole na medal" i zapraszamy do galerii!
Najmłodsi uczniowie CKS zakończyli rok szkolny!
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2016.08.28 Drukuj
Szkołę pożegnali nasi najmłodsi uczniowie. Dnia 24 czerwca br. w auli szkolnej nauczyciele i rodzice obejrzeli piękny oraz zabawny program artystyczny w wykonaniu wszystkich uczniów klasy 1a i klasy 2a przygotowany pod kierunkiem p. Marty Piechowicz. Dyrektor szkoły dziękował wychowawcom SSP nr 2: p. Agnieszce Mazepie, p. Marcie Piechowicz i p. Beacie Falęcikowskiej-Kuźmie. Nagrodził także na scenie najbardziej aktywnych rodziców, którzy nie szczędzili sił, aby wspomóc pracę szkoły. Zapraszamy do galerii!
Finał konkursu "Zabierz flagę na wycieczkę!"
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2016.08.28 Drukuj
Dnia 24 czerwca br. w czasie uroczystości zakończenia roku w szkole podstawowej odbyło się podsumowanie konkursu szkolnego „Zabierz flagę na wycieczkę”. Z przyjemnością informujemy, że nagrodę zdobyła p. Katarzyna Dziedzic, mama Róży i Gabrysia z SSP nr 2 za zdjęcie z flagą CKS. W imieniu komisji konkursowej nagrodę wręczała p. Elżbieta Rudzka wraz z dyrektorem Maciejem Parobczym. Zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnej edycji konkursu! Nowy regulamin już we wrześniu br. Zapraszamy do galerii!
Festyn "Bezpieczne wakacje"
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2016.08.28 Drukuj
Dnia 11 czerwca 2016 roku na terenie kompleksu boisk CKS odbył się Sportowo-Rodzinny Festyn „Bezpieczne wakacje”. Na gości festynu czekały liczne atrakcje przygotowane przez organizatorów: nauczycieli, uczniów i rodziców CKS oraz Samorządową Radę Osiedla „Słoneczne”. Gościem specjalnym był mistrz olimpijski Konrad Wasielewski, z którym śmiałkowie mogli zmierzyć się na ergometrze wioślarskim. Ponadto ratownicy WOPR uczyli bezpiecznych zachowań nad wodą oraz ratowania życia ludzkiego. Saperzy z V Pułku Inżynieryjnego w Podjuchach ostrzegali przed niewypałami. Strażacy z Jednostki Ratowniczej-Gaśniczej nr 2 prezentowali sprzęt, a policjanci z V Komisariatu Policji w Dąbiu oraz Miejskiej Komendy Policji prowadzili konkursy i pogadanki na temat bezpieczeństwa. Wiele radości najmłodszym sprawił pokaz tresury psa policyjnego. Zapraszamy do galerii nr 1 oraz do galerii nr 2!
Dziewięć medali dla klasy 1a!
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2016.08.28 Drukuj
Dnia 7 czerwca br. nasi dzielni pierwszoklasiści godnie zmierzyli się ze swoimi szczecińskimi rówieśnikami w ostatnich w tym roku szkolnym zawodach pływackich. Nasi młodzi adepci pływania potwierdzili swoje postępy sportowe, zdobywając 9 medali, w tym cztery złote! Gratulujemy! Zapraszamy do galerii!
Dzień Dziecka w SSP2
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2016.08.28 Drukuj
Dnia 1 czerwca wszystkie dzieci obchodzą swoje święto. Uczniowie podstawówki, od kilku dni niecierpliwie spoglądając na kalendarz, wyczekiwali dzisiejszej daty. Z okazji Dnia Dziecka klasa 1a spędziła czas na wspólnych zabawach na powietrzu. Chłopcy pochłonięci byli grą w piłkę nożną, dziewczynki wymyślały układy taneczne i poszukiwały ślimaków. Dzieci tego dnia wyjątkowo mogły przynieść do szkoły swoje zabawki. Królowały oczywiście te elektroniczne, nie zabrakło jednak kart do gry i lalek. Po całym dniu wrażeń na dzieci czekały pyszne lody. Dziękujemy mamie Tobiasza Staszkiewicza za pomoc. Zapraszamy do galerii!
Dzień Matki w klasie 1a
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2016.08.10 Drukuj
Dnia 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Z tej okazji uczniowie klasy 1a postanowili sprawić swoim mamom małą niespodziankę. Każdy uczeń wykonał prezent według swojego pomysłu. Pojawiły się piękne laurki ze szczerymi życzeniami oraz kolorowe kwiatki. Dzieci włożyły wiele pracy i wysiłku aby ich prezenty spodobały się mamom. Każdy z nich był piękny i niepowtarzalny. Zapraszamy do galerii.
"Poczytaj mi, Mamo!"
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2016.08.10 Drukuj

Dnia 25 maja br. o godz. 11.30 w holu SSP nr 2 z okazji Dnia Matki odbył się Dzień Głośnego Czytania zorganizowany przez bibliotekę szkolną pod hasłem „Poczytaj mi, Mamo!”. Bohaterką dnia była Pani Magdalena Połeć, mama Oliwii z klasy 1a, która przeczytała fragmenty ulubionych książek w ramach ogólnopolskiej akcji „Mądra szkoła czyta dzieciom".

Imprezie towarzyszyła prezentacja sylwetki Pani Magdaleny oraz przygotowane przez nią zajęcia fitness dla dzieci. Zapraszamy do galerii!

strona 1 / 6
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 ::
dalej ...