Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych na rok 2018/2019
CKS - szkoła na medal!
Wpisany przez:: Administrator 2018.02.22 Drukuj

Dzieci w wieku 3-6 lat zapraszamy do grup przedszkolnych działających przy Sportowej Szkole Podstawowej nr 2. Informacje tel. 91 4629 290. Obowiązkowa rekrutacja elektroniczna w dniach 12-28 marca 2018 roku poprzez stronę internetową http://nabor.pcss.pl/szczecin. Harmonogram rekrutacji i kryteria w linku powyżej.

Dokumentację (wzory zaświadczeń, procedurę i kolejność działań) znajdą Państwo w aktualnościach Portalu Edukacyjnego - tutaj! Proszę pamiętać o podpisach obojga rodziców na dokumentach!

Oddziały przedszkolne w Sportowej Szkole Podstawowej nr 2 w Szczecinie powstały w 2017 r. W placówce obecnie funkcjonują dwie grupy przedszkolne 3-4 latki oraz 6-latki. Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 16.30. Jesteśmy placówką twórczą, dbającą o przyjazną atmosferę oraz poczucie bezpieczeństwa. Umożliwiamy dzieciom odkrywanie i rozwijanie swoich zainteresowań oraz talentów. Uczymy dzieci samodzielności w myśleniu, działaniu oraz nawiązywaniu prawidłowych relacji społecznych. Dużą wagę przywiązujemy do rozwijania u dzieci sprawności fizycznej. W ofercie przedszkola posiadamy między innymi zajęcia na basenie, zajęcia z elementami gimnastyki korekcyjnej oraz zajęcia gimnastyczne. O rozwój dzieci troszczy się wykwalifikowana i zaangażowana kadra pedagogiczna wykorzystująca w pracy nowoczesne metody nauczania i wychowania. Niezmiernie ważna dla nas jest współpraca z rodzicami opierająca się na zasadzie partnerstwa w tworzeniu przedszkola.                 

Sportowa Szkoła Podstawowa nr 2, otwarta 1 września 2015 r., wchodzi w skład Centrum Kształcenia Sportowego. Celem naszej szkoły jest stworzenie uczniom optymalnych warunków umożliwiających łączenie treningów sportowych z realizacją zajęć dydaktycznych. To najlepsze miejsce do nauki dla sportowców ze Szczecina i okolic.

Kadra pedagogiczna i trenerska posiada najwyższe kwalifikacje zawodowe oraz niezbędne doświadczenie do pracy z uczniem-sportowcem. Współpracujemy z najlepszymi klubami sportowymi Miasta Szczecin. Organizujemy uczniom letnie i zimowe obozy sportowe. Wśród naszych uczniów i absolwentów są mistrzowie świata, Europy i Polski w grach zespołowych i sportach indywidualnych.

Zobacz zdjęcia w galerii: CKS w obiektywie aparatu - Szkoła na medal!

Szkoła dysponuje nowoczesną bazą dydaktyczną i treningową. Pracujemy z tablicami interaktywnymi oraz robotami do nauki programowania. Posiadamy: 2 pracownie komputerowe, sieć Wi-Fi, czytelnię multimedialną, skomputeryzowaną, bogato wyposażoną bibliotekę, multimedialną Aulę im. Karola Wojtyły, sklepik szkolny, nowoczesną, klimatyzowaną salę gimnastyczną, 2 siłownie, kompleks boisk Orlik 2012, pierwszą w Polsce pływalnię 25-metrową z podnoszonym dnem. W szkole funkcjonuje także gabinet odnowy biologicznej wyposażony w saunę fińską, wanny do hydromasażu, jacuzzi, aquavibron, magnetronik, diadynamik, lampę solux, z których korzystają bezpłatnie uczniowie w przypadku urazów i kontuzji. W budynku szkoły jest stołówka szkolna dająca uczniom możliwość spożywania 2 posiłków. Bezpieczeństwo gwarantuje monitoring. Szkoła oferuje opiekę pedagoga, logopedy i pielęgniarki.

Przypominamy! Rekrutacji elektronicznej dokonuje się poprzez stronę internetową http://nabor.pcss.pl/szczecin.

Zostań przedszkolakiem na medal