Z życia szkoły
Kajakarze na podium!
Wpisany przez::: Elżbieta Rudzka 2017.10.10 Drukuj
Wrzesień okazał się bardzo owocny w sukcesy kajakarzy. Nasi wodniacy w tym miesiącu brali udział w dwóch prestiżowych imprezach sportowych. Pierwszą z nich były Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego, w których odnieśli następujące wyniki: I m. w kajakowych jedynkach zajęła Aleksandra Cybulska oraz Michalina Krawczak. Obie zawodniczki popłynęły w osadzie, która również stanęła na najwyższym stopniu podium.
Kolejną imprezą, na jakiej nasi sportowcy podjęli walkę, były Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików strefy A w kajak polo. Jest to współzawodnictwo województwa zachodniopomorskiego oraz wielkopolskiego. W tych dość niecodziennych zawodach zdobyliśmy dwa medale. Srebrny medal trafił do drużyny dziewcząt w składzie: Aleksandra Cybulska, Michalina Krawczak oraz Magdalena Zawadzka. Z kolei drużyna chłopców wywalczyła brązowy medal. W składzie chłopców znalazł się Krystian Frych z CKS.

Sezon dobiega końca, ale nasi kajakarze nadal ciężko trenują, ponieważ czekają ich w połowie października ważne zawody. Otworzą im one drogę do reprezentacji kadry narodowej. 

Zapraszamy do galerii!

Informacja: p. Marta Zgórska