archiwum 2017/2018
Jesteśmy Eko-Bohaterami!
Wpisany przez::: Elżbieta Rudzka 2017.12.20 Drukuj

W naszej szkole oraz w środowisku lokalnym staramy się promować zachowania proekologiczne, dlatego prowadzimy cykliczne zbiórki zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego, makulatury i innych surowców wtórnych oraz baterii. Cieszy nas, że w te akcje włączają się nasi uczniowie i rodzice, a środki pozyskane za surowce możemy przeznaczyć na nowe pomoce szkolne. W grudniu br. do działań tego typu zaangażowaliśmy społeczność szkolną w ramach kampanii edukacyjnej „Przynieś zużyty sprzęt. Zostań Eko-Bohaterem” oraz „Stop foliówce”.

Organizatorem tej ogólnopolskiej kampanii jest firma CCR Polska Sp. z o.o., dzięki której do naszej szkoły trafiły materiały informacyjne, ekologiczne i bardzo funkcjonalne prezenty w konkursach szkolnych oraz… projektor multimedialny do jednej z sal lekcyjnych.

Koordynatorem akcji promującej zachowania proekologiczne była p. Dagmara Bartosik. Oprócz zbiórki zużytego sprzętu, w szkole odbyły się pogadanki na temat sposobu segregacji śmieci oraz zagrożenia z powodu powszechnego używania torb foliowych. Pogadankom towarzyszyły konkursy plastyczne z hasłami zachęcającymi do ekologicznych zachowań – w formie plakatów oraz zakładek do książki.

Zapraszamy do galerii!