Z życia szkoły
Dziękujemy za dary dla hospicjum!
Wpisany przez::: ER 2018.10.24 Drukuj

Po raz drugi w naszej szkole odbyła się akcja „Nie prezent, nie kwiatek, lecz z serca datek", czyli zbiórka produktów potrzebnych Hospicjum św. Jana Ewangelisty. Dnia 22.10.2018 r. przedstawiciele CKS z klasy 7s: Mikołaj Zajkowski, Maja Król, Antoni Zbaracki oraz klasy 8p: Oliwia Głowińska, Natalia Glinka i Klaudia Białkowska, pod opieką mistrza olimpijskiego Konrada Wasielewskiego i pań: Doroty Kempskiej-Śnitko i Katarzyny Musiał, przekazali na ręce dyrekcji i pracowników hospicjum dary zebrane przez naszych uczniów i ich rodziców.

Akcja spotkała się z ogromnym odzewem i dzięki temu mogliśmy przekazać potrzebującym naprawdę wiele potrzebnych produktów. Dyrektor placówki i pracownicy wyrazili podziw dla zaangażowania i troski okazywanej drugiemu człowiekowi przez naszą społeczność szkolną. Podkreślali, że w ten sposób dokładamy swoją „cegiełkę" do idei czynienia dobra. Tego dnia mogliśmy zobaczyć, jak wygląda praca w hospicjum, zwiedzić jego pomieszczenia oraz dowiedzieć się o wolontariacie w tym miejscu. Uczestniczyliśmy w akcji sadzenia żonkili na „Polach nadziei". Spotkaliśmy się z panią Joanną Szpak, inicjatorką akcji, która jest absolwentką naszej szkoły.

Dziękujemy raz jeszcze wszystkim zaangażowanym w akcję, a szczególnie panu Konradowi Wasielewskiemu, który przewiózł wszystkie dary do hospicjum. Zapraszamy do galerii!