Z życia szkoły
22-24 listopada - 10. Zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym
Wpisany przez::: Ewa Gapska 2019.11.26 Drukuj

W dniach 22-24 listopada 2019 r. w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się 10. Zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym. CKS WOPR WZ Szczecin reprezentowało 44 zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych. Nasi zawodnicy w sumie wywalczyli 34 medale: 16 złotych, 8 srebrnych oraz 10 brązowych. Ponadto ustanowili 4 rekordy Polski. Były to ostatnie zawody w sezonie 2019. Teraz zawodnicy udadzą się na zasłużony odpoczynek, by już 2 stycznia 2020 r. rozpocząć przygotowania do kolejnego sezonu, w którym będą walczyć o kwalifikacje do Mistrzostw Świata (20-28 września we włoskim Riccione).

Rekordy Polski:

- sztafeta Open 4 x 25 m holowanie manekina [W. Kotowski, C. Kępa ,R. Rogoziński, M. Grabski],

- w kategorii Open Wojciech Kotowski 50 m holowanie manekina,

- w kategorii Open Jan Ćwikliński 100 m ratowanie z pasem,

- w kategorii Junior młodszy Konrad Rogoziński 100 m z przeszkodami.

Osiągnięte wyniki sportowe pozwoliły na zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej i puchar przechodni na kolejny rok zostaje w Szczecinie. W klasyfikacji najlepszych zawodników w kategorii juniorów młodszych I miejsce zajął Konrad Rogoziński, natomiast w kategorii juniorów całe podium zajęli zawodnicy CKS WOPR WZ Szczecin: I miejsce Radosław Rogoziński, II miejsce Mateusz Grabski, III miejsce Piotr Nazaruk. W klasyfikacji generalnej Open I miejsce zajęła Karolina Faszczewska, a w klasyfikacji juniorek II miejsce zajęła Anna Popiel.