Wpisany przez: Administrator 2014.06.28 Drukuj

Dnia 25 czerwca br. w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie odbyła się uroczystość wręczenia Nagród Prezydenta Miasta Szczecin dla uzdolnionych uczniów naszego miasta. Wśród wyróżnionych znalazła się czwórka gimnazjalistów z Centrum Kształcenia Sportowego przy ul. Rydla. Nagrody przyznano: Wiktorii Ignor, Michałowi Kacperskiemu, Damianowi Durysowi i Michałowi Rudzkiemu.

Gratulujemy!

Mistrzynie Województwa w Piłce Ręcznej
Wpisany przez: Monika Dyszewska 2014.05.15 Drukuj

28 kwietnia 2014 r. odbył się Wojewódzki Finał Licealiady w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Reprezentacja CKS pod opieką trenera Jarosława Szymaniaka pokonała szkoły z Nowogardu i Koszalina i wywalczyła I miejsce.

Gratulacje!

Nasi najlepsi gimnazjaliści w I semestrze 2013/2014
Wpisany przez: Administrator 2014.02.03 Drukuj

Dnia 30 stycznia 2014 roku w auli odbyło się podsumowanie semestru w Gimnazjum z Oddziałami Sportowymi. Dyr. Jolanta Opoń przedstawiła klasyfikację końcową (np. frekwencję, średnią klas, ilość poszczególnych ocen). Spotkanie w auli zakończyło się nagrodzeniem Pochwałami Dyrektora CKS oraz "zielonymi kartami" wyróżnionych uczniów. Nagrody rzeczowe otrzymali także laureaci Patriotycznego Konkursu Ortograficznego.

Zapraszamy do galerii!

Nasi najlepsi licealiści w I semestrze 2013/2014

Dnia 29 stycznia 2014 roku w auli CKS Rydla odbyło się podsumowanie pierwszego semestru w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Sportowymi. Pochwały Dyrektora CKS otrzymali najlepsi uczniowie wytypowani przez wychowawców (najlepsi w nauce oraz ci, którzy reprezentowali szkołę w różnych konkursach i imprezach). Nagrody w postaci "zielonej karty" przyznali w tym roku trenerzy. Warunkiem przyznania karty były sukcesy sportowe oraz co najmniej dobre zachowanie.

Zawodnicy "Orki" na obozie szkoleniowym kadry narodowej w piłce wodnej
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2013.10.26 Drukuj

Miło nam poinformować, że dwóch zawodników CKS-ORKA Szczecin, Marek Krych (kl. 3gs) i Eryk Filocha (kl. 3gs), zostało powołanych na obóz przygotowawczy polskiej kadry narodowej juniorów młodszych w piłce wodnej. W dniach 21-27 października br. młodzi sportowcy przebywać będą w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu, gdzie pod okiem trenera reprezentacji Polski zdobywać będą cenne doświadczenia i umiejętności.

"Orka" z powodzeniem wystartowała w Biegu im. Jerzego Kortza!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2013.10.19 Drukuj

Dnia 12.10.2013 r. zawodnicy CKS-ORKA zainaugurowali jesienno - zimowy sezon przygotowawczy startem w zawodach biegowych pod nazwą Bukowy Kross Górski im. Jerzego Kortza. Ta cykliczna impreza sportowa organizowana jest przez klub CKS Trygław, prowadzony przez p. K. Radzimskiego, nauczyciela z CKS Rydla oraz grupę biegową Puszczyk Bukowy. Wśród triathlonistów CKS znakomicie spisał się Damian Wojcieszonek (kl. 1X), zajmując II miejsce na bardzo trudnej, górzystej i wymagającej trasie.

Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnym Biegu im. Jerzego Kortza już 30 listopada br.!

Pływacy - ratownicy znów na podium!

Dnia 5 października 2013 r. w Płocku odbyła się III runda Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym. W zawodach udział wzięło 148 zawodników z 16 klubów. Reprezentacja CKS Szczecin pod kierunkiem trenera Sławomira Juszkiewicza wystąpiła w najliczniejszym składzie i wywalczyła 18 medali: jeden złoty,12 srebrnych i 5 brązowych! Medale zdobyli: Dominik Kosin (złoto, srebro i brąz), Wojtek Kotowski (dwa srebrne), Nikola Vacek (cztery srebrne), Kinga Maciupa (dwa srebrne), Przemysław Nowicki (srebro i brąz), Tomasz Szwarczewski (brąz), Aleksander Basowski (brąz), Paulina Wojtyś (brąz). Sztafeta 4x50 m w kategorii Open: kobiet - N. Vacek, K. Maciupa, D. Drej , M. Szkołek - srebrny medal; mężczyzn - W. Kotowski, S. Zabawa, D. Kosin, P. Nowicki - srebrny medal.

Gratulujemy i zapraszamy do galerii! O sukcesie pływaków donoszą także media.

Szkolna Liga Biegowa

W październiku nasi uczniowie brali udział w cyklu zawodów w ramach Szkolnej Ligi Biegowej. Oto kolejne sukcesy wychowanków "Szkoły na medal": bieg na 1000 m - Damian Kalinko - III miejsce, Dzień sztafet - sztafeta olimpijska w składzie: 1.Kacper Janusz 2.Michał Rudzki 3.Kalinko Damian 4.Vadim Borten - III miejsce

I miejsce szczypiornistów
Wpisany przez: Monika Dyszewska 2013.09.18 Drukuj

W dniach 13-15 września br. odbył się Winobraniowy Turniej Piłki Ręcznej Juniorów Młodszych w Zielonej Górze. Zespół z Centrum Kształcenia Sportowego pod wodzą trenera Mieczysława Zarta składający się z zawodników z klas pierwszych LO i trzecich GM wywalczył I miejsce! Tytuł najlepszego bramkarza turnieju wywalczył Grzegorz Słomczyński, a Kamil Prokopczyk został wyróżnionym zawodnikiem zespołu CKS.

Gratulujemy Ewie!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2013.09.18 Drukuj

Ewa Witkowska z klasy 3LT, nasza utytułowana amazonka, ostatnie dwa weekendy spędziła na zawodach jeździeckich w skokach przez przeszkody. Dnia 14 września br. w Benicach Ewa zajęła I miejsce w konkursie skoków na wysokość 80 cm oraz IV miejsce w konkursie skoków na 105 cm. W zawodach oceniano także styl. Dzięki wysokim lokatom, Ewa otrzymała licencję pozwalającą na starty w wyższych klasach. Dnia 8 września br. w Białym Borze uczennica CKS Rydla brała udział w ogólnopolskich i regionalnych zawodach, w których zajęła XIII miejsce w konkursach skoków na wysokość 100 cm. Gratulujemy!

Zawodnicy "Orki" w czołówce duathlonu!

W dniach 26-27 lipca br. odbyły się Mistrzostwa Rawy Mazowieckiej w duathlonie, które towarzyszyły Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. W zawodach doskonale spisali się zawodnicy KS CKS "Orka". Damian Wojcieszonek (kl. 3s) zajął II miejsce w swojej kategorii wiekowej, a IV miejsce w klasyfikacji generalnej. Dobrze wypadł także Krystian Matusiak (kl. 3s), zajmując VII miejsce w swojej kategorii wiekowej i XVI miejsce w klasyfikacji generalnej.

Gratulujemy i zapraszamy do linku Media o nas!

Udane starty zawodników "Orki" na olimpiadzie!

W dniach 26-27 lipca br. w Rawie Mazowieckiej odbyły się zawody triathlonowe w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Uczniowie CKS godnie reprezentowali Klub Sportowy CKS "Orka" oraz województwo zachodniopomorskie. W kategorii klubowej triathloniści z "Orki" zajęli IV miejsce na 22 startujące drużyny. Reprezentacja województwa zachodniopomorskiego uplasowała się na III miejscu w klasyfikacji generalnej oraz na IV miejscu w biegach sztafetowych.

Kajakarze znów na podium!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2013.08.21 Drukuj

W mistrzostwach Polski oraz w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Bydgoszczy kajakarze CKS Rydla (juniorzy "Wiskordu" Szczecin) zdobyli aż pięć medali (1 złoty, 3 srebrne i 1 brązowy)! Najbardziej utytułowanym zawodnikiem okazał się Damian Uhle, który startował trzy razy w jedynkach i zdobył trzy medale: na 500 m (złoty), 1000 i 5000 m (dwa srebra). Kacper Szewczuk i Tomasz Domański zdobyli srebro w OOM w konkurencji K-2 5000 m, a na 1000 m zajęli IV miejsce. Brąz trafił do Karoliny Leśniewskiej i Sary Hamerskiej w K-2 3000 m. Miejsce V zajęli Jonasz Dydyna i Marek Borys.
Gratulujemy i zapraszamy do linku Media o nas oraz do relacji prasowej w Gazecie Wyborczej.

Pływacy-ratownicy mistrzami Polski!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2013.08.06 Drukuj

W dniach 3-4 sierpnia 2013 r. na plaży w Świnoujściu odbyły się Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim. Po raz kolejny nasi pływacy-ratownicy pod kierunkiem trenera Sławomira Juszkiewicza dali nam powody do dumy, zdobywając łącznie 16 medali: 4 złote, 8 srebrnych i 4 brązowe, co dało srebrny medal w klasyfikacji drużynowej kobiet i brązowy w klasyfikacji drużynowej mężczyzn. W klasyfikacji indywidualnej mistrzostw Polski w kategorii Open wicemistrzem Polski został Wojciech Kotowski, a wśród kobiet mistrzynią Polski została Kinga Maciupa, wyprzedzając po zaciętej walce koleżankę z zespołu Nikolę Vacek.
Gratulujemy i zapraszamy do galerii! O sukcesie pływaków-ratowników głośno też w mediach!