Wpisany przez: Administrator 2012.06.30 Drukuj
Wpisany przez: Administrator 2012.06.20 Drukuj
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2012.07.10 Drukuj

Dnia 29 czerwca br. w auli Centrum Kształcenia Sportowego odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012 z udziałem dyrekcji szkoły, wychowaców, uczniów i rodziców. Wszyscy uczniowie klasy 1pn zostali na scenie wyróżnieni za osiągnięcia szkolne i sportowe. Z rąk pani Jolanty Opoń, dyrektorki GMzOS, pani Elżbiety Szpak, wychowawczyni klasy oraz trenera Józefa Gawrona odbierali nagrody, dyplomy i pochwały dyrektora CKS.

Historyczna Gra Miejska "Quo Vadis"
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2012.06.26 Drukuj

Dnia 26 czerwca 2012 r. odbyła się Historyczna Gra Miejska "Quo Vadis" pod patronatem Szczecińskiego Instytutu Pamięci Narodowej. Po raz trzeci w tego typu konkursie wzięli udział uczniowie Liceum z Oddziałami Sportowymi pod opieką pani Anety Walasik-Gurdy. Reprezentacja CKS w składzie: Zuzanna Schmelter, Józefina Płońska, Michał Szumski, Sławomir Myszkinis i Adam Karwowski zajęła III miejsce!

Media o nas...

Drużyna klasy 1pn najlepsza w turnieju w Stargardzie!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2012.06.23 Drukuj

W III Regionalnym Turnieju Piłki Nożnej Chłopców rocznika 1998 o Puchar Cargotec w Stargardzie Szczecińskim drużyna klasy 1pn zajęła I miejsce, pokonując zespoły: „Arkonia” Szczecin, „Stal” Szczecin oraz „Błękitni” i „Kluczewia” ze Stargardu. W turnieju wzięli udział uczniowie klasy 1pn: Adrian Rogowski, Michał Rudzki, Mateusz Tenderenda, Damian Kacperski, Marcin Graniczka, Patryk Pasieka, Aleksander Lis, Damian Durys, Mateusz Jabłonowski i Dominik Żyłka. Turniej odbył się 23 czerwca br. w czasie Dni Stargardu. Drużynie kibicowali rodzice oraz wychowawczyni, pani Elżbieta Szpak z rodziną. Trenerem drużyny jest Józef Gawron.

Gratulujemy!

Zapraszamy do galerii!

Uczniowie klasy 1pn wygrali konkurs na reportaż o Korczaku!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2012.06.22 Drukuj

Uczniowie klasy 1pn: Patryk Gawiński, Patryk Prus i Michał Rudzki zajęli I miejsce w konkursie z okazji „Roku Janusza Korczaka” pod nazwą „Janusz Korczak – autorytet XXI wieku”. Chłopcy przygotowali reportaż dotyczący postaci Korczaka w formie prezentacji multimedialnej. Bohaterami reportażu są nauczyciele, uczniowie i pracownicy CKS oraz przedstawiciele szczecińskich placówek oświatowych imienia Janusza Korczaka.

Mistrzostwa Polski w Sportowym Ratownictwie Wodnym
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2012.06.21 Drukuj

W dniach 15-17 czerwca 2012 r. w Drzonkowie odbyły się XLVI Mistrzostwa Polski w Sportowym Ratownictwie Wodnym. CKS wystawiło najliczniejszą i jednocześnie najmłodszą ekipę. Podopieczni trenera Sławomira Juszkiewicza debiutowali na letnich mistrzostwach Polski. Zawody odbyły się na olimpijskim (długim) basenie w kategorii „open”. Pomimo tego nasi uczniowie pokazali się z bardzo dobrej strony i odważnie stanęli do walki z seniorami.

Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej Plażowej
Wpisany przez: Monika Dyszewska 2012.06.20 Drukuj

W dniach 15-17 czerwca 2012 r. odbyły się Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej Plażowej. Uczniowie naszej szkoły zdobyli łącznie sześć medali.

Mistrz aquathlonu i triathlonu!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2012.06.19 Drukuj

Sebastian Karwowski z klasy 2s Gimnazjum z Oddziałami Sportowymi udowodnił, że jest wszechstronnie utalentowanym sportowcem! Dnia 26 maja br. zajął III miejsce w aquathlonie, który odbył się w Wąsosze. Sebastian zdobył brązowy medal na dystansie 400 m pływania i 2 km biegu. Dnia 27 maja br. potwierdził swoje znakomite przygotowanie, zajmując III miejsce w triathlonie, który odbył się w Ślesinie. Zawodnik reprezentujący klub CKS „Orka” Szczecin w dobrym czasie pokonał dystans 600 m pływania, 15 km jazdy rowerem i 2,5 km biegu. Gratulujemy!

Na zdjęciu: Sebastian Karwowski z Dyrektorem CKS, panem Maciejem Parobczym.

Klasa 1pn najlepsza w turnieju szkół gimnazjalnych!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2012.06.16 Drukuj

Dnia 16 czerwca br. w Przecławiu odbył się Turniej Szkół Gimnazjalnych w Piłce Nożnej Chłopców rocznika 1998. Drużyna klasy 1pn w składzie: Damian Rębacz, Maksymilian Markiewicz, Michał Rudzki, Damian Kacperski, Damian Durys, Mateusz Jabłonowski, Marcin Graniczka, Patryk Pasieka, Mateusz Tenderenda, Patryk Gawiński zajęła I miejsce w turnieju. Tytuł "Króla strzelców" wywalczył Patryk Pasieka. "Najlepszym bramkarzem" został Maksymilian Markiewicz.

CKS wicemistrzem regionu i mistrzem Szczecina w Licealiadzie 2012!
Wpisany przez: 2012.06.14 Drukuj

Maj zakończył rozgrywki Licealiady naszej szkoły Mistrzostwem Szczecina i Wicemistrzostwem Regionu. 31 maja 2012 nasze piłkarki musiały uznać lepiej tego dnia skoncentrowany zespół ze Stargardu Szczecińskiego. Szkołę ze Stargardu reprezentowały zawodniczki klubu sportowego "Juvenia" Stargard, które na co dzień grają w II lidze piłkarskiej. Nasz zespół reprezentowały licealistki CKS II, które na co dzień reprezentują III ligowy zespół piłki nożnej MKS "Olimpia" Szczecin. W meczu ze Stargardem nasze piłkarki uległy 4:0, w meczu ze Szkołą z Reska wygrały 6:0, w meczu ze Szkołą z Wałcza wygrały 7:0 i w meczu ze Szkołą z Kalisza wygrały 5:0. Była to lekcja, a zarazem wspaniała zabawa wszystkich uczestników Mistrzostw.

Natalia Kacprzyk jedzie na Mistrzostwa Świata w windsurfingu!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2012.06.12 Drukuj

Uczennica klasy 2LS, Natalia Kacprzyk (POL-394, Centrum Żeglarskie) w dniach 17-20 maja 2012 r. w Pucku wygrała Puchar PZŻ w kategorii RSX Juniorek, czyli zakwalifikowała się do Mistrzostw Świata ISAF, które odbędą się w lipcu w Irlandii! Sukces Natalii jest tym większy, że z każdego kraju może zakwalifikować się tylko jeden zawodnik/zawodniczka w danej konkurencji. To pierwsza zawodniczka w historii Centrum Żeglarskiego, która zakwalifikowała się do MŚ ISAF.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

Sukcesy w Dąbskim Biegu Ulicznym
Wpisany przez: Monika Dyszewska 2012.06.11 Drukuj

1 czerwca 2012 r. odbył się IX Dąbski Bieg Uliczny, w którym czołowe miejsca zajęli uczniowie Gimnazjum z Oddziałami Sportowymi. W kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce wśród dziewcząt zajęła Magdalena Jabłońska, a III miejsce - Nikola Jakubowska! Wśród chłopców najlepszy był Adam Wojcieszonek, a na II miejscu znalazł się Sebastian Karwowski! Gratulujemy!

Tutaj więcej informacji.

II miejsce szczypiornistek w Gimnazjadzie

17 maja 2012 r. w Koszalinie odbył się Finał Wojewódzki Gimnazjady w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Nasze gimnazjalistki po bardzo emocjonującym meczu finałowym z gospodyniami zawodów zdobyły drugie miejsce.

Sukces żeglarzy w regatach w Trzebieży!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2012.06.11 Drukuj

W dniach 1-3 czerwca 2012 roku w Trzebieży odbyły się Regaty o Puchar Burmistrza Polic i Centralnego Ośrodka Żeglarskiego, będące zarazem I Eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w klasie Laser 4,7. W regatach doskonale spisali się żeglarze JKKP „Laser Team”: Aleksander i Jerzy Bajko z klasy 2s gimnazjum. W kategorii chłopców do 15 lat pierwsze miejsce zajął Jurek Bajko! Olek Bajko był drugi! Młodzi żeglarze wywalczyli tym samym bezpośredni awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Brązowe medalistki w Mistrzostwach Polski w Piłce Ręcznej Młodziczek!
Wpisany przez: Monika Dyszewska 2012.06.04 Drukuj

W dniach 28 maja - 2 czerwca 2012 r. w Dźwirzynie odbył się Puchar ZPRP Młodziczek – PGNiG Dzieciom. W Mistrzostwach wystartowały 32 zespoły z całej Polski (po dwa najlepsze zespoły z każdego województwa).Zawodniczki MKS Kusy Szczecin pod wodzą trenerów: Moniki Dyszewskiej i Jarosława Szymaniaka wywalczyły III miejsce.