Z życia szkoły
Dzień Walki z Rakiem Piersi
Wpisany przez: Administrator 2019.11.03 Drukuj

Dnia 15 października, jak co roku, uczniowie i pracownicy naszej szkoły aktywnie wzięli udział w Dniu Walki z Rakiem Piersi – każdy przypiął symboliczną różową wstążeczkę. Uczniowie klas 7 i 8 SP oraz 1 klas LO wraz z panią M. Wojtaszak przygotowali plakaty i gazetkę. Dzięki takim działaniom wiemy jak ważne w życiu kobiet są regularne badania i świadomość, że wczesne wykrycie nowotworu daje szanse na pełne wyzdrowienie. Zapraszamy do galerii zdjęć!

Informacja: p. Matylda Wojtaszak

Uwaga – zmiana planu od 4 listopada!
Wpisany przez: Administrator 2019.11.02 Drukuj

Od poniedziałku 4 listopada 2019 r. obowiązuje nowy plan zajęć, prosimy zapoznać się ze zmianami. Nowy plan dostępny jest również w iDzienniku.

Pasowanie klas pierwszych
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2019.10.30 Drukuj
Dnia 11 października 2019 r. na szkolnym basenie odbyła się uroczystość pasowania najmłodszych uczniów naszej szkoły. Trybuny po brzegi wypełniły się widzami – rodzice, dziadkowie i cale rodziny z zapartym tchem śledzili popisy pływaków z klas 1a i 1b. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności pływackie, wykazując się odwagą  i doskonałą technika pływania. Każdy nowy uczeń po wykonaniu wszystkich zadań otrzymał koszulkę z logo naszej szkoły. Główną częścią uroczystości było ślubowanie w obecności rodziców, dyrekcji, nauczycieli i trenerów. Po ślubowaniu pan dyrektor Maciej Parobczy dokonał uroczystego pasowania wszystkich dzieci na uczniów CKS. Zapraszamy do galerii cz. 1, galerii cz. 2, galerii cz. 3, galerii cz. 4.
I runda Grand Prix w Szczecinie klas 3
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2019.10.29 Drukuj
Dnia 24 października uczniowie klasy 3a i 3b pod opieką trenerów: Izabeli Tomaszewskiej i Roberta Sekuły wzięli udział w pierwszej rundzie Grand Prix Szczecina w pływaniu. Podczas zawodów uczniowie ścigali się z najlepszymi pływakami szczecińskich szkół w konkurencji obowiązkowej 50m stylem dowolnym liczonej do generalnej klasyfikacji punktowej oraz brali udział w drugiej konkurencji dodatkowej: 50m stylem grzbietowym lub 50m stylem klasycznym. Dodatkową emocjonującą konkurencją dla uczniów  jak i kibiców była sztafeta 8x25m stylem dowolnym, która odbyła się na koniec zmagań w konkurencjach indywidualnych. Uczniowie CKS zdobyli pierwsze miejsce w składzie: Janicka Julita, Ulatowska Oliwia, Kajetan Dzięcioł, Kajetan Szramowiat, Florian Gross, Kamil Parobczy, Kuba Serwa, Mazepa Rafał. Zapraszamy do galerii cz. 1.
"Zabierz flagę na wycieczkę" i weź udział w konkursie!
Wpisany przez: ER 2019.10.28 Drukuj
Ogłaszamy szóstą edycję konkursu dla uczniów CKS pod hasłem „Zabierz flagę na wycieczkę!”. Tradycją naszej szkoły jest przekazywanie pierwszym klasom flagi z logo CKS w czasie uroczystości pasowania. Ma ona towarzyszyć uczniom w najważniejszych chwilach życia szkolnego i pozaszkolnego. Zadaniem konkursowym jest wykonanie zdjęcia z flagą CKS w najbardziej oryginalnym lub najdalszym miejscu świata! Na Wasze zdjęcia czekamy do 10 czerwca 2020 roku pod adresem p.wawer@cks.szczecin.pl.  Będziemy je publikować na stronie CKS i w Internecie. Dnia 26 czerwca 2020 roku nagrodzimy najlepsze. Przeczytajcie poniżej regulamin konkursu!
Do pobrania:
Młodzieżowy Budżet Obywatelski
Wpisany przez: Administrator 2019.10.23 Drukuj

Już w najbliższy poniedziałek 28 października Uczniowie Centrum Kształcenia Sportowego przystąpią do głosowania w ramach Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego. Bedą oni mogli zagłosować na jeden projekt z każdej kategorii. Projekty realizowane są dzięki wsparciu Miasta Szczecin, który przeznaczył fundusze na realizację projektów. Pamiętajcie, że autorami projektów są uczniowie CKSu, a my głosując oddajemy głos w ramach działań demokratycznych na jeden projekt z każdej kategorii.

Pozdrawiamy

SU

Wycieczka do Barzkowic
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2019.10.22 Drukuj
Na początku października uczniowie klas drugich i trzecich pojechali na wycieczkę do Barzkowic na zajęcia „Zasoby przyrody”. Poznali odnawialne źródła energii - wykorzystanie wiatru, wody i słońca. Widzieli przedmioty z biosurowców: tacki ze skrobi, długopisy z papieru i z mączki kukurydzianej oraz torby ekologiczne. Zwiedzili Ogród Dydaktyczny, gdzie widzieli wiele roślin. Poznali ich wygląd i przeznaczenie. Największą atrakcją była możliwość wyrwania z  wielkiego ogrodu warzyw i zabrania ich ze sobą do domu.  Uczniowie byli także w oczyszczalni, gdzie siłami natury oczyszczane są ścieki. Zbiorniki umieszczone są w szklarni, w której jest dużo roślin. To one oczyszczają ścieki. Podczas prezentacji multimedialnej dowiedzieli się, jak dbać o środowisko. Przy kolorowych pojemnikach ćwiczyli segregowanie śmieci i sprawdzali się w konkursie wiedzy o środowisku. Ostatnim punktem wycieczki było przejście ścieżki edukacyjnej „W przyjaźni z pszczołami”. To była bardzo udana wycieczka. Zapraszamy do galerii cz. 1, galerii cz. 2 i galerii cz. 3.
Warsztaty zawodoznawcze
Wpisany przez: Administrator 2019.10.22 Drukuj
Dnia 16 października 2019 roku uczniowie klasy 8s wraz z wychowawcą, panią Dorotą Kempską-Śnitko i panem pedagogiem, Rafałem Sobczykiem wzięli udział w warsztatach zawodoznawczych zorganizowanych przez Zespół Szkół Rzemieślniczych w Szczecinie. Uczniowie bacznie przyglądali się prezentacjom przygotowanym przez gospodarzy, następnie sami wzięli udział w warsztatach: elektrycznych, fryzjerskich i gastronomicznych. Zapraszamy do galerii!

Informacja: p. Dorota Kempska-Śnitko

Święto Edukacji
Wpisany przez: ER 2019.10.17 Drukuj

Święto Edukacji Narodowej to okazja do złożenia podziekowań za pracę nauczycieli i pracowników szkoły. W CKS Szczecin od lat prowadzona jest w tym okresie akcja "Nie prezent, nie kwiatek, lecz z serca datek" czyli zbiórka artykułów pierwszej potrzeby dla szczecińskiego hospicjum. W ten sposób pracownicy szkoły dzielą się radością ze swojego święta z potrzebujacymi, ucząc empatii i solidarności ludzkiej.

Dzień 14 października był też okazją do wręczenia Nagród Prezydenta Szczecina wyróżnionym nauczycielom. W Teatrze Lalek "Pleciuga" nagrody otrzymali następujacy nauczyciele CKS: dyr. Maciej Parobczy, wicedyr. Małgorzata Reszkiewicz i p. Józef Gawron. Wcześniej, w audytorium Wydziału Elektrycznego ZUT, medale od Prezydenta Rzeczypospolitej oraz ministra edukacji narodowej medale otrzymały: p. Jolanta Opoń i p. Elżbieta Rudzka - medal za długoletnią służbę oraz p. Dororta Kempska-Śnitko - medal KEN za wyróżniająca pracę. Gratulujemy! Zapraszamy do galerii!

Licealiści w Sejmiku Zachodniopomorskim
Wpisany przez: ER 2019.10.17 Drukuj
Na poczatku października br. uczniowie klas 1W i 1M wzięli udział w wykładzie-debacie p. Michała Matlaka "Unia Europejska - kariera i praca". Spotkanie w Sejmiku Zachodniopomorskim zorganizowała p. Katarzyna Bednarek w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie.
Pierwszaki posadziły magnolię
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2019.10.16 Drukuj
Dnia 14 października klasy pierwsze Sportowej Szkoły Podstawowej wspólnie z Panem Dyrektorem Maciejem Parobczym  posadziły swoja pamiątkową magnolię. Jest to tradycja naszej szkoły kontynuowana od wielu lat. Pierwsze klasy, rozpoczynające naukę w naszej szkole, sadza drzewo, które rośnie razem z nimi. Pierwszaki dodatkowo upiększyły teren szkoły, sadząc mnóstwo krokusów. Dzieci wcieliły się w rolę ogrodników z wielkim zapałem. Efekty będzie można podziwiać wiosną. Zapraszamy do galerii.
Lekcja z Mistrzem - żeglarką Agnieszką Skrzypulec
Wpisany przez: ER 2019.10.15 Drukuj
Dnia 15 października br. w auli szkolnej odbyło się niezwykle interesujące spotkanie uczniów klas 3 sp z p. Agnieszką Skrzypulec - żeglarką, reprezentantką Polski na Igrzyska Olimpijskie w Londynie w 2012 i w Rio de Janeiro w 2016 roku, mistrzynią świata w klasie 470, kilkukrotną mistrzynią Europy oraz kilkunastokrotną mistrzynią Polski. Spotkanie odbyło się w ramach "Lekcji z Mistrzem". Wybitna żeglarka opowiedziała dzieciom o swojej sportowej drodze do sukcesów, o specyfice żeglarstwa, organizacji zawodów i igrzysk oraz o treningu. Po prezentacji p. Skrzypulec odpowiadała na liczne pytania dzieci, pokazała swoje najważniejsze trofea sportowe oraz rozdawała autografy. Najważniejsztym celem spotkania było pokazanie uczniom, że sport jest pasją i ogromną przyjemnością, a "Sukces to nie przypadek. To ciężka praca, wytrwałość, nauka, analiza, poświęcenie, a przede wszystkim miłość do tego, co się robi". Za udział w "Lekcji z Mistrzem" podziękował żeglarce dyrektor szkoły, p. Maciej Parobczy. Spotkanie przygotowała p. Agnieszka Mazepa we współpracy z rodzicami Piotra z klasy 3b. Zapraszamy do galerii nr 1 oraz do galerii nr 2.
Z pomaganiem nam do twarzy!
Wpisany przez: Administrator 2019.10.15 Drukuj

Przez cały wrzesień dzieci z Przedszkola Szmaragdowego i świetlicy SSP nr 2 zbierały kasztany. W ten sposób połączyły przyjemne z pożytecznym – środki uzyskane ze sprzedaży darów jesieni zostały przeznaczone na zakup WALKER’a GRILLO dla bardzo dzielnej dziewczynki, Olgi.

Wyniki akcji przerosły nasze najśmielsze oczekiwania! Dzieci z przedszkola uzbierały 69 kg, w świetlicy zebrano 179,10 kg kasztanów. Brawa ogromne dla wszystkich!

Dziękujemy bardzo w imieniu Olgi i jej rodziców!

Miganie w klasie 3a
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2019.10.11 Drukuj
Dnia 4 października Pani Mirosława Kosmala, nauczycielka ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących im. H. Ch. Andersena w Szczecinie przybliżała uczniom klasy 3a świat ludzi głuchych. Opowiedziała, jak porozumiewają się i uczą dzieci niedosłyszące oraz głuche, na jakie trudności natrafiają w życiu codziennym. Nauczyła trzecioklasistów kilku znaków migowych: dzień dobry, do widzenia, proszę, dziękuję oraz pozycji rąk w alfabecie migowym. Każdy uczeń otrzymał planszę przedstawiającą Polski Alfabet Palcowy i próbował wymigać swoje imię. Wielu osobom znakomicie się to udało. Zobaczyliśmy, jak niesłyszący śpiewają piosenki. Było to ważne spotkanie, podczas którego dzieci zobaczyły, jak łatwo można porozumiewać się z głuchymi rówieśnikami za pomocą gestów wykonywanych rękoma. To była dobra lekcja tolerancji i akceptacji "inności" w życiu. Zapraszamy do galerii.
Konferencja dla rodziców
Wpisany przez: Administrator 2019.10.10 Drukuj

Fundacja „Wychowanie bez porażek” serdecznie zaprasza 24.10.2019 na bezpłatną konferencję w Szczecinie pt. „Pokój zaczyna się w rodzinie” współfinansowaną ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Nazwa „Pokój zaczyna się w rodzinie” jest przesłaniem, które ma prowokować do tematu znaczenia odpowiedzialnego rodzicielstwa i wychowania do pokoju w dzisiejszym świecie. Poznanie przez dorosłych postaw wychowawczych nawiązujących do pokoju i wdrażanie przez nich praktycznych umiejętności, opartych o nieagresywny sposób, jakim jest model Gordona, pomoże skutecznie zmieniać postawy, zachowania, sposób komunikacji czy rozwiązywania konfliktów. Obserwując te zmiany u dorosłych i doświadczając ich na sobie, dziecko będzie uczyło się przez naśladowanie, co wpłynie pozytywnie na proces jego rozwoju, dając pozytywne wzorce dla jego własnych postaw i zachowań w dorosłym życiu. A to z kolei wpłynie na kolejne pokolenia, które przecież wychowują dzieci, kiedy same stają się rodzicami. Ten mechanizm jest podstawą budowy obywatelskiego i zintegrowanego społeczeństwa, dla którego pokój jest celem nadrzędnym.

strona 2 / 4
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 ::
... cofnij     dalej ...