Z życia szkoły
Dzień Wcześniaka z CKS
Wpisany przez: ER 2018.11.27 Drukuj
Dnia 17 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wcześniaka. W tym roku Zespół Kliniki Patologii Noworodka SPSK2 PUM zasilony został przez nauczycieli i trenerów z CKS, którzy przygotowali gościom imprezy zajęcia z podstaw BLS oraz zabawy przy muzyce dla dzieci. Spotkanie w klinice PUM było także okazją przyjrzenia się z bliska złotemu medalowi olimpijskiemu zdobytemu przez Konrada Wasielewskiego wraz z osadą wioślarzy w czasie IO w Pekinie. Organizatorzy akcji dziękują za pomoc dyrektorowi CKS Maciejowi Parobczemu, mistrzowi Konradowi Wasielewskiemu oraz Ewie i Jarosławowi Gapskim. Zapraszamy do galerii zdjęć autorstwa p. Leszka Krawczyńskiego.

Medaliści mistrzostw świata wrócili z Australii!
Wpisany przez: Ewa Gapska 2018.11.26 Drukuj

Właśnie zakończyliśmy Mistrzostwa Świata w Ratownictwie Wodnym w Adelaide. Dorobek reprezentacji Polski to: w kategorii seniorów - medal złoty i pięć brązowych, w kategorii junior - 7 medali: medal złoty, trzy srebrne i trzy brązowe!

Medale dla szczecinian w kategorii senior to: Cezary Kępa i Wojciech Kotowski - dwa brązowe medale w sztafetach: 4x50 m z przeszkodami i 4x25 m holowanie manekina. W kategorii junior Anna Popiel wywalczyła dwa brązowe medale w sztafetach: 4x25 m holowanie manekina i 4x50 m sztafeta zmienna, a Michał Całkiewicz zdobył srebrny medal w sztafecie 4x25 m holowanie manekina.

Tekst: trener Sławomir Juszkiewicz

Gratulujemy!

Zapraszamy do galerii

Przygotowujemy się do kiermaszu
Wpisany przez: ER 2018.11.23 Drukuj

Dnia 22 listopada br. z inicjatywy nauczycielek: A. Czeladzińskiej, A. Siweckiej i A. Mazepy odbyły się pierwsze w historii szkoły podstawowej warsztaty bożonarodzeniowe, podczas których wspólnymi siłami wykonano szereg ozdób.

Uczniowie, nauczyciele i rodzice z wielkim zaangażowaniem przygotowali przepiękne ozdoby, które będzie można nabyć dnia 5 grudnia br. podczas szkolnego kiermaszu w godz. 15.30-17.30 w holu szkoły przy stołówce.

Dziękujemy p. Agnieszce Matusiak-Garbarskiej, p. Ewie  Tkacz, p. Natalii Żogas i p. Urszuli Dumicz za wspólnie spędzony czas, okazane wsparcie, wykonanie przepięknych ozdób i chęć podzielenia się z nami swoją pasją. Zapraszamy do galerii nr 1 oraz do galerii nr 2.

Brawo "Złote rybki"!
Wpisany przez: ER 2018.11.22 Drukuj
Z przyjemnością informujemy, że nasze przedszkolaki z grupy "Złote rybki": Sonia Janus, Oliwia Kępa, Filip Hupało i Szymon Sidorczuk zostały laureatami drugiej edycji Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorsko-Wokalnego "Polska - to moja ojczyzna. Co wiem na temat mojego kraju". Dzieci zaprezentowały wiersze patriotyczne przygotowane pod kierunkiem p. Celiny Pasierbik. W konkursie zorganizowanym przez Przedszkole Publiczne nr 62 "Baśniowe" wzięło udział pięć placówek. Uczestnicy otrzymali dyplomy, słodkie upominki i puzzle. Gratulujemy!
Na powitanie robimy pyszne śniadanie
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.11.20 Drukuj
Pyszne kanapki w wykonaniu uczniów klasy 2b przy wsparciu wychowawczyni Agnieszki Mazepy stały się kulinarną atrakcją poniedziałkowych zajęć. Własnoręcznie przygotowane drugie śniadanie, pozwoliło dzieciom udoskonalić umiejętność przygotowywania kanapek z różnych składników. Poza walorami smakowymi ważne było też wrażenie estetyczne przygotowanego posiłku. Każde dziecko z wielkim zaangażowaniem stworzyło kanapkowe arcydzieło, które następnie ze smakiem spożyło. Zapraszamy do galerii cz.1, galerii cz. 2 i galerii cz. 3.
Głosujemy - Szkoła na medal/Dzieciaki do rakiet!
Wpisany przez: Ewa Gapska 2018.11.20 Drukuj
„Dzieciaki do rakiet” to ogólnopolska akcja promująca aktywność fizyczną wśród dzieci, ich rodziców i nauczycieli. Można wygrać profesjonalny sprzęt tenisowy do nauki dzieci, a także specjalne szkolenia dla nauczycieli oraz lekcje tenisa na wychowaniu fizycznym!. W tym roku szansę na nagrodę ma aż 70 szkół! A więc do dzieła: w domu, w pracy, w samochodzie, z różnych urządzeń i przeglądarek - w chwili wolnej klikamy, szkołę wspieramy i głosy zdobywamy!
Wychowanie fizyczne to dobra zabawa!
Wpisany przez: ER 2018.11.15 Drukuj

Zapraszamy do galerii zdjęć z lekcji wychowania fizycznego w klasach o profilu odnowa biologiczna i fizjoterapia. Zajęcia wychowania fizycznego w OBIF łączą tradycyjną gimnastykę z zabawą – wszystko w nowoczesnym stylu, który podkreśla, że gimnastyka – to podłoże dla treningu, równowaga - to podłoże dla stabilizacji, a dobra zabawa – to podłoże dla motywacji. Pani Urszula Domańska poleca taką formę ruchu!

OBiF dla Niepodległej
Wpisany przez: ER 2018.11.15 Drukuj

Dnia 11 listopada 2018 roku w Kliniskach odbył się „Maraton Niepodległości”. Oczywiście nie zabrakło na nim ratowników, zawodników i masażystów z licealnych klas OBiF, którzy swoim zaangażowaniem złożyli hołd dla Niepodległej. Zapraszamy do galerii!

Nasi wezmą udział w Mistrzostwach Świata w Ratownictwie Wodnym w Adelaide!
Wpisany przez: Ewa Gapska 2018.11.15 Drukuj

Trener Sławomir Juszkiewicz wraz ze swoimi podopiecznymi dziękuje wszystkim za okazaną jedność i wsparcie w walce o realizację marzeń sportowych. Bez Was drodzy Przyjaciele, Rodzice, Kibice, Sponsorzy i Sympatycy ten triumf ducha nad materią by się nie zdarzył. Po raz kolejny okazało się, że sport łączy i uwzniośla! Jesteście Wielcy - to dzięki Wam możemy udać się w jedną z najpiękniejszych sportowych podróży naszego życia. Jesteśmy ogromnie wdzięczni i zaszczyceni!

Cała społeczność Centrum Kształcenia Sportowego gratuluje reprezentantom i trenerowi ciężkiej pracy, która zaowocowała zakwalifikowaniem się na mistrzostwa świata. Mamy nadzieję, że ostatni okres niepewności i walki o możliwość uczestniczenia w tak ważnym sportowym wydarzeniu przysporzy Wam jeszcze więcej radości, odwagi i mocy! Jesteśmy z Wami! Powodzenia! A to relacja TVP Szczecin bezpośrednio przed wyjazdem i podziękowania za pomoc przy organizacji wyjazdu! A tu można śledzić na bieżąco starty naszych pływaków-ratowników. Trzymamy kciuki! 

To nasi pływacy-ratownicy!
Wpisany przez: ER 2018.11.14 Drukuj

Z przyjemnością informujemy, że wciąż możemy liczyć na pomoc Przyjaciół Szkoły, którzy wspierają naszych utalentowanych uczniów-sportowców.  Zapraszamy do obejrzenia sesji zdjęciowej, która powstała dzięki zaangażowaniu p. Aliny Wojciechowskiej w celu promocji dyscypliny pływanie-ratownictwo. Autorem zdjęć jest p. Waldek Jaszczak „U-Bik” wraz z wychowankami Miejskiego Domu Kultury w Stargardzie. Na zdjęciach: Wojtek Kotowski – absolwent szkoły oraz Zosia Wojciechowska z klasy 4a. Zapraszamy do galerii!

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości
Wpisany przez: ER 2018.11.14 Drukuj

Dnia 13 listopada 2018 roku w auli szkolnej odbyła się uroczysta akademia z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Drogę do wolności ilustrowała prezentacja z wierszami i pieśniami patriotycznymi przygotowana przez uczennice klasy 8p pod kierunkiem p. K. Musiał. Ponadto usłyszeliśmy piosenki o miłości do ojczyzny w wykonaniu uczniów klasy 1a oraz klasy 3a pod kierunkiem p. M. Piechowicz i p. B. Kuźmy-Falęcikowskiej. Uroczystości towarzyszyła akcja „100 poetów i 100 wierszy na 100-lecie Niepodległej” przygotowana pod kierunkiem p. R. Sobczyka i polonistów – wystawa utworów literatury polskiej w przestrzeni szkolnej oraz kolportaż tekstów polskich poetów. Zapraszamy do galerii!

Warsztaty patriotyczne w klasie 2b
Wpisany przez: ER 2018.11.14 Drukuj
Dnia 9 listopada w klasie 2b odbyły się warsztaty patriotyczne przygotowane i przeprowadzone przez p. Rafała Raniowskiego, p. Krzysztofa Komanieckiego, p. Przemysława Wolskiego i p. Przemysława Zabrockiego – członków Stowarzyszenia Rodzin Miłośników XII Pułku Ułanów Podolskich. Dzieci z dużym zainteresowaniem zapoznały się z przygotowaną prezentacją ukazującą powstanie państwa polskiego oraz ważne wydarzenia, które doprowadziły do odzyskania niepodległości w roku 1918. Możliwość obejrzenia kolekcji sprzętu wojskowego stanowiła wielką atrakcję prowadzonych warsztatów. Na zakończenie każdy uczestnik sprawdził swoje umiejętności, poddając się żołnierskiemu testowi szybkości i celności. Wysiłek dzieci został nagrodzony prezentami upamiętniającymi 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Zapraszamy do galerii cz.1, cz.2, cz.3, cz.4, cz.5, cz.6.
Wiwat Niepodległa!
Wpisany przez: ER 2018.11.14 Drukuj

Dnia 9 listopada br. rozpoczęliśmy w naszej szkole obchody Święta Niepodległości. Jako jedna z 24 tys. szkół włączyliśmy się w akcję wspólnego odśpiewania hymnu narodowego punktualnie o godz. 11.11 w auli szkolnej. Towarzyszyli nam goście – dyrektorzy szczecińskich szkół podstawowych, uczestnicy szkolenia. Po odśpiewaniu hymnu reprezentacja szkoły złożyła kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości na os. Słonecznym. W tym czasie w najmłodszych klasach SSP nr 2 odbyły się warsztaty patriotyczne, a na terenie szkoły rozwieszono plakaty upamiętniające rocznicę odzyskania niepodległości. W czytelni szkolnej do końca listopada obejrzeć można wystawę „Piękna nasza Polska cała”. Zapraszamy do galerii nr 1, galerii nr 2, galerii nr 3 oraz galerii nr 4.

Brawo Julian!
Wpisany przez: ER 2018.11.14 Drukuj

Z ogromną przyjemnością informujemy o sukcesie Juliana Jurysa z grupy przedszkolnej „Koniki morskie”, który zwyciężył w ogólnopolskim konkursie „10 wynalazków na 10-lecie Małego Inżyniera”. Internauci oraz jury konkursu doceniło jego eksperyment naukowy pt. „Lawa”. Gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia filmiku!

Międzyszkolne zawody klas drugich
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.11.14 Drukuj
Dnia 6 listopada na basenie SDS-u w Szczecinie, odbyły się międzyszkolne zawody pływackie klas drugich. Przy dużym skupieniu i wsparciu kibicujących rodziców, dzieci z klas 2 a i 2 b pokonywały długość 25 metrów stylem grzbietowym i kraulem. Na podium stanęli Lilianna Żmurkow z klasy 2 b, Oliwia Ulatowska z klasy 2a, Jakub Serwa z 2b i Florian Gross z 2a. Do pierwszej dziesiątki zakwalifikowali się następujący uczniowie:Aleksandra Kamińska z 2 a, Wiktoria Wiśniewska z 2a, Julita Janicka z 2b, Olympia Żogas z 2b, Kamila Garbarska z 2b, Jagoda Gapska z 2 a, Mateusz Miller z 2a i Kacper Baczulis z 2a. W sztafecie uczniowie z klasy 2 a zajęli II miejsce, zaś uczniowie z klasy 2 b zajęli czwartą pozycję. Gratulujemy i życzymy sukcesów na następnych zawodach. Zaprasamy do galerii cz. 1 i galerii cz. 2.
Zapraszamy na koncert z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości
Wpisany przez: ER 2018.11.06 Drukuj

Dnia 15 listopada br. (czwartek) o godzinie 18.00  w auli CKS odbędzie się koncert  z okazji  100. rocznicy odzyskania niepodległości. Na koncert zaprasza chór „Hejnał” pod dyrekcją profesor Bogny Thomas-Miklas oraz uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej im. Tadeusza Szeligowskiego Oddział Prawobrzeże pod kierunkiem dr Natalii Kałuckiej z Akademii Sztuki w Szczecinie. W repertuarze koncertu znajdą się utwory polskich kompozytorów, między innymi: Fryderyka Chopina i Stanisława Moniuszki. Wykonawcy liczą na zaangażowanie wszystkich gości koncertu we wspólne śpiewanie. Zapraszamy!

strona 7 / 12
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 :: 9 :: 10 :: 11 :: 12 ::
... cofnij     dalej ...