Z życia szkoły
Pasje naszych rodziców
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.10.17 Drukuj
W środę 17.10.2018 r. p. Jarosław Skrzypulec - tata jednego z uczniów klasy 2b - zaprezentował dzieciom z klas drugich różne modele drukarek, w tym drukarkę 3D. Prezentację sprzętu uatrakcyjnił pokaz drukowania przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu. Wszystkie dzieci z zainteresowaniem obserwowały cały proces. Oglądanie przyniesionych  przez p. Jarosława przedmiotów, wykonanych drukarką 3D, wywołało wśród dzieci ogromne zainteresowanie i lawinę pytań. Dziękujemy p. Jarosławowi za bardzo interesujące warsztaty i poświęcony czas. Uczniowie klas drugich wraz z wychowawczyniami. Zapraszamy do galerii.
Światowy Dzień Przywracania Akcji Serca
Wpisany przez: ER 2018.10.17 Drukuj
Dnia 16.10.2018 r. klasa 2X reprezentowała CKS w Światowym Dniu Przywracania Akcji Pracy Serca. Impreza odbyła się w hali Netto Arena. Zapraszamy do galerii!
Gratulujemy nauczycielom CKS!
Wpisany przez: ER 2018.10.17 Drukuj
Z ogromną przyjemnością informujemy, że z okazji Dnia Edukacji Narodowej 15 października br. zostali wyróżnieni nauczyciele naszej szkoły! W Sali Rycerskiej Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie złoty medal za długoletnią służbę przyznany przez Prezydenta RP odebrała p. Ewa Graba. Srebrnym medalem uhonorowano p. Iwonę Jedlikowską. Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymała p. Diana Jaśkiewicz. W Teatrze Lalek „Pleciuga” odbyło się wręczenie nagród Prezydenta Miasta Szczecin. Nagrodę tę otrzymali: p. dyr. Jolanta Opoń oraz p. Jarosław Gapski. Gratulujemy!
Rocznica pontyfikatu Jana Pawła II
Wpisany przez: ER 2018.10.17 Drukuj
Dnia 16.10.2018 r. przypadała 40. rocznica pontyfikatu Jana Pawła II, patrona auli naszej szkoły. Warto zastanowić się nad jego przesłaniem, które codziennie towarzyszy nam w auli w formie cytatu – „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali”.
III Otwarte Mistrzostwa CKS w Pływaniu
Wpisany przez: Ewa Gapska 2018.10.16 Drukuj
W dniu 12.10.2018 r. odbyły się III Otwarte Mistrzostwa CKS w Pływaniu. W zawodach uczestniczyli zawodnicy ze wszystkich szkół podstawowych na prawobrzeżu. Najmłodsi adepci pływania rywalizowali w konkurencji 25 m stylem dowolnym oraz 50 m stylem grzbietowym. Ich starsi koledzy rywalizowali w konkurencjach 50 m stylem dowolnym, 50 m stylem grzbietowym, 50 m stylem klasycznym oraz 50 m stylem motylkowym. Swoją obecnością zaszczycili nas goście honorowi: pani Teresa Góra ze stowarzyszenia "Szczecin dla pokoleń", pan Władysław Dzikowski, Radny Miasta Szczecin oraz wicedyrektor CKS, pani Jolanta Opoń. Zapraszamy do galerii.
Do pobrania:
Urodziny Książkowego Misia!

Dnia 16 października 2018 roku w holu przy bibliotece szkolnej odbyły się Urodziny Książkowego Misia! Uczniowie SSP nr 2, gimnazjaliści, licealiści oraz przedszkolaki z grup „Koniki morskie” i „Złote rybki” uczcili święto najpopularniejszego misia na świecie – Kubusia Puchatka, bohatera książki A. A. Milne. Przygody misia po raz pierwszy opublikowano 14 października 1926 roku. Kubuś Puchatek obchodził więc w tym roku 92. urodziny! Uczniowie CKS wysłuchali fragmentów opowiadania, które przeczytał licealista Kuba Ruszczycki z klasy 3X, imiennik Kubusia Puchatka. Wszyscy uczestnicy imprezy czytelniczej – od najmłodszych po najstarszych uczniów CKS - wzięli też udział w zabawie kolorową chustą Klanza. Gościem honorowym imprezy był Miś Czytelnik.

Zapraszamy do galerii nr 1, galerii nr 2 oraz galerii nr 3! 

Profilaktyka nowotworu piersi w CKS
Wpisany przez: ER 2018.10.16 Drukuj
Dzień 15 października br. był okazją przypomnienia sobie zasad profilaktyki nowotworu piersi, ponieważ obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z Rakiem. Z tej okazji w holu szkoły pojawiły się plakaty przygotowane przez uczniów klas ósmych pod kierunkiem p. Matyldy Wojtaszek.  Zapraszamy do galerii!
Zwyciężyły w Sztafetowym Biegu Przełajowym Dziewcząt!
Wpisany przez: ER 2018.10.16 Drukuj

Dnia 8.10.2018 r. odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej, w czasie których reprezentacja CKS zajęła I miejsce w Sztafetowym Biegu Przełajowym Dziewcząt!

Zawodniczki naszej szkoły brały udział w biegu przełajowym na 950 m po lesie. CKS reprezentowały: Maja Ogrodnik, Magdalena Koconowska, Wiktoria Opara, Julia Trocka, Zuzanna Borkowska, Julia Fidecka, Oliwia Głowińska i Kornela Woźniak z klasy 8p oraz Julita Hanc i Natalia Marycka z klasy 3p. Dziewczęta rywalizowały m.in. z SP nr 55, SP nr 37, SP nr 18.

Gratulujemy!

Wspólna sprawa to dobra zabawa!
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.10.16 Drukuj
Pod takim hasłem w klasie 2b odbyły się dwa wyjazdy integracyjne z cyklu spotkań zaplanowanych na rok szkolny 2018/2019. Dzieci wraz z wychowawczynią p. Agnieszką Mazepą, p. Anną Czeladzińską oraz rodzicami p. Danutą Kozak oraz p. Rafałem Raniowskim zwiedziły w dniu 24 września Szczecińską Wystawę Klocków Lego. Powstałe z klocków Lego budowle zrobiły na zwiedzających ogromne wrażenie. Kolejną atrakcją był zorganizowany przez rodziców uczniów klasy 2b wyjazd integracyjny do Smętowic w sobotę 6 października. Rodzice i dzieci z wielkim zapałem uczestniczyli w konkursach  prowadzonych przez wychowawczynię klasy. Udanej zabawie sprzyjała piękna pogoda i dobry nastrój jej uczestników. Zapraszamy do galerii.
Pasowanie uczniów klas pierwszych liceum
Wpisany przez: Ewa Gapska 2018.10.15 Drukuj
Klasy I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Sportowymi złożyły dziś uroczyste ślubowanie godnego wypełniania obowiązków ucznia CKS, sportowca i Polaka, po którym zostali oficjalnie przyjęci przez dyrektora Macieja Parobczego w poczet grona uczniowskiego naszej szkoły. Klasa 1X zaprezentowała film o swoich dokonaniach, jak również o specyfice profilu "Odbudowa biologiczna i fizjoterapia". Klasa 1W pokazała, że w krwi ma nie tylko sport, ale także wielką pasję muzyczną i zaprezentowała utwór disco polo z elementami choreografii oraz improwizacji. Uroczystości towarzyszyła atmosfera Święta Edukacji Narodowej. Zapraszamy do galerii nr 1 oraz do galerii nr 2.
Na podium w mistrzostwach Szczecina!
Wpisany przez: ER 2018.10.15 Drukuj

Z przyjemnością informujemy, że reprezentacja CKS zajęła III miejsce w mistrzostwach Szczecina – Drużynowych Sztafetowych Biegach Przełajowych Szkół Średnich. Zespół wystąpił w składzie: Kamil Kostrzewa, Mateusz Trejder, Konrad Świerkosz, Dominik Bartniczuk, Konrad Grzankowski, Jakub Słodkowski, Piotr Szulgo, Adam Zając, Marcel Galas i Maciej Salak. Trenerzy: M. Zart i A. Rykaczewski. Gratulujemy!

W bibliotece o słownikach i nie tylko!
Wpisany przez: ER 2018.10.15 Drukuj
Z okazji miesiąca bibliotek szkolnych w październiku biblioteka CKS zaprosiła uczniów na cykl spotkań, lekcji bibliotecznych i imprez czytelniczych. Tematem lekcji przeprowadzonych dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej, klas 3 gimnazjum i klas 1 liceum były sposoby pozyskiwania informacji. Uczniowie uczyli się pracy ze słownikami i encyklopediami oraz obejrzeli wystawę publikacji informacyjnych. Zapraszamy do galerii nr 4, do galerii nr 1, galerii nr 2 i galerii nr 3.
Ruszyła piąta edycja konkursu "Zabierz flagę na wycieczkę"!
Wpisany przez: ER 2018.10.15 Drukuj

Ogłaszamy piątą edycję konkursu dla uczniów CKS pod hasłem „Zabierz flagę na wycieczkę!”. Tradycją naszej szkoły jest przekazywanie pierwszym klasom flagi z logo CKS w czasie uroczystości pasowania. Ma ona towarzyszyć uczniom w najważniejszych chwilach życia szkolnego i pozaszkolnego. Zadaniem konkursowym jest wykonanie zdjęcia z flagą CKS w najbardziej oryginalnym lub najdalszym miejscu świata! Na Wasze zdjęcia czekamy do 10 czerwca 2019 roku pod adresem p.wawer@cks.szczecin.pl.  Będziemy je publikować na stronie CKS i w Internecie. Dnia 21 czerwca 2019 roku nagrodzimy najlepsze. Przeczytajcie poniżej regulamin konkursu!

Do pobrania:
Klub Sportowy CKS Szczecin zaprasza na szkolenie ratownictwa wodnego

Chcesz zostać Ratownikiem Wodnym – przyjdź w najbliższą niedzielę na pływalnię na godzinę 18.00.

Szkolenie dotyczy wyłącznie uczniów Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 od klasy V.

Pasowanie uczniów klas 1 Sportowej Szkoly Podstawowej nr 2
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.10.10 Drukuj
Dnia 10 października 2018 roku, tradycyjnie już na basenie w Centrum Kształcenia Sportowego odbyło się uroczyste pasowanie dzieci z klasy 1a i 1b. Dzieci zmierzyły się w wodzie z zadaniami przygotowanymi przez trenerów specjalnie na tę okazję. Każdy uczeń otrzymał koszulkę z logo CKS, w której z pewnością nie raz zaprezentuje się na zawodach pływackich. Po uroczystej przysiędze pan dyrektor M. Parobczy pasował uczniów wiosłem. Swoją obecnością uroczystość uświetnił także dyrektor Wydziału Sportu p. K. Kupis. Zapraszamy do galerii cz. 1, galerii cz. 2 i galerii cz. 3.
Pierwsze dni w szkole uczniów klasy 1a
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.10.10 Drukuj
Dnia 3 września 2018 uczniowie klasy 1a rozpoczęli swoją szkolną przygodę. Każdy uczeń z nutą niepewności przekroczył próg Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2. Pierwsze dni w nowym miejscu spędzili na zabawach integracyjnych, poznawaniu szkoły, a także nawiązywaniu nowych przyjaźni. Dzieci z klasy 1a z uśmiechem na ustach przybywają każdego dnia do CKSu, by dzielnie stawiać czoła szkolnym obowiązkom. Zapraszamy do galerii nr 1 i galerii nr 2.
strona 6 / 9
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 :: 9 ::
... cofnij     dalej ...