Z życia szkoły
Zapraszamy na "Rozbrykane ferie" z Active-Go!
Wpisany przez: ER 2019.01.08 Drukuj

Zapraszamy dzieci w wieku 7-9 lat (klasy 1-3 SP) na „Rozbrykane ferie” z Active-Go! w CKS Szczecin w godzinach 7:00–15:00. Zostało kilka miejsc na turnusie pierwszym w dniach 28.01–1.02.2019! Na dzieci czeka bogaty program zajęć!

Zgłoszenia na adres activego@onet.pl z podaniem imienia i nazwiska dziecka oraz tel. kontaktowego w celu potwierdzenia zgłoszenia.

Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapraszamy!

Uwaga, zmiana planu od 7 stycznia!
Wpisany przez: Administrator 2019.01.05 Drukuj

Od poniedziałku 7 stycznia 2019 r. obowiązuje nowy plan zajęć, prosimy zapoznać się ze zmianami. Nowy plan dostępny będzie również w iDzienniku.

Dofinansowanie dla sportowców w II semestrze 2018/2019
Wpisany przez: Administrator 2019.01.04 Drukuj
Aby uzyskać dofinansowanie do obiadów w II semestrze należy złożyć wniosek (do pobrania poniżej) do 18 stycznia 2019 r. w sekretariacie szkoły.
Do pobrania:
Mamy mistrzynię świata w tańcu!

Z przyjemnością informujemy, że mamy kolejną mistrzynię świata! Karolina Serdeczna z klasy 2X jest wielokrotną medalistką mistrzostw Polski i świata w tańcu! Swoją przygodę rozpoczęła 5 lat temu. Wcześniej trenowała gimnastykę sportową. Związana jest z klubem Dance Studio PAA. Oto najważniejsze osiągnięcia naszej mistrzyni:
- kilkukrotne mistrzostwo Polski w formacji i mini formacji (w stylach disco dance, show dance, jazz dance) - XIX Festiwal Tańca o Puchar Kujaw i Pomorza, 22-23.03.2018, Białe Błota

- mistrzostwo Polski w trio w stylu disco show - Mistrzostwa Polski WADF 2018, 24.03.2018, Białe Błota,

- III miejsce na mistrzostwach Europy w solo disco dance w kategorii 16+ - 15-17.06.2018, Szczecin

- DEART Goleniów 2018 oraz MISTRZOSTWA POLSKI i GRAND PRIX – Federacji WADF 28-29.04.2018, Goleniów

- złoty oraz brązowy aplauz na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, 7-9.06.2018
- kilkukrotne mistrzostwo świata w formacji oraz mini formacji w stylach disco dance, show dance, jazz dance - WADF World Dance Championship 2018 i 2017, 18.-24. 11. 2018, 20-26.11.2017 (wicemistrzostwo świata 2017 w kat. solistka w show dance, mistrzostwo świata 2018 w kat. solistka w stylu artistic acrobatic dance show),

- V miejsce na mistrzostwach świata w duecie disco dance - European Dance Championship 2018, 15-17.06.2018, Szczecin.

Gratulujemy i zapraszamy do galerii!

Nasi zdolni uczniowie!
Wpisany przez: ER 2019.01.04 Drukuj
Miło nam poinformować, iż nasi uczniowie zostali nagrodzeni w Międzyszkolnym Świetlicowym Konkursie Plastycznym „Bezpieczna droga do i ze szkoły”. Julita Janicka (kl. 2b) zajęła 2 miejsce w kategorii klas I-II, natomiast Oliwia Ulatowska (kl. 2a) oraz Bartosz Przybylski (kl. 2a) otrzymali wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów - wychowawcy świetlicy: Anna Siwecka i Anna Czeladzińska.
1-7 stycznia 2019 - obóz zimowy w Małym Cichym
Wpisany przez: Ewa Gapska 2019.01.03 Drukuj

Rześkie orzeźwiające powietrze, miękkie płatki śniegu na twarzy, białe wierzchołki drzew i zapierające dech w piersiach widoki... Czegóż się nie robi dla prawdziwej zimy i białego szaleństwa... Wsiada w pociąg, przebywa kilkunastogodzinną podróż pociągiem i autobusem, by wreszcie zobaczyć tej zimy prawdziwy śnieg i poszusować na górskich stokach na skrzydłach wiatru... Dnia 1 stycznia br. zawodnicy CKS rozpoczęli zimowy obóz w dobrze znanym i ukochanym Małym Cichym. Z dnia na dzień osiągają założone cele: doświadczenie prawdziwej zimy, skorzystanie z dobrodziejstw górskiego klimatu, zapoznanie z góralskim folklorem, wspólna integracja, kształcenie umiejętności współpracy w grupie oraz doskonalenie umiejętności narciarskich. Zapraszamy do galerii! Więcej na facebooku.

Podziękowanie
Wpisany przez: ER 2019.01.02 Drukuj
Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła otrzymała specjalne podziękowania od Prezydenta RP Andrzeja Dudy za udział w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania „Przedwiośnia”. Zorganizowana przez bibliotekę szkolną CKS akcja głośnego czytania dzieła Stefana Żeromskiego odbyła się we wrześniu 2018 roku. Brali w niej udział wychowawcy, nauczyciele, uczniowie i rodzice naszej szkoły. Głośne czytanie zainaugurował dyrektor Maciej Parobczy, który fragment dzieła przeczytał na głos przez radiowęzeł szkolny. CKS znalazł się tym samym w gronie 3 tys. instytucji w Polsce i za granicą, które w roku obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości podjęły się prezentacji wybitnego dzieła literatury polskiej. Wraz z osobistymi podziękowaniami od Prezydenta RP otrzymaliśmy także okolicznościowy egzemplarz „Przedwiośnia” z dedykacją pary prezydenckiej.
Tradycyjne jasełka
Wpisany przez: ER 2019.01.02 Drukuj

Dnia 21 grudnia 2018 roku w auli szkolnej odbyły się tradycyjne jasełka przygotowane pod kierunkiem p. Agnieszki Zawiślak. Były to wyjątki z Pisma Świętego oplecione oryginalnymi tańcami żydowskimi, które do tej pory żyją w kulturze wielu narodów. W tańcach nie ma nieprzemyślanych ruchów, tu każdy gest ma znaczenie i niesie za sobą przesłanie. Miłą niespodziankę przygotowali także uczniowie klasy 5a pod kierunkiem p. Doroty Kempskiej-Śnitko, którzy zamienili się w kolędników odwiedzających uczniów i pracowników CKS. Zapraszamy do galerii nr 1 oraz galerii nr 2!

Jasełka u przedszkolaków
Wpisany przez: ER 2019.01.02 Drukuj
Dnia 21 grudnia 2018 roku dzieci z Przedszkola Szmaragdowego zaprosiły swoich rodziców i gości na tradycyjne jasełka. Historię Narodzenia Pańskiego pięknie opowiedziały „Koniki Morskie”, a przedszkolaki ze wszystkich grup zaprezentowały świąteczne piosenki i tańce. Niezwykle wzruszające było wykonanie przez dzieci z grupy „Rozgwiazdy” kolędy w języku migowym oraz wspólne kolędowanie z dziadkiem jednego z dzieci z grupy „Kraby”. Zapraszamy do galerii!
Specjalne kartki świąteczne dla Mateusza
Wpisany przez: ER 2019.01.02 Drukuj
"Marzycielska poczta" to ogólnopolska akcja wolontariatu, w której uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Klasy 2a, 2b i 3a wykonały w czasie zajęć w świetlicy szkolnej kartki świąteczne. Uczniowie zdecydowali, że przygotują kartki dla Mateusza z Rybnika. Mateusz potrzebuje obecnie naszego wyjątkowego wsparcia. Wychowawczynie świetlic p. A. Siwecka i p. A. Czeladzińska serdecznie dziękują uczniom za wykonanie kartek oraz udzielenie Mateuszowi wsparcia.
Taniec z gwiazdeczkami
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.12.26 Drukuj
W sobotę 15 grudnia 2018 r. uczniowie uczestniczący w dodatkowych zajęciach z tańca, prowadzonych przez p. Sandrę Królikowską, brali udział w turnieju tańca towarzyskiego. Naszą szkołę reprezentowały następujące pary taneczne: Weronika Zygarłowska i Piotr Stefaniak z kl. 1a, Wiktoria Filipiuk z kl. 2b i Rafał Kuc z kl. 2a, Julita Janicka i Piotr Skrzypulec z kl. 2b, Kamila Garbarska z kl. 2b i Rafał Mazepa z kl. 2a oraz solistka z kl. 2a Oliwia Ulatowska. Podczas bardzo intensywnego pokazu nasze pary zaprezentowały: polkę, sambę, walca angielskiego, quick stepa i cha-chę. Każdy taniec był nagradzany przez obecnych gości i jurorów gromkimi oklaskami. Podczas kolejnej edycji „Tańca z gwiazdeczkami” w Akademii Tańca Grycmacher uczniowie naszej szkoły zdobyli złote, srebrne i brązowe medale. Zapraszamy do galerii.

Wesołych Świąt!
Wpisany przez: Administrator 2018.12.21 Drukuj

"Aby Święta Bożego Narodzenia były Bliskością i Spokojem, a Nowy Rok – Dobrym Czasem"

Konstanty Ildefons Gałczyński

Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom oraz Przyjaciołom szkoły życzymy zdrowia, nadziei na lepsze jutro, chwil roziskrzonych kolędą, śmiechem i wspomnieniami. Niech zbliżający się Nowy Rok przyniesie same radosne momenty i będzie czasem realizacji marzeń.

Uwaga, zmiana planu!
Wpisany przez: Administrator 2018.12.21 Drukuj

Od 1 stycznia 2019 r. obowiązuje nowy plan zajęć, prosimy zapoznać się ze zmianami. Nowy plan dostępny jest również w iDzienniku.

Zbieramy książki w akcji "Książka wspiera bohatera"!
Wpisany przez: ER 2018.12.18 Drukuj

Zachęcamy uczniów, rodziców, nauczycieli, wszystkich czytelników biblioteki szkolnej CKS oraz Przyjaciół Szkoły do udziału w akcji zbiórki książek pod hasłem „Książka wspiera bohatera” Fundacji Ekologicznej Arka.

Do 15 stycznia 2019 roku w bibliotece szkolnej oraz w przedszkolu zbieramy używane (w dobrym stanie) lub nowe książki (bez podręczników), które przekażemy organizatorom na ogólnopolski kiermasz. Środki finansowe pozyskane w ten sposób zostaną przekazane na zakup nowych książek do bibliotek w szpitalach i w domach dziecka. Koordynatorem akcji w przedszkolu jest p. Joanna Zarębska z grupy „Kraby” oraz p. Elżbieta Rudzka z biblioteki szkolnej CKS. Książki zbieramy w bibliotece w godz. 8.30-15 (pn-czw) lub przy wejściu do przedszkola.

Szczegółowe informacje na stronie organizatora.

Brawo mistrzowie jiu-jitsu!
Wpisany przez: ER 2018.12.18 Drukuj

Dnia 15 grudnia 2018 roku w Stepnicy odbyły się Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży w Brazylijskim Jiu Jitsu. Uczniowie CKS trenujący w klubie "Berserkers Team Prawobrzeże" zdobyli trzy medale. Pierwsze miejsce i tytuł mistrza Polski wywalczył Aleksander Wodarczyk z klasy 4b, a III miejsce zdobyli: Maja Kaczmarczyk i Igor Kurzawa z klasy 3a.

Gratulujemy!

Klasa 3a w Majsterkowie
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.12.18 Drukuj
Uczniowie klasy 3a SSP2 uczestniczyli w zajęciach majsterkowania w Castoramie. Majsterkowo to zajęcia, w których dzieci uczą się techniki logicznego myślenia, składania poszczególnych elementów według określonego schematu. Na tych zajęciach liczy się zręczność, dystans do swoich umiejętności manualnych i dobra zabawa oraz współpraca. Uczniowie wykonali z drewna piękną ciężarówkę z przyczepą, na której umieścili drewniane bale. Ciężarówki złożone i sklejone zostały pokolorowane, a następnie wypróbowane w zabawie. Zapraszamy do galerii cz.1 i galerii cz.2.
strona 5 / 12
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 :: 9 :: 10 :: 11 :: 12 ::
... cofnij     dalej ...