Z życia szkoły
Wybory do Prezydium Samorządu Uczniowskiego
Wpisany przez: Ewa Gapska 2018.09.19 Drukuj

Samorządowe życie uczniowskie czas najwyższy zacząć! Czekamy na śmiałków, którzy ster samorządności przejmą w swoje ręce i zaktywizują grono uczniowskie. Do poniedziałku 24 września czekamy na Wasze plakaty wyborcze lub prezentacje Waszych sylwetek w formie elektronicznej (opiekunowie SU: p. Ewa Gapska, p. Katarzyna Mika-Kucharska). Czekamy na Was! Śpieszcie się!

Zapraszymy gorąco wszystkie samorządy klasowe na pierwsze zebranie: 25 września o godz. 13.25 w auli.

Dofinansowanie dla sportowców
Wpisany przez: Administrator 2018.09.17 Drukuj
Aby uzyskać dofinansowanie do obiadów w okresie od 01 października 2018 r. do 25 stycznia 2019 r. należy złożyć wniosek (w sekretariacie lub do pobrania na stronie) do 21 września 2018 r. Zasady wsparcia finansowego i wniosek do pobrania poniżej.

Do pobrania:
Zebranie z rodzicami – środa 12 września (17:00–19:00)
Wpisany przez: Administrator 2018.09.12 Drukuj

Początek wszystkich zebrań o godz. 17:00. W czasie zebrań odbędą się spotkania rodziców z dyrektorem w auli:

  • 17:00–17:30 – kl. 1 LO
  • 17:30–18:00 – kl. 3 GM
  • 17:45–18:00 – kl. 7 SP (sala 116)
  • 18:00–18:30 – kl. 3 LO
  • 18:30–19:00 – kl. 8 SP.
Puchar w I Śródlądowych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym!
Wpisany przez: Ewa Gapska 2018.09.11 Drukuj

Z wielką radością i dumą ogłaszamy, że zawodnicy CKS-SMS Szczecin wywalczyli drużynowe zwycięstwo w I Śródlądowych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym! Nasi zawodnicy okazali się też najlepsi w klasyfikacji indywidualnej. Najlepszą zawodniczką na śródlądziu okazała się Paulina Wojtyś. Wśród panów złoty medal zdobył Wojciech Kotowski, srebrny - Michał Całkiewicz.

Wszystkim naszym reprezentantom: P. Wojtyś, M. Szkołek, W. Kotowskiemu, A. Wojcieszonkowi, M. Całkiewiczowi, S. Całkiewiczowi i K. Grzankowskiemu dziękujemy za profesjonalną walkę i piękną sportową rywalizację!

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych oraz ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020
Wpisany przez: Administrator 2018.09.10 Drukuj
Prosimy o zapoznanie się z załącznikiem.
Do pobrania:
Uwaga, zmiana planu od 10 września!

Od poniedziałku 10 września br. obowiązuje nowy plan zajęć, prosimy zapoznać się ze zmianami.

Narodowe Czytanie w CKS Szczecin
Wpisany przez: ER 2018.09.06 Drukuj

Narodowe Czytanie Przedwiośnia Stefana Żeromskiego w Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie zainicjowane zostanie w piątek, 7 września br. o godz. 11.30. Głośne czytanie fragmentów powieści rozpocznie dyrektor szkoły przez radiowęzeł szkolny. Kontynuacja głośnego czytania nastąpi w poszczególnych klasach - w wykonaniu uczniów i nauczycieli. Zachęcamy uczniów i rodziców do udziału w sobotę w imprezach związanych z akcją na terenie Szczecina oraz do zorganizowania z własnej inicjatywy głośnego czytania powieści. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Dnia 8 września 2018 roku Przedwiośnie wraz z parą prezydencką czytać będzie cała Polska. W Szczecinie Narodowe Czytanie odbędzie się 8 września br. m.in. o godz. 14.00 w zabytkowym tramwaju.

OBiF już działa!
Wpisany przez: ER 2018.09.06 Drukuj

Dnia 2 września 2018 r. uczniowie klas OBiF wraz z p. U. Domańską byli współorganizatorami Ogólnopolskiego Finału Pucharu Nordic Walking, w którym udział wzięło ponad 400 zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Do współpracy zaprosiło naszych uczniów Stowarzyszenie Kultury Fizycznej BIOMASZYNA. Impreza miała wymiar ogólnopolski, a dla naszych pierwszoklasistów była to jednocześnie okazja do integracji zanim usłyszeli pierwszy dzwonek. Zapraszamy do galerii!

Pierwszaki w bibliotece!
Wpisany przez: ER 2018.09.06 Drukuj

Dnia 3 września 2018 roku uczniowie klas pierwszych Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 odwiedzili bibliotekę szkolną. Dzieci wzięły udział w konkursie wiedzy na temat biblioteki – poznawały nowe słowa, odgadywały tytuły i bohaterów bajek oraz wskazywały ważne miejsca w bibliotece szkolnej. Ważnym elementem spotkania była rozmowa na temat dbałości o książki, ponieważ tego dnia uczniowie klasy 1a oraz klasy 1b otrzymali z rąk wicedyrektor szkoły, p. Ireny Mizgalskiej oraz nauczyciela bibliotekarza, p. Elżbiety Rudzkiej, nowe, bezpłatne podręczniki. Wizycie najmłodszych uczniów CKS przyglądał się Miś Czytelnik. Zapraszamy do galerii nr 1 oraz do galerii nr 2.

CKS - Szkoła sędziów i trenerów!
Wpisany przez: ER 2018.09.06 Drukuj

W naszej szkole ruszył nowatorski, pierwszy w Polsce system przygotowania nowych kadr sędziowskich i trenerskich! Uczniowie pierwszych klas liceum rozpoczęli cykl kształcenia umożliwiający im w przyszłości podjęcie pracy w charakterze sędziego sportowego, trenera personalnego lub trenera zespołów sportowych. Dzięki podpisanemu przez CKS porozumieniu z Zachodniopomorskim Okręgowym Związkiem Piłki Nożnej kształcenie dotyczyć będzie głównie piłki nożnej. W czasie lekcji wychowania fizycznego uczniowie będą brać udział w zajęciach ze specjalistami. Propozycja skierowana jest do uczniów z całej Polski! Zapraszamy! Media o nas!

Przedszkole Szmaragdowe zaprasza!
Wpisany przez: ER 2018.09.06 Drukuj

Z przyjemnością informujemy, że wraz z początkiem roku szkolnego w nowych pomieszczeniach Przedszkola „Szmaragdowego” działającego przy CKS rozgościły się Muszelki, Raki, Rozgwiazdy, Kraby, Złote Rybki i Koniki Morskie. Na potrzeby przedszkola przebudowano całe skrzydło budynku szkoły. W ciągu pięciu miesięcy powstała przestronna i świetnie wyposażona placówka publiczna, w której przygotowano miejsca dla dzieci w wieku 3-6 lat. Przedszkole „Szmaragdowe” zaskakuje nowoczesnością rozwiązań i wyposażeniem. Każda sala została wyposażona w nową toaletę i łazienkę dostosowaną do wieku i potrzeb dzieci. W pomieszczeniach znalazły się nowe, bezpieczne i kolorowe meble oraz zabawki. Dzieci mają do dyspozycji salę gimnastyczną, która pełni też rolę multimedialnej sali zabaw wyposażonej w przyrządy dydaktyczne do nauki programowania i zabawy, np. „Magiczny dywan”. Wejście do obiektu zabezpieczone jest domofonem. Przedszkole jest bezpośrednio połączone z wyremontowaną stołówką szkolną. W najbliższym czasie zakończy się termoizolacja i malowanie elewacji, docieplenie fundamentów oraz zagospodarowanie terenu wokół. Kadra placówki to połączenie doświadczenia i świeżości, ponieważ stanowią ją nauczycielki z wieloletnim dorobkiem oraz adeptki zawodu. Uzdolnieni sportowo absolwenci Przedszkola „Szmaragdowego” będą mogli kontynuować naukę w Sportowej Szkole Podstawowej nr 2 w CKS Szczecin. Zapraszamy do galerii!

Początek roku szkolnego w CKS Szczecin
Wpisany przez: ER 2018.09.06 Drukuj

Dnia 3 września 2018 roku w auli im. Karola Wojtyły odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. W obecności dyrekcji szkoły, nauczycieli, trenerów i rodziców powitaliśmy nowych i obecnych uczniów naszej szkoły. Był to wyjątkowy dzień dla uczniów klas 1-8 Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2, uczniów klas 3 Gimnazjum z Oddziałami Sportowymi oraz licealistów z klas 1-3. Zapraszamy do galerii! Powodzenia w roku szkolnym 2018/2019!

Stypendium szkolne
Wpisany przez: Administrator 2018.09.04 Drukuj

Wnioski (do odebrania w sekretariacie szkoły lub na stronie bip.um.szczecin.pl/chapter_11322.asp) o przyznanie stypendium szkolnego wraz z dokumentami należy złożyć w terminie od 3 września do dnia 15 września 2018 roku w szkole, do której uczęszcza uczeń.

Rozpoczęcie roku szkolnego
Wpisany przez: Administrator 2018.08.29 Drukuj

Uroczystość ropoczęcia roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 3 września w auli w następujących godzinach:

  • LO i oddziały gimnazjalne – godzina 8:00
  • SP klasy 4–8 – godzina 9:00
  • SP klasy 1–3 – godzina 14:00.

Zapraszamy!

Uwaga rodzice dzieci przedszkolnych!
Wpisany przez: Administrator 2018.08.23 Drukuj

30 sierpnia 2018 r. w auli naszej szkoły (na pierwszym piętrze) odbędzie się zebranie organizacyjne z podziałem na następujące grupy:

- rodzice dzieci 5 i 6 letnich o godz. 17:00
- rodzice dzieci 3 i 4 letnich o godz. 18:00.

Zapraszamy.

Dyrekcja szkoły

Uczniowie CKS na "Rejsie Odkrywców"!
Wpisany przez: ER 2018.07.02 Drukuj

Dnia 23 czerwca 2018 roku grupa śmiałków rozpoczęła przygodę życia – uczniowie szczecińskich szkół wyruszyli w „Rejs Odkrywców Szlakiem Miast Partnerskich Miasta Szczecina”. Wyprawę zorganizowało Miasto Szczecin i Pałac Młodzieży Pomorskie Centrum Edukacji, aby uczcić fakt 100-lecia odzyskania przez  Polskę Niepodległości. Wśród dzielnych żeglarzy znajdują się również nauczyciele i uczniowie CKS Szczecin. Na pokładzie „Daru Szczecina” ster mocno trzyma p. Dagmara Bartosik, a na „Urtice” p. Agata Grochalska. Dla większości uczestników rejsu to pierwsza przygoda z morzem, na szczęście mogą liczyć na wsparcie prawdziwych wilków morskich. W czasie swojej wyprawy zawinęli już do Kłajpedy i Nexo. Przed nimi kolejne porty i kolejne morskie przygody. Spokojnych wiatrów, stopy wody pod kilem i wspaniałych, niezapomnianych wrażeń! Zapraszamy do galerii!

strona 5 / 6
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 ::
... cofnij     dalej ...