Z życia szkoły
Zapraszamy do udziału w konkursie "List w butelce"!
Wpisany przez: ER 2019.02.25 Drukuj

Zapraszamy do udziału w III Wojewódzkim Konkursie Literacko-Plastycznym ,,LIST W BUTELCE” dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Zadaniem uczestników konkursu jest napisanie listu na temat „Moja morska przygoda“. List należy włożyć do ozdobionej butelki. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dołączenie do pracy zgłoszenia (załącznik nr 1) oraz zgody rodzica/prawnego opiekuna (załącznik nr 2) - poniżej. Prace należy dostarczyć osobiście lub przesłać na adres: Sportowa Szkoła Podstawowa nr 2 w Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie, ul. Rydla 49, 70-783 Szczecin w terminie do 15 marca 2019 r. Patronami konkursu są: Urząd Miasta Szczecin, Pracownia Edukacji Wodnej i Żeglarskiej Pałacu Młodzieży - PCE w Szczecinie, Centrum Żeglarskie w Szczecinie, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Zachodniopomorskiego. Zapraszamy!

Do pobrania:
Pierwszy wielki bal!
Wpisany przez: ER 2019.02.22 Drukuj
Dnia 22 lutego 2019 roku w Przedszkolu Szmaragdowym odbył się pierwszy wielki bal! Salę wypełniły postaci księżniczek, policajntów, strażaków, różnych owadów i zwierzątek. Rodzice wszystkich przedszkolaków przygotowali wspaniałe balowe kreacje, zapewniając dzieciom niezapomnianą zabawę.  Fantazyjne stroje przygotowały także panie opiekunki, a nawet dyrekcja szkoły. Dzieci bawiły się przy muzyce, a czas zapełniły konkursy i zabawy. Zapraszamy do galerii! 
Walentynki
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2019.02.22 Drukuj
Dnia 14 lutego br. w SSP2 obchodziliśmy Walentynki. Tego dnia w szkole królował kolor czerwony. Mały Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. E. Graby zadbał o to, aby w tym szczególnym dniu wszyscy nasi uczniowie i nauczyciele poczuli się wyjątkowo. Wystrój szkoły, własnoręcznie wykonane prezenty  oraz słodkie upominki dopełniły ten radosny i magiczny dzień. Zapraszamy do galerii.
Rekrutacja do przedszkola i klas pierwszych szkoły podstawowej!
Wpisany przez: ER 2019.02.18 Drukuj

Drodzy Rodzice, pamiętajcie, że ruszyła rekrutacja dzieci do naszej placówki! Rodzice dzieci w wieku przedszkolnym uczęszczających do Przedszkola Szmaragdowego składają obowiązkowo deklaracje w terminie 7 dni poprzedzających termin rozpoczęcia postępowania rekrutacyjnego, czyli od 4 marca 2019 roku. Chętni spoza naszej placówki (dotyczy wyłącznie rocznika 2016 oraz w wyjątkowo uzasadnionych przypadkach – dzieci urodzonych w okresie styczeń – luty 2017 r.) – od 11 marca br. Tu ważne informacje lub w linku obok – Rekrutacja. Poniżej ogólny informator!

Zapisy do klas pierwszych Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 (profil pływacki) – od 6 lutego do 6 marca 2019 roku. Tu ważne informacje lub w linku obok – Rekrutacja. Sekretariat czynny w godz. 7.00-14.00, wtorek 10.00-17.00 (wejście od strony Przedszkola Szmaragdowego). Tel. 914629290 w. 30. Zapraszamy!

Do pobrania:
Świetlicowy konkurs plastyczny!
Zapraszamy uczniów klas I-III do udziału w konkursie plastycznym zatytułowanym „Portret mojego przyjaciela – zwierzaka”. Prace plastyczne w dowolnej technice i wielkości oddawać można do piątku 15 marca 2019 roku w sali 009 (wychowawca świetlicy p. Anna Siwecka). Do komisji konkursowej, która oceni prace i wybierze laureatów zaproszeni będą uczniowie z klas I-III. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.
Zagrali w 1/8 finału mistrzostw Polski
Wpisany przez: ER 2019.02.18 Drukuj
W dniach 15-17.02.2019 roku w Płocku odbywały się zawody 1/8 Finału Mistrzostw Polski Juniorów w Piłce Ręcznej, w których uczestniczyli zawodnicy naszego klubu MKS CKS SMS SZCZECIN. Po trzech porażkach z zespołami Płocka, Białej Podlaskiej i Olsztyna nasz zespół zajął IV miejsce w grupie i nie awansował do dalszej fazy rozgrywek. Najlepszym zawodnikiem zespołu został Eliasz Kapela. Zapraszamy do galerii!
Głosujemy!
Wpisany przez: ER 2019.02.12 Drukuj
Z przyjemnością informujemy, że trener CKS Sławomir Juszkiewicz został nominowany do plebiscytu „Osobowość roku 2018” w kategorii Sport i Kultura. W plebiscycie „Głosu Szczecińskiego” doceniono jego zaangażowanie w przygotowanie pływaków-ratowników do MŚ w Australii. Głosowanie będzie trwać do 19 lutego 2019 r. do godz. 23. Zagłosować można, wysyłając SMS pod numer 72355 z podaniem numeru kandydata (koszt 2,46 zł brutto). Szczegóły głosowania na stronie gazety. 
Plebiscyt „Osobowość Roku” polega na docenieniu osób, które w 2018 roku wyróżniły się szczególnymi dokonaniami w różnych dziedzinach, osiągnęły sukcesy i znacząco zasłużyły się dla lokalnej społeczności. Głosowanie jest prowadzone w czterech kategoriach: kultura i sport, działalność społeczna i charytatywna, samorządność i społeczność lokalna oraz biznes.
Gratulujemy awansu do 1/8 finału MP!
Wpisany przez: ER 2019.02.12 Drukuj
Z przyjemnością informujemy, że zespół MKS CKS SMS Szczecin zajął II miejsce w grupie D i awansował do 1/8 finału mistrzostw Polski w piłce ręcznej! Pierwsze miejsce zajął zespół SKPR Świdnica. Najlepszym zawodnikiem turnieju w Wągrowcu został nasz zawodnik Wojciech Jońca, a najlepszym bramkarzem Dawid Dobko! Zespół MKS CKS SMS Szczecin wystąpił w składzie: Bujnowski Jakub, Dmitrzak Kamil, Dobko Kamil, Jońca Wojciech, Kapela Eliasz, Kostrzewa Kamil, Mikołajczyk Szymon, Mróz Konrad, Puława Patryk, Ryczko Konrad, Słodkowski Jakub, Słomowicz Jacek, Trejder Mateusz. Trenerzy zespołu: Zart Mieczysław, Rykaczewski Artur, Kossek Agnieszka. Gratulujemy!
Rozbrykane ferie w CKS
Wpisany przez: ER 2019.02.11 Drukuj
W czasie ferii nasza szkoła zaprosiła dzieci w wieku 7-9 lat na „Rozbrykane ferie” z Active-Go! W czasie dwóch turnusów udział w zajęciach wzięło około 60 uczniów. Trenerzy CKS: Izabela Tomaszewska i Robert Sekuła przygotowali bogaty program półkolonii. Dzieci poznały zasady gry w piłkę wodną, doskonaliły umiejętność pływania, brały udział w warsztatach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, rozegrały mini turniej piłki nożnej i wybrały się do sali trampolin Fan Jump. W czasie sportowych zajęć prowadzono „gimnastykę smyka”, zabawy z chustą animacyjną i wyścigi. Dzieci chętnie brały też udział w zajęciach plastycznych, np.: w czasie wykonywania niepowtarzalnych masek karnawałowych. Walory zimy uczestnicy półkolonii poznali w czasie rajdu terenowego. Dzieci wybrały się także do kina. Na temat bezpieczeństwa rozmawiały z przedstawicielem Sanepidu i służb ratowniczych.
Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu Szmaragdowym
Wpisany przez: ER 2019.02.11 Drukuj
Dzieci z Przedszkola „Szmaragdowego” przygotowały babciom i dziadkom występy artystyczne. Wszystkie grupy wiekowe zaprezentowały piękne programy wokalno-taneczne oraz zaprosiły swoich dziadków do sal. Trzylatki z grupy „Muszelki” wzruszyły gości swoimi umiejętnościami, a nawet zagrały dziadkom na drewnianych łyżkach. Starszaki z grupy „Złote rybki” zachwyciły wierszami, piosenkami i trudnymi układami tanecznymi. W salach rodzice pomogli przygotować poczęstunek, a wychowawczynie zorganizowały konkursy. Każdy gość otrzymał piękny upominek. Zapraszamy do galerii!
Podsumowaliśmy pierwszy semestr!
Wpisany przez: ER 2019.02.11 Drukuj

Dnia 24 stycznia 2019 roku w auli szkolnej odbyło się uroczyste podsumowanie pierwszego semestru w poszczególnych szkołach CKS. Wyniki klasyfikacji zaprezentowała uczennica klasy 3t Zuzanna Reszkiewicz, a opracowali je: p. Rafał Sobczyk i p. Katarzyna Mika. Najlepsi uczniowie oraz laureaci konkursów szkolnych i kuratoryjnych otrzymali: Pochwały Dyrektora, "Zielone karty" oraz nagrody.

Gratulujemy i zapraszamy do galerii!

Teatrzyk kamishibai w bibliotece szkolnej
Wpisany przez: ER 2019.02.11 Drukuj
Dnia 22 stycznia 2019 roku uczniowie klasy 2a brali udział w warsztatach zorganizowanych przez bibliotekę szkolną. Najpierw poznali książkę obrazkową czyli historię zaprezentowaną w teatrzyku kamishibai, a później sami, w grupach, tworzyli i prezentowali własne opowieści. Drugoklasiści pięknie współpracowali, wykazując się dużą wyobraźnią i talentem plastycznym. Zapraszamy do galerii nr 1 i galerii nr 2. 
Wizyta 7s w Książnicy Pomorskiej
Wpisany przez: ER 2019.02.11 Drukuj
Dnia 15 stycznia 2019 roku uczniowie klasy 7s wraz z wych. Dorotą Kempską-Śnitko i p. E. Rudzką wybrali się do Książnicy Pomorskiej. W ramach edukacji czytelniczej poznali działy i księgozbiór biblioteki, brali udział w warsztatach na temat historii książki oraz poznali katalog biblioteczny on-line. Wizyta była niezwykle interesująca i pozwoliła uczniom CKS zapoznać się ze zbiorami największej biblioteki publicznej w regionie. Zapraszamy do galerii!
Uwaga, zmiana planu dla klasy 7s!
Wpisany przez: Administrator 2019.01.31 Drukuj

Od poniedziałku 11 lutego 2019 r. obowiązuje nowy plan zajęć dla klasy 7s, prosimy zapoznać się ze zmianami. Nowy plan dostępny jest również w iDzienniku.

Wizyta klasy 1a w Ekoporcie
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2019.01.21 Drukuj
Dnia 21 stycznia uczniowie klasy 1a wybrali się na wycieczkę do Ekoportu czyli miejsca do którego mieszkańcy Szczecina mogą przynosić odpady i niepotrzebne rzeczy. Na początku spotkania dzieci dowiedziały się wielu cennych informacji dotyczących segregacji odpadów i dbania o środowisko. Następnie uczestniczyły w warsztatach artrecyklingu. Uczniowie kolejny raz udowodnili, że ich wyobraźnia nie zna granic i potrafią z odpadów zrobić piękne prezenty dla dziadków. Zapraszamy do galerii cz. 1 i galerii cz. .2.
Wizyta w teatrze
Wpisany przez: ER 2019.01.14 Drukuj
Dnia 9 stycznia 2019 roku uczniowie klasy 7s i 8p z paniami: Katarzyną Musiał, Kamilą Maksymiuk i Dorotą Kempską-Śnitko wybrali się do Teatru Współczesnego na sztukę "Oskar i pani Róża" według dramatu Erica-Emmanuela Schmitta. Uwielbiany przez publiczność, wzruszający spektakl to niezwykle poruszająca opowieść o odchodzeniu ciężko chorego chłopca, któremu towarzyszy ciocia Róża. Spektakl z pewnością będzie okazją do rozważań na temat życia oraz refleksją nad tym, co w życiu najważniejsze.
strona 4 / 12
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 :: 9 :: 10 :: 11 :: 12 ::
... cofnij     dalej ...