Z życia szkoły
Ruszyła piąta edycja konkursu "Zabierz flagę na wycieczkę"!
Wpisany przez: ER 2018.10.15 Drukuj

Ogłaszamy piątą edycję konkursu dla uczniów CKS pod hasłem „Zabierz flagę na wycieczkę!”. Tradycją naszej szkoły jest przekazywanie pierwszym klasom flagi z logo CKS w czasie uroczystości pasowania. Ma ona towarzyszyć uczniom w najważniejszych chwilach życia szkolnego i pozaszkolnego. Zadaniem konkursowym jest wykonanie zdjęcia z flagą CKS w najbardziej oryginalnym lub najdalszym miejscu świata! Na Wasze zdjęcia czekamy do 10 czerwca 2019 roku pod adresem p.wawer@cks.szczecin.pl.  Będziemy je publikować na stronie CKS i w Internecie. Dnia 21 czerwca 2019 roku nagrodzimy najlepsze. Przeczytajcie poniżej regulamin konkursu!

Do pobrania:
Klub Sportowy CKS Szczecin zaprasza na szkolenie ratownictwa wodnego

Chcesz zostać Ratownikiem Wodnym – przyjdź w najbliższą niedzielę na pływalnię na godzinę 18.00.

Szkolenie dotyczy wyłącznie uczniów Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 od klasy V.

Pasowanie uczniów klas 1 Sportowej Szkoly Podstawowej nr 2
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.10.10 Drukuj
Dnia 10 października 2018 roku, tradycyjnie już na basenie w Centrum Kształcenia Sportowego odbyło się uroczyste pasowanie dzieci z klasy 1a i 1b. Dzieci zmierzyły się w wodzie z zadaniami przygotowanymi przez trenerów specjalnie na tę okazję. Każdy uczeń otrzymał koszulkę z logo CKS, w której z pewnością nie raz zaprezentuje się na zawodach pływackich. Po uroczystej przysiędze pan dyrektor M. Parobczy pasował uczniów wiosłem. Swoją obecnością uroczystość uświetnił także dyrektor Wydziału Sportu p. K. Kupis. Zapraszamy do galerii cz. 1, galerii cz. 2 i galerii cz. 3.
Pierwsze dni w szkole uczniów klasy 1a
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.10.10 Drukuj
Dnia 3 września 2018 uczniowie klasy 1a rozpoczęli swoją szkolną przygodę. Każdy uczeń z nutą niepewności przekroczył próg Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2. Pierwsze dni w nowym miejscu spędzili na zabawach integracyjnych, poznawaniu szkoły, a także nawiązywaniu nowych przyjaźni. Dzieci z klasy 1a z uśmiechem na ustach przybywają każdego dnia do CKSu, by dzielnie stawiać czoła szkolnym obowiązkom. Zapraszamy do galerii nr 1 i galerii nr 2.
Klasa 3a w Operze
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.10.10 Drukuj
Uczniowie klasy 3a SSP nr 2 zwiedzali Operę na Zamku. Podziwiali usytuowanie Zamku Książąt Pomorskich, jego dzieje, a także wnętrze Opery. Zapoznaliśmy się z historią Opery, zwiedziliśmy większość jej pomieszczeń zaczynając od foyer, przez zabytkowe fundamenty Zamku aż do sceny z widownią i orkiestrą. Swoje zwiedzanie zakończyliśmy miłą niespodzianką jaką była zabawa w aktorów i możliwość przymierzania kostiumów baletowych, postaci z bajek, diw operowych. Miła atmosfera udzieliła się wszystkim uczestnikom wycieczki, co spowodowało  zadowolenie i uśmiechy na twarzy. Zapraszamy do galerii i galerii nr 2.
Brawo dziewczyny!
Wpisany przez: ER 2018.10.08 Drukuj

Dnia 4.10.2018 r. na stadionie przy ul. Litewskiej odbył się Dzień Sztafet Dziewcząt. Zawodniczki CKS wygrały zawody w ogólnej punktacji, zajmując pierwsze miejsce wśród szkół Szczecina!

Dziewczęta rywalizowały w trzech sztafetach - olimpijskiej w składzie: Julia Fidecka, Maja Ogrodnik, Zuzia Borkowska i Aleksandra Perkowska - I miejsce; w sztafecie 4x4 w składzie: Magdalena Koconowska, Julia Trocka, Wiktoria Opara, Kornelia Woźniak - II miejsce; w sztafecie szwedzkiej w składzie: Julita Hanc, Natalia Marycka, Nina Witkowska, Vanessa Tkaczyk - III miejsce.

Gratulujemy!

Zapraszamy na III Otwarte Mistrzostwa Centrum Kształcenia Sportowego w pływaniu!
Wpisany przez: ER 2018.10.04 Drukuj

Zapraszamy na III Otwarte Mistrzostwa Centrum Kształcenia Sportowego w pływaniu dla uczniów klas II-VIII szkoły podstawowej dnia 12 października 2018 roku od godz. 8:00. Zgłoszenia do zawodów zawierające imię i nazwisko zawodnika, czas zgłoszenia do konkurencji oraz rok urodzenia: sekula10@wp.pl lub cksrescue@gmail.com w nieprzekraczalnym terminie do 10.10.2018 r. Komunikat organizacyjny w załączeniu. Zapraszamy!

Do pobrania:
OBiF w sanatorium!

W dniach 1-2.10.2018r. klasy 1X, 1W oraz 2X wraz z p. U. Domańską, A. Kossek, M. Zartem oraz M. Domańskim, w ramach współpracy z Uzdrowiskiem Świnoujście S.A., uczestniczyły w zajęciach praktycznych mających na celu przygotowanie do zawodu terapeuty. Uczniowie mieli okazję poznać od strony praktycznej metodykę niektórych zabiegów, uczestniczyli w pokazowych zabiegach i wykładach prowadzonych przez p. Domańską. Sztorm i deszcz nie przeszkodził również w zajęciach sportowych. To był udany i owocny wyjazd. Zdaniem wychowawców młodzi z OBiF spisali się doskonale! Zapraszamy do galerii!

OBiF na rolkach!
Wpisany przez: ER 2018.10.03 Drukuj

Klasa 1X z wych. U. Domańską lubi eksperymenty, a nakręca ich innowacyjny przewodnik. Nietypowy… WF - rolki. Dla niektórych nowość, dla większości trudność niewielka - ale dało się zauważyć, że współpraca w zespole to charakter ludzi z OBiF. Zapraszamy do galerii!

Z okazji Dnia Nauczyciela - Nie prezent, nie kwiatek, lecz z serca datek!
Wpisany przez: ER 2018.10.02 Drukuj

Dzień Nauczyciela znów może być okazją, żebyśmy wszyscy pomogli szczecińskiemu hospicjum św. Jana Ewangelisty! W CKS Szczecin prowadzona jest akcja zbiórki artykułów spożywczych i produktów chemii gospodarczej według listy w załączeniu. Proponujemy zbiórkę potrzebnych hospicjum produktów – zamiast kwiatków i prezentów z okazji Dnia Nauczyciela.
Zbiórka – do 15 października 2018 roku (poniedziałek) do godz. 10.00 w zapleczu nr A112 przy sali A111.
Dziękujemy! Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy oraz samorząd uczniowski i rada rodziców CKS Szczecin.

Ważymy plecaki naszych uczniów!
Wpisany przez: ER 2018.10.02 Drukuj

Dnia 2 października 2018 roku w naszej szkole odbyło się wielkie ważenie tornistrów uczniów szkoły podstawowej. Przedstawicielki Oddziału Higieny Dzieci i Młodzieży oraz Oświaty Zdrowotnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie zważyły dzieci i tornistry, sprawdzając, czy uczniowie nie są zbyt mocno obciążeni. Naukowcy stwierdzili, że szkolny tornister nie może ważyć więcej niż 10-15% masy ciała dziecka. Wszyscy uczniowie otrzymali ulotki informacyjne na ten temat. Akcja związana była z Ogólnopolskim Dniem Tornistra, który MEN zaplanowało na 1.10.2018 roku. W ciągu miesiąca pracownicy Sanepidu dotrą do wszystkich szczecińskich szkół podstawowych. Zapraszamy do galerii!

Drzewo Dobrych Uczynków
Wpisany przez: ER 2018.10.02 Drukuj

Dnia 2.10.2018 roku na korytarzu naszej szkoły podstawowej obok sali 004 „zakwitło” Drzewo Dobrych Uczynków. Jest to program promujący bezinteresowne działania podejmowane na rzecz drugiego człowieka.

Uczniowie, którzy zrobili dobre uczynki, mogą umieszczać na drzewku liście, na których opiszą swoje bezinteresowne działania. Mamy nadzieję, że na naszym Drzewku Dobrych Uczynków znajdą się dziesiątki listków! 

Akcja trwa do 12.10.2018 roku – do piątku. Zapraszają: p. Anna Siwecka i p. Anna Czeladzińska, wychowawczynie świetlicy.

Konkurs na zakładkę do książki!
Wpisany przez: ER 2018.10.02 Drukuj

Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na zakładkę do książki! Prace można wykonać w dowolnej technice, ale warunkiem jest twórcze i pomysłowe wykorzystanie loga CKS. Zakładki należy dostarczyć do biblioteki do 22 października 2018 roku. Będą prezentem dla biblioteki z okazji Dnia Bibliotek Szkolnych, który obchodzimy 24 października br. Wszystkie zakładki trafią na wystawę, a najlepsze zostaną nagrodzone w kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum. Weź udział w konkursie! Zrób bibliotece prezent na imieniny!

Bezpieczna droga do szkoły - konkurs!
Wpisany przez: ER 2018.10.02 Drukuj

Serdecznie zapraszamy uczniów klas I-III do udziału w międzyszkolnym konkursie plastycznym zatytułowanym „Bezpieczna droga do szkoły”. Prace plastyczne można dostarczyć do 20.10.2018 roku opiekunkom świetlicy p. Annie Siweckiej i p. Annie Czeladzińskiej. Prace mogą być wykonane dowolną techniką w formacie A4 lub A3. Tematyka prac to bezpieczeństwo uczniów w drodze do szkoły i ze szkoły. Ogłoszenie wyników 31.10.2018 roku. Zapraszamy!

Nowy podręcznik dla uczniów OBiF
Wpisany przez: ER 2018.10.02 Drukuj

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie klas o profilu „Odnowa biologiczna i fizjoterapia” otrzymali nową pomoc dydaktyczną. Do ich rąk trafiło pierwsze wydanie skryptu pt.: „Metody fizykalne w terapii” autorstwa p. Urszuli Domańskiej, która stworzyła autorski program klas OBiF w CKS Szczecin.

Publikacja stanowi kompendium wiedzy na temat wykorzystania fizykoterapii w profilaktyce i leczeniu urazów.

Jesteśmy szkołą promującą honorowe krwiodawstwo!
Wpisany przez: ER 2018.10.02 Drukuj

Dnia 25 października 2018 roku uczniowie klas trzecich liceum uczestniczyli w prelekcji „Twoja krew, moje życie” przygotowanej przez dr Tadeusza Gębkę, pracownika Szczecińskiej Stacji Krwiodawstwa. Spotkanie zorganizowane przez p. Agatę Grochalską służyło szerzeniu wiedzy na temat honorowego oddawania krwi oraz kształtowania pozytywnych postaw prospołecznych.

Ponadto CKS Szczecin został uhonorowany certyfikatem „Szkoły promującej honorowe oddawanie krwi”.

strona 10 / 12
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 :: 9 :: 10 :: 11 :: 12 ::
... cofnij     dalej ...