Z życia szkoły
Kultywowanie tradycji - sadzenie magnolii
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.10.22 Drukuj
Dnia 17 października br. uczniowie klas 1a i 1b, kultywując wieloletnią tradycję szkoły, zasadzili swoją pamiątkową magnolię. Dzieci podpisały się także na liście uczniów, która została umieszczona w butelce i zalakowana przez pana dyrektora M. Parobczego. Butelka została zakopana w ziemi pod magnolią. Pani dyrektor Irena Mizgalska przeprowadziła z uczniami krótką pogadankę i wspólnymi siłami uczniowie, dyrekcja i wychowawcy wsadzili drzewko. Zapraszamy do galerii.
Zebrania z rodzicami – środa 24 października (17:00–19:00)
Wpisany przez: Administrator 2018.10.22 Drukuj

Zapraszamy rodziców na zebrania informacyjne, które odbędą się w środę 24 października 2018 r. w godz. 17:00–19:00.

Uwaga! Zebranie dla rodziców uczniów klasy 1W rozpocznie się o godzinie 17:30.

Głosujemy na nauczyciela na medal!
Wpisany przez: ER 2018.10.20 Drukuj

Z  ogromną przyjemnością informujemy, że nauczycielki CKS zostały nominowane do drugiej edycji plebiscytu "Nauczyciel na medal 2018" Głosu Szczecińskiego. To nagroda dla nauczycieli z pasją, którzy swoją pracą wychodzą poza ustalone ramy.

Już dziś można głosować na: p. Agnieszkę Mazepę – SMS o treści KEM.142 na numer tel. 72355 oraz p. Beatę Kuźmę-Falęcikowską SMS o treści KEM.149 na numer tel. 72355 (koszt: 2,46 zł + VAT). Głosujemy do 16 listopada br.!

Zapraszamy do zapoznania się z zasadami plebiscytu.

Ciasto za 5 zł na wsparcie zawodników!
Wpisany przez: Maciej Parobczy 2018.10.18 Drukuj

Szanowni Rodzice,

dnia 24.10.2018 roku przed i po zebraniach z rodzicami w holu szkolnym rodzice naszych uczniów będą sprzedawać ciasto własnoręcznie wykonane, a środki zebrane z tej akcji przekażą na wyjazd zawodników na Mistrzostwa Świata w Ratownictwie Wodnym w Adelajdzie w Australii. Weźcie dużo monet 5-złotowych i wykupcie cały towar! Ciasta mają być wyśmienite!

Zapraszam do akcji wszystkich rodziców naszych zdolnych uczniów.

Pasje naszych rodziców
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.10.17 Drukuj
W środę 17.10.2018 r. p. Jarosław Skrzypulec - tata jednego z uczniów klasy 2b - zaprezentował dzieciom z klas drugich różne modele drukarek, w tym drukarkę 3D. Prezentację sprzętu uatrakcyjnił pokaz drukowania przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu. Wszystkie dzieci z zainteresowaniem obserwowały cały proces. Oglądanie przyniesionych  przez p. Jarosława przedmiotów, wykonanych drukarką 3D, wywołało wśród dzieci ogromne zainteresowanie i lawinę pytań. Dziękujemy p. Jarosławowi za bardzo interesujące warsztaty i poświęcony czas. Uczniowie klas drugich wraz z wychowawczyniami. Zapraszamy do galerii.
Światowy Dzień Przywracania Akcji Serca
Wpisany przez: ER 2018.10.17 Drukuj
Dnia 16.10.2018 r. klasa 2X reprezentowała CKS w Światowym Dniu Przywracania Akcji Pracy Serca. Impreza odbyła się w hali Netto Arena. Zapraszamy do galerii!
Gratulujemy nauczycielom CKS!
Wpisany przez: ER 2018.10.17 Drukuj
Z ogromną przyjemnością informujemy, że z okazji Dnia Edukacji Narodowej 15 października br. zostali wyróżnieni nauczyciele naszej szkoły! W Sali Rycerskiej Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie złoty medal za długoletnią służbę przyznany przez Prezydenta RP odebrała p. Ewa Graba. Srebrnym medalem uhonorowano p. Iwonę Jedlikowską. Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymała p. Diana Jaśkiewicz. W Teatrze Lalek „Pleciuga” odbyło się wręczenie nagród Prezydenta Miasta Szczecin. Nagrodę tę otrzymali: p. dyr. Jolanta Opoń oraz p. Jarosław Gapski. Gratulujemy!
Rocznica pontyfikatu Jana Pawła II
Wpisany przez: ER 2018.10.17 Drukuj
Dnia 16.10.2018 r. przypadała 40. rocznica pontyfikatu Jana Pawła II, patrona auli naszej szkoły. Warto zastanowić się nad jego przesłaniem, które codziennie towarzyszy nam w auli w formie cytatu – „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali”.
III Otwarte Mistrzostwa CKS w Pływaniu
Wpisany przez: Ewa Gapska 2018.10.16 Drukuj
W dniu 12.10.2018 r. odbyły się III Otwarte Mistrzostwa CKS w Pływaniu. W zawodach uczestniczyli zawodnicy ze wszystkich szkół podstawowych na prawobrzeżu. Najmłodsi adepci pływania rywalizowali w konkurencji 25 m stylem dowolnym oraz 50 m stylem grzbietowym. Ich starsi koledzy rywalizowali w konkurencjach 50 m stylem dowolnym, 50 m stylem grzbietowym, 50 m stylem klasycznym oraz 50 m stylem motylkowym. Swoją obecnością zaszczycili nas goście honorowi: pani Teresa Góra ze stowarzyszenia "Szczecin dla pokoleń", pan Władysław Dzikowski, Radny Miasta Szczecin oraz wicedyrektor CKS, pani Jolanta Opoń. Zapraszamy do galerii.
Do pobrania:
Urodziny Książkowego Misia!

Dnia 16 października 2018 roku w holu przy bibliotece szkolnej odbyły się Urodziny Książkowego Misia! Uczniowie SSP nr 2, gimnazjaliści, licealiści oraz przedszkolaki z grup „Koniki morskie” i „Złote rybki” uczcili święto najpopularniejszego misia na świecie – Kubusia Puchatka, bohatera książki A. A. Milne. Przygody misia po raz pierwszy opublikowano 14 października 1926 roku. Kubuś Puchatek obchodził więc w tym roku 92. urodziny! Uczniowie CKS wysłuchali fragmentów opowiadania, które przeczytał licealista Kuba Ruszczycki z klasy 3X, imiennik Kubusia Puchatka. Wszyscy uczestnicy imprezy czytelniczej – od najmłodszych po najstarszych uczniów CKS - wzięli też udział w zabawie kolorową chustą Klanza. Gościem honorowym imprezy był Miś Czytelnik.

Zapraszamy do galerii nr 1, galerii nr 2 oraz galerii nr 3! 

Profilaktyka nowotworu piersi w CKS
Wpisany przez: ER 2018.10.16 Drukuj
Dzień 15 października br. był okazją przypomnienia sobie zasad profilaktyki nowotworu piersi, ponieważ obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z Rakiem. Z tej okazji w holu szkoły pojawiły się plakaty przygotowane przez uczniów klas ósmych pod kierunkiem p. Matyldy Wojtaszek.  Zapraszamy do galerii!
Zwyciężyły w Sztafetowym Biegu Przełajowym Dziewcząt!
Wpisany przez: ER 2018.10.16 Drukuj

Dnia 8.10.2018 r. odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej, w czasie których reprezentacja CKS zajęła I miejsce w Sztafetowym Biegu Przełajowym Dziewcząt!

Zawodniczki naszej szkoły brały udział w biegu przełajowym na 950 m po lesie. CKS reprezentowały: Maja Ogrodnik, Magdalena Koconowska, Wiktoria Opara, Julia Trocka, Zuzanna Borkowska, Julia Fidecka, Oliwia Głowińska i Kornela Woźniak z klasy 8p oraz Julita Hanc i Natalia Marycka z klasy 3p. Dziewczęta rywalizowały m.in. z SP nr 55, SP nr 37, SP nr 18.

Gratulujemy!

Wspólna sprawa to dobra zabawa!
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.10.16 Drukuj
Pod takim hasłem w klasie 2b odbyły się dwa wyjazdy integracyjne z cyklu spotkań zaplanowanych na rok szkolny 2018/2019. Dzieci wraz z wychowawczynią p. Agnieszką Mazepą, p. Anną Czeladzińską oraz rodzicami p. Danutą Kozak oraz p. Rafałem Raniowskim zwiedziły w dniu 24 września Szczecińską Wystawę Klocków Lego. Powstałe z klocków Lego budowle zrobiły na zwiedzających ogromne wrażenie. Kolejną atrakcją był zorganizowany przez rodziców uczniów klasy 2b wyjazd integracyjny do Smętowic w sobotę 6 października. Rodzice i dzieci z wielkim zapałem uczestniczyli w konkursach  prowadzonych przez wychowawczynię klasy. Udanej zabawie sprzyjała piękna pogoda i dobry nastrój jej uczestników. Zapraszamy do galerii.
Pasowanie uczniów klas pierwszych liceum
Wpisany przez: Ewa Gapska 2018.10.15 Drukuj
Klasy I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Sportowymi złożyły dziś uroczyste ślubowanie godnego wypełniania obowiązków ucznia CKS, sportowca i Polaka, po którym zostali oficjalnie przyjęci przez dyrektora Macieja Parobczego w poczet grona uczniowskiego naszej szkoły. Klasa 1X zaprezentowała film o swoich dokonaniach, jak również o specyfice profilu "Odbudowa biologiczna i fizjoterapia". Klasa 1W pokazała, że w krwi ma nie tylko sport, ale także wielką pasję muzyczną i zaprezentowała utwór disco polo z elementami choreografii oraz improwizacji. Uroczystości towarzyszyła atmosfera Święta Edukacji Narodowej. Zapraszamy do galerii nr 1 oraz do galerii nr 2.
Na podium w mistrzostwach Szczecina!
Wpisany przez: ER 2018.10.15 Drukuj

Z przyjemnością informujemy, że reprezentacja CKS zajęła III miejsce w mistrzostwach Szczecina – Drużynowych Sztafetowych Biegach Przełajowych Szkół Średnich. Zespół wystąpił w składzie: Kamil Kostrzewa, Mateusz Trejder, Konrad Świerkosz, Dominik Bartniczuk, Konrad Grzankowski, Jakub Słodkowski, Piotr Szulgo, Adam Zając, Marcel Galas i Maciej Salak. Trenerzy: M. Zart i A. Rykaczewski. Gratulujemy!

W bibliotece o słownikach i nie tylko!
Wpisany przez: ER 2018.10.15 Drukuj
Z okazji miesiąca bibliotek szkolnych w październiku biblioteka CKS zaprosiła uczniów na cykl spotkań, lekcji bibliotecznych i imprez czytelniczych. Tematem lekcji przeprowadzonych dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej, klas 3 gimnazjum i klas 1 liceum były sposoby pozyskiwania informacji. Uczniowie uczyli się pracy ze słownikami i encyklopediami oraz obejrzeli wystawę publikacji informacyjnych. Zapraszamy do galerii nr 4, do galerii nr 1, galerii nr 2 i galerii nr 3.
strona 9 / 12
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 :: 9 :: 10 :: 11 :: 12 ::
... cofnij     dalej ...