Z życia szkoły
Dzień Chłopaka w OBiF
Wpisany przez: ER 2018.10.02 Drukuj

Dziewczęta z klasy 1X wraz z wychowawcą p. Urszulą Domańską zrobiły oryginalną niespodziankę swoim klasowym chłopakom z okazji ich święta. Wszyscy spróbowali swoich sił podczas gry w paint ball. Zabawa polega nie tylko na strzelaniu, ale przede wszystkim to praca zespołowa i nauka odpowiedzialności za drugą osobę. Świetne nastroje i dobra pogoda przyczyniły się do bardzo udanej sportowej zabawy. Zapraszamy do galerii!

OBiF pracowicie!
Wpisany przez: ER 2018.10.02 Drukuj

Uczniowie klas OBiF stale promują naszą szkołę, obsługując imprezy sportowo - rekreacyjne na terenie całego Szczecina i okolic. To cieszy, że wobec tak dużej konkurencji wśród  firm zajmujących się obsługą tego typu imprez to właśnie nasi uczniowie pod kierunkiem wychowawców p. U. i M. Domańskich mogą praktykować w dziedzinie ratownictwa oraz bezpieczeństwa, promując przy tym CKS. Od początku września wzięli udział już w następujących imprezach: Ogólnopolski Finał Pucharu Nordic Walking, Bieg z Różą, BieRoKi, Podjuszańskie Harce oraz Maraton Goleniowski. Wszystkie te imprezy odbywają się w weekendy - co warto zaznaczyć - dni wolne od zajęć szkolnych. Tak więc OBiF to naprawdę promocja dla CKS, a nasi uczniowie, zwłaszcza z klasy 1X, z całą pewnością przejęli pałeczkę po swoich starszych rocznikach.

Szczypiornistki już grają!
Wpisany przez: ER 2018.10.02 Drukuj

W dniach 6-9 września 2018 roku szczypiornistki z klas 3 gimnazjum pod opieką p. A. Kossek i p. M. Zarta wzięły udział w Ogólnopolskim Bałtyckim Festiwalu Piłki Ręcznej Dziewcząt w Ustce. Podopieczne trenerki Moniki Jarnuczak zajęły VII miejsce, a indywidualne wyróżnienia zdobyły: Oliwia Gibała i Klaudia Tomczyk. Gratulujemy i zapraszamy do galerii!

Uwaga - zmiana planu od 1 października!
Wpisany przez: Administrator 2018.09.28 Drukuj

Od poniedziałku 1 października br. obowiązuje nowy plan lekcji, prosimy zapoznać się ze zmianami. Nowy plan dostępny jest w iDzienniku.

Apel o pomoc dla zawodników ratownictwa wodnego
Wpisany przez: Ewa Gapska 2018.09.21 Drukuj

Trener Reprezentacji Polski Sławomir Juszkiewicz wraz z Wojciechem Kotowskim - srebrnym medalistą Mistrzostw Świata i rekordzistą Europy w sportowym ratownictwie wodnym byli gośćmi Obrazu dnia w TVP 3. Tematem spotkania był apel o pomoc. Brak wsparcia Zarządu Głównego WOPR może skutkować tym, że nasi rekordziści Europy nie wezmą udziału w zbliżających się Mistrzostwach Świata w ratownictwie wodnym, które odbędą się w Adelaide na przełomie listopada i grudnia 2018 r.

Zainteresowanych pomocą prosimy bardzo o kontakt z Centrum Kształcenia Sportowego lub fundacją, która pomaga w zbiórce środków na wyjazd na MŚ: Fundacja Ratownictwa i Sportow Wodnych Rescuehouse, ul. Ratuszowa 11/251, 03-450 Warszawa. NIP: 1132892763, KRS 0000566360, nr konta: (mBank) 46114020040000350275883780.

IV Bieg z różą
Wpisany przez: Ewa Gapska 2018.09.19 Drukuj
Po raz czwarty z kolei społeczność CKS wsparła Bieg z różą - inicjatywę podjętą przez Stowarzyszenie Kocham Kijewo. Impreza promuje zdrowy tryb życia - aktywność ruchową, umiejętność zdrowej, wspólnej zabawy, jak również integrację środowiska lokalnego. Organizację przedsięwzięcia w nieoceniony sposób wsparli uczniowie klas OBIF i zawodnicy CKS-SMS. W starcie wystartowało 100 biegaczy, wśród których znaleźli się reprezentanci pracwoników szkoły i jeden reprezentant uczniów. Trener Izabela Tomaszewska zajęła II miejsce w klasyfikacji kobiet. Dziękujemy i gratulujemy!
Wybory do Prezydium Samorządu Uczniowskiego
Wpisany przez: Ewa Gapska 2018.09.19 Drukuj

Samorządowe życie uczniowskie czas najwyższy zacząć! Czekamy na śmiałków, którzy ster samorządności przejmą w swoje ręce i zaktywizują grono uczniowskie. Do poniedziałku 24 września czekamy na Wasze plakaty wyborcze lub prezentacje Waszych sylwetek w formie elektronicznej (opiekunowie SU: p. Ewa Gapska, p. Katarzyna Mika-Kucharska). Czekamy na Was! Śpieszcie się!

Zapraszymy gorąco wszystkie samorządy klasowe na pierwsze zebranie: 25 września o godz. 13.25 w auli.

Dofinansowanie dla sportowców
Wpisany przez: Administrator 2018.09.17 Drukuj
Aby uzyskać dofinansowanie do obiadów w okresie od 01 października 2018 r. do 25 stycznia 2019 r. należy złożyć wniosek (w sekretariacie lub do pobrania na stronie) do 21 września 2018 r. Zasady wsparcia finansowego i wniosek do pobrania poniżej.

Do pobrania:
Zebrania z rodzicami – środa 12 września (17:00–19:00)
Wpisany przez: Administrator 2018.09.12 Drukuj

Początek wszystkich zebrań o godz. 17:00. W czasie zebrań odbędą się spotkania rodziców z dyrektorem w auli:

  • 17:00–17:30 – kl. 1 LO
  • 17:30–18:00 – kl. 3 GM
  • 17:45–18:00 – kl. 7 SP (sala 116)
  • 18:00–18:30 – kl. 3 LO
  • 18:30–19:00 – kl. 8 SP.
Puchar w I Śródlądowych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym!
Wpisany przez: Ewa Gapska 2018.09.11 Drukuj

Z wielką radością i dumą ogłaszamy, że zawodnicy CKS-SMS Szczecin wywalczyli drużynowe zwycięstwo w I Śródlądowych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym! Nasi zawodnicy okazali się też najlepsi w klasyfikacji indywidualnej. Najlepszą zawodniczką na śródlądziu okazała się Paulina Wojtyś. Wśród panów złoty medal zdobył Wojciech Kotowski, srebrny - Michał Całkiewicz.

Wszystkim naszym reprezentantom: P. Wojtyś, M. Szkołek, W. Kotowskiemu, A. Wojcieszonkowi, M. Całkiewiczowi, S. Całkiewiczowi i K. Grzankowskiemu dziękujemy za profesjonalną walkę i piękną sportową rywalizację!

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych oraz ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020
Wpisany przez: Administrator 2018.09.10 Drukuj
Prosimy o zapoznanie się z załącznikiem.
Do pobrania:
Uwaga, zmiana planu od 10 września!

Od poniedziałku 10 września br. obowiązuje nowy plan zajęć, prosimy zapoznać się ze zmianami.

Narodowe Czytanie w CKS Szczecin
Wpisany przez: ER 2018.09.06 Drukuj

Narodowe Czytanie Przedwiośnia Stefana Żeromskiego w Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie zainicjowane zostanie w piątek, 7 września br. o godz. 11.30. Głośne czytanie fragmentów powieści rozpocznie dyrektor szkoły przez radiowęzeł szkolny. Kontynuacja głośnego czytania nastąpi w poszczególnych klasach - w wykonaniu uczniów i nauczycieli. Zachęcamy uczniów i rodziców do udziału w sobotę w imprezach związanych z akcją na terenie Szczecina oraz do zorganizowania z własnej inicjatywy głośnego czytania powieści. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Dnia 8 września 2018 roku Przedwiośnie wraz z parą prezydencką czytać będzie cała Polska. W Szczecinie Narodowe Czytanie odbędzie się 8 września br. m.in. o godz. 14.00 w zabytkowym tramwaju.

OBiF już działa!
Wpisany przez: ER 2018.09.06 Drukuj

Dnia 2 września 2018 r. uczniowie klas OBiF wraz z p. U. Domańską byli współorganizatorami Ogólnopolskiego Finału Pucharu Nordic Walking, w którym udział wzięło ponad 400 zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Do współpracy zaprosiło naszych uczniów Stowarzyszenie Kultury Fizycznej BIOMASZYNA. Impreza miała wymiar ogólnopolski, a dla naszych pierwszoklasistów była to jednocześnie okazja do integracji zanim usłyszeli pierwszy dzwonek. Zapraszamy do galerii!

Pierwszaki w bibliotece!
Wpisany przez: ER 2018.09.06 Drukuj

Dnia 3 września 2018 roku uczniowie klas pierwszych Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 odwiedzili bibliotekę szkolną. Dzieci wzięły udział w konkursie wiedzy na temat biblioteki – poznawały nowe słowa, odgadywały tytuły i bohaterów bajek oraz wskazywały ważne miejsca w bibliotece szkolnej. Ważnym elementem spotkania była rozmowa na temat dbałości o książki, ponieważ tego dnia uczniowie klasy 1a oraz klasy 1b otrzymali z rąk wicedyrektor szkoły, p. Ireny Mizgalskiej oraz nauczyciela bibliotekarza, p. Elżbiety Rudzkiej, nowe, bezpłatne podręczniki. Wizycie najmłodszych uczniów CKS przyglądał się Miś Czytelnik. Zapraszamy do galerii nr 1 oraz do galerii nr 2.

CKS - Szkoła sędziów i trenerów!
Wpisany przez: ER 2018.09.06 Drukuj

W naszej szkole ruszył nowatorski, pierwszy w Polsce system przygotowania nowych kadr sędziowskich i trenerskich! Uczniowie pierwszych klas liceum rozpoczęli cykl kształcenia umożliwiający im w przyszłości podjęcie pracy w charakterze sędziego sportowego, trenera personalnego lub trenera zespołów sportowych. Dzięki podpisanemu przez CKS porozumieniu z Zachodniopomorskim Okręgowym Związkiem Piłki Nożnej kształcenie dotyczyć będzie głównie piłki nożnej. W czasie lekcji wychowania fizycznego uczniowie będą brać udział w zajęciach ze specjalistami. Propozycja skierowana jest do uczniów z całej Polski! Zapraszamy! Media o nas!

strona 9 / 10
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 :: 9 :: 10 ::
... cofnij     dalej ...