Z życia szkoły
Rzepka z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek
Wpisany przez: ER 2018.11.06 Drukuj

Dnia 5 listopada br. z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek wychowawczynie przedszkola zaskoczyły swoich milusińskich niezwykle udaną prezentacją bajki "Rzepka". Panie przebrane w stroje bohaterów opowieści o rzepce wzbudziły zachwyt dzieci oraz dyrekcji szkoły. Swój aktorski debiut miał też dyrektor Maciej Parobczy. Gratulujemy wspaniałej inscenizacji i kreatywności w doborze strojów! Zapraszamy do galerii nr 1 oraz do galerii nr 2!

Wycieczki do Książnicy Pomorskiej
Wpisany przez: ER 2018.11.06 Drukuj

W październiku, listopadzie i grudniu br. uczniowie klas 4,5 i 7 Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 wezmą udział w niezwykle ciekawych warsztatach i lekcjach bibliotecznych poświęconych historii książki. Pani Agnieszka Kossak z Książnicy Pomorskiej przygotowała naszym uczniom nie tylko interesującą prezentację, ale także zajęcia plastyczne. Niezwykłą okazją jest także możliwość zetknięcia się ze zbiorami o charakterze muzealnym (np. średniowieczne kodeksy, papirusy i pergaminy) oraz nietypowymi książkami, np. w alfabecie Breila. W czasie wycieczki do Książnicy Pomorskiej uczniowie SSP nr 2 mają okazję odwiedzenia największej biblioteki w regionie oraz jej ciekawej oferty. Wycieczki przygotowała biblioteka szkolna CKS w ramach edukacji czytelniczej. Zapraszamy do galerii!    

Upoluj swoją książkę!
Wpisany przez: ER 2018.11.05 Drukuj

Biblioteka szkolna CKS zaprasza do udziału w akcji „Upoluj swoją książkę!”. Wystarczy na terenie szkoły odnaleźć plakaty z kodem dostępu do 12 bestsellerów literatury (e-booków i audiobooków), zeskanować go i cieszyć się lekturą nowości wydawniczych – za darmo! Akcja trwa od 2 do 30 listopada 2018 roku. Plakaty znaleźć można w holu szkoły lub w bibliotece.

Honorowy patronat nad akcją objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Do projektu Instytutu Książki, Krakowskiego Biura Festiwalowego i platformy e-bookowej Woblink.com zaproszono 1000 szkół średnich.

Projekt ma na celu kreowanie mody na czytanie. Wśród 12 bestsellerów znajdziecie książki m.in. Remigiusza Mroza, Olgi Tokarczuk, Johna Flanagena, Wojciecha Chmielarza! Zaplanowano również konkursy, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody dla uczniów oraz ich szkół.

Zapraszamy do galerii!

Cud natury - dynia
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.10.31 Drukuj
Dnia 31 października br. uczniowie klasy 2b przy wsparciu wychowawczyni p. Agnieszki Mazepy wykonali dyniowe lampiony. Atrakcyjne warzywo sprawdziło się się nie tylko w roli ozdoby, ale także jako pomoc dydaktyczna. Rozwiązywanie zadań matematycznych przy wykorzystaniu konkretów - dyń, stało się kreatywną zabawą i dużym urozmaiceniem zajęć. Zapraszamy do galerii i galerii cz.2.
Pamiętamy o Olimpijczykach!
Wpisany przez: Ewa Gapska 2018.10.30 Drukuj

Dnia 29 października delegacja Samorządu Szkolnego udała się tradycyjnie na cmentarz centralny by godnie przygotować Pomnik Pamięci Olimpijczyków na zbliżające się Święto Zmarłych. Nasi reprezentanci - uczniowie klasy 5a w składzie: Alicja Bączyk, Oliwia Zariczniak, Athina Żogas, Maksymilian Wróbel z sercem i wielkim zaangażowaniem pracowali w pocie czoła, by w nadchodzących dniach można było oddać należną cześć wielkim olimpijskim bohaterom. Usunęli ponad 30 wielkich worków liści, pieczołowicie wymyli Pomnik, w imieniu społeczności CKS-u postawili kwiaty i znicze w barwach olimpijskich. Ich pracę zwieńczyła modlitwa za zmarłych.

Prosimy wszystkich CKS-iaków - pamiętajmy i odwiedzajmy to wyjątkowe miejsce!

Opiekun Ewa Gapska jest pełna podziwu i wdzięczności dla SU: współpraca z Wami to wielki zaszczyt i przyjemność.

Więcej o Pomniku i Olimpijczykach tutaj.

Nasi młodzi plastycy
Wpisany przez: ER 2018.10.30 Drukuj

Uczniowie klas 1-3 uczęszczający do świetlicy szkolnej przygotowali 18 prac plastycznych na konkurs zatytułowany „Bezpieczna droga do szkoły”. Wychowawczynie świetlic p. Anna Siwecka i p. Anna Czeladzińska dostarczyły prace do organizatorów konkursu. Od dzisiaj trzymamy kciuki za młodych plastyków. Ogłoszenie wyników nastąpi w listopadzie bieżącego roku. Zapraszamy do galerii!

Finał Zielonej Energii
Wpisany przez: ER 2018.10.29 Drukuj

Dnia 26.10.2018 roku uczniowie klasy 1X pod kierunkiem p. Agnieszki Kossek wzięli udział w finale wojewódzkim projektu Zielona Energia. Uczniowie uczestniczyli w grze, którą przygotowali studenci Uniwersytetu Szczecińskiego. Zabawa polegała na przejściu stacji pod patronatem państw, które mają problemy z ekologią, zanieczyszczeniem powietrza czy wyginięciem różnych gatunków zwierząt. Nasza ekipa również brała udział w scenkach, w których uczniowie musieli wykazać się umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Udział w tej imprezie to doskonała zabawa, która uświadamia ogrom problemów związanych z rozwojem cywilizacji. Zapraszamy do galerii!

Festiwal Niepodległości dla Przedszkolaków
Wpisany przez: ER 2018.10.29 Drukuj

Dnia 26 października 2018 roku w naszej szkole odbył się II Festiwal Niepodległości dla Przedszkolaków. Dzieci z dziewięciu placówek Prawobrzeża prezentowały pieśni patriotyczne, tańce narodowe i wiersze. Nasze "Przedszkole Szmaragdowe" reprezentowały "Koniki morskie" i "Złote rybki". Dzieci wraz z wychowawczyniami przygotowały piękne prezentacje wokalno-taneczne. Zapraszamy do galerii!

Zielona Energia w CKS!
Wpisany przez: ER 2018.10.26 Drukuj
Dnia 22.10.2018 roku w naszej szkole odbyły się eliminacje do konkursu Zielona Energia. To projekt organizowany przez Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego oraz ratowników WOPR. Uczniowie klas 1W, 1X, 2W, 2X sprawdzali swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz wiedzy na temat ochrony środowiska. Najlepsi uczniowie z klasy 1X: Kacper Kowalczyk, Olaf Majchrzak, Adam Nowak, Aleksander Szewczuk i Maciej Zalewski będą reprezentowali naszą szkołę w finale wojewódzkim, który odbędzie się 26.10.2018 roku. Zapraszamy do galerii i trzymamy kciuki!
McZbiórka - CKS dołącza do akcji
Wpisany przez: Ewa Gapska 2018.10.26 Drukuj
Interact Szczecin International i McDonald's Galeria Kaskada zapraszają do wzięcia udziału w piątej edycji akcji charytatywnej. W tym roku zbieramy odzież zimową tj. płaszcze, kurtki, szaliki, rękawiczki. Zbiórka przeprowadzona jest w formie konkursu w przedostatnim tygodniu listopada 19.11-27.11.2018. Przebieg akcji koordynuje uczennica Zuzia Reszkiewicz z klasy 3t należąca do Interactu, pod opieką p. Ewy Gapskiej (SU).
Pasowanie na przedszkolaka!
Wpisany przez: ER 2018.10.25 Drukuj

Z ogromną przyjemnością powitaliśmy w gronie społeczności szkolnej Centrum Kształcenia Sportowego starszaki z grupy „Koniki morskie” z oddziałów przedszkolnych SSP nr 2! Dnia 23 października br. w auli szkolnej odbyła się uroczystość „Pasowania na przedszkolaka”. Dzieci pod kierunkiem p. Alicji Wójcik oraz p. Żanety Pycz przygotowały piękny i niezwykle bogaty program artystyczny. Pasowania dokonał dyrektor szkoły Maciej Parobczy. Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe medale. W kolejnych dniach na uroczystości pasowania zapraszają dzieci z grup „Rozgwiazdy”, Kraby”, „Muszelki”, „Raki” i „Złote rybki”. Relacje na fb. Zapraszamy do galerii!

Dziękujemy za dary dla hospicjum!
Wpisany przez: ER 2018.10.24 Drukuj

Po raz drugi w naszej szkole odbyła się akcja „Nie prezent, nie kwiatek, lecz z serca datek", czyli zbiórka produktów potrzebnych Hospicjum św. Jana Ewangelisty. Dnia 22.10.2018 r. przedstawiciele CKS z klasy 7s: Mikołaj Zajkowski, Maja Król, Antoni Zbaracki oraz klasy 8p: Oliwia Głowińska, Natalia Glinka i Klaudia Białkowska, pod opieką mistrza olimpijskiego Konrada Wasielewskiego i pań: Doroty Kempskiej-Śnitko i Katarzyny Musiał, przekazali na ręce dyrekcji i pracowników hospicjum dary zebrane przez naszych uczniów i ich rodziców. Akcja spotkała się z ogromnym odzewem. Dziękujemy raz jeszcze wszystkim zaangażowanym w akcję, a szczególnie panu Konradowi Wasielewskiemu, który przewiózł wszystkie dary do hospicjum. Zapraszamy do galerii!

Zgrupowanie OSPR chłopców w Trzęsaczu
Wpisany przez: ER 2018.10.24 Drukuj

W miniony weekend wyróżniający się zawodnicy piłki ręcznej oraz trenerzy CKS brali udział w zgrupowaniu OSPR chłopców w Trzęsaczu. W programie profesjonalnego szkolenia znalazł się trening motoryczny, funkcjonalny, testy sprawnościowe oraz FMS. Tematem wykładów z zakresu fizjoterapii było zmęczenie i regeneracja mięśni oraz odnowa biologiczna. Wszystko na najwyższym poziomie. W skład kadry zgrupowania wchodzili: trener A. Rykaczewski, koordynator wojewódzki J. Szymaniak oraz konsultant ds. fizjoterapii U. Domańska. Zapraszamy do galerii!

Bukołaz 2018
Wpisany przez: ER 2018.10.24 Drukuj

Bukołaz 2018 za nami czyli długa i ciężka trasa ekstremalnego biegu przygotowana przez stowarzyszenie kultury fizycznej BIOMASZYNA. O bezpieczeństwo zawodników zadbali uczniowie - ratownicy CKS z klas profilowanych Odnowa Biologiczna i Fizjoterapia przy wsparciu studentów - ratowników z kierunku Bezpieczeństwo Wodne US oraz masażystów Centrum Edukacji Zdroje. OBiF spisał się dzielnie przy zabezpieczeniu 21-kilometrowej trasy. Takie wydarzenia powodują, że uczymy się współpracy w zespole i odpowiedzialności za siebie i innych. Zapraszamy do galerii!

Drzewo dobrych uczynków
Wpisany przez: ER 2018.10.23 Drukuj
Uczniowie klas I-III przywitali jesień ozdobieniem "drzewka dobrych uczynków", które wyrosło na korytarzu naszej szkoły. Na drzewie pojawiło się kilkadziesiąt zielonych liści z informacjami o dobrych uczynkach bezinteresownie dokonanych przez naszych uczniów na rzecz drugiej osoby.
Bezpieczna szkoła - cyberprzemoc
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.10.23 Drukuj
W dniach 22-23.10.2018 r.odbyły się w klasach 2a i 2b zajęcia, których głównym celem było uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw czyhających na nie w internecie. Warsztaty prowadzone w klasach przez p. Annę Czeladzińską i p. Agnieszkę Mazepę zostały wzbogacone filmami z fundacji "Dzieci Niczyje", ukazującymi określone zagrożenia i sposoby radzenia sobie w takich przypadkach. Przedstawione sytuacje stały się podłożem do bardzo ciekawej i konstruktywnej dyskusji. Zapraszamy wkrótce do galerii.
strona 8 / 12
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 :: 9 :: 10 :: 11 :: 12 ::
... cofnij     dalej ...