archiwum 2017/2018
Hospicjum św. Jana Ewangelisty dziękuje
Wpisany przez: ER 2018.02.22 Drukuj

Dnia 21 lutego 2018 roku naszą szkołę odwiedzili wyjątkowi goście – ks. Eugeniusz Lesiak, dyrektor Hospicjum św. Jana Ewangelisty w Szczecinie oraz p. Joanna Szpak i p. Kamila Kuźnicka. Z przyjemnością informujemy, iż na ręce dyrektora szkoły goście złożyli podziękowania za zaangażowanie społeczności szkolnej CKS w akcję „Nie prezent, nie kwiatek, lecz z serca datek”. W imieniu przedstawicieli hospicjum oraz organizatorów akcji dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

Certyfikat "Szkoły z Życiem"
Wpisany przez: ER 2018.02.22 Drukuj

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła otrzymała Certyfikat „Szkoły z Życiem” za organizację na rzecz fundacji DKMS akcji „Komórkomania”, mającej na celu aktywne budowanie świadomości młodzieży w zakresie walki z nowotworami krwi oraz powiększania bazy potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych.

Organizatorzy posłużyli się słowami: „Czasem wdzięczność trudno wyrazić w słowach… Wtedy proste dziękuję zawiera wszystko to, co chcemy powiedzieć”. Dziękujemy!

WOŚP dziękuje wolontariuszom i darczyńcom!
Wpisany przez: ER 2018.02.22 Drukuj

Sztab CKS od lat bierze udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku 38 wolontariuszy pod kierunkiem nauczycieli naszej szkoły, z szefem sztabu – p. Katarzyną Szałatą – na czele, zebrało 16 752,41 zł!

Dziękujemy wszystkim darczyńcom i wolontariuszom!

Pływanie-ratownictwo w opracowaniach naukowych
Wpisany przez: ER 2018.02.19 Drukuj

Projekt utworzenia klas o profilu pływanie-ratownictwo doczekał się opracowań naukowych. Artykuł dotyczący naszych uczniów trenujących tę dyscyplinę autorstwa p. U. Domańskiej i p. D. Umiastowskiej ukazał się w recenzowanym czasopiśmie uniwersyteckim jako skrypt dla studentów kierunku Bezpieczeństwo Wodne Uniwersytetu Szczecińskiego. Zapraszamy do lektury publikacji: Domańska U., Umiastowska D., Urazy i kontuzje u osób trenujących pływanie i ratownictwo wodne, w: Edukacja dla bezpieczeństwa – współczesne wyzwania w procesach kształcenia kompetencji ratowniczych, T. Zalewski, M. Bulikowska red. naukowa, Uniwersytet Szczeciński, Wydział Nauk o Ziemi, Szczecin, 2017, s. 63–74 (ISBN 978-83-947135-3-9).

Do pobrania:
Photonkomania, czyli nauka programowania w klasie 1b
W ramach prowadzonego przez p. A. Mazepę kółka matematyczno-przyrodniczwego z elementami programowania, uczniowie klasy 1b zaprzyjaźnili się z robotami. Photony, bo właśnie o nich jest mowa zagościły w naszej placówce pod koniec minonego roku wzbudzając duże zainteresowanie wśród najmłodszych uczniów szkoły. Prowadzone w ramach kółka zajęcia pozwalają uczestniczącym w nich dzieciOM oswajać się z podstawami programowania. Każde spotanie podnosi umiejętności dzieci, a przy tym jest doskonałą zabawą. Zapraszamy do galerii. 
Walentynki 2018
Wpisany przez: Ewa Gapska 2018.02.15 Drukuj
14 lutego Mały Samorząd (Róża Dziedzic, Wiktoria Żemojdzin) przygotował dla swoich koleżanek i kolegów z klas 1-3 SSP nr 2 walentynkową niespodziankę... Każdy otrzymał coś słodkiego, a niektórzy kartkę walentynkową, bowiem dziewczynki z Prezydium SU przygotowały w tym dniu Pocztę Walentynkową. Do specjalnie pięknie przystrojonej skrzynki wrzucić można było listy z miłymi wyznaniami do ulubionych osób. Wszyscy uczcili Święto Św. Walentego kolorami miłości i zaakcentowali swoje stroje akcentami czerwieni. Zapraszamy do galerii!
"Czytanie łączy"!
Wpisany przez: ER 2018.02.13 Drukuj

Dnia 13 lutego 2018 roku maluszki z grupy przedszkolnej „Muszelki” gościły u siebie Maję Szymańską, Misia Czytelnika oraz p. Elżbietę Rudzką z biblioteki szkolnej CKS w ramach projektu "Czytanie łączy". W czasie rozmowy z Mają dzieci poznały problem niepełnosprawności, z którym zetknęły się w czasie wcześniejszej lektury bajki terapeutycznej przygotowanej przez wychowawczynię p. Martę Bas. Maja – czytając książkę o przygodach żółwika Franklina - omówiła z dziećmi uczucia, które towarzyszą nam w czasie wizyty w szpitalu. Zapraszamy do galerii!

Muszelki w bibliotece
Wpisany przez: ER 2018.02.12 Drukuj

Dnia 12 lutego 2018 roku grupa przedszkolna „Muszelki” wraz z p. Martą Bas i p. Jolantą Front-Kowalkowską odwiedziła bibliotekę szkolną. Trzylatki poznały pracę wypożyczalni i czytelni, spotkały się z Misiem Czytelnikiem oraz posłuchały „Bajki o trzech świnkach”. Na pamiątkę spotkania każde dziecko otrzymało zakładkę do książki. Zapraszamy do galerii!

Są w najlepszej dziesiątce mistrzostw Polski!
Wpisany przez: ER 2018.02.12 Drukuj

W dniach 9-11 lutego 2018 roku w hali sportowej SP nr 59 odbył się finał 1/8 Mistrzostw Polski Juniorek w Piłce Ręcznej. Podopieczne trenerów: Moniki Jarnuczak i Zbigniewa Jelskiego po zwycięskim meczu z MKS Zagłębie Lubin oraz przegranych meczach z KPR Ruch Chorzów i UKS Handball-28 Wrocław zajęły III miejsce. W ten sposób dziewczęta znalazły się w pierwszej dziesiątce najlepszych zespołów juniorskich w Polsce! Gratulujemy i zapraszamy do galerii nr 1 oraz do galerii nr 2.

Babcie i Dziadkowie odwiedzili CKS
Wpisany przez: ER 2018.02.12 Drukuj

Dnia 9 lutego 2018 roku najmłodsi uczniowie CKS – 3-latki z grupy przedszkolnej „Muszelki” wraz ze swoimi paniami: Martą Bas i Angeliką Kieler zaprosiły Babcie i Dziadków na piękny program artystyczny i poczęstunek. Przedszkolaki są naszym „oczkiem w głowie”. O ich umiejętnościach i dniu codziennym przeczytacie w linku Przedszkole Szmaragdowe. Tymczasem zapraszamy do galerii zdjęć ze Święta Babci i Dziadka!

Bal karnawałowy w SSP2
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.02.09 Drukuj
Dnia 8 lutego dla uczniów klas 1-3 Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 zorganizowany został bal karnawałowy. Dzieci przyszły do szkoły przebrane w najróżniejsze, kolorowe, karnawałowe stroje. Tańcom i zabawom nie było końca. Uczniowie uczestniczyli także w bardzo ciekawych konkursach prowadzonych przez agencję artystyczną. Wszystkim w tym dniu dopisywał świetnu humor. Zapraszamy do galerii nr 1 i galerii nr 2.
Spotkanie absolwentów
Wpisany przez: ER 2018.02.09 Drukuj
Dnia 19 stycznia 2018 roku odbyło się spotkanie absolwentów CKS rocznik 95. Okazją był przyjazd do Szczecina Bruno Fruhwirtha, menagera zespołu. Absolwentom towarzyszyli nauczyciele CKS: wychowawczyni Agata Grochalska i trener Artur Rykaczewski. Na spotkaniu wspomnień było co niemiara - zespół przeszedł wszystkie szczeble szkolenia, osiągając duże sukcesy - srebrny medal w Mistrzostwach Polski Młodzików, brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, brązowy medal w Ogólnopolskiej Gimnazjadzie oraz IV miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów. Spotkanie po latach utrwalono na zdjęciu.

Kolorowa poczta dla Ciebie ode mnie
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.02.08 Drukuj
Wychowawczyni świetlicy szkolnej A. Siwecka zaprosiła uczniów klas 1-3 do przygotowania prac plastycznych, które przekazane zostały dzieciom przebywającym w szpitalu "Zdroje". Jest to pierwsze wydarzenie, które będzie organizowane cyklicznie. Ma ono charakter wolontariatu zewnętrznego w której uczestniczą uczniowie naszej szkoły. Zapraszamy do galerii. 
MotoMikołaje dziękują!
Wpisany przez: ER 2018.02.08 Drukuj
Z przyjemnością informujemy, że otrzymaliśmy podziękowanie za udział w akcji charytatywnej prowadzonej przez MotoMikołajów, którzy zbierali i rozwozili prezenty dla dzieci z Domów Dziecka i szpitali. Koordynatorem akcji w CKS była p. Anna Buth. W imieniu organizatorów jeszcze raz dziękujemy za wsparcie akcji.
"Codziennie Polskę tworzyMy" - miejski konkurs plastyczny
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.02.07 Drukuj
Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym "Ja i moja rodzina". Forma prac: wielkość A4, technika dowolna, pisaki, pastele, akwarele, techniki mieszane. Bez materiałów gotowych i artykułów spożywczych. Konkurs organizowany jest przez Pałac Młodzieży, a prace można dostarczać do wychowawczyń ze szkolnej świetlicy p. A. Siweckiej i p. A. Czeladzińskiej do dnia 30 kwietnia 2018. Ogłoszenie wyników nastąpi 11 czerwca 2018 roku. Nagrodzone prace wystawione zostaną w Galerii Prezydenckiej Urzędu Miasta. Wystawa pokonkursowa odbędzie się w listopadzie w siedzibie Pałacu Młodzieży w Szczecinie.
Zagrali w 1/16 MP w piłce ręcznej!
Wpisany przez: ER 2018.02.05 Drukuj

Zespół CKS-SMS Szczecin zajął II miejsce w rozgrywkach o Mistrzostwo Województwa Zachodniopomorskiego! W ten sposób szczypiorniści wywalczyli prawo udziału w finale 1/16 Mistrzostw Polski w piłce ręcznej juniorów, który odbył się w dniach 2-4 lutego 2018 roku w Zabrzu. Po zaciętej walce zdobyli IV miejsce! Gratulujemy trenerom i drużynie w składzie - na zdjęciu od lewej: Eliasz Kapela, Wojciech Jońca, Kamil Kostrzewa, Leszek Miltyk, Krystian Mikołajczyk, Szymon Mikołajczyk, Dominik Bartniczuk, Konrad Mróz, Maciej Salak, Jakub Hnatkowski, w dolnym rzędzie: Kamil Dmitrzak, Dawid Dobko, Wiktor Frelich, Łukasz Grzelaczyk. Trenerzy: Artur Rykaczewski, Mieczysław Zart i Agnieszka Kossek.

strona 7 / 18
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 :: 9 :: 10 :: 11 :: 12 :: 13 :: 14 :: 15 :: 16 :: 17 :: 18 ::
... cofnij     dalej ...