Z życia szkoły
Zajęcia plastyczne w klasie 1a
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.02.22 Drukuj
Zajęcia plastyczne potrafią być dla dzieci ciekawym doświadczeniem. Przekonali się o tym wychowankowie p. A. Zaprudnik z klasy 1a. Dzieci miały za zadanie namalowanie akwarium. Można powiedzieć, rzecz banalna. Nic bardziej mylnego! Tym razem zajęcia zaczęły się zupełnie inaczej. Pani Ania wraz z dziećmi odwróciła stoliki, po czym wyciągnęła farby i folię spożywczą. Owinęły nią nogi od stołów i zaczęła się zabawa. Folia spożywcza w połączeniu z farbami okazała się wspaniałą atrakcją. Dzieci pracowały z dużym zaangażowaniem, bardzo dumne z efektów swojej pracy. Zapraszamy do galerii.
Dzieci w wieku 3-7 lat zapraszamy do Szkoły na Medal!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.02.22 Drukuj

ZAPRASZAMY

Dzieci w wieku 3-6 lat z roczników 2012-2015 do GRUP PRZEDSZKOLNYCH

Dzieci w wieku 7 lat do KLAS PIERWSZYCH SPORTOWYCH o profilu pływanie

Dzieci 7-letnie oraz ich rodziców zapraszamy na:

dni adaptacyjne z zabawami edukacyjnymi i sportowymi
7 marca 2018 roku w godz. 17.00-18.00 w auli i salach lekcyjnych
10 marca 2018 roku w godz. 9.00-11.00 na pływalni i w salach lekcyjnych

obowiązkowe testy sprawności fizycznej do sportowych klas pierwszych

17 marca 2018 roku o godz. 9.00 na pływalni

Rodzicu!
Nie zapomnij zabrać dobrego humoru oraz stroju na pływalnię dla dziecka! Od dzieci nie jest wymagana umiejętność pływania.
Zapisy, tel. 91 4629 290.

Obowiązuje rekrutacja elektroniczna!
Tu harmonogram przyjęć do grup przedszkolnych oraz do klas pierwszych!

Grand Prix Szczecina w pływaniu klas czwartych
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.02.22 Drukuj

Dnia 21 lutego 2018 roku odbyła się kolejna edycja zawodów pływackich z cyklu Grand Prix Szczecina w Pływaniu. Na naszej pływalni rywalizowali uczniowie ze sportowych klas IV i V pływackich ze wszystkich szczecińskich szkół. Wśród naszych zawodników na wyróżnienie w konkurencji obowiązkowej zasługują wyniki Athiny Żogas, która zajęła miejsce IV w konkurencji 50 m st. motylkowym oraz Aleksandra Królaka, który również zajął miejsce IV w konkurencji 50 m st. motylkowym. Gratulujemy i zapraszamy galerii nr 1 oraz do galerii nr 2!

Dzień Języka Ojczystego w CKS
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.02.22 Drukuj
Dnia 21 lutego 2018 roku świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się konkursy i zabawy z językiem polskim oraz wystawa słowników i poradników językowych w bibliotece. Tego dnia należało znać swój język od podszewki i wykazać się kreatywnością. Świetnej zabawie towarzyszyła nauka. Obchody dnia przygotowała p. Dorota Kempska-Śnitko, pomocną rękę przyłożyły: p. Elżbieta Rudzka, p. Kamila Maksymiuk i p. Izabela Stempień. Najlepsi otrzymali dyplomy i piątki z polskiego. Mistrzami polszczyzny zostali – z klasy 7p: Aleksandra Perkowska, Kornelia Woźniak, Magdalena Koconowska, z klasy 7s: Jakub Banaszek, Karol Sikora, Fabian Kunze, Marek Oleszkiewicz, Bartłomiej Błaszczyk. Wszystkim serdecznie gratulujemy i  zapraszamy do galerii nr 1 oraz do galerii nr 2.
Hospicjum św. Jana Ewangelisty dziękuje
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.02.22 Drukuj

Dnia 21 lutego 2018 roku naszą szkołę odwiedzili wyjątkowi goście – ks. Eugeniusz Lesiak, dyrektor Hospicjum św. Jana Ewangelisty w Szczecinie oraz p. Joanna Szpak i p. Kamila Kuźnicka. Z przyjemnością informujemy, iż na ręce dyrektora szkoły goście złożyli podziękowania za zaangażowanie społeczności szkolnej CKS w akcję „Nie prezent, nie kwiatek, lecz z serca datek”. W imieniu przedstawicieli hospicjum oraz organizatorów akcji dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

Certyfikat "Szkoły z Życiem"
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.02.22 Drukuj

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła otrzymała Certyfikat „Szkoły z Życiem” za organizację na rzecz fundacji DKMS akcji „Komórkomania”, mającej na celu aktywne budowanie świadomości młodzieży w zakresie walki z nowotworami krwi oraz powiększania bazy potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych.

Organizatorzy posłużyli się słowami: „Czasem wdzięczność trudno wyrazić w słowach… Wtedy proste dziękuję zawiera wszystko to, co chcemy powiedzieć”. Dziękujemy!

WOŚP dziękuje wolontariuszom i darczyńcom!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.02.22 Drukuj

Sztab CKS od lat bierze udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku 38 wolontariuszy pod kierunkiem nauczycieli naszej szkoły, z szefem sztabu – p. Katarzyną Szałatą – na czele, zebrało 16 752,41 zł!

Dziękujemy wszystkim darczyńcom i wolontariuszom!

Pływanie-ratownictwo w opracowaniach naukowych
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.02.19 Drukuj

Projekt utworzenia klas o profilu pływanie-ratownictwo doczekał się opracowań naukowych. Artykuł dotyczący naszych uczniów trenujących tę dyscyplinę autorstwa p. U. Domańskiej i p. D. Umiastowskiej ukazał się w recenzowanym czasopiśmie uniwersyteckim jako skrypt dla studentów kierunku Bezpieczeństwo Wodne Uniwersytetu Szczecińskiego. Zapraszamy do lektury publikacji: Domańska U., Umiastowska D., Urazy i kontuzje u osób trenujących pływanie i ratownictwo wodne, w: Edukacja dla bezpieczeństwa – współczesne wyzwania w procesach kształcenia kompetencji ratowniczych, T. Zalewski, M. Bulikowska red. naukowa, Uniwersytet Szczeciński, Wydział Nauk o Ziemi, Szczecin, 2017, s. 63–74 (ISBN 978-83-947135-3-9).

Do pobrania:
Photonkomania, czyli nauka programowania w klasie 1b
W ramach prowadzonego przez p. A. Mazepę kółka matematyczno-przyrodniczwego z elementami programowania, uczniowie klasy 1b zaprzyjaźnili się z robotami. Photony, bo właśnie o nich jest mowa zagościły w naszej placówce pod koniec minonego roku wzbudzając duże zainteresowanie wśród najmłodszych uczniów szkoły. Prowadzone w ramach kółka zajęcia pozwalają uczestniczącym w nich dzieciOM oswajać się z podstawami programowania. Każde spotanie podnosi umiejętności dzieci, a przy tym jest doskonałą zabawą. Zapraszamy do galerii. 
Walentynki 2018
Wpisany przez: Ewa Gapska 2018.02.15 Drukuj
14 lutego Mały Samorząd (Róża Dziedzic, Wiktoria Żemojdzin) przygotował dla swoich koleżanek i kolegów z klas 1-3 SSP nr 2 walentynkową niespodziankę... Każdy otrzymał coś słodkiego, a niektórzy kartkę walentynkową, bowiem dziewczynki z Prezydium SU przygotowały w tym dniu Pocztę Walentynkową. Do specjalnie pięknie przystrojonej skrzynki wrzucić można było listy z miłymi wyznaniami do ulubionych osób. Wszyscy uczcili Święto Św. Walentego kolorami miłości i zaakcentowali swoje stroje akcentami czerwieni. Zapraszamy do galerii!
"Czytanie łączy"!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.02.13 Drukuj

Dnia 13 lutego 2018 roku maluszki z grupy przedszkolnej „Muszelki” gościły u siebie Maję Szymańską, Misia Czytelnika oraz p. Elżbietę Rudzką z biblioteki szkolnej CKS w ramach projektu "Czytanie łączy". W czasie rozmowy z Mają dzieci poznały problem niepełnosprawności, z którym zetknęły się w czasie wcześniejszej lektury bajki terapeutycznej przygotowanej przez wychowawczynię p. Martę Bas. Maja – czytając książkę o przygodach żółwika Franklina - omówiła z dziećmi uczucia, które towarzyszą nam w czasie wizyty w szpitalu. Zapraszamy do galerii!

Muszelki w bibliotece
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.02.12 Drukuj

Dnia 12 lutego 2018 roku grupa przedszkolna „Muszelki” wraz z p. Martą Bas i p. Jolantą Front-Kowalkowską odwiedziła bibliotekę szkolną. Trzylatki poznały pracę wypożyczalni i czytelni, spotkały się z Misiem Czytelnikiem oraz posłuchały „Bajki o trzech świnkach”. Na pamiątkę spotkania każde dziecko otrzymało zakładkę do książki. Zapraszamy do galerii!

Są w najlepszej dziesiątce mistrzostw Polski!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.02.12 Drukuj

W dniach 9-11 lutego 2018 roku w hali sportowej SP nr 59 odbył się finał 1/8 Mistrzostw Polski Juniorek w Piłce Ręcznej. Podopieczne trenerów: Moniki Jarnuczak i Zbigniewa Jelskiego po zwycięskim meczu z MKS Zagłębie Lubin oraz przegranych meczach z KPR Ruch Chorzów i UKS Handball-28 Wrocław zajęły III miejsce. W ten sposób dziewczęta znalazły się w pierwszej dziesiątce najlepszych zespołów juniorskich w Polsce! Gratulujemy i zapraszamy do galerii nr 1 oraz do galerii nr 2.

Babcie i Dziadkowie odwiedzili CKS
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.02.12 Drukuj

Dnia 9 lutego 2018 roku najmłodsi uczniowie CKS – 3-latki z grupy przedszkolnej „Muszelki” wraz ze swoimi paniami: Martą Bas i Angeliką Kieler zaprosiły Babcie i Dziadków na piękny program artystyczny i poczęstunek. Przedszkolaki są naszym „oczkiem w głowie”. O ich umiejętnościach i dniu codziennym przeczytacie w linku Przedszkole Szmaragdowe. Tymczasem zapraszamy do galerii zdjęć ze Święta Babci i Dziadka!

Bal karnawałowy w SSP2
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.02.09 Drukuj
Dnia 8 lutego dla uczniów klas 1-3 Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 zorganizowany został bal karnawałowy. Dzieci przyszły do szkoły przebrane w najróżniejsze, kolorowe, karnawałowe stroje. Tańcom i zabawom nie było końca. Uczniowie uczestniczyli także w bardzo ciekawych konkursach prowadzonych przez agencję artystyczną. Wszystkim w tym dniu dopisywał świetnu humor. Zapraszamy do galerii nr 1 i galerii nr 2.
Spotkanie absolwentów
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.02.09 Drukuj
Dnia 19 stycznia 2018 roku odbyło się spotkanie absolwentów CKS rocznik 95. Okazją był przyjazd do Szczecina Bruno Fruhwirtha, menagera zespołu. Absolwentom towarzyszyli nauczyciele CKS: wychowawczyni Agata Grochalska i trener Artur Rykaczewski. Na spotkaniu wspomnień było co niemiara - zespół przeszedł wszystkie szczeble szkolenia, osiągając duże sukcesy - srebrny medal w Mistrzostwach Polski Młodzików, brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, brązowy medal w Ogólnopolskiej Gimnazjadzie oraz IV miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów. Spotkanie po latach utrwalono na zdjęciu.

strona 7 / 18
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 :: 9 :: 10 :: 11 :: 12 :: 13 :: 14 :: 15 :: 16 :: 17 :: 18 ::
... cofnij     dalej ...