Z życia szkoły
Kalendarze w klasie 1a
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.03.12 Drukuj
Aby w ciekawy i motywujący sposób utrwalić swoją wiedzę dotyczącą znajomości dni tygodnia oraz miesięcy, wychowawca klasy 1a p. Anna Zaprudnik ogłosiła klasowy konkurs na kalendarz. Dzieci z chęcią przystąpiły do pracy. Każdy zaprojektowany przez nie kalendarz był wyjątkowy i niebywale pomysłowy. Jedna ze zwycięskich prac, zawierająca logo CKS została przekazana na ręce pana dyrektora Macieja Parobczego. Drugą zwycięską pracę możemy oglądać w sekretariacie szkoły. Pozostałe prace biorące udział w konkursie stanowią z kolei piękną ozdobę klasy. Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy. Zapraszamy do galerii.
Bieg Kobiet 2018
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.03.12 Drukuj

Dnia 11 marca 2018 roku żeńska drużyna CKS Szczecin wzięła udział w tradycyjnym Biegu Kobiet, który odbył się w Szczecinie. Reprezentacja naszej szkoły (p. Agata Grochalska, p. Irena Mizgalska, p. Małgorzata Reszkiewicz, p. Elżbieta Rudzka oraz dyrektor Jolanta Opoń) wzięła udział w biegu oraz nordic walking na 5 km alejkami Parku Kasprowicza i Jasnych Błoni. Uczestniczkom imprezy towarzyszyły rodziny i przyjaciele. W 9. edycji Biegu Kobiet Sanprobi Active&Sport wzięło udział ok. 2,5 tys. pań. To jedna z największych imprez tego typu w województwie zachodniopomorskim. Zapraszamy do galerii!

Pierwszy dzień adaptacyjny dla kandydatów do klas 1
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.03.09 Drukuj

Dnia 7 marca 2018 roku w CKS gościliśmy kandydatów do klas 1 SP oraz ich rodziców. Gdy dorośli rozmawiali w auli z dyrektorem szkoły o ważnych sprawach dotyczących rekrutacji, dzieci pod opieką nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej zwiedzały klasy lekcyjne i uczestniczyły w zajęciach. Największy entuzjazm wzbudziła nauka programowania przy użyciu Photonów oraz gry i zabawy z wykorzystaniem tablic multimedialnych. Zapraszamy do galerii! Przypominamy rodzicom o kolejnym spotkaniu w sobotę, 10 marca br. w godz. 9-11 na pływalni i w salach lekcyjnych (proszę zabrać odpowiedni strój). Dnia 17 marca br. od godz. 9 odbędą się obowiązkowe testy sprawności na pływalni oraz badania sylwetki. Wszystkie informacje dot. rekrutacji oraz wzory pism w zakładce. Zapraszamy!

Rekolekcje 2018
Wpisany przez: Administrator 2018.03.08 Drukuj

Klasy 1–4 w dniach 12–14 marca wg następującego planu:

  • klasy 1–2 godz. 10:30–11:30 w kościele,
  • klasy 3–4 godz. 9:15–10:15 w kościele.

Klasa 4 we wszystkie dni rekolekcji przychodzi do kościoła na 9:15, a po kościele wraca do szkoły na lekcje pod opieką nauczycieli.

Klasy 7, GM i LO w dniach 14–16 marca wg następującego planu:

  • klasy 3 GM – 9:00–10:00 w kościele,
  • klasy 7 i 2 GM – 11:00–12:00 w kościele,
  • klasy LO – 12:35–13:35 w kościele.

Szczegółowy plan zajęć szkolnych w tych dniach zostanie podany w poniedziałek 12 marca.

"Muszelki" i "Delfiny" w salonie fryzjerskim CKS
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.03.07 Drukuj

Dnia 6 marca 2018 r. nasze grupy przedszkolne zamieniły się w salon fryzjerski. Z okazji Dnia Kobiet fryzjerzy - uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia Wojewódzkiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego pod opieką p. Rafała Sobczyka odwiedzili  przedszkole „Szmaragdowe”. Małe damy i mali dżentelmeni z grup „Muszelki” i „Delfiny” poddali się zabiegom fryzjerskim godnym najlepszego salonu. Wśród chłopców największą popularnością cieszył się ponadczasowy irokez. Małe modelki zdecydowanie wolały loki, fale i fantazyjne upięcia. Zabawie nie było końca. Zapraszamy do galerii!

Stypendystka Ministra Edukacji Narodowej!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.03.02 Drukuj
Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 1X Anna Popiel została stypendystką Ministra Edukacji Narodowej m.in. za wybitne osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2016/2017. Przypominamy, że Ania jest utytułowaną zawodniczką pływania-ratownictwa z sukcesami na poziomie ogólnopolskim, międzynarodowym i światowym, np.: multimedalistka Grand Prix Polski oraz Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym, reprezentantka Polski juniorów na mistrzostwa świata w 2016, zawodniczka kadry narodowej. Gratulujemy!
Pierwsze miejsce w turnieju piłki nożnej!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.03.02 Drukuj
W Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora SP nr 37 dwa zespoły CKS zajęły dwa pierwsze miejsca! Królem strzelców został Kamil Redlak z 3s, a najlepszym zawodnikiem - Przemysław Dejewski. Drużyna CKS I zagrała w składzie: Tarnowski Marcel, Sobczak Sebastian, Dejewski Przemysław, Kraska Michał, Bąba Filip, Dolot Mateusz, Redlak Kamil, Krawczyk Adrian - wszyscy z klasy 3s oraz Jakub Bujnowski z 2s. Zespół CKS II wystąpił w składzie: Ulanicki Beniamin - najlepszy bramkarz turnieju, Popek Marceli, Strzykała Jakub, Fiedorowicz Michał, Szymczak Krzysztof, Bujnowski Bartłomiej, Magdziak Miłosz, Baran Aleksander - wszyscy z klasy 2s. Gratulujemy!
W świetlicy szkolnej wystartowała "Sztafeta pokoleń"
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.03.02 Drukuj
Od lutego raz w miesiącu rodzic, babcia, dziadek odwiedzą i pokażą zabawy, które były popularne wśród dzieci kilkadziesiąt lat temu. Sztafetę rozpoczęła pani Anita Wiśniewska, która pokazała grę „Zadanie czy pytanie”, która jest obecnie jedną z najpopularniejszych aktywności uczniów w świetlicy. Teraz uczniowie klas drugich i trzecich nauczą uczniów z klas pierwszych i przedszkola. Pomysłodawczynią i opiekunka „sztafety pokoleń” jest wychowawczyni świetlicy p. Anna Siwecka. Następna edycja w marcu. Zapraszamy do galerii.
Nowe klasy piłki nożnej w CKS Szczecin!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.02.28 Drukuj

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła podpisała porozumienie z Zachodniopomorskim Związkiem Piłki Nożnej. W planach dyrekcji CKS jest stworzenie od nowego roku szkolnego kolejnej licealnej klasy sportowej. Jej uczniowie będą mieli możliwość ukończenia m.in. kursu sędziego klubowego, kursu sędziego PZPN oraz kursu trenerskiego UEFA C. Wykładowcami będą trenerzy z ZZPN. Ponadto w klasach czwartych nasi uczniowie będą uczestniczyli w stażach trenerskich koordynowanych przez ZZPN. Dyrekcja szkoły już dziś zaprasza uczniów z całego województwa zachodniopomorskiego zainteresowanych piłką nożną i nie tylko. Relacja ze spotkania na stronie ZZPN.

Świetny start w Grand Prix Szczecina!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.02.28 Drukuj

Dnia 27.02.2018 roku odbyła się na naszej pływalni kolejna edycja zawodów pływackich z cyklu Grand Prix Szczecina. Zawodnicy z klas trzecich sp startowali w konkurencji obowiązkowej 50 m stylem klasycznym oraz w konkurencjach do wyboru: 50 m stylem dowolnym, 50 m stylem grzbietowym oraz 25 m stylem motylkowym. Nasi zawodnicy stanęli na wysokości zadania, zdobywając czołowe lokaty i punktując w klasyfikacji generalnej Grand Prix. Wyniki uczniów z klasy 3a poniżej. Gratulujemy i zapraszamy do galerii nr 1 oraz do galerii nr 2!!

Wizyta w teatrze klasy 1b
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.02.28 Drukuj
Dnia 22 lutego uczniowie klasy 1b pod opieką dwójki rodziców: p. Magdaleny Janickiej oraz p. Jarosława Skrzypulca i wychowawczyni  p. A. Mazepy odwiedzili teatr Pleciuga. Podczas wizyty obejrzeli przedstawienie pt: „Pinokio”. Z uwagą i nieukrywanym zachwytem obejrzeli  zawiłe losy małego, drewnianego chłopca, który pomimo wielu przygód i porażek spełnił swoje marzenie, wyciągając właściwe wnioski. Zapraszamy do galerii.
„Gdy chłód i zima, w potrzebie jest leśny zwierzak i ptaszyna”
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.02.28 Drukuj
Pod takim hasłem uczniowie klasy 1b w dniu 19.02.2018 r. uczestniczyli w spotkaniu z p. Agatą Cyrus pracującą w Nadleśnictwie Trzebież. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się w jaki sposób można pomóc zimą leśnym zwierzętom i ptakom. W czasie bardzo interesujących zajęć p. Agata opowiedziała o pracy leśnika i roli, jaką odgrywa dbając o nasze lasy. Każde dziecko  z wielkim zapałem wypełniało przygotowane przez gościa karty pracy. W nagrodę za dużą aktywność, dzieci otrzymały upominki. Na ręce wychowawczyni p. Agnieszki Mazepy przekazana została dla całej klasy książka o tematyce przyrodniczej oraz oryginalny karmik pozwalający na obserwacje ptaków z bliska. Dziękujemy p. Agacie za bardzo interesujące zajęcia. Zapraszamy do galerii.
Gość w szkolnej świetlicy
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.02.27 Drukuj
Dnia 23 lutego 2018 roku uczniowie klas 2 i 3 z wychowawczynią świetlicy panią Anną Siwecką gościli w szkolnej świetlicy panią Karolinę Kaczmarczyk, która czytała fragmenty książki podróżniczej „Zwierzaki świata” autorstwa Martyny Wojciechowskiej, popularnej dziennikarki telewizyjnej. Uczniowie słuchali z zainteresowaniem barwnej opowieści o Arslan, królowej nieba z Mongolii.
Weź udział w konkursie "List w butelce"!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.02.26 Drukuj

Zapraszamy do udziału w II Wojewódzkim Konkursie Literacko-Plastycznym ,,LIST W BUTELCE” dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Szczegółowy regulamin konkursu oraz załączniki z kartą zgłoszenia i zgodą rodziców poniżej. Zadaniem uczestników konkursu jest napisanie listu na temat „Moja morska przygoda“. Prace muszą być napisane odręcznie na papierze o dowolnym formacie. List należy włożyć do ozdobionej butelki. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dołączenie do pracy zgłoszenia (załącznik nr 1) oraz zgody rodzica/prawnego opiekuna (załącznik nr 2). Czekamy na zgłoszenia do 16 marca br. Zapraszamy!

Do pobrania:
Bardzo udany start naszych ratowników wodnych w nowym sezonie!
Wpisany przez: Ewa Gapska 2018.02.25 Drukuj

Zawodnicy CKS Szczecin udanie rozpoczęli nowy sezon biorąc udział w zawodach I rundy Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym, które odbyły się 25 lutego 2018 roku na pływalni miejskiej w Rudzie Śląskiej.121 zawodników z 13 klubów rywalizowało w 5 konkurencjach indywidualnych i jednej sztafetowej. Szczecin reprezentowało 24 zawodników, którzy łącznie wywalczyli 33 medale: 13 złotych, 10 srebrnych i 10 brązowych. W I rundzie zawodów najlepszą zawodniczka w kategorii open została Karolina Faszczewska, a Piotr Nazaruk został najlepszym zawodnikiem w kat. juniorów młodszych. 

Kolejny sprawdzian dla naszych zawodników to II runda zawodów GP, która odbędzie się 14 kwietnia br. w Żyrardowie.

Gratulujemy i zapraszamy do galerii!

Tablica interaktywna
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.02.22 Drukuj
Kolejna klasa w naszej szkole została wyposażona w tablicę interaktywną. Tablica zainstalowana została w klasie 1a (sala A007). Dzieci wykorzystują ją w codziennej pracy. Wykonują na niej ćwiczenia z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem. Tablica ma pozytywny wpływ na koncentrację i współpracę między uczniami. Praca na lekcji z wykorzystaniem tablicy interaktywnej ułatwia zdobywanie oraz powtarzanie wiedzy i umiejętności zdobytych na lekcjach. Wszystkim rodzicom z klasy 1a  serdecznie dziękujemy, ponieważ dzięki ich wsparciu finansowemu możliwy był jej zakup.  
strona 6 / 18
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 :: 9 :: 10 :: 11 :: 12 :: 13 :: 14 :: 15 :: 16 :: 17 :: 18 ::
... cofnij     dalej ...