Z życia szkoły
Spotkanie z Andersenem
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.04.05 Drukuj
Zajęcia czytelnicze odbyły się z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Dzień ten przypada na 2 kwietnia. Jest to data urodzin Hansa Christiana Andersena, znanego autora baśni. Uczniowie klasy 2a i 3a czytali baśń "Brzydkie kaczątko" Hansa Christiana Andersena swoim młodszym kolegom i koleżankom. Dzieci słuchały z wielkim zaciekawieniem a i nie u jednego pojawiła się łezka w oku. Piękne zakończenie baśni przypadło wszystkim do gustu. Zapraszamy do galerii. 
Warsztaty wielkanocne klasy 1a
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.04.05 Drukuj
Dnia 23.03.2018 klasa 1a wybrała się na warsztaty wielkanocne do Kids Areny. Dzieci miały za zadanie własnoręcznie stworzyć kulę do kąpieli w kształcie jajka wielkanocnego. Było to nie lada wyzwanie. Każdy z uczniów mógł samodzielnie wybrać zapach oraz kolor masy, z której powstała kąpielowa kula.  Żadna z nich zatem nie była taka sama. Po warsztatach dzieci miały możliwość zabawy na terenie całego obiektu. Oprócz ciekawych zajęć edukacyjnych uczniowie miło spędzili czas wspinając się, grając wspólnie w piłkę, bawiąc się w dmuchanych zamkach, czy urządzając sobie zabawy tematyczne z wykorzystaniem dostępnych rekwizytów. Zapraszamy do galerii!
OBiF promuje CKS!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.04.04 Drukuj

Uczniowie klas OBiF wraz z p. Agnieszką Kossek i p. Urszulą Domańską w ramach promocji naszej szkoły odwiedzają szczecińskie oraz wojewódzkie placówki, pokazując przyszłym licealistom, jak wiele można się nauczyć w CKS i że nasza szkoła to miejsce zarówno dla sportowców, jak i dla wszystkich tych, którzy chcieliby się realizować jako terapeuci czy ratownicy. Uczniowie, wykonując badania FMS, są przykładem dla innych, że można połączyć trening z pasją, jaką jest OBiF. Zapraszamy do galerii!

Wiosenny turniej przedszkolaków
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.04.04 Drukuj

Dnia 27 marca br. w hali sportowej odbyły się Wiosenne Rozgrywki Przedszkolaków. „Delfiny” zaprosiły do rywalizacji rodziców, rodzeństwo, wujków i dziadków. W czasie losowania wybrano sześć mieszanych zespołów. W turnieju piłki nożnej zagrały m.in. „Niedźwiedzie Polarne”, „Spryciarze CKS”, „Szybka Piłka”. Dzieci po raz pierwszy wystąpiły w koszulkach z nazwą szkoły. Turniej przygotowały wychowawczynie grupy: Anna Buth i Anna Mardosiewicz. Zapraszamy do galerii!

Dla Ciebie ode mnie
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.04.04 Drukuj
Za nami druga edycja akcji „Dla ciebie ode mnie”. W trakcie zajęć w świetlicy szkolnej uczniowie klas drugiej i trzeciej wykonali kartki świąteczne. Kartki przekazano dzieciom przebywającym w szpitalu „Zdroje”. To kolejny przykład zewnętrznego wolontariatu uczniów naszej szkoły. Zapraszamy do galerii.
Witamy nowego Dyrektora CKS!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.03.28 Drukuj

Dnia 28 marca 2018 roku p. Maciej Parobczy stawił się w UM Szczecin przed komisją konkursową powołaną do wyboru dyrektora Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie. Komisja powołana przez Prezydenta Miasta Szczecin (12 osób) postanowiła powierzyć funkcję dyrektora CKS - Maciejowi Parobczemu, który został uroczyście powitany przez społeczność szkolną. W holu szkoły zabrzmiało gromkie „Sto lat!”, dyrektor przeciął symboliczną wstęgę, a uczniowie wręczyli pamiątkowe tablo z życzeniami. Życząc nowemu Dyrektorowi CKS powodzenia, zapraszamy do galerii!

Klasy OBiF na CKS Handball CUP
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.03.28 Drukuj

W dniach 23-25 marca br. w miejskiej hali sportowej w Rewalu i Dźwirzynie odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Juniorów Młodszych CKS Handball CUP zorganizowany przez p. Wojtka Szymaniaka i p. Dawida Nowomiejskiego. To już kolejna tak świetna impreza sportowa, której CKS był organizatorem. Obsadę sędziowską zapewnili licealiści, a zapleczem medycznym zajęli się uczniowie klas OBiF czyli: Zuzia, Sofhy, Emila, Wiktoria, Nikodem i Tomek. Nasza medyczna ekipa przygotowywana była do obsługi imprezy dzięki zajęciom z fizjoterapii. Niektórzy uczniowie posiadają już uprawnienia pierwszej pomocy, inni są w trakcie kursu KPP. Ekipa medyczna skorzystała z transportu p. Domańskich M-BUSSPORT i uczestniczyła w zawodach pod ich kierunkiem. Zapraszamy do galerii!

Czytelnicy na Medal czytają lektury
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.03.28 Drukuj

Dnia 22 marca br., czyli dzień po pasowaniu, Czytelnicy na Medal wraz z wychowawczyniami odwiedzili bibliotekę, aby wypożyczyć swoją pierwszą lekturę szkolną. Pierwszaki zapoznały się z regulaminem wypożyczalni oraz potwierdziły obietnicę szanowania książek. Niektórzy czytelnicy od razu z zapałem zabrali się do lektury! Powodzenia! Zapraszamy do galerii!

Zapraszamy na kiermasz świąteczny!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.03.22 Drukuj

Dnia 23 marca br. w godz. 10.00-12.00 zapraszamy na kiermasz świątecznych ozdób i dekoracji wykonanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Płoni. Kiermasz odbędzie się w holu szkoły przy wejściu.

Zapraszamy!

Powitanie wiosny w CKS
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.03.22 Drukuj
Dnia 21 marca br. tradycyjnie świętowaliśmy pierwszy dzień wiosny! Tym razem korytarze naszej szkoły zamieniły się w pracownie plastyczne, w których gimnazjaliści wykonywali ozdoby świąteczne. Wspólna praca przy jednym stole sprawiła, że uczniowie podpatrywali swoje dzieła oraz dzielili się materiałami i pomysłami. Zaangażowanie i inwencja naszych uczniów zachwyciły nauczycieli. Efekty można podziwiać w galerii zdjęć. W czasie, gdy gimnazjaliści szykowali się do świąt, uczniowie liceum obejrzeli w auli film „Fanatyk” i dyskutowali o problemach współczesnego świata. Koordynatorkami imprezy były: p. Dorota Kempska-Śnitko, p. Dagmara Bartosik i p. Jolanta Fornalczyk. Zapraszamy do galerii nr 1, galerii nr 2, galerii nr 3!
Pasowanie na Czytelnika na Medal
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.03.22 Drukuj

Dnia 21 marca 2018 roku w auli szkolnej odbyła się uroczystość pasowania na „Czytelnika na Medal!”. Uczniowie klasy 1a i 1b sumiennie przygotowywali się do tego ważnego dnia: brali udział w lekcjach bibliotecznych i głośnym czytaniu książek, wykonywali prace plastyczne w konkursie na zakładkę do książki, uczyli się samodzielnie wypożyczać książki w bibliotece szkolnej. Przygotowania zakończyła zabawa w „Bajkowy pociąg” połączona ze ślubowaniem w obecności dyrekcji szkoły, nauczycieli, gimnazjalistów oraz rodziców. Miłym elementem uroczystości było przedstawienie na temat wiosny przygotowane przez pierwszaków pod kierunkiem wychowawczyń. Zapraszamy do galerii nr 1, galerii nr 2, galerii nr 3, galerii nr 4, galerii nr 5, galerii nr 6!

Wiosenny Turniej Piłki Nożnej Chłopców
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.03.22 Drukuj

Dnia 21 marca 2018r. odbył się Wiosenny Turniej Piłki Nożnej Chłopców Gimnazjum. Pierwsze miejsce w turnieju zajęła drużyna CKS, drugie miejsce GM nr 29 (SP 74), a trzecie GM nr 7 (SP 37). Turniej zorganizowany został przez trenerów: Artura Łagockiego, Józefa Gawrona oraz Urszulę Domańską. Obsadę sędziowską zapewnili: Nikodem Woźniak z kl. 2X OBiF oraz Krystian Rogowski z kl. 1X OBiF. Opiekę medyczną podjęli: Wiktoria i Filip z kl. 1X OBiF, a w organizacji pomogły Karolina i Karolina z kl. 1X OBiF. Gratulujemy i zapraszamy do galerii!

Zebrania z rodzicami – piątek 23 marca, godzina 17:00
Wpisany przez: Administrator 2018.03.21 Drukuj

Zapraszamy wszystkich rodziców na zebranie śródsemestralne.

O godzinie 17:00 zapraszamy rodziców uczniów klas trzecich gimnazjum do auli na spotkanie z Dyrektorem szkoły.

UWAGA: Klasa 3a zaczyna zebranie o godzinie 16:00.

Zapraszamy uczniów do klas 4 i 7 szkoły podstawowej!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.03.13 Drukuj

Sportowa Szkoła Podstawowa nr 2 ogłasza nabór do klas 4 i 7 o profilach: piłka nożna chłopców (kl. 4, 7), piłka ręczna dziewcząt i chłopców (kl. 4) oraz pływanie (kl. 4) i pływanie-ratownictwo (kl. 7). Harmonogram rekrutacji w zakładce Rekrutacja. Terminy składania podań do szkoły: 21.03.-4.04.2018 r.

Warunkiem przyjęcia ucznia do Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 jest przystąpienie do testów sprawności! Terminy testów:
- piłka nożna – 9.04.2018, g. 9.00 - kl.4 – hala CKS; g. 10.30 - kl.7 – boisko Orlik lub hala CKS
- piłka ręczna – 11.04.2018, g. 16.00 - kl.4 – hala CKS
- pływanie/pływanie-ratownictwo – 11.04.2018, g. 14.30 - kl.4 – pływalnia CKS; g. 15.30 - kl.7 – pływalnia CKS.

Zapraszamy!

Mistrzowie Szczecina!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.03.13 Drukuj

Dnia 8.03.2018 r. w hali przy ul. Twardowskiego szczypiorniści CKS stoczyli bratobójczą walkę o tytuł mistrza Szczecina w Licealiadzie i awans do dalszej fazy licealnych rozgrywek. Pojedynek zakończył się wynikiem 28:19 dla drużyny CKS rocznik '99 i '00 w składzie: Jakub Młynarczyk, Łukasz Grzelaczyk, Dawid Dobko, Jakub Hnatkowski, Dominik Bartniczuk, Szymon Mikołajczyk, Krystian Mikołajczyk, Kamil Dmitrzak, Maciej Salak, Kamil Kostrzewa, Oliwier Przewoźnik, Jakub Tomczyk, Marek Karbowski, Vadim Borten, Antoni Ptasznik. Gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia zdjęć autorstwa absolwentki CKS, Hani Ostręgi.

Dzień Kobiet w klasie 1b
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.03.12 Drukuj
Niespodzianką przywitali chłopcy w klasie 1b swoje koleżanki w środę 8 marca. Moc życzeń, słodkości oraz upominków sprawiły dziewczynkom wiele radości. Jak przystało na małych dżentelmenów, odśpiewali małym kobietkom 100 lat oraz wręczyli kwiatki. Zapraszamy do galerii.
strona 5 / 18
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 :: 9 :: 10 :: 11 :: 12 :: 13 :: 14 :: 15 :: 16 :: 17 :: 18 ::
... cofnij     dalej ...