archiwum 2017/2018
Srebrny medal Mistrzostw Polski!
Wpisany przez: Ewa Gapska 2018.04.23 Drukuj
Wojciech Kotowski, zawodnik CKS-SMS Szczecin , wywalczył srebrny medal Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu na 50 m stylem dowolnym, które odbyły się 21-22 kwietnia 2018 w Poznaniu. Jego nowy rekord życiowy 22,85 pozwolił na zajęcie I miejsca wśród zawodników reprezentujących uniwersytety. W tym samym podziale na typy uczelni wraz z kolegami z US Wojtek wywalczył srebrny medal w sztafecie 4x50 m stylem dowolnym. Zapraszamy do galerii!
Gratulujemy laureatom konkursu "List w butelce"!
Wpisany przez: ER 2018.04.16 Drukuj

Dnia 13 kwietnia 2018 roku w auli Centrum Kształcenia Sportowego przy ulicy Rydla 49 w Szczecinie odbyło się uroczyste podsumowanie II Wojewódzkiego Konkursu Literacko-Plastycznego "List w butelce" pod patronatem Pracowni Edukacji Morskiej Pałacu Młodzieży, Centrum Żeglarskiego w Szczecinie oraz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Województwa Zachodniopomorskiego. Dziękujemy naszym patronom oraz wszystkim uczestnikom konkursu! Gratulujemy laureatom! Zapraszamy do galerii nr 1 oraz do galerii nr 2.

Zapraszamy na koncert charytatywny!
Wpisany przez: ER 2018.04.16 Drukuj

W imieniu Hospicjum św. Jana Ewangelisty zapraszamy na koncert charytatywny 12 maja 2018 roku o godz. 18:00 w hali Arena Szczecin. Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na wyposażenie hospicjum w specjalistyczne łóżka dla przewlekle chorych pacjentów. Wśród wykonawców jest absolwent naszej szkoły Damian Ukeje! W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

Szczecin Handball Cup
Wpisany przez: ER 2018.04.16 Drukuj

W dniach 13-15.04.2018 roku odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt Szczecin Handball Cup, w którym wzięło udział 18 zespołów z roczników 2006 oraz 2004. Po trzech dniach ciężkiej walki z przeciwniczkami, kilku wzlotach i upadkach drużyna CKS z klasy 7p w klasyfikacji końcowej znalazła się na trzecim miejscu. Jako najlepszą zawodniczkę zespołu CKS wyróżniono Aleksandrę Perkowską. Klaudia Białkowska została najlepszą bramkarką turnieju. Gratulujemy i zapraszamy do galerii zdjęć!

Ortograficzne historie
Wpisany przez: ER 2018.04.16 Drukuj

Ortografia nie jest taka straszna. Uczniowie klasy 4a pod kierunkiem p. Doroty Kempskiej-Śnitko w ramach powtórzenia zasad pisowni „rz” przygotowali ortograficzne historie. Dzieci zgromadziły wyrazy, w których „rz” występuje po spółgłoskach: p, b, t, d, k, g, ch, w i „narysowały” ortograficzne historyjki. Niektórzy postanowili nie tylko narysować, ale również napisać własne dyktando! Oto przykład: Przygoda przyjaciół: Pewnego razu wśród krzewów i krzaków brzegiem rzeki szedł Krzysztof i Grzegorz. Krzysztof miał zabójczą grzywę i czerwone trzewiki, a Grzegorz grzebień. Nagle zaczęło padać, schowali się pod brzozę. Grzegorz zauważył grzyby i zaczęli jeść, bo byli głodni. Po chwili zaczął boleć ich brzuch i zaczęli krzyczeć! Nagle Grzegorz przypomniał sobie, że ma chrzan i spróbowali z myślą, że im pomoże. Aleksander Surmacz. Zapraszamy do galerii!

II edycja GP Polski w Ratownictwie Wodnym Żyrardów 2018
Wpisany przez: Ewa Gapska 2018.04.16 Drukuj
42 medale (18 złotych, 11 srebrnych i 13 brązowych) wywalczyli zawodnicy CKS Szczecin podczas II edycji zawodów Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym, które odbyły się 14 kwietnia w Żyrardowie. Na pływalnię Aqua Żyrardów przybyło 167 zawodników z 14 klubów. Zawodnicy rywalizowali w 4 konkurencjach indywidualnych i jednej sztafetowej. Świetnie zorganizowane zawody z okazji 10 lecia żyrardowskiego WOPRu były ostatnim sprawdzianem dla zawodników przed Letnimi Mistrzostwami Polski, które odbędą się 15-17 czerwca na pływalni Floating Arena w Szczecinie. Zapraszamy do galerii!
Sztafeta pokoleń - druga edycja
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.04.16 Drukuj
Uczniowie klas drugich i trzecich wraz z wychowawczynią świetlicy p. Anną Siwecką gościły panią Gabrielę Skurpel. Pani Gabriela zaprezentowała uczniom zabawę "Mamo, mamo ile kroków mam do ciebie", która była niezwykle popularną przed laty. Teraz uczniowie będą mogli przypomnieć zabawę swoim rodzicom i nauczyć jej swoich rówieśników. Zapraszamy do galerii.
Zawody pływackie klas 1 i 2 SP Szczecina
Wpisany przez: Ewa Gapska 2018.04.13 Drukuj
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas 1a i 1b przeżyli  9  kwietnia prawdziwy chrzest pływacki na basenie olimpijskim Floating Garten mierząc się z najlepiej pływającymi rówieśnikami z całego miasta. Chwila ta kosztowała naszych zawodników wiele fizycznego i psychicznego wysiłku, ale przyniosła oczekiwane efekty. Uczniowie łyknęli sportowego bakcyla, poczuli własną moc i na pewno mają ochotę na więcej. Jesteśmy dumni z naszych najmłodszych pływaków. Wszyscy osiągnęli swój wielki sukces startując w zawodach i docierając do mety. Wielu popłynęło powyżej swoich dotychczasowych treningowych możliwości. Wielu uplasowało się na czołowych pozycjach. 
Razem możemy więcej - integracja społeczna uczniów CKS
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.04.12 Drukuj

W II semestrze roku szkolnego 2017/2018 zaczął działać szkolny wolontariat wewnętrzny. Wychowawcy kas 1X, 2X oraz wychowawcy świetlicy pomagają uczniom w zrozumieniu idei wolontariatu oraz organizują i nadzorują działania wolontariuszy. Uczniowie klas licealnych raz w tygodniu spotykają się z wychowankami świetlicy - uczestniczą w korepetycjach koleżeńskich, razem z młodszymi kolegami aktywnie spędzają czas wolny (gry planszowe, zajęcia sportowe).

Zapraszamy do galerii cz. 1 i galerii cz. 2.

Nasze najlepsze szczypiornistki na konsultacjach szkoleniowych
Wpisany przez: ER 2018.04.12 Drukuj

W dniach 8-11kwietnia 2018 roku najlepsze zawodniczki z województwa zachodniopomorskiego ze szkół objętych programem Ośrodków Szkolenia w Piłce Ręcznej wzięły udział w konsultacji szkoleniowej, która odbyła się w Rewalu. CKS reprezentowały: Marycka Natalia, Nawrocka Natalia, Tkaczyk Wanessa, Tomczyk Klaudia, Mika Aneta, Hanc Julita, Opara Wiktoria, Trocka Julia, Perkowska Aleksandra, Włodarczyk Izabela, Onifaciuk Oliwia i Koconowska Magdalena. Wśród trenerów, którzy prowadzili zajęcia znaleźli się trenerzy z naszej szkoły: Jarnuczak Monika, Rykaczewski Artur i Dorawa Oliwia. Nad sprawnym przebiegiem konsultacji czuwał trener koordynator Jarosław Szymaniak. Podczas zgrupowania, oprócz treningów na hali sportowej podnoszących sprawność ogólną i technikę indywidualną, odbyła się prelekcja o odżywianiu sportowców oraz zostały przeprowadzone testy sprawnościowe. Wśród 21 zawodniczek najlepsze wyniki osiągnęły: Trocka Julia, Koconowska Magdalena i Marycka Natalia. W sierpniu br. 6 najlepszych zawodniczek uda się na zgrupowanie letnie do Warszawy. Zapraszamy do galerii!

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę
Wpisany przez: ER 2018.04.09 Drukuj

W dniach 4-5 kwietnia br. nasi maturzyści pod wodzą ks. Adama, p. U. Domańskiej oraz dyr. M. Parobczego wzięli udział w pielgrzymce na Jasną Górę. Niesamowite emocje i przeżycia, które z pewnością zostaną w pamięci na zawsze, towarzyszyły uczestnikom podczas całego pobytu w Częstochowie. Ks. Adam odprawił Mszę Św. w intencji wszystkich maturzystów CKS, a uczestnicy mieli zaszczyt udziału w Liturgii, siedząc w miejscu dostępnym tylko dla wyjątkowych gości - tuż przy Obrazie Matki Boskiej. Odbyła się również Droga Krzyżowa w intencji naszych maturzystów. "Taką tradycję warto pielęgnować, gdyż każdy z nas potrzebuje na chwilę się zatrzymać i zajrzeć w głąb siebie" - mówi p. Ula. Trzymamy kciuki za klasę 3X i 3W. Zapraszamy do galerii!

Lekcja wychowawcza w OBiF
Wpisany przez: ER 2018.04.09 Drukuj

W CKS Szczecin staramy się każdą okazję wykorzystać do działań profilaktycznych i szkolenia w zakresie przeciwdziałania zagrożeniom. Zapraszamy do galerii zdjęć z lekcji wychowawczej w klasie 1X o profilu odnowa biologiczna i fizjoterapia (OBiF) prowadzonej przez wych. Agnieszkę Kossek. Tym razem nasi licealiści na specjalistycznych fantomach i sprzęcie uczyli się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej małym dzieciom oraz stosowania chwytu Heimlicha w przypadku zadławienia.

Spotkanie z Andersenem
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.04.05 Drukuj
Zajęcia czytelnicze odbyły się z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Dzień ten przypada na 2 kwietnia. Jest to data urodzin Hansa Christiana Andersena, znanego autora baśni. Uczniowie klasy 2a i 3a czytali baśń "Brzydkie kaczątko" Hansa Christiana Andersena swoim młodszym kolegom i koleżankom. Dzieci słuchały z wielkim zaciekawieniem a i nie u jednego pojawiła się łezka w oku. Piękne zakończenie baśni przypadło wszystkim do gustu. Zapraszamy do galerii. 
Warsztaty wielkanocne klasy 1a
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.04.05 Drukuj
Dnia 23.03.2018 klasa 1a wybrała się na warsztaty wielkanocne do Kids Areny. Dzieci miały za zadanie własnoręcznie stworzyć kulę do kąpieli w kształcie jajka wielkanocnego. Było to nie lada wyzwanie. Każdy z uczniów mógł samodzielnie wybrać zapach oraz kolor masy, z której powstała kąpielowa kula.  Żadna z nich zatem nie była taka sama. Po warsztatach dzieci miały możliwość zabawy na terenie całego obiektu. Oprócz ciekawych zajęć edukacyjnych uczniowie miło spędzili czas wspinając się, grając wspólnie w piłkę, bawiąc się w dmuchanych zamkach, czy urządzając sobie zabawy tematyczne z wykorzystaniem dostępnych rekwizytów. Zapraszamy do galerii!
OBiF promuje CKS!
Wpisany przez: ER 2018.04.04 Drukuj

Uczniowie klas OBiF wraz z p. Agnieszką Kossek i p. Urszulą Domańską w ramach promocji naszej szkoły odwiedzają szczecińskie oraz wojewódzkie placówki, pokazując przyszłym licealistom, jak wiele można się nauczyć w CKS i że nasza szkoła to miejsce zarówno dla sportowców, jak i dla wszystkich tych, którzy chcieliby się realizować jako terapeuci czy ratownicy. Uczniowie, wykonując badania FMS, są przykładem dla innych, że można połączyć trening z pasją, jaką jest OBiF. Zapraszamy do galerii!

Wiosenny turniej przedszkolaków
Wpisany przez: ER 2018.04.04 Drukuj

Dnia 27 marca br. w hali sportowej odbyły się Wiosenne Rozgrywki Przedszkolaków. „Delfiny” zaprosiły do rywalizacji rodziców, rodzeństwo, wujków i dziadków. W czasie losowania wybrano sześć mieszanych zespołów. W turnieju piłki nożnej zagrały m.in. „Niedźwiedzie Polarne”, „Spryciarze CKS”, „Szybka Piłka”. Dzieci po raz pierwszy wystąpiły w koszulkach z nazwą szkoły. Turniej przygotowały wychowawczynie grupy: Anna Buth i Anna Mardosiewicz. Zapraszamy do galerii!

strona 4 / 18
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 :: 9 :: 10 :: 11 :: 12 :: 13 :: 14 :: 15 :: 16 :: 17 :: 18 ::
... cofnij     dalej ...