Z życia szkoły
Photonkomania, czyli nauka programowania w klasie 1b
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.02.19 Drukuj
W ramach prowadzonego przez p. A. Mazepę kółka matematyczno-przyrodniczwego z elementami programowania, uczniowie klasy 1b zaprzyjaźnili się z robotami. Photony, bo właśnie o nich jest mowa zagościły w naszej placówce pod koniec minonego roku wzbudzając duże zainteresowanie wśród najmłodszych uczniów szkoły. Prowadzone w ramach kółka zajęcia pozwalają uczestniczącym w nich dzieciOM oswajać się z podstawami programowania. Każde spotanie podnosi umiejętności dzieci, a przy tym jest doskonałą zabawą. Zapraszamy do galerii. 
Walentynki 2018
Wpisany przez: Ewa Gapska 2018.02.15 Drukuj
14 lutego Mały Samorząd (Róża Dziedzic, Wiktoria Żemojdzin) przygotował dla swoich koleżanek i kolegów z klas 1-3 SSP nr 2 walentynkową niespodziankę... Każdy otrzymał coś słodkiego, a niektórzy kartkę walentynkową, bowiem dziewczynki z Prezydium SU przygotowały w tym dniu Pocztę Walentynkową. Do specjalnie pięknie przystrojonej skrzynki wrzucić można było listy z miłymi wyznaniami do ulubionych osób. Wszyscy uczcili Święto Św. Walentego kolorami miłości i zaakcentowali swoje stroje akcentami czerwieni. Zapraszamy do galerii!
"Czytanie łączy"!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.02.13 Drukuj

Dnia 13 lutego 2018 roku maluszki z grupy przedszkolnej „Muszelki” gościły u siebie Maję Szymańską, Misia Czytelnika oraz p. Elżbietę Rudzką z biblioteki szkolnej CKS w ramach projektu "Czytanie łączy". W czasie rozmowy z Mają dzieci poznały problem niepełnosprawności, z którym zetknęły się w czasie wcześniejszej lektury bajki terapeutycznej przygotowanej przez wychowawczynię p. Martę Bas. Maja – czytając książkę o przygodach żółwika Franklina - omówiła z dziećmi uczucia, które towarzyszą nam w czasie wizyty w szpitalu. Zapraszamy do galerii!

Muszelki w bibliotece
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.02.12 Drukuj

Dnia 12 lutego 2018 roku grupa przedszkolna „Muszelki” wraz z p. Martą Bas i p. Jolantą Front-Kowalkowską odwiedziła bibliotekę szkolną. Trzylatki poznały pracę wypożyczalni i czytelni, spotkały się z Misiem Czytelnikiem oraz posłuchały „Bajki o trzech świnkach”. Na pamiątkę spotkania każde dziecko otrzymało zakładkę do książki. Zapraszamy do galerii!

Są w najlepszej dziesiątce mistrzostw Polski!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.02.12 Drukuj

W dniach 9-11 lutego 2018 roku w hali sportowej SP nr 59 odbył się finał 1/8 Mistrzostw Polski Juniorek w Piłce Ręcznej. Podopieczne trenerów: Moniki Jarnuczak i Zbigniewa Jelskiego po zwycięskim meczu z MKS Zagłębie Lubin oraz przegranych meczach z KPR Ruch Chorzów i UKS Handball-28 Wrocław zajęły III miejsce. W ten sposób dziewczęta znalazły się w pierwszej dziesiątce najlepszych zespołów juniorskich w Polsce! Gratulujemy i zapraszamy do galerii nr 1 oraz do galerii nr 2.

Babcie i Dziadkowie odwiedzili CKS
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.02.12 Drukuj

Dnia 9 lutego 2018 roku najmłodsi uczniowie CKS – 3-latki z grupy przedszkolnej „Muszelki” wraz ze swoimi paniami: Martą Bas i Angeliką Kieler zaprosiły Babcie i Dziadków na piękny program artystyczny i poczęstunek. Przedszkolaki są naszym „oczkiem w głowie”. O ich umiejętnościach i dniu codziennym przeczytacie w linku Przedszkole Szmaragdowe. Tymczasem zapraszamy do galerii zdjęć ze Święta Babci i Dziadka!

Bal karnawałowy w SSP2
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.02.09 Drukuj
Dnia 8 lutego dla uczniów klas 1-3 Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 zorganizowany został bal karnawałowy. Dzieci przyszły do szkoły przebrane w najróżniejsze, kolorowe, karnawałowe stroje. Tańcom i zabawom nie było końca. Uczniowie uczestniczyli także w bardzo ciekawych konkursach prowadzonych przez agencję artystyczną. Wszystkim w tym dniu dopisywał świetnu humor. Zapraszamy do galerii nr 1 i galerii nr 2.
Spotkanie absolwentów
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.02.09 Drukuj
Dnia 19 stycznia 2018 roku odbyło się spotkanie absolwentów CKS rocznik 95. Okazją był przyjazd do Szczecina Bruno Fruhwirtha, menagera zespołu. Absolwentom towarzyszyli nauczyciele CKS: wychowawczyni Agata Grochalska i trener Artur Rykaczewski. Na spotkaniu wspomnień było co niemiara - zespół przeszedł wszystkie szczeble szkolenia, osiągając duże sukcesy - srebrny medal w Mistrzostwach Polski Młodzików, brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, brązowy medal w Ogólnopolskiej Gimnazjadzie oraz IV miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów. Spotkanie po latach utrwalono na zdjęciu.

Kolorowa poczta dla Ciebie ode mnie
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.02.08 Drukuj
Wychowawczyni świetlicy szkolnej A. Siwecka zaprosiła uczniów klas 1-3 do przygotowania prac plastycznych, które przekazane zostały dzieciom przebywającym w szpitalu "Zdroje". Jest to pierwsze wydarzenie, które będzie organizowane cyklicznie. Ma ono charakter wolontariatu zewnętrznego w której uczestniczą uczniowie naszej szkoły. Zapraszamy do galerii. 
MotoMikołaje dziękują!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.02.08 Drukuj
Z przyjemnością informujemy, że otrzymaliśmy podziękowanie za udział w akcji charytatywnej prowadzonej przez MotoMikołajów, którzy zbierali i rozwozili prezenty dla dzieci z Domów Dziecka i szpitali. Koordynatorem akcji w CKS była p. Anna Buth. W imieniu organizatorów jeszcze raz dziękujemy za wsparcie akcji.
"Codziennie Polskę tworzyMy" - miejski konkurs plastyczny
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.02.07 Drukuj
Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym "Ja i moja rodzina". Forma prac: wielkość A4, technika dowolna, pisaki, pastele, akwarele, techniki mieszane. Bez materiałów gotowych i artykułów spożywczych. Konkurs organizowany jest przez Pałac Młodzieży, a prace można dostarczać do wychowawczyń ze szkolnej świetlicy p. A. Siweckiej i p. A. Czeladzińskiej do dnia 30 kwietnia 2018. Ogłoszenie wyników nastąpi 11 czerwca 2018 roku. Nagrodzone prace wystawione zostaną w Galerii Prezydenckiej Urzędu Miasta. Wystawa pokonkursowa odbędzie się w listopadzie w siedzibie Pałacu Młodzieży w Szczecinie.
Zagrali w 1/16 MP w piłce ręcznej!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.02.05 Drukuj

Zespół CKS-SMS Szczecin zajął II miejsce w rozgrywkach o Mistrzostwo Województwa Zachodniopomorskiego! W ten sposób szczypiorniści wywalczyli prawo udziału w finale 1/16 Mistrzostw Polski w piłce ręcznej juniorów, który odbył się w dniach 2-4 lutego 2018 roku w Zabrzu. Po zaciętej walce zdobyli IV miejsce! Gratulujemy trenerom i drużynie w składzie - na zdjęciu od lewej: Eliasz Kapela, Wojciech Jońca, Kamil Kostrzewa, Leszek Miltyk, Krystian Mikołajczyk, Szymon Mikołajczyk, Dominik Bartniczuk, Konrad Mróz, Maciej Salak, Jakub Hnatkowski, w dolnym rzędzie: Kamil Dmitrzak, Dawid Dobko, Wiktor Frelich, Łukasz Grzelaczyk. Trenerzy: Artur Rykaczewski, Mieczysław Zart i Agnieszka Kossek.

Weź udział w akcji „Książka dla Rodaka”!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.02.05 Drukuj

Biblioteka szkolna CKS do 8 lutego 2018 roku (czwartek) zbiera książki, które trafią do nowej biblioteki „Ośrodka dla Polaków” w Mińsku oraz międzynarodowej biblioteki przy Naczelnym Dowództwie NATO w Mons w Belgii. Czekamy na książki nowe lub używane (ale niezniszczone) – szczególnie: książki popularnonaukowe, encyklopedie, słowniki, literaturę piękną, lektury szkolne, bajki i baśnie. Dziękujemy!

Praktyczna lekcja chemii
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.02.05 Drukuj

Dnia 2 lutego br. klasa 7p z p. Katarzyną Szałatą odwiedziła Centrum Nauk Ścisłych przy SP nr 74. Uczennice uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez p. Hannę Górską. Dziewczęta poznały wskaźniki kwasowo-zasadowe. Samodzielnie zbadały odczyn różnych substancji przy pomocy oranżu metylowego, fenoloftaleiny i uniwersalnego papierka wskaźnikowego. Zajęcia były bardzo ciekawe – pozwoliły uczennicom lepiej zrozumieć chemię. Zapraszamy do galerii!

Innowacyjne lekcje w OBiF
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.02.05 Drukuj

W klasach o profilu OBiF wszystkie lekcje są wyjątkowe. Tym razem innowacyjność zajęć fizjoterapii podkreśliła obecność Tomka, naszego absolwenta, a obecnie studenta II roku fizjoterapii. W czasie lekcji przedstawiona została koncepcja PIR (poizometrycznej relaksacji mięśni) stosowanej w przykurczach mięśniowych i w ograniczonym zakresie ruchu oraz elektrostymulacji z wykorzystaniem prądów średniej częstotliwości w przypadku obniżonego napięcia mięśni. Wszystkie te zabiegi oraz przypadki omówił i pokazał Tomek, a uczniowie przy tej okazji mogli zapytać i porozmawiać z nim na temat wyboru uczelni i studiów. Zapraszamy do galerii!

Wizyta w teatrze
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.02.05 Drukuj

Dnia 31 stycznia 2018 roku uczniowie Centrum Kształcenia Sportowego wybrali się do Teatru Współczesnego na spektakl pt.: „Pan Tadeusz". Uczniowie z zapartym tchem obejrzeli epopeję narodową w nowej odsłonie. Rapujący aktorzy, zdjęcie z niedźwiedziem, wspólna deklamacja Inwokacji na pewno na długo zapadną w pamięć. Dla maturzystów była to nie tylko uczta teatralna, ale również powtórka przed zbliżającą się maturą. Gimnazjaliści natomiast po obejrzeniu sztuki wyrazili nadzieję, że książka jest równie ciekawa. Ogromnie cieszy fakt, że w spotkaniach teatralnych uczestniczą również rodzice uczniów!  Organizatorem była p. Dorota Kempska-Śnitko.

strona 3 / 13
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 :: 9 :: 10 :: 11 :: 12 :: 13 ::
... cofnij     dalej ...