Z życia szkoły
Głosujemy na SUPERPIERWSZAKI do 8 grudnia br.!
Wpisany przez: Ewa Gapska 2017.11.27 Drukuj

Najmłodsi uczniowie szkoły z klasy 1a wystartowali w plebiscycie SUPERPIERWSZAKI i potrzebują głosów naszej społeczności. Na razie zajmują 13 miejsce, ale w życiu jak w sporcie wszystko jest możliwe! Pokażmy, że gramy w jednej drużynie!  Link do głosowania.

Pomóż Moto-Mikołajom!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.11.27 Drukuj
Nasza szkoła przyłączyła się do akcji Moto-Mikołaje 2017! Od kilku lat Stowarzyszenie Motocykliści dla Dzieci pomaga dzieciom przebywającym w szpitalach, specjalnych ośrodkach wychowawczych, domach dziecka oraz świetlicach środowiskowych. Przez cały grudzień Moto-Mikołaje na Motocyklowych Reniferach docierają do potrzebujących dzieci, obdarowując je prezentami. Zbieramy środki higieny osobistej. Można je przekazać w czasie szkolnego Kiermaszu Świątecznego w dniu 1.12.2017, w godz. 17:00-19:00 bezpośrednio u reprezentanta stowarzyszenia lub do wychowawców klas do dnia 8.12.2017 roku. Pamiętajmy, że poprzez drobną pomoc w działaniach każdy z nas może zostać Świętym Mikołajem!
Zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego
Wpisany przez: Administrator 2017.11.27 Drukuj

W dniach 27.11.2017 r. – 15.12.2017 r. w naszej szkole będą zbierane zużyte sprzęty elektroniczne i elektryczne. W ramach przeprowadzonej akcji szkoła otrzyma projektor multimedialny do sali 101.

Zużyty sprzęt należy zostawić w pojemniku za dyżurką przy wejściu do szkoły.

Wszelkie pytania należy kierować do odpowiedzialnej za akcję p. Dagmary Bartosik.

Do pobrania:
Weź udział w czwartej edycji konkursu i zabierz flagę na wycieczkę!
Ogłaszamy czwartą edycję konkursu dla uczniów CKS pod hasłem „Zabierz flagę na wycieczkę!”. Tradycją naszej szkoły jest przekazywanie pierwszym klasom flagi z logo CKS w czasie uroczystości pasowania. Ma ona towarzyszyć uczniom w najważniejszych chwilach życia szkolnego i pozaszkolnego. Zadaniem konkursowym jest wykonanie zdjęcia z flagą CKS w najbardziej oryginalnym lub najdalszym miejscu świata! Na Wasze zdjęcia czekamy do 8 czerwca 2018 roku pod adresem p.wawer@cks.szczecin.pl. Będziemy je publikować na stronie CKS i w Internecie. Dnia 22 czerwca 2018 roku nagrodzimy najlepsze. Przeczytajcie poniżej regulamin konkursu!
Do pobrania:
Klasa 1a odwiedziła nietoperze

Dnia 21.11.2017 roku klasa 1a wybrała się na warsztaty „Fakty i mity o nietoperzach”.  Na początku dzieci wysłuchały informacji na temat ich miejsca zamieszkania. Dowiedziały się także, co jedzą, jakie  zagrożenia na nie czyhają? Na warsztatach zostały rozwiane wątpliwości między innymi na temat tego, czy nietoperze wplątują się we włosy i wypijają krew? Po wysłuchaniu informacji dzieci przystąpiły do pracy. Zadaniem części klasy było zbudowanie domu dla nietoperzy przy użyciu klocków, pamiętając o ich preferencjach zaprezentowanych we wcześniejszej części zajęć. Część grupy miała za zadanie wykonanie dla nich menu. Na zakończenie każde z dzieci wykonało swojego nietoperza przy wykorzystaniu folii piankowej oraz innych dostępnych materiałów. Dzieci z zadowoleniem spacerowały po terenie wokół Jeziora Szmaragdowego, dzieląc się przez całą drogę zdobytymi informacjami. Zapraszamy do galerii!

Brawo Dawid!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.11.22 Drukuj

Z przyjemnością informujemy o sukcesach naszego ucznia Dawida Wahna z klasy 3X OBiF. Dnia 19 listopada 2017 roku Dawid zajął I miejsce w Turnieju Nadziei o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin w karate. Na jego koncie są także znaczne sukcesy ogólnopolskie i międzynarodowe: II m. w kumite indywidualnym, II m. w kumite drużynowym i I m. w kumite drużynowym rotation w czasie Mistrzostw Polski Karate w Brodnicy (23.04.2017) oraz II m. w kumite indywidualnym na międzynarodowych zawodach (07.05.2017). Dawid trenuje karate od 7 lat – obecnie w klubie Bushikan Szczecin („Szkoła wojowników") pod wodzą kilkukrotnego mistrza świata, Europy i Polski Pawła Bombolewskiego. Gratulujemy i zapraszamy do galerii!

Klasa 1X ćwiczyła zasady BLS
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.11.22 Drukuj

W CKS nieustannie szukamy okazji, aby rozwijać wiedzę naszych uczniów z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej (BLS) i profilaktyki bezpieczeństwa. Tym razem podpatrywaliśmy lekcję wychowawczą klasy 1X OBiF poprowadzoną przez wychowawczynię Agnieszkę Kossek. Licealiści na specjalnie przygotowanych symulatorach (fantomach) ćwiczyli zasady resuscytacji krążeniowo-oddechowej, a w czasie pracy w grupach – pozycję boczną ustaloną (bezpieczną). Zapraszamy do galerii!

Klasa 1a w Ekoporcie
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.11.22 Drukuj

Dnia 17.11.2017 roku klasa 1a wraz z wychowawcą Anną Zaprudnik wybrała się na wycieczkę do Ekoportu. Dla dzieci była to wspaniała lekcja ekologii, w której z zaangażowaniem uczestniczyły. Dzieci na początku wysłuchały informacji o tym, jak długo rozkładają się papierowe kartony, szkło, plastikowe butelki, czy inne odpady oraz dowiedziały się o sposobie ponownego wykorzystania odpadów. Po lekcji dzieci przystąpiły do pracy. Ich zadaniem było stworzenie makiety lasu oraz zwierząt w nim żyjących z rolek po papierze toaletowym, kartonie po butach, wytłoczek po jajkach oraz wykałaczek. Dzieci z zadowoleniem tworzyły makietę oraz podziwiały efekty swojej pracy. Zapraszamy do galerii nr 1 i do galerii nr 2.

Światowy Dzień Życzliwości
Wpisany przez: Ewa Gapska 2017.11.21 Drukuj
Uśmiechem zmieniaj świat i nie pozwól, by świat zmienił Twój uśmiech - tak brzmiało dziś jedno z haseł propagowanych przez Samorząd Uczniowski. Pod kierunkiem opiekuna p. Izy Tomaszewskiej reprezentacja uczniowska z klasy 2t osłodziła nam dzień nauki i pracy. Na specjalnie przygotowanej tablicy można było napisać ciepłe słowa dla wszystkich lub wybranych osób. Za niewielką opłatą nabyć można było piękne karty ze złotymi serdecznymi i mądrymi myślami lub słodkie wypieki. Dochód z imprezy SU przeznaczy na wspomożenie zwierząt podczas nadchodzącej zimy. Mamy nadzieję, że serdeczność towarzyszyć nam będzie na co dzień, a nie od święta... Zapraszamy do galerii.
Talent 2018!
Wpisany przez: Ewa Gapska 2017.11.21 Drukuj
Uwaga! Pilnie poszukujemy ludzi z pasją, którzy zechcą ubarwić życie szkoły i wezmą udział w kolejnej edycji Talent 2018. Jeżeli kochasz tańczyć, śpiewać, grać na instrumencie bądź posiadasz inny talent, którym chcesz się z nami podzielić - nie czekaj i zgłoś swój udział w szkolnym festiwalu talentów! Więcej w zakładce Samorząd Uczniowski.
Krokusowa Rewolucja w CKS!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.11.20 Drukuj

Dnia 20 listopada 2017 roku uczniowie klasy 1b SSP nr 2 z pomocą swoich starszych kolegów z klasy 3t gimnazjum posadzili sadzonki w ramach szczecińskiej akcji „Krokusowa Rewolucja”. Już wiosną kolorowy kobierzec zachwyci wszystkich gości naszej szkoły. Przy okazji dzieci uczyły się też zasad współpracy, wzajemnej pomocy oraz dbałości o przyrodę. Na ekologiczny i… estetyczny aspekt akcji wskazał Jakub Tkaczyk z klasy 1b: „Wiosną będzie pięknie pachniało i pszczoły będą miały nektar”. Akcje przygotowały wychowawczynie klas: p. Agnieszka Mazepa oraz p. Dorota Kempska-Śnitko. Media o nas! Zapraszamy do galerii!

Przedszkolaki u dentysty!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.11.17 Drukuj

O tym jak szczotkować zęby i dbać o higienę jamy ustnej dowiedziały się dzieci grupy 0 SSP nr 2. Przy wsparciu klasy 3X OBiF dzieci chętnie współpracowały w przeglądzie jamy ustnej dzieci, choć niektóre po raz pierwszy miały kontakt ze stomatologiem. Z pewnością będą mile wspominać wizytę u dentysty. A klasa 3X miała okazję skonsultować wybór kierunku studiów. Może właśnie stomatologia? Gratulujemy dzielnym przedszkolakom i zapraszamy do galerii!

Klasa 1b w Ekoporcie
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2017.11.16 Drukuj
Dnia 14 listopada br. uczniowie klasy 1b wraz z wych. p. A. Mazepą oraz p. A. Czeladzińską uczestniczyli w warsztatach recyklingowych, które odbywały się w Ekoporcie przy ul. Arkońskiej. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się, jak ważne jest dbanie o środkowisko naturalne i w jakim czasie ulegają rozkładowi wytwarzane przez ludzi odpady. Powtórne wykorzystanie niepotrzebnych rzeczy jest jedną z form ochrony naszej planety, dlatego każdy uczestnik warsztatów wykonał oryginalne prace z przyniesionych przez siebie rolek, butelek i pudełek. Zapraszamy do galerii. 
Nasi na turnieju Dąbska CUP
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.11.15 Drukuj

Dnia 15 listopada br. w hali CKS oraz SP nr 59 odbył się I Turniej Piłki Ręcznej DĄBSKA CUP, którego organizatorami byli trenerzy: Wojtek Szymaniak i Dawid Nowomiejski. Nasi szczypiorniści brali udział w wieczornym turnieju Sandra Spa Pogoń Szczecin - PGE Vive Kielce oraz uroczyście wprowadzali zawodników obu drużyn. Licealiści CKS z klas 2W i 3W pełnili funkcje sędziów, a licealiści z klas 1X i 2X OBiF zajęli się opieką medyczną. Dla klasy 1X był to debiut w roli ratowników. Taka wielokierunkowa pomoc i współorganizacja imprez sportowych to atut naszej szkoły i jej świetnie przygotowanych uczniów. Zapraszamy do galerii!

Wyniki Patriotycznego Konkursu Ortograficznego
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.11.15 Drukuj

Dnia 13 listopada br. odbył się kolejny Patriotyczny Konkurs Ortograficzny zorganizowany przez p. Kamilę Maksymiuk z pomocą nauczycieli-polonistów. Uczniowie okazali swój patriotyzm poprzez dbałość o poprawność języka polskiego i zmierzyli się z dyktandem na temat ortografii, oczywiście najeżonym trudnościami ortograficznymi. Mistrzem Ortografii został Kacper Karpiński, a Wicemistrzem Ortografii - Aleksandra Sójka. Zwycięzcom gratulujemy! Zapraszamy do galerii!

Witajcie w naszej bajce!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.11.15 Drukuj

Uczniowie klasy 4a pod kierunkiem p. Doroty Kempskiej-Śnitko na zajęciach języka polskiego poznali historię niezwykłej akademii i jeszcze bardziej niezwykłego profesora, Ambrożego Kleksa, a następnie napisali listy do profesora. Wielu chciało, by przyjął ich do swojej szkoły, choć CKS jest także super! Lekcje z panem Kleksem były okazją, by kształcić umiejętność pracy w grupie, porozmawiać o pozytywnych i negatywnych bohaterach literackich, przenieść się na chwilę do bajkowego świata, a nawet pośpiewać razem z panem Kleksem! Zapraszamy do galerii!

strona 3 / 8
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 ::
... cofnij     dalej ...