Z życia szkoły
Mistrz Pięknego Czytania w klasie drugiej
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.04.25 Drukuj
Dnia 19 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 71 w Dąbiu po raz ósmy odbył się międzyszkolny konkurs „Mistrz Pięknego Czytania” pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty. Drugoklasiści z 13 szczecińskich szkół podstawowych czytali głośno fragmenty tekstu „Asiunia” Joanny Papuzińskiej. Prezentacje dzieci oceniało jury złożone m.in. z aktora Teatru Poslkiego, logopedy, przedstawicielki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie. Naszą szkołę reprezentowała Aleksandra Zygmunt z klasy 2a, która doskonale poradziła sobie z nowym, trudnym tekstem. Gratulujemy i zapraszamy do galerii!
Romcio Tomcio w SSP nr 2
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.04.25 Drukuj
Dnia 17 kwietnia 2018 roku gościł u nas autor pięknych książek dla dzieci, szczecinianin Roman Kempiński czyli „Romcio Tomcio”. Okazją do spotkania z uczniami Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 była promocja nowych książek: „Biblijnych opowieści” oraz zbioru wierszy dla dzieci „Rozbrykane dinozaury”. Pisarz przekazał najnowsze publikacje bibliotece szkolnej CKS oraz odwiedził klasę 3a. Spotkanie autorskie było okazją do prezentacji fragmentów najnowszych dzieł oraz złożenia rymowanych autografów na stronach nowych książek przekazanych bibliotece. Dziękujemy za ciekawe spotkanie i prezenty. Zapraszamy do galerii nr 1 oraz do galerii nr 2!
"Delfiny" w sklepie
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.04.25 Drukuj
Dnia 17 kwietnia 2018 r. grupę 6-latków w Przedszkolu Szmaragdowym odwiedziły uczennice Branżowej Szkoły I Stopnia Wojewódzkiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego: Patrycja Brych i Nikola Żukiel pod opieką p. Rafała Sobczyka. Mali klienci z grupy "Delfiny" mogli poczuć się jak w sklepie - ometkować towar, zrobić samodzielnie zakupy, dostać paragon, a nawet samemu nabić towar na kasę fiskalną i wydrukować paragon. Przy okazji przedszkolaki nauczyły się, jak należy zachować się w sklepie, jakich zwrotów grzecznościowych używać. Zabawie nie było końca. Zapraszamy do galerii!
Nasi na Bukołazie
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.04.25 Drukuj
Dnia 15 kwietnia 2018 r. odbyła się kolejna edycja biegu po Puszczy Bukowej „Bukołaz” zorganizowana przez Stowarzyszenie Prawy Brzeg Kultury BIOMASZYNA. Dla dorosłych był to biatlon - 20 km ze strzelaniem, dla dzieci - bieg na różnych dystansach. Naszą szkołę reprezentowały: Natalia Domańska i Martyna Ćwirko z klasy 3a SSP nr 2. Imprezę obsługiwali w charakterze ratowników nasi absolwenci: Kinga Maciupa, Tomek Domański, Marek Borys i Chrystian Wilczewski, a całe zaplecze medyczne koordynowała p. U. Domańska wraz ze swoją ekipą masażystów. Zapraszamy do galerii!
Mistrzowie Województwa w Licealiadzie!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.04.25 Drukuj
Dnia 12 kwietnia 2018 r. hali miejskiej w Szczecinie odbył się finał Wojewódzkiej Licealiady w piłce ręcznej chłopców. Nasi licealiści z klasy 2W i 3W pokonali uczniów z Koszalina, Nowogardu i Technikum Budowlanego ze Szczecina! W ten sposób wywalczyli tytuł Mistrza Województwa w Licealiadzie i zakwalifikowali się do finału ogólnopolskiego. Trenerami zwycięskiego zespołu są A. Rykaczewski i M. Zart. Gratulujemy i trzymamy kciuki!
Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.04.25 Drukuj
W naszym Przedszkolu „Szmaragdowym” dzieci od najmłodszych lat uczą się prawidłowych nawyków zdrowotnych. Tym razem w ramach akcji „Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki” wych. Angelika Kieler i p. Jola przygotowały świeże soczki dla dzieci z grupy „Muszelki”. Trzylatki poznawały nowe smaki, ale też uczyły się pić napoje przez słomkę. Zapraszamy do galerii!
Dzień Ziemi w klasie 2a
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.04.25 Drukuj
W ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie klasy 2 a postanowili zadbać o teren boiska szkolnego. W poniedziałek, 23 kwietnia 2018 r. uczniowie wyposażeni w rękawice i narzędzia do pracy w ogrodzie zasadzili na klombie wokół wysokiej brzozy kolorowe kwiatki. Uczniowie usunęli zbędne liście i patyki oraz rozplanowali nasadę kwiatów. Uczyliśmy się, przy okazji  o budowie roślin. Oglądaliśmy korzenie bratków, szukaliśmy ukrytych wśród liści łodyg i podziwialiśmy różnokolorowe kwiaty. Teren na boisku szkolnym od razu zrobił się kolorowy i wesoły. Dyżurni sumiennie dbają by podlewać kwiaty. Zapraszamy do galerii.
Wycieczka klasy 1a
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.04.24 Drukuj
Dnia 17.04.2018 klasa 1a wybrała się do Sali Ognik znajdującej się w Policach. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Na początku odbyła się lekcja edukacyjna na temat bezpiecznego zachowania się podczas pożaru, symptomów świadczących o wystąpienia pożaru oraz oznaczeń drogi ewakuacyjnej. Każde z dzieci miało możliwość wspiąć się po drabinie, by poczuć się jak prawdziwy strażak. Następnie za sprawą symulacji pożaru dzieci mogły wykorzystać zdobytą wiedzę i dokonać ewakuacji zgodnie z tym, czego się dowiedziały. Dzieci miały też okazję przyjrzeć się pomieszczeniu, które imitowało spalone mieszkanie. Ponadto poznały pracę dyspozytora. Kolejną atrakcją były zawody, w których mogły sprawdzić swoje możliwości oraz przeżyć rywalizację sportową. Podczas zawodów miały okazję celować wodą z węża strażackiego do celu, czy przeciągać linę. Po dniu pełnym atrakcji na dzieci czekał grill z pysznymi kiełbaskami. Zapraszamy do galerii cz. 1 i galerii cz. 2 !
Srebrny medal Mistrzostw Polski!
Wpisany przez: Ewa Gapska 2018.04.23 Drukuj
Wojciech Kotowski, zawodnik CKS-SMS Szczecin , wywalczył srebrny medal Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu na 50 m stylem dowolnym, które odbyły się 21-22 kwietnia 2018 w Poznaniu. Jego nowy rekord życiowy 22,85 pozwolił na zajęcie I miejsca wśród zawodników reprezentujących uniwersytety. W tym samym podziale na typy uczelni wraz z kolegami z US Wojtek wywalczył srebrny medal w sztafecie 4x50 m stylem dowolnym. Zapraszamy do galerii!
Gratulujemy laureatom konkursu "List w butelce"!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.04.16 Drukuj

Dnia 13 kwietnia 2018 roku w auli Centrum Kształcenia Sportowego przy ulicy Rydla 49 w Szczecinie odbyło się uroczyste podsumowanie II Wojewódzkiego Konkursu Literacko-Plastycznego "List w butelce" pod patronatem Pracowni Edukacji Morskiej Pałacu Młodzieży, Centrum Żeglarskiego w Szczecinie oraz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Województwa Zachodniopomorskiego. Dziękujemy naszym patronom oraz wszystkim uczestnikom konkursu! Gratulujemy laureatom! Zapraszamy do galerii nr 1 oraz do galerii nr 2.

Zapraszamy na koncert charytatywny!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.04.16 Drukuj

W imieniu Hospicjum św. Jana Ewangelisty zapraszamy na koncert charytatywny 12 maja 2018 roku o godz. 18:00 w hali Arena Szczecin. Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na wyposażenie hospicjum w specjalistyczne łóżka dla przewlekle chorych pacjentów. Wśród wykonawców jest absolwent naszej szkoły Damian Ukeje! W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

Szczecin Handball Cup
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.04.16 Drukuj

W dniach 13-15.04.2018 roku odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt Szczecin Handball Cup, w którym wzięło udział 18 zespołów z roczników 2006 oraz 2004. Po trzech dniach ciężkiej walki z przeciwniczkami, kilku wzlotach i upadkach drużyna CKS z klasy 7p w klasyfikacji końcowej znalazła się na trzecim miejscu. Jako najlepszą zawodniczkę zespołu CKS wyróżniono Aleksandrę Perkowską. Klaudia Białkowska została najlepszą bramkarką turnieju. Gratulujemy i zapraszamy do galerii zdjęć!

Ortograficzne historie
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.04.16 Drukuj

Ortografia nie jest taka straszna. Uczniowie klasy 4a pod kierunkiem p. Doroty Kempskiej-Śnitko w ramach powtórzenia zasad pisowni „rz” przygotowali ortograficzne historie. Dzieci zgromadziły wyrazy, w których „rz” występuje po spółgłoskach: p, b, t, d, k, g, ch, w i „narysowały” ortograficzne historyjki. Niektórzy postanowili nie tylko narysować, ale również napisać własne dyktando! Oto przykład: Przygoda przyjaciół: Pewnego razu wśród krzewów i krzaków brzegiem rzeki szedł Krzysztof i Grzegorz. Krzysztof miał zabójczą grzywę i czerwone trzewiki, a Grzegorz grzebień. Nagle zaczęło padać, schowali się pod brzozę. Grzegorz zauważył grzyby i zaczęli jeść, bo byli głodni. Po chwili zaczął boleć ich brzuch i zaczęli krzyczeć! Nagle Grzegorz przypomniał sobie, że ma chrzan i spróbowali z myślą, że im pomoże. Aleksander Surmacz. Zapraszamy do galerii!

II edycja GP Polski w Ratownictwie Wodnym Żyrardów 2018
Wpisany przez: Ewa Gapska 2018.04.16 Drukuj
42 medale (18 złotych, 11 srebrnych i 13 brązowych) wywalczyli zawodnicy CKS Szczecin podczas II edycji zawodów Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym, które odbyły się 14 kwietnia w Żyrardowie. Na pływalnię Aqua Żyrardów przybyło 167 zawodników z 14 klubów. Zawodnicy rywalizowali w 4 konkurencjach indywidualnych i jednej sztafetowej. Świetnie zorganizowane zawody z okazji 10 lecia żyrardowskiego WOPRu były ostatnim sprawdzianem dla zawodników przed Letnimi Mistrzostwami Polski, które odbędą się 15-17 czerwca na pływalni Floating Arena w Szczecinie. Zapraszamy do galerii!
Sztafeta pokoleń - druga edycja
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.04.16 Drukuj
Uczniowie klas drugich i trzecich wraz z wychowawczynią świetlicy p. Anną Siwecką gościły panią Gabrielę Skurpel. Pani Gabriela zaprezentowała uczniom zabawę "Mamo, mamo ile kroków mam do ciebie", która była niezwykle popularną przed laty. Teraz uczniowie będą mogli przypomnieć zabawę swoim rodzicom i nauczyć jej swoich rówieśników. Zapraszamy do galerii.
Zawody pływackie klas 1 i 2 SP Szczecina
Wpisany przez: Ewa Gapska 2018.04.13 Drukuj
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas 1a i 1b przeżyli  9  kwietnia prawdziwy chrzest pływacki na basenie olimpijskim Floating Garten mierząc się z najlepiej pływającymi rówieśnikami z całego miasta. Chwila ta kosztowała naszych zawodników wiele fizycznego i psychicznego wysiłku, ale przyniosła oczekiwane efekty. Uczniowie łyknęli sportowego bakcyla, poczuli własną moc i na pewno mają ochotę na więcej. Jesteśmy dumni z naszych najmłodszych pływaków. Wszyscy osiągnęli swój wielki sukces startując w zawodach i docierając do mety. Wielu popłynęło powyżej swoich dotychczasowych treningowych możliwości. Wielu uplasowało się na czołowych pozycjach. 
strona 3 / 17
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 :: 9 :: 10 :: 11 :: 12 :: 13 :: 14 :: 15 :: 16 :: 17 ::
... cofnij     dalej ...