Z życia szkoły
25. Międzynarodowe Święto Pływania w Stralsundzie
Wpisany przez: Ewa Gapska 2018.05.08 Drukuj

Po raz siódmy gościliśmy 5 i 6 maja 2018 w Stralsundzie, gdzie nasi pionierzy oraz weterani pływania mieli okazję zmierzyć się z zawodnikami z 4 państw europejskich. W zawodach wzięło udział około 250 pływaków z 10 klubów sportowych. My uplasowaliśmy się na 4. pozycji. Do ojczyzny przywieźlismy ponad 30 medali (16 brązowych, 10 srebrnych, 11 złotych). Zawody były bardzo emocjonujace. Nasi pływacy zaprezentowali się bardzo dobrze, poprawili swoje wyniki, uplasowali się na wysokich pozycjach, walczyli, jak na zawodników CKS-u przystało. Nie obyło się też bez łez i porażek, bo taki jest żywot sportowca. Ale jako sportowcy zawsze pamiętamy: "Porażka nie oznacza, że przegrałem, tylko że jeszcze nie osiągnąłem sukcesu. Porażka nie oznacza, że nic nie zyskałem, tylko że się czegoś nauczyłem." (John C. Maxwell)

Zapraszamy do galerii zdjęć organizatora zawodów.

Świętuj z nami 35-lecie szkoły!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.05.08 Drukuj
Centrum Kształcenia Sportowego zaprasza w dniach 25-27 maja 2018 roku na obchody 35-lecia szkoły przy ulicy Rydla 49 w Szczecinie. W programie: ustanawianie rekordu Polski w całodobowym pływaniu, Nocny Bieg dla Niepodległej, Igrzyska Malucha, „Nocka w szkole”, Festiwal Tańca Przedszkolaków „Od krakowiaka do czardasza”, Turniej Niepodległej o Puchar TKKF w Piłce Nożnej, III Festyn Sportowo-Rodzinny „Bezpieczne wakacje” oraz Msza Św. w intencji uczniów, absolwentów, rodziców, pracowników i emerytów CKS Szczecin. Zapraszamy do udziału w wydarzeniach! Uczcijmy wspólnie święto szkoły! Program poniżej...
Do pobrania:
Pożegnaliśmy absolwentów liceum
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.05.07 Drukuj
Dnia 27 kwietnia 2018 roku w auli szkolnej odbyło się pożegnanie absolwentów Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Sportowymi – klasy 3W z wych. Ewą Gapską oraz klasy 3X z wych. Urszulą Domańską. Uroczystość otworzył dyrektor Maciej Parobczy, a całość prowadzili uczniowie klas drugich: Emilia Lenczewska i Jakub Hnatkowski. W imieniu rodziców głos zabrała p. Anna Zawadzka w towarzystwie p. Anny Wahn. Zapraszamy do galerii nr 1, galerii nr 2 oraz galerii nr 3!
Galeria Zaczarowanych Obrazów
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.05.07 Drukuj
Dnia 24 kwietnia 2018 roku, na specjalne zaproszenie Alicji Kuleszy, klasa 3t wraz wychowawczynią Dorotą Kempską - Śnitko gościła w Operze na Zamku.  Ognisko baletowe w Szczecinie zaprezentowało tego dnia  swój najnowszy projekt „Galeria Zaczarowanych Obrazów”. Uczniowie szkoły baletowej przygotowali prawdziwą duchową ucztę. Widzowie poznali przepiękne historie opowiedziane tańcem, wzbogacone niesamowitą prezentacją multimedialną. Zaproszeni goście długo nie pozwalali artystom opuścić sceny, a zasłużonym brawom nie było końca! Gratulujemy Alicji pięknej pasji!

Warsztaty żółtej ciżemki
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.04.27 Drukuj
Uczniowie klasy 2a SSP nr 2 uczestniczyli w warsztatach rzemieślniczych, modelarskich i plastycznych. Warsztaty „Żółtej ciżemki” odbyły się na Wałach Chrobrego w Muzeum Narodowym. Pani Agata Kamińska omawiała i puszczała fragmenty filmu „Historia żółtej ciżemki”, następnie zademonstrowała do czego służą narzędzia rzemieślnicze. Uczniowie obejrzeli wystawę prac, rzeźb i ołtarzy w Muzeum Narodowym. Następnie układali puzzle, zamieniali się w rzeźby i przystąpili do szukania żółtej ciżemki, która była ukryta wśród dzieł sztuki. Na samym końcu uczniowie przeszli do pracowni i wykonali za pomocą pasteli prace postaci królewskich. Wszystkie fotościanki są wywieszone w holu szkoły podstawowej. Zapraszamy do oglądania i zrobienia zdjęć swoim dzieciom. Zapraszamy do galerii.
Sukcesy w Mistrzostwach Prawobrzeża!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.04.26 Drukuj

Dnia 25 kwietnia br. zawodniczki z klasy 7p pod opieką p. Jarosława Szymaniaka brały udział w zawodach lekkoatletycznych Mistrzostwa Prawobrzeża, które odbywały się w ZS nr 2 w Dąbiu. Nasze zawodniczki były bezkonkurencyjne, choć rywalizowały z uczennicami klasy 2 i 3 gimnazjum. Zajęły czołowe miejsca na podium: I m. - bieg na 600 m - Julia Fidecka, I m. - bieg na 300 m - Julia Trocka, I m. - pchnięcie kulą - Wiktoria Opara, I m. - skok w dal - Magdalena Koconowska, III m. - bieg na 100 m - Magdalena Koconowska, III m. - bieg na 600 m - Maja Ogrodnik. Gratulujemy wszystkim zawodniczkom!

Jadłodzielnia - klasa 1a
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.04.26 Drukuj
Klasa 1a w ciągu ostatnich tygodni uczestniczyła w cyklu warsztatów dotyczących racjonalnego żywienia oraz poznała możliwości dzielenia się nim. Do naszej szkoły przybyły Panie z Jadłodzielni Szczecińskiej, które w ciekawy  sposób przybliżyły dzieciom tematykę racjonalnego kupowania oraz spożywania żywności. Ponadto Panie zwróciły uwagę na problem marnowania jedzenia, tego, jak ważne jest spożywanie produktów zgodnie z datą ważności oraz pierwszeństwa spożywania produktów z bliską datą ważności. Dzieci dowiedziały się także, w jaki sposób przechowywać produkty w lodówce. Oprócz walorów edukacyjnych dzieci miały możliwość uczestniczenia w zabawach: owocowo-warzywne kalambury, quiz „Zgadnij kim jestem?”. Paniom z Jadłodzielni serdecznie dziękujemy i pamiętajmy, żeby podzielić się z kimś niepotrzebnym jedzeniem, zanim postanowimy je wyrzucić. Zapraszamy do galerii!
Lekcja czytelnicza z udziałem trenerów
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.04.26 Drukuj
Dla uczniów SSP nr 2 zajęcia czytelnicze poprowadzili trenerzy: pan Józef Gawron i pan Robert Sekuła. Dodatkowo czas umilili uczniowie klasy 2a wystawiając przedstawienie pt: ”Chrońmy przyrodę”. Trener Robert przeczytał książkę pt: „Franklin jedzie na obóz”, zaś trener Józef przeczytał rozdział dotyczący piłki nożnej z cyklu książek pt: „Mikołajek”. Uczniowie słuchali z dużym zaciekawieniem obu książek. Bardzo dziękujemy trenerom, którzy nie tylko dbają o kondycję fizyczną i rozwój motoryczny najmłodszych ale również wspierają rozwój dydaktyczny uczniów. Zapraszamy do galerii.
Zapraszamy do klas 1 LO
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.04.25 Drukuj
Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Sportowymi ogłasza nabór do klas 1 o profilu:
- ODNOWA BIOLOGICZNA I FIZJOTERAPIA (OBiF)
oraz
- SPORTOWYCH:
- piłka ręczna dziewcząt i chłopców (grupy mistrzostwa sportowego)
- piłka nożna chłopców
- pływanie-ratownictwo
- piłka wodna
- siatkówka
- kajakarstwo.
Harmonogram rekrutacji i charakterystyka klas w zakładce Rekrutacja.
Terminy składania podań do szkoły: 9-22 maja 2018 r.
Warunkiem przyjęcia ucznia jest przystąpienie do testów sprawności fizycznej w dniach 23.05. – 8.06.2018 r. według podanego harmonogramu! Przypominamy: termin sprawdzianu i rozmowy dla klas OBiF - 24 maja br. Zapraszamy!

Komunikat dotyczący dni wolnych
Wpisany przez: Administrator 2018.04.25 Drukuj

Dnia 27 kwietnia (piątek) uczniowie klas klasy czwartej, siódmych szkoły podstawowej, klas gimnazjalnych oraz licealnych rozpoczynają zajęcia o godz. 10:45 (lekcje wg planu), a uczniowie klas 1–3 o godz. 8:00.

Zgodnie z zarządzeniem dyrektora dnia 30 kwietnia oraz 2, 4 i 7 maja w szkole nie ma zajęć dydaktycznych. Zajęcia opiekuńcze będą zorganizowane w godzinach 8:00–16:00 dla tych dzieci, których rodzice/opiekunowie zadeklarowali udział dzieci w tych zajęciach.

Dnia 8 maja (wtorek) uczniowie klasy czwartej, siódmych szkoły podstawowej, klas gimnazjalnych oraz licealnych rozpoczynają zajęcia o godz. 11:35 (lekcje w/g planu), a uczniowie klas 1–3 o godz. 8:00 (zgodnie z planem lekcji). 8 maja świetlica pracuje normalnie.

Uwaga! Z dniem 30 kwietnia 2018 r. nastąpi zmiana planu lekcji.

Edukacja dla bezpieczeństwa i bal gimnazjalny w Moryniu
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.04.25 Drukuj

W dniach 20-22 kwietnia br. w Moryniu uczniowie klas trzecich gimnazjum wzięli udział w warsztatach z zakresu edukacji dla bezpieczeństwa. Uczniom towarzyszyli wychowawcy: p. Teresa Lenda, p. Dorota Kempska-Śnitko, p. Artur Rykaczewski oraz trener Józef Gawron. Organizatorzy zadbali, by uczestnikom nie zabrakło wrażeń. Każda chwila pobytu była wypełniona po brzegi, nawet w nocy nie mogli odetchnąć. Uczniowie walczyli nie tylko z żywiołami, ale również z własnymi słabościami. Nauczyli się, jak pomóc poszkodowanym w wypadku, jak ugasić palący sie garnek, jak zachować się w sytuacjach skażenia chemicznego i jak poradzić sobie podczas  powodzi. Gimnazjaliści przekonali się, że w sytuacjach zagrożenia bardzo ważna jest praca w grupie. Po ciężkich zmaganiach z żywiołami znaleźli siły, by wspólnie z dyrektorem Maciejem Parobczym bawić się na balu gimnazjalnym. Zapraszamy do galerii nr 1 oraz do galerii nr 2.

IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Innowacyjna Fizjoterapia”
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.04.25 Drukuj
W dniach 21-22 kwietnia 2018 r. w Lublinie odbyła się IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Innowacyjna Fizjoterapia”, w której po raz kolejny wzięła udział p. Urszula Domańska. Autorka innowacyjnego programu klas OBiF w naszej szkole przedstawiła publikację dotyczącą wykorzystania oceny FMS oraz ćwiczeń stabilizacji centralnej u pacjentów z pogłębioną lordozą lędźwiową. Wyniki badań oraz samo wystąpienie p. Domańskiej zostało przyjęte przez towarzystwo naukowe z wielkim zainteresowaniem, a CKS znów zyskał na popularności w kręgach naukowych. Gratulujemy i zapraszamy do galerii!
Mistrz Pięknego Czytania w klasie drugiej
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.04.25 Drukuj
Dnia 19 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 71 w Dąbiu po raz ósmy odbył się międzyszkolny konkurs „Mistrz Pięknego Czytania” pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty. Drugoklasiści z 13 szczecińskich szkół podstawowych czytali głośno fragmenty tekstu „Asiunia” Joanny Papuzińskiej. Prezentacje dzieci oceniało jury złożone m.in. z aktora Teatru Poslkiego, logopedy, przedstawicielki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie. Naszą szkołę reprezentowała Aleksandra Zygmunt z klasy 2a, która doskonale poradziła sobie z nowym, trudnym tekstem. Gratulujemy i zapraszamy do galerii!
Romcio Tomcio w SSP nr 2
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.04.25 Drukuj
Dnia 17 kwietnia 2018 roku gościł u nas autor pięknych książek dla dzieci, szczecinianin Roman Kempiński czyli „Romcio Tomcio”. Okazją do spotkania z uczniami Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 była promocja nowych książek: „Biblijnych opowieści” oraz zbioru wierszy dla dzieci „Rozbrykane dinozaury”. Pisarz przekazał najnowsze publikacje bibliotece szkolnej CKS oraz odwiedził klasę 3a. Spotkanie autorskie było okazją do prezentacji fragmentów najnowszych dzieł oraz złożenia rymowanych autografów na stronach nowych książek przekazanych bibliotece. Dziękujemy za ciekawe spotkanie i prezenty. Zapraszamy do galerii nr 1 oraz do galerii nr 2!
"Delfiny" w sklepie
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.04.25 Drukuj
Dnia 17 kwietnia 2018 r. grupę 6-latków w Przedszkolu Szmaragdowym odwiedziły uczennice Branżowej Szkoły I Stopnia Wojewódzkiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego: Patrycja Brych i Nikola Żukiel pod opieką p. Rafała Sobczyka. Mali klienci z grupy "Delfiny" mogli poczuć się jak w sklepie - ometkować towar, zrobić samodzielnie zakupy, dostać paragon, a nawet samemu nabić towar na kasę fiskalną i wydrukować paragon. Przy okazji przedszkolaki nauczyły się, jak należy zachować się w sklepie, jakich zwrotów grzecznościowych używać. Zabawie nie było końca. Zapraszamy do galerii!
Nasi na Bukołazie
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.04.25 Drukuj
Dnia 15 kwietnia 2018 r. odbyła się kolejna edycja biegu po Puszczy Bukowej „Bukołaz” zorganizowana przez Stowarzyszenie Prawy Brzeg Kultury BIOMASZYNA. Dla dorosłych był to biatlon - 20 km ze strzelaniem, dla dzieci - bieg na różnych dystansach. Naszą szkołę reprezentowały: Natalia Domańska i Martyna Ćwirko z klasy 3a SSP nr 2. Imprezę obsługiwali w charakterze ratowników nasi absolwenci: Kinga Maciupa, Tomek Domański, Marek Borys i Chrystian Wilczewski, a całe zaplecze medyczne koordynowała p. U. Domańska wraz ze swoją ekipą masażystów. Zapraszamy do galerii!
strona 3 / 18
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 :: 9 :: 10 :: 11 :: 12 :: 13 :: 14 :: 15 :: 16 :: 17 :: 18 ::
... cofnij     dalej ...