archiwum 2017/2018
Warsztaty żółtej ciżemki
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.04.27 Drukuj
Uczniowie klasy 2a SSP nr 2 uczestniczyli w warsztatach rzemieślniczych, modelarskich i plastycznych. Warsztaty „Żółtej ciżemki” odbyły się na Wałach Chrobrego w Muzeum Narodowym. Pani Agata Kamińska omawiała i puszczała fragmenty filmu „Historia żółtej ciżemki”, następnie zademonstrowała do czego służą narzędzia rzemieślnicze. Uczniowie obejrzeli wystawę prac, rzeźb i ołtarzy w Muzeum Narodowym. Następnie układali puzzle, zamieniali się w rzeźby i przystąpili do szukania żółtej ciżemki, która była ukryta wśród dzieł sztuki. Na samym końcu uczniowie przeszli do pracowni i wykonali za pomocą pasteli prace postaci królewskich. Wszystkie fotościanki są wywieszone w holu szkoły podstawowej. Zapraszamy do oglądania i zrobienia zdjęć swoim dzieciom. Zapraszamy do galerii.
Sukcesy w Mistrzostwach Prawobrzeża!
Wpisany przez: ER 2018.04.26 Drukuj

Dnia 25 kwietnia br. zawodniczki z klasy 7p pod opieką p. Jarosława Szymaniaka brały udział w zawodach lekkoatletycznych Mistrzostwa Prawobrzeża, które odbywały się w ZS nr 2 w Dąbiu. Nasze zawodniczki były bezkonkurencyjne, choć rywalizowały z uczennicami klasy 2 i 3 gimnazjum. Zajęły czołowe miejsca na podium: I m. - bieg na 600 m - Julia Fidecka, I m. - bieg na 300 m - Julia Trocka, I m. - pchnięcie kulą - Wiktoria Opara, I m. - skok w dal - Magdalena Koconowska, III m. - bieg na 100 m - Magdalena Koconowska, III m. - bieg na 600 m - Maja Ogrodnik. Gratulujemy wszystkim zawodniczkom!

Jadłodzielnia - klasa 1a
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.04.26 Drukuj
Klasa 1a w ciągu ostatnich tygodni uczestniczyła w cyklu warsztatów dotyczących racjonalnego żywienia oraz poznała możliwości dzielenia się nim. Do naszej szkoły przybyły Panie z Jadłodzielni Szczecińskiej, które w ciekawy  sposób przybliżyły dzieciom tematykę racjonalnego kupowania oraz spożywania żywności. Ponadto Panie zwróciły uwagę na problem marnowania jedzenia, tego, jak ważne jest spożywanie produktów zgodnie z datą ważności oraz pierwszeństwa spożywania produktów z bliską datą ważności. Dzieci dowiedziały się także, w jaki sposób przechowywać produkty w lodówce. Oprócz walorów edukacyjnych dzieci miały możliwość uczestniczenia w zabawach: owocowo-warzywne kalambury, quiz „Zgadnij kim jestem?”. Paniom z Jadłodzielni serdecznie dziękujemy i pamiętajmy, żeby podzielić się z kimś niepotrzebnym jedzeniem, zanim postanowimy je wyrzucić. Zapraszamy do galerii!
Lekcja czytelnicza z udziałem trenerów
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.04.26 Drukuj
Dla uczniów SSP nr 2 zajęcia czytelnicze poprowadzili trenerzy: pan Józef Gawron i pan Robert Sekuła. Dodatkowo czas umilili uczniowie klasy 2a wystawiając przedstawienie pt: ”Chrońmy przyrodę”. Trener Robert przeczytał książkę pt: „Franklin jedzie na obóz”, zaś trener Józef przeczytał rozdział dotyczący piłki nożnej z cyklu książek pt: „Mikołajek”. Uczniowie słuchali z dużym zaciekawieniem obu książek. Bardzo dziękujemy trenerom, którzy nie tylko dbają o kondycję fizyczną i rozwój motoryczny najmłodszych ale również wspierają rozwój dydaktyczny uczniów. Zapraszamy do galerii.
Zapraszamy do klas 1 LO
Wpisany przez: ER 2018.04.25 Drukuj
Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Sportowymi ogłasza nabór do klas 1 o profilu:
- ODNOWA BIOLOGICZNA I FIZJOTERAPIA (OBiF)
oraz
- SPORTOWYCH:
- piłka ręczna dziewcząt i chłopców (grupy mistrzostwa sportowego)
- piłka nożna chłopców
- pływanie-ratownictwo
- piłka wodna
- siatkówka
- kajakarstwo.
Harmonogram rekrutacji i charakterystyka klas w zakładce Rekrutacja.
Terminy składania podań do szkoły: 9-22 maja 2018 r.
Warunkiem przyjęcia ucznia jest przystąpienie do testów sprawności fizycznej w dniach 23.05. – 8.06.2018 r. według podanego harmonogramu! Przypominamy: termin sprawdzianu i rozmowy dla klas OBiF - 24 maja br. Zapraszamy!

Komunikat dotyczący dni wolnych
Wpisany przez: Administrator 2018.04.25 Drukuj

Dnia 27 kwietnia (piątek) uczniowie klas klasy czwartej, siódmych szkoły podstawowej, klas gimnazjalnych oraz licealnych rozpoczynają zajęcia o godz. 10:45 (lekcje wg planu), a uczniowie klas 1–3 o godz. 8:00.

Zgodnie z zarządzeniem dyrektora dnia 30 kwietnia oraz 2, 4 i 7 maja w szkole nie ma zajęć dydaktycznych. Zajęcia opiekuńcze będą zorganizowane w godzinach 8:00–16:00 dla tych dzieci, których rodzice/opiekunowie zadeklarowali udział dzieci w tych zajęciach.

Dnia 8 maja (wtorek) uczniowie klasy czwartej, siódmych szkoły podstawowej, klas gimnazjalnych oraz licealnych rozpoczynają zajęcia o godz. 11:35 (lekcje w/g planu), a uczniowie klas 1–3 o godz. 8:00 (zgodnie z planem lekcji). 8 maja świetlica pracuje normalnie.

Uwaga! Z dniem 30 kwietnia 2018 r. nastąpi zmiana planu lekcji.

Edukacja dla bezpieczeństwa i bal gimnazjalny w Moryniu
Wpisany przez: ER 2018.04.25 Drukuj

W dniach 20-22 kwietnia br. w Moryniu uczniowie klas trzecich gimnazjum wzięli udział w warsztatach z zakresu edukacji dla bezpieczeństwa. Uczniom towarzyszyli wychowawcy: p. Teresa Lenda, p. Dorota Kempska-Śnitko, p. Artur Rykaczewski oraz trener Józef Gawron. Organizatorzy zadbali, by uczestnikom nie zabrakło wrażeń. Każda chwila pobytu była wypełniona po brzegi, nawet w nocy nie mogli odetchnąć. Uczniowie walczyli nie tylko z żywiołami, ale również z własnymi słabościami. Nauczyli się, jak pomóc poszkodowanym w wypadku, jak ugasić palący sie garnek, jak zachować się w sytuacjach skażenia chemicznego i jak poradzić sobie podczas  powodzi. Gimnazjaliści przekonali się, że w sytuacjach zagrożenia bardzo ważna jest praca w grupie. Po ciężkich zmaganiach z żywiołami znaleźli siły, by wspólnie z dyrektorem Maciejem Parobczym bawić się na balu gimnazjalnym. Zapraszamy do galerii nr 1 oraz do galerii nr 2.

IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Innowacyjna Fizjoterapia”
Wpisany przez: ER 2018.04.25 Drukuj
W dniach 21-22 kwietnia 2018 r. w Lublinie odbyła się IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Innowacyjna Fizjoterapia”, w której po raz kolejny wzięła udział p. Urszula Domańska. Autorka innowacyjnego programu klas OBiF w naszej szkole przedstawiła publikację dotyczącą wykorzystania oceny FMS oraz ćwiczeń stabilizacji centralnej u pacjentów z pogłębioną lordozą lędźwiową. Wyniki badań oraz samo wystąpienie p. Domańskiej zostało przyjęte przez towarzystwo naukowe z wielkim zainteresowaniem, a CKS znów zyskał na popularności w kręgach naukowych. Gratulujemy i zapraszamy do galerii!
Mistrz Pięknego Czytania w klasie drugiej
Wpisany przez: ER 2018.04.25 Drukuj
Dnia 19 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 71 w Dąbiu po raz ósmy odbył się międzyszkolny konkurs „Mistrz Pięknego Czytania” pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty. Drugoklasiści z 13 szczecińskich szkół podstawowych czytali głośno fragmenty tekstu „Asiunia” Joanny Papuzińskiej. Prezentacje dzieci oceniało jury złożone m.in. z aktora Teatru Poslkiego, logopedy, przedstawicielki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie. Naszą szkołę reprezentowała Aleksandra Zygmunt z klasy 2a, która doskonale poradziła sobie z nowym, trudnym tekstem. Gratulujemy i zapraszamy do galerii!
Romcio Tomcio w SSP nr 2
Wpisany przez: ER 2018.04.25 Drukuj
Dnia 17 kwietnia 2018 roku gościł u nas autor pięknych książek dla dzieci, szczecinianin Roman Kempiński czyli „Romcio Tomcio”. Okazją do spotkania z uczniami Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 była promocja nowych książek: „Biblijnych opowieści” oraz zbioru wierszy dla dzieci „Rozbrykane dinozaury”. Pisarz przekazał najnowsze publikacje bibliotece szkolnej CKS oraz odwiedził klasę 3a. Spotkanie autorskie było okazją do prezentacji fragmentów najnowszych dzieł oraz złożenia rymowanych autografów na stronach nowych książek przekazanych bibliotece. Dziękujemy za ciekawe spotkanie i prezenty. Zapraszamy do galerii nr 1 oraz do galerii nr 2!
"Delfiny" w sklepie
Wpisany przez: ER 2018.04.25 Drukuj
Dnia 17 kwietnia 2018 r. grupę 6-latków w Przedszkolu Szmaragdowym odwiedziły uczennice Branżowej Szkoły I Stopnia Wojewódzkiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego: Patrycja Brych i Nikola Żukiel pod opieką p. Rafała Sobczyka. Mali klienci z grupy "Delfiny" mogli poczuć się jak w sklepie - ometkować towar, zrobić samodzielnie zakupy, dostać paragon, a nawet samemu nabić towar na kasę fiskalną i wydrukować paragon. Przy okazji przedszkolaki nauczyły się, jak należy zachować się w sklepie, jakich zwrotów grzecznościowych używać. Zabawie nie było końca. Zapraszamy do galerii!
Nasi na Bukołazie
Wpisany przez: ER 2018.04.25 Drukuj
Dnia 15 kwietnia 2018 r. odbyła się kolejna edycja biegu po Puszczy Bukowej „Bukołaz” zorganizowana przez Stowarzyszenie Prawy Brzeg Kultury BIOMASZYNA. Dla dorosłych był to biatlon - 20 km ze strzelaniem, dla dzieci - bieg na różnych dystansach. Naszą szkołę reprezentowały: Natalia Domańska i Martyna Ćwirko z klasy 3a SSP nr 2. Imprezę obsługiwali w charakterze ratowników nasi absolwenci: Kinga Maciupa, Tomek Domański, Marek Borys i Chrystian Wilczewski, a całe zaplecze medyczne koordynowała p. U. Domańska wraz ze swoją ekipą masażystów. Zapraszamy do galerii!
Mistrzowie Województwa w Licealiadzie!
Wpisany przez: ER 2018.04.25 Drukuj
Dnia 12 kwietnia 2018 r. hali miejskiej w Szczecinie odbył się finał Wojewódzkiej Licealiady w piłce ręcznej chłopców. Nasi licealiści z klasy 2W i 3W pokonali uczniów z Koszalina, Nowogardu i Technikum Budowlanego ze Szczecina! W ten sposób wywalczyli tytuł Mistrza Województwa w Licealiadzie i zakwalifikowali się do finału ogólnopolskiego. Trenerami zwycięskiego zespołu są A. Rykaczewski i M. Zart. Gratulujemy i trzymamy kciuki!
Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki
Wpisany przez: ER 2018.04.25 Drukuj
W naszym Przedszkolu „Szmaragdowym” dzieci od najmłodszych lat uczą się prawidłowych nawyków zdrowotnych. Tym razem w ramach akcji „Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki” wych. Angelika Kieler i p. Jola przygotowały świeże soczki dla dzieci z grupy „Muszelki”. Trzylatki poznawały nowe smaki, ale też uczyły się pić napoje przez słomkę. Zapraszamy do galerii!
Dzień Ziemi w klasie 2a
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.04.25 Drukuj
W ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie klasy 2 a postanowili zadbać o teren boiska szkolnego. W poniedziałek, 23 kwietnia 2018 r. uczniowie wyposażeni w rękawice i narzędzia do pracy w ogrodzie zasadzili na klombie wokół wysokiej brzozy kolorowe kwiatki. Uczniowie usunęli zbędne liście i patyki oraz rozplanowali nasadę kwiatów. Uczyliśmy się, przy okazji  o budowie roślin. Oglądaliśmy korzenie bratków, szukaliśmy ukrytych wśród liści łodyg i podziwialiśmy różnokolorowe kwiaty. Teren na boisku szkolnym od razu zrobił się kolorowy i wesoły. Dyżurni sumiennie dbają by podlewać kwiaty. Zapraszamy do galerii.
Wycieczka klasy 1a
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.04.24 Drukuj
Dnia 17.04.2018 klasa 1a wybrała się do Sali Ognik znajdującej się w Policach. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Na początku odbyła się lekcja edukacyjna na temat bezpiecznego zachowania się podczas pożaru, symptomów świadczących o wystąpienia pożaru oraz oznaczeń drogi ewakuacyjnej. Każde z dzieci miało możliwość wspiąć się po drabinie, by poczuć się jak prawdziwy strażak. Następnie za sprawą symulacji pożaru dzieci mogły wykorzystać zdobytą wiedzę i dokonać ewakuacji zgodnie z tym, czego się dowiedziały. Dzieci miały też okazję przyjrzeć się pomieszczeniu, które imitowało spalone mieszkanie. Ponadto poznały pracę dyspozytora. Kolejną atrakcją były zawody, w których mogły sprawdzić swoje możliwości oraz przeżyć rywalizację sportową. Podczas zawodów miały okazję celować wodą z węża strażackiego do celu, czy przeciągać linę. Po dniu pełnym atrakcji na dzieci czekał grill z pysznymi kiełbaskami. Zapraszamy do galerii cz. 1 i galerii cz. 2 !
strona 3 / 18
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 :: 9 :: 10 :: 11 :: 12 :: 13 :: 14 :: 15 :: 16 :: 17 :: 18 ::
... cofnij     dalej ...